İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

3gb alan 100 gb bw senelik 89 ytl

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

emuzzik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cemadak' Alıntı:
hosting referanslar:
game-pad.com
genchost.net
gpturk.org
genc-kafe.com
ingders.com
izmirgemimakineleri.com
knightonlineturkey.com
kriterajans.com
peximet.net
radyosohbetprogram.com
resimalani.com
tosbaga.net
bu mu sizin gizlilik anlayışınız? nasıl olurda yayınlarsınız reseller müşterilerinizi anlayamıyorum yazık...

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
upps arada kaynamıs özür dilerim ancak reseller müsterilerimden sdce biri host satıyor sanırım...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitedeki fiyatlar süper ama daha paket bilgileri daha detaylı verilmeli. her pakette kaç domain dost edilebiliyor, yüklü php bileşenleri neler, kaç subdomain hakkı veriyorsunuz, backup var mı, kaç ftp hesabı var vs. vs. :)

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su an istanbul dısındayım dönünce düzenliyicem aslında hosting icin farklı site yapılıcak :)

gurcan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
kesinlikle tavsiye ederim cem beyi.. bu kadar hızlı ve min. sorunlu başka bi host yoktur sanırım..

airamasya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim asp.net destekliyomu özellikle

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
asp yok malesef ancak ilerleyen aylarda düsünüyorum makinalar simdilik linux :)

@gurcan yorumun icin tesekkürler :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
amacım kesinlikle konuyu baltalamak değil öncelikle bunu belirteyim,

makineniz anlaşılan nixconda,

nixconda en ucuz makinenin ipleri ve kdvsi ile beraber aylık 140 ytl'ye geldiğini düşünürsek,

140 x 12'den senelik 1.680,00YTL yapıyor. Yani kar hariç, bu maliyeti çıkartmanız için, makinede 19 tane 3gb alan + 100gb trafikli site host etmeniz gerekiyor. Ve bir makinede bu özellikte 19 tane web sitesi/reseller host ederseniz o makinenin hali harap olur.

Yeniden söylüyorum, kesinlikle kötü amaçla yazmıyorum. Sadece yaptığınız kampanyanın ucu ileride ya size yada müşterilerinize dokunur. Kimsenin canı yanmasın isterim.

Hayırlı işler.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verdigin degerli bilgiler icin tesekkür ederim :) ancak kacırdıgın nokta su ki tek bir makinem yok nixconda :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
[14:51] * Dns resolving www.oyunserver.net
-
[14:51] * Dns resolved www.oyunserver.net to 62.68.195.78

bu ip nixcona ait. veya oyunserver.net size ait değil. veya satışları bu makineden yapmayacaksınız. :)

ayrıca, verdiğim bilgiler herhangi bir datacenterdan alınmış makine içinde geçerli, ki başka yerlerde makine kiralarının daha yüksek olduğunu düşünürsek, bir makinede host edeceğiniz sitelerinde daha fazla olması gerektiği ortaya çıkıyor.

neyse, sadece ufak bi hesaplama sunmuştum iyi niyetlerimle, iyi satışlar dilerim :)

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
atay' Alıntı:
[14:51] * Dns resolving www.oyunserver.net
-
[14:51] * Dns resolved www.oyunserver.net to 62.68.195.78

bu ip nixcona ait. veya oyunserver.net size ait değil. veya satışları bu makineden yapmayacaksınız. :)

ayrıca, verdiğim bilgiler herhangi bir datacenterdan alınmış makine içinde geçerli, ki başka yerlerde makine kiralarının daha yüksek olduğunu düşünürsek, bir makinede host edeceğiniz sitelerinde daha fazla olması gerektiği ortaya çıkıyor.

neyse, sadece ufak bi hesaplama sunmuştum iyi niyetlerimle, iyi satışlar dilerim :)

ben size makinelerimin nixconda olmadıgınımı söyledim ? lütfen dikkatli okuyun tek bir makinem yok nixconda saygılarımla iyi calısmalar

ayrıca makinemin kirasının 140 ytl oldugunu söylemedim hic kimseye siz kendi kendinize bir hesaplama yapmıssınız

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
satısa kısa bir süre icin ara vermistik kaldıgımız yerden devam ediyoruz :)

N

Netlojik.Net

Misafir
Gerçekten alacağın site 100 gb bant kullanırsa ve bu site veri tabanı ile besleniyorsa.

zaten sunucun celeron demekki anca 2 site barınır o sunucuda.

diğer kalan 11 aylık sunuc ücretini cebindenmi verecen yoksa indexserver gibi kaçacanmı. yalnış anlama dostum belki darıldın ama.

Atay haklı ve bunu demek istiyor sana ve senin gibi su fiyatına host satanlara

gameforever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arkadaştan resellar almıştım, fakat sürekli sorunlar oldu. birçok defa kapandı site 3-4-5 saat. en son 3-4 gün önce os reinsstall yapacağız dedi, 3-4 saat sürer dedi, tamam dedik. Fakat tam 2-3 gün boyunca sitelerimden hiç bir eser yoktu. Şuan bu sunucuları kullanmıyorum. zaten benden habersizde sitelerimi silmiş galiba. Hız konusunda fena değil. oraya bişe demiyorum ama adam kendi elinde olmayan sebeblerden siteler kesintiye uğruyor. Buda webmasterlar için en kötü şeylerden biri. Sağlam ve sürekli bir site yapmayı düşünüyorsanız tavsiye etmem.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteleriniz hic bir sekilde silinmedi 2 gün önce yedekleriniz yüklenmisti ancak ns' leriniz baska yere yönlü oldugu icin farketmemissiniz...

ayrıca son kapanmadan önce ne zaman 3-4-5 saat kapandı söylermisin ? yalancılık sana hic yakısmıyor...

@netlojik.net sunucu sadece 1 adet degil cok yüksek cpu kullanan siteleri ya barındırmıyoruz yada diger servera tasıyoruz bir problem olmuyor :)

gameforever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteleriniz hic bir sekilde silinmedi 2 gün önce yedekleriniz yüklenmisti ancak ns' leriniz baska yere yönlü oldugu icin farketmemissiniz...

ayrıca son kapanmadan önce ne zaman 3-4-5 saat kapandı söylermisin ? yalancılık sana hic yakısmıyor...

@netlojik.net sunucu sadece 1 adet degil cok yüksek cpu kullanan siteleri ya barındırmıyoruz yada diger servera tasıyoruz bir problem olmuyor :)

Burda yalancılık lakabını takmanız çok ayıp, bunu yapmaya hiçbir hakkınız yok. Ben size yaşadığım problemi söyledim. Ve yalanla uzaktan yakından alakası yok. Birçok defa saatler süren kapanmalar oldu, hatta bunu resellardan host verdiğim arkadaşda şahit. online olsa bu konuya yönlendirirdim ama uzun süredir online olmuyor. Ayrıca sitelerim bazen aşırı derece yavaşlıyordu. siz bu olaya saldırı oluyordur diyip attınız. belki doğrudur ama yavaşlama tek sitede değil tüm sitelerde oluyordu orasınıda anlaşmış değilim...

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tek 3 saat kesinti nixconun trafolarında meydana gelen problemden ötürüydü bunda da bizim yapabilicegimiz bisey yoktu baskada kesinti olmadı yaptıgınız sey tek kelimeyle yalancılık sizi gercekten kınıyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5