İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

4.000 YTL Para Banlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

Superadres

Misafir
Arkadaşlar hatırlarsanız geçenlerde "düzenbazlar banlanmıyor biz banlanıyoruz" diye kilitlenen bir konu vardı. Konuyu açan arkadaşımız Phantasm kendisinin hile yapmadan banlandığını söylüyordu. Bir çok arkadaş konu ile ilgili hesabı banlanan arkadaşımızın üzerimize yürüdü. Sonuç olarak MasterTR rumuzlu arkadaşımızın google ye şikayetiyle Marmara rumuzlu arkadaşımızın 4,000 YTL yi aşkın parası ban yemiştir.

Ama ben kendisi hiç kızmadı:
Sonuç olarak şunu çıkardık...

Araştırmalarımız sonucunda:
1. Düzenbazlar banlanmıyor biz namuslular banlanıyoruz diye konu başlığı açan Phantasm arkadaşımız daha önce rent a car diye template site açarak İçerik İçin Adsense değilde, Adsense İçin İçerik sitesi açtığını ve banlandığını, Aynı zamanda şuan bazı sitelerde hala devam etmekte olan spam sayfalarla dolu rent a car reklamları döndürdüğünü gördük.

2. Arkadaşım hakkında "hırsız" kelimesi kullanan MasterTR rumuzlu arkadaşımızın ise mp3lere ve tazemp3 . com mp3 sitelerinin sahibi olduğunu öğrendik. Bu arkadaşımız ise benim bildiğim kadarıyla adsense den hile yaptığı için 4 veya 5 kez ban yediğini ve şuan bile msn rumuzunda "PIN Girilmiş Adsense Hesaplarınız Alınır" ibaresini kullandığını öğrendik.

Sonuç olarak ne oldu: Hile yaptıkları, düzenbaz, hırsız ve buna benzer benzetmeler yapılan 2 arkadaşım forumdan uzaklaştırıldı... Ama butür terimleri kullanan ve sütten çıkmış ak kaşık misali davranan arkadaşlarımız hala burada.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Eğer bahsi geçen arkadaşların yanlış yaptıklarını düşünüyorsanız sizde şikayet edin ve forumu boş yere egonuzu tatmin etmek adına meşgul etmeyiniz. Varsa ortada yapılan bir hata şikayet ediniz. MP3 sitelerine adsense koymak yasaktır. @MasterTr nin mp3 sitesi olması sakıncalı değildir ama oraya bir şekilde adsense giydirmeye calisiyorsa buyrun şikayet ediniz.

S

Superadres

Misafir
Eğer bahsi geçen arkadaşların yanlış yaptıklarını düşünüyorsanız sizde şikayet edin ve forumu boş yere egonuzu tatmin etmek adına meşgul etmeyiniz. Varsa ortada yapılan bir hata şikayet ediniz. MP3 sitelerine adsense koymak yasaktır. @MasterTr nin mp3 sitesi olması sakıncalı değildir ama oraya bir şekilde adsense giydirmeye calisiyorsa buyrun şikayet ediniz.

Canım kardeşim iyi güzel hoş düşünmüşsünde eğer içerik dığı reklam yayınlayıp hırsız damgası yiyen bu arkadaşlar ise ve mp3 işi yapan MasterTR (Zeynel Koç) ve buna benzer onlarca mp3sitesi namuslu ise ben bişey demiyorum.

Bikere en başta mp3 yasal değil.. Sanatçıların hakkını gasp ediyorlar... Ve bu sitelerde defalarca kez google reklamı gördüm... İş ego olayı değil. Sakın yanlış anlaşılmasın. Sadece gerçekleri yansıtmaya çalıştım.

Kaldıki MasterTR arkadaşımızın şikayetiiyle google banladı. Bende arkadaşlarımın ki haram para veya hırsızlık ise bu mp3 sitelerinin yaptığı düpedüz hırsızlık diye düşünüp mu-yap a mail çektim... Gelin bu konuda emek hırsızlığı yapan siteleri banlatalım.

Ben şimdilik baya bi şikayette bulundum...

