İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

50 bin ytl ile ne yapılabilir.?

SametE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr-alisveris.com domainini alsın benden bi e-ticaret scripti alsın iyice

reklamını yapsın :)

comax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 bin ytl o kadar çok değil fakat internette küçümsenecek bir miktarda değil bence hosting satabilir yada siteler alıp işletebilir

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya illa beni ayrıntıya sokacaksınız yok 2 sunucu 50 bin ytl eder yok iyi hizmet veremezmiş :) Hayırdır toplu kullanıcılar oldumu sistem mi ağırlaşıyor :) o zaman turkticaret.net 70.000 fazla müşterisi var bunlar nasıl hizmet veriyo?

aylık 400 YTL'ye 4 Gb Ram'i olan windows veya linux server alabilirsin. Yıllık ödemeler 10 ay olduğu için sana 4.000 YTL gelir tanesi. Serverde ki sitelerden w3wp'ye düşün ortalama 30 Mb olarak düştüğünü tahmin edersek.
4096 Mb Ram / 30 Mb w3wp = 136

Yani bu da demek oluyor ki her bi serverinde 136 tane sitede sonsuz döngü olacak ki server ram aşımından kullanılmaz hale düşsün. Ayrıca 4 Gm Ram olan bir servere ortalama 600 - 700 hesap açtığını düşünürsek. Yine elimize hesap makinesini almamız gerek.

600 Kullanıcı x Her biri 40 YTL = 24.000 YTL Elde edilen gelir.
Şimdi bakalım ne kadar kâr kalıyor.

4.000 YTL yıllık server parası
600 YTL serverlerin hepsini toplayıp çalıştırdığın eleman sayısına bölersen bu denli bir rakam çıkıyo server başına
400 YTL serverlerin hepsini toplayıp dükkan vb. masraflara bölersen bu denli bir rakam çıkıyo server başına
Topla: 5.000 YTL
Gelir - gider 24.000 YTL - 5.000 YTL = 19.000 YTL ( Her bir serverden. )

Umarım ayrıntılı bilgi vermem herkezi aydınlatmıştır :)

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
50.000 Ytl'nin sahip olduğu yeteneklere veya zevklerine göre değişir.Bilgisayar kullanmayı bilmeyen adama gel internet sektörüne gir diyemezsin para'nın sahibi'nin yaşı riski ne kadar sevdiği önemli bana sorarsanız sanayici bir tanıdığınız varsa ortak olabilirsiniz veya ufak bir işyeri açabilirsiniz.

50.000 ytl o kadar da büyük bir miktar değil internet sektörü için iyi projesi olupta yeterli bütçesi olmayanlarla görüşmek isterim yardımcı olabiliriz.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mantıklı teklifler gelmekte arkadasımla degerlendiriyoruz. gerekli acıklamayı konuya yazacagım.
pm atan arkadaslara pm yanıtı verişmiştir. ilginize tşk ederim. araştırmaya devam

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yok 2 sunucu 50 bin ytl eder yok iyi hizmet veremezmiş

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=758&productid=bd70520

bd70518.jpg

İşlemci Dual-Core Intel Xeon Processor 7140M (3.4 GHz, 800 FSB) 16 MB önbellek
Chipset Intel® E8501
Toplam PCI slot 4
PCI slot tipi 3 x PCI Express 4x 1 x 64 bit PCI-X
Bellek 4GB (4x1 GB) PC2-3200 DDR2-400 MHz, Maks. 64 GB
SCSI / RAID HP Smart Array P400/512MB BBWC Denetleyicisi
LAN Çift Bağlantı Noktalı NC371i Çok Fonksiyonlu Gigabit NIC''ler
USB 4
Seri port 1
Paralel port -
HDD sürücü Sabit disk yok / Standart 8 SFF SAS disk yuvası
Cdrom sürücü Slim CD yazıcı / DVD Combo
Boyutlar 4 U Rack
İşletim sistemi desteği MS Win 2000 Svr, MS Win 2003 Svr, MS Win SBS 2003, Novell Netware 6.5, Linux
Ayrıntılı doküman ProLiant DL580 R04 (İngilizce)

14.599,00 USD + KDV
KDV Dahil 21.240,67 YTL

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yaparsa yapsın sitesindeki kullanıcıya ürün satıcak bir iş yapsın.. 50.000 ytl çok büyük bir para değil diyenler yanılıyor.. 50.000 ytl ile kurulucak sistem ile 1 yıl sonra aylık 50.000 ytl kazanılabilir....

