İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

18 Yaşında Amerikaya Gitmek İstiyo....napsın

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba benim bi arkadaş var.çok yakın arkadaşım çocuk tutturdu Amerikaya gidecem orada okuyacam diye.17 yaşında şimdi üniversiteyi orada okumak istiyor.Şu an yabancı dil bölümünde ve dersleride çok başarılı.neler yapılabilir şimdi bilen biri yardımcı olabilirmi.ingilizcesini geliştirmek için devamlı çalışıyo.biri yardımcı olursa çok sevinirim.???ne yapmak lazım Amerika da ki bir üniversiteye gitmek için.Ya da alırlarmı bunu Amerikaya ???

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mp3Master' Alıntı:
ne yapmak lazım Amerika da ki bir üniversiteye gitmek için.Ya da alırlarmı bunu Amerikaya ???

boyle ciddi konularda yetkili agızdan bilgi almakla hem gereksiz para ve zaman kaybını onler hemde maksimum verim alırsınız.
yanlıs bilgiler telafi edilmez sonuclar dogurabilir ve hic amerikaya gidemeyebilirsiniz. keza ingiltereden sonra vize konusunda en sıkı ulkedir.

dilersen beni bul

dilersen asagıdaki adresten bize ulaş
www.kariyeredu.com

saygılar

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadasinin parasi varsa gider. Amerikada 4000 nin uzerinde universite var. Parasi varsa, cogu kabul eder. Cunku hemen hemen cogu paraya bakiyor. Ama o 4000 den hangilerini YOK taniyor bilmiyorum. Okullari teker teker web sitelerini ziyaret et, hepsinin sartlarini ogren. Ingilizceyede, kursa, orda gidebilir, eger istemiyorsa onu TOEFL le katilmasi zorunlu.

Eger parasi yoksa cok zor. Hem calisir hem okurum gibi bir yontem filan dusunuyorsa o da gecersiz, cunku:
1- Yabanci ongrenci ucretleri cok pahali
2- Yabanci ogrenciler okul haricinde hic bir yerde calisamiyor

Eger parasi yoksa diger bir olanakta, 4 yillik bolumu Turkiye de bitirmek master ve dktora icin ameerika ya gitmek bir asistanlik, burs filan bulupta,

Ankara da oturuyorsa sunlar cok yardimci oluyor ucretsiz:
http://www.fulbright.org.tr/
Şehit Ersan Caddesi No: 28-4
Çankaya - ANKARA

Ben 2001 yilinda geldim amerikaya master ve doktora icin halada surunuyorum, oyle televizyonlarda goruldugu gibi herhey sahane degil,

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bu arkadaş sen olmayasin :)

şaka bi yana work and travel tarzi bişeyle gidip sonra karar vermekte yarar var bence

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie' Alıntı:
bu arkadaş sen olmayasin :)

şaka bi yana work and travel tarzi bişeyle gidip sonra karar vermekte yarar var bence
:) yok ya ben değilim ben bırakmam ülkemi.
para fazla yok oda şimdi para biriktirmeye bakıyo işte.şu website işinden ben para kazansam bi siftahı yapsam ona bi site açcam ingilizce zaten büssürü arkadaşı var interentte yabancı onlara söyler ziyaretçi bulur belki para falan kazanır biraz dahada.
yani siz şimdi parası olan gider diyosunuz.yada üniversiteyi burada okuyup master vb. şeyler için gidebilir diyosunuz.ok ozaman ben ona ileteyim.yardımlarınız için teşekkürler.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende diyorum ki her parası olan gidemez, ve pek cok ornek verebilirim. onlarcası geldi bu sene bize. Neyseki, savunma yazarak cogunu haklı cıkardık.
Eskisi gibi değil olaylar artık..

saygılar

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok ben ona söyleyeyim bunları.kendisi karar verir artık ama takmış kafaya gidecek illa.hayırlısı olsun.yardımlarınız için teşekkürler...

T

Tulip Systems

Misafir
hotweb cok dogru yazmis. Amerika'ya okumak hayaliyle hele hele kucuk yasta gelmek buyuk bir cesaret gerektir. Hele birde yaninda kalabileceginiz, size destek olabilecek birisi yoksa.
Onceden TOEFL skorunu almasi sart ve mumkunse Amerikaya gelmeden once okula basvursun, kabul alsin. Kesinlik olmadan gelmesin.
Ustelik burdaki yasam sartlari da ayri bir zorluk. Ailesi cok zengin olmadigi surece burada yasamanin bedeli hic ucuz degil.
Illede gelmek istiyorsa benim tavsiyem master icin gelmesi. Hem yasca belli bir olgunluga erismis olur, hem de karsilasacagi muhtmelen zorluklarin ustesinden gelmek icin daha guclu bir yapiya sahip olacaktir. Gecimini saglamak icin yasal olarak okulda ya da bir sirkette belli saatler kuralina dayanarak is bulmasi o kadar zayof bir ihtimaldir ki, yapacagi muhtemel is ya pizza dagitmak, ya benzin istasyonunda calismak ya garsonluk yapmak olacaktir, boyle islerin hicbir yasalligi yok.