Mu-yapa bildirdiğim sitelerden bazıları:
mp3lere. com
tazemp3. com
ilahi-tr. com
bedavamp3bu. com
hadimp3indir. com
mp3ler.us
mp3sof. com
zurnamp3. com
mp3oc. com
mp3de. net
mp3sout. com
popular-mp3. com
mp3refresh. com
kardesmp3. com
besthitmp3. com

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
(BM) Avrupa birliği internet hukuku ve ahlakı yasalarına göre 2007 yılından itibaren MP3 yasal bir hal aliyor. Türkiyede Avrupa Birliğine girebilmek için herşeye "evet" dediğine göre... Fazla lafa gerek yok sanirsam. Orada size MP3 sitesi yapmayın dememişler. Sadece yasak olan adsense yi oraya koyarak bizim gelirimizi kesiyorsun. Yada senin yüzünden mimleniyoruz tıklama başına çok az ücret aliyoruz demişler.

Ben mp3 yapanı savunmadım bugüne kadar absürt yapanıda isteyen yapar ama ben yapmadım. Ama oradaki olayla senin bahsettiğin olay çok farklı. Evet sen müyap'a şikayet etmekle sana verilen görevi en doğru şekilde yapmış oldun.

O arkadaşlar nasıl adsenseye şikayet ettikleri için onları tebrik etmiş olduğum için senide müyapa şikayet ederek doğru hareketi yaptığın için tebrik ediyorum.

S

Superadres

Misafir
(BM) Avrupa birliği internet hukuku ve ahlakı yasalarına göre 2007 yılından itibaren MP3 yasal bir hal aliyor. Türkiyede Avrupa Birliğine girebilmek için herşeye "evet" dediğine göre... Fazla lafa gerek yok sanirsam. Orada size MP3 sitesi yapmayın dememişler. Sadece yasak olan adsense yi oraya koyarak bizim gelirimizi kesiyorsun. Yada senin yüzünden mimleniyoruz tıklama başına çok az ücret aliyoruz demişler.

Ben mp3 yapanı savunmadım bugüne kadar absürt yapanıda isteyen yapar ama ben yapmadım. Ama oradaki olayla senin bahsettiğin olay çok farklı. Evet sen müyap'a şikayet etmekle sana verilen görevi en doğru şekilde yapmış oldun.

O arkadaşlar nasıl adsenseye şikayet ettikleri için onları tebrik etmiş olduğum için senide müyapa şikayet ederek doğru hareketi yaptığın için tebrik ediyorum.

Arkadaş ben şuanki yasalara göre hareket ettim. Mp3 yasak.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tamam bişey demedim ama olurda hani Müyap siteleri banlamazsa üzülme yada kıyak geçiyorlar sanma onun için söylemek istedim.

Bu arada mp3kamyon.com'u arkadaşının diğe şikayet etmemişsin. Bak bu yaptığın doğru değil. Neyse onuda ben şikayet ediyim bari:)

S

Superadres

Misafir
Tamam bişey demedim ama olurda hani Müyap siteleri banlamazsa üzülme yada kıyak geçiyorlar sanma onun için söylemek istedim.

Bu arada mp3kamyon.com'u arkadaşının diğe şikayet etmemişsin. Bak bu yaptığın doğru değil. Neyse onuda ben şikayet ediyim bari:)

yok abi arkadaşlıkla falan alakası yok. biz bıraktık mp3 işini.

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok abi arkadaşlıkla falan alakası yok. biz bıraktık mp3 işini.

Hıı önceden mp3 işindeydin ben yeteri kadar yaptım bıraktım bu işi artık bıraktıgıma göre diğer arkadasları şikayet ederek banlatim diyorsun yani bu nasıl bir mantıktır anlamış değilim bravo yani ben kendime kesinlikle böyle birşey yapmayı yakıştıramam...

Zaten elinde sonunda mu-ya banlıcak merak etmesinler...

S

Superadres

Misafir
Hıı önceden mp3 işindeydin ben yeteri kadar yaptım bıraktım bu işi artık bıraktıgıma göre diğer arkadasları şikayet ederek banlatim diyorsun yani bu nasıl bir mantıktır anlamış değilim bravo yani ben kendime kesinlikle böyle birşey yapmayı yakıştıramam...