bakınız: www.seafight.com

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yaparsa yapsın sitesindeki kullanıcıya ürün satıcak bir iş yapsın.. 50.000 ytl çok büyük bir para değil diyenler yanılıyor.. 50.000 ytl ile kurulucak sistem ile 1 yıl sonra aylık 50.000 ytl kazanılabilir....

bakınız: www.seafight.com
E ticaret işine girecekti sanal pos olayı zaman gerektiren bi olay. sadece havale eft ilede istenilen verimi alamayacagı icin su anda bankalarla görüşme içinde.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
e-ticaret çok zor. 2güçlü firma biliyorum bu işe kalkışıp geri dönüşü olmadıgı için siteleri sinek avlayan. Çünkü internetten alışveriş yapan kişiler artık alışkanlık yaptığı hatta şartlı refleks ile girdiği siteleri var. Bunları onların kafasından kazıyabilmek için sadece reklam gideri o kadar para tutacaktır. Bnun yanında çalıştıracağın eleman şirket masrafları vs. de üzerine koydugunda 4-5 ayda para suyunu çeker zaten.
ayrıca siteden ürün satmakla verdiğin link ne alaka anlayamadım ?

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e-ticaret çok zor. 2güçlü firma biliyorum bu işe kalkışıp geri dönüşü olmadıgı için siteleri sinek avlayan. Çünkü internetten alışveriş yapan kişiler artık alışkanlık yaptığı hatta şartlı refleks ile girdiği siteleri var. Bunları onların kafasından kazıyabilmek için sadece reklam gideri o kadar para tutacaktır. Bnun yanında çalıştıracağın eleman şirket masrafları vs. de üzerine koydugunda 4-5 ayda para suyunu çeker zaten.
ayrıca siteden ürün satmakla verdiğin link ne alaka anlayamadım ?
firarın verdigi linki bende anlamadım gercekten.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 bin ytl çok büyük bir para değil ancak eğerki internet ile ilgili birşeyler yapmak istiyor o zaman bu parayı site alıp işleterek değerlendirebilir. Hatta ingilizcesi varsa daha iyi olacaktır. Kısa sürede site parasını çıkartacağına eminim. daha fazlası kâr :)
50 bin değilde 500 bin olsaydı bişeyler yapılabilirdi bak.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=758&productid=bd70520

bd70518.jpg

İşlemci Dual-Core Intel Xeon Processor 7140M (3.4 GHz, 800 FSB) 16 MB önbellek
Chipset Intel® E8501
Toplam PCI slot 4
PCI slot tipi 3 x PCI Express 4x 1 x 64 bit PCI-X
Bellek 4GB (4x1 GB) PC2-3200 DDR2-400 MHz, Maks. 64 GB
SCSI / RAID HP Smart Array P400/512MB BBWC Denetleyicisi
LAN Çift Bağlantı Noktalı NC371i Çok Fonksiyonlu Gigabit NIC''ler
USB 4
Seri port 1
Paralel port -
HDD sürücü Sabit disk yok / Standart 8 SFF SAS disk yuvası
Cdrom sürücü Slim CD yazıcı / DVD Combo
Boyutlar 4 U Rack
İşletim sistemi desteği MS Win 2000 Svr, MS Win 2003 Svr, MS Win SBS 2003, Novell Netware 6.5, Linux
Ayrıntılı doküman ProLiant DL580 R04 (İngilizce)

14.599,00 USD + KDV
KDV Dahil 21.240,67 YTL

Bunu alıp ne yapacan evemi götürecen...

Core 2 Duo - 2.66 GHz
Linux: CentOS (4 or 5) veya Red Hat Fedora 7
500GB Bandwidth
120 Gb HDD
4 Gb RAM
Sınırsız Cpanel Hesabı
100 Gb FTP Backup
Aylık 250 Dolar....

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar siteden ürün satmak olayını biraz açıklayım şimdi yabancı ülkelerde internet bir sektördür ama ülkemizde değildir peki bu farkı ne oluşturmaktadır? biz reklamdan kazanmaya çalışırız onlar ise verdii hizmetin karşılığını kullanıcıdan almayı hedefler.. verdiğim link bir adet browser-based oyun sitesidir.. incelerseniz bu oyunda belirli bir yerden sonra paralı üyelik şarttır :) yani paralı üyelik olmadan ilerleyebileceğiniz yerin bir sınırı vardır..

kaba bir hesap yapalım google reklamı ile ziyaretçiçektiğinde üyelerin bir çoğu ne oldugunu bilerek gelir.. bu sebeple hesap alıp oyuna devam etme yüzdesi olarak %50 diyelim..

bu yaklaşık 2.5 milyon