Kisacasi parasi olmadikca, burs almadikca, burda onu destekleyen biri olmadikca yalniz basina Amerika'ya gelmek ve ayakta durabilmek hic kolay degil. Cok fazla sansa ihtiyaci var:)

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Parayı bastıran Amerika`da okur. Benim çevremdekiler genelde burslu okudu ya da üniversiteden mezun oldu hoca tavsiyesiyle ücretsiz okudu. Tabi sen liseden mezun olunca diyosun. Şu an bir arkadaşım Virginia University`e kaydoldu. 1 prep + 4 olarak 5 yıl. Orada kuzeni vardı ve kayıt işleriyle o ilgilendi. Burada herhangi bir yer bitirmedi. İst. Üni. Matematik`i bıraktı 3 sene önce. Parası bol... Ben de bıraktım aynı bölümü sonra düşündüm gitsem mi diye onun yerine aynı üniversitede şu an işletme okuyorum.

H

hostcu1

Misafir
en ucuz universite 10binden başlıyomuş ,en dandik ev 700$ dan başlıyomuş aylık, yeme içme ucuz diyolar duruma göre,saglık sigortası yaptırıcan yoksa sürünürmüşsün onunda en ucuzu 80$ mıış sanırım arkadaşım orda yaşıyoda hergün konuşuyoz baya bi anlattı masraf çokmuş unilerde öyle kolay degilmiş... msl harvard 40bin$ :D daha pahalısıda var ayrıca burs almak için hayaların baya kuvvetli olmalı bi arkadaşım avrupa fizik 3. oldu ona bile %70 burs önermişler fakir oldugundan gidemedi haliyle

iyinet admin nerdesin konuşsana oda orda okuyo bildigim kadarıyla:D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
iyi universiteler not ortalamana bakiyorlar ve bir takim sinavlari gecmek lazim.
Dandik universitede parayla okur diplomani alirsin.
Vize islemleri eskisi kadar kolay degil, oncelikle okuyacagin okulu secmelisin.
Okul sana kabul belgelerini yolladiktan sonra o belgeler ile vize alabilirsin.
Buraya turist olarak gelip okumaya kalkarsan artik yakalanma sansin cok yuksek. Boyle birsey yapinca Amerikaya omur boyu giremiyorsun.
Okulda okuyup ayni zamanda calismak kanunlara aykiri, sadece okulda kutuphanede falan calisabilirsin oda sira gelirse, talep cok.
Okul isi icin en iyi yontem istedigin okulda okuyan yada okumus biri ile konusmak.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyice bi bilgi almak lazım bu konuda. Lise not ortalamasına bakarlarsa beni ülkeye sokacaklarını pek zannetmiyorum , okula pek gitmezdimde :p

Amerikadaki tüm üniversitelerin diplomaları türkiyede ve dünyada geçerli öyle değilmi?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
crawler' Alıntı:
Amerikadaki tüm üniversitelerin diplomaları türkiyede ve dünyada geçerli öyle değilmi?

hayır değil, hatta birçoğu geçersiz.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can' Alıntı:
hayır değil, hatta birçoğu geçersiz.

peki geçerli olan üniversitelerin listesini nerede bulabiliriz ?

Ayrıca diploma geçerli olmasa bile , özel sektör de sorun çıkarırmı bu?

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyle bir liste yokte vardır herhalde cunku kabul edecek olanlar onlar...

gecen yıl j1-f1 na donusuyordu sanırım o sekilde gidip okuyan cok kisi tanıyorum.. ayrıca orası o kadar da pahalı deil.. yani amac sadece usa de yasayip okuyup geri donmekse ve biraz uyanıksanız iş kovalarsanız vb.. kendi kendinize yasayıp gelebılırsınız..ama işler bir kotu gıtmeye baslarsa tr ye kendınızı zor atarsınız :) bunun haricinde ilk 2 ay komik işlerde calısırsınız sonra neyın ne kadar getırdıgını anlayıp ona gore işlerde calısırsınız...

neyin ne oldugunu anlamak ve en ufak sorunda bile oranın yabancısı olacagınız ıcın tanıdıgınız birinin ( kalıcak yer vs sallayın ) yakınına gıtmenız cok onemli cunku duzen ve kurallar cok farklı...

wat ile gitmenizi tavsiye ederim bu yaz gecti ama onumuzdeki yaz gitmek isteyen olursa ozelden ulasırsa guzel iş bulmalarında yardımcı olurum kendilerine :) ben sahsen cebime 8000 dolar koyup gelmiştim tatil gibi gecmişti aynı zamanda yaz.. yanlıs anlasılmasın bu benim sansıma olan bi durumdu iyi kazandım ama siz de gitseniz aç kalmazsınız...

bunun haricinde universiteden once gitmek cok daha zordur.. size en iyi tavsiyem gideceniz okulu simdiden secip arastırmak sonra tr de bir uniye girip 2ci yılında veya 3te usa e basvurarak aldıgınız dersleri de saydırark orda devam etmektir..

arkadasların da dedigi gibi mezun.com da bir cok yaşanmış ornegi mevcud orda bu baslıgı acsanız ( acılmısı kesın vardır ) daha yararlı ve cok cevap alırsın...

bol şans :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5