Zaten elinde sonunda mu-ya banlıcak merak etmesinler...

kardeşim ben zaten mp3 işi falan yapmadım. biz bıraktık demek isterken arkadaşın bahsettiği siteyi kastettim.

S

sasu

Misafir
Superadres msn konusmalarında suc senın daha onceden adamın resmen neyı varsa copy paste yapmıssın altını cızıyorum tekrar ''zeynel'' ıle oynasma alır anahtarını sen sadece orada bıldıklerını yazmıssın lısteye baktımda 21 ste daha eksik :) zeynel yıllanmıs sarap gıbıdır ugrasma onla sen yokken o vardı

M

MasterTR

Misafir
Hile yaptigin icin banlanman en dogal $eydi ve banlandin ama kuyruk acinla saga sola saldirmani anlamiyorum. kimi neyi $ikayet ediyorsan et ama forumu copluge cevirecek ki$isel konu$malar yok. kim oldugumu bilmiyorsun bundan sonraki hareketlerinede dikkat et gozum o sahtekarlik yaptigin sitelerinde.

Yoneticilerden bu kuyruk acisi olan $ahisi banlamalarini + ref olan ki$inin de gerekli cezayi almasini talep ediyorum.

Benim kim oldugumu bilmiyorsun asla da ogrenemeyeceksin!

S

Superadres

Misafir
insanları tehtitle yöneticilere takla atmakla biyere gelmişsin. Gözün üzerimde olsun. sasu arkadaş ayrıca o bahsettiğin copy paste olayını zeynelin kendisinden izin alarak yaptım. Kendiside kullan bende sizinkileri kullanıyorum dedi. Ayrıca sasu kardeş bu adam sizi sindirmiş... Resmen ödün patlamış adamdan :D Asıl ben varken o yoktu ;)
kaldıki ben kişisel konuşmuyorum.
Zeynel gözüm üzerinde... adsense de hile yapmana izin vermicem.

S

Superadres

Misafir
kuyruk acısı olan sensin.
kıskandın google de üst sıralarda çıkmamı. kaldı ki orda bana ait olan sitelerin hiç birinde mp3 yok be kardeşim ;)

S

Superadres

Misafir
Siz onu bunu bırakında Mu-yap ın birdahaki hasatı gerçekten olay olacak :D Ne kadar mp3 sitesi varsa açığa çıktı.
MasterTR arkadaşımızın olayları ateşlemesi nedeniyle muyapın bu seneki hasatı çok bereketli :))))
MasterTR gerçekten çekemiyorsun.
Dürüstce söyle o gün hırsız dedin.. O Adsense hilelerini sen yapmadın mı?

M

MasterTR

Misafir
Yoneticilerden ricam daha once benim tespitlerim sonucu atilmi$ (2 gun once) bu ki$iye referans olan ki$iyle birlikte bu sahtekarin atilmasi. Kuyruk acisindan kime ne dedigini/diyecegini bilmiyor. Lutfen konuyu sacma sapan yerlere cekme kendini daha fazla kucuk du$urme

S

Superadres

Misafir
Yoneticilerden ricam daha once benim tespitlerim sonucu atilmi$ (2 gun once) bu ki$iye referans olan ki$iyle birlikte bu sahtekarin atilmasi. Kuyruk acisindan kime ne dedigini/diyecegini bilmiyor. Lutfen konuyu sacma sapan yerlere cekme kendini daha fazla kucuk du$urme

biraz daha yalvar... herkese saldırıyorsun. ben küçülmem merak etme. altı üstü arkadaşımın 4 milyarı gitti.
kaldıki ben atılacak bişey yapmadım. ne kötü bi söz yazdım nede başka bişey. küçük düşen rezillik yapn ve atılması gereken sensin.

S

Superadres

Misafir
eğer ben senin yüzünden gerçekten atılırsam toplum adına sana dava açacağım zeynel.
1. adsenseden haksız kazanç elde ediyorsun
2. yasak olmasına rağmen mp3 siten var..

seni dava edicem

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
tamam gençler sakin olun hadi. gerek yok böyle şeylere
bir birinizi şikayet etmeyin. sonra hakaret boyuna gelecek olay. hoş değil
hadi çay ısmarlayayım size :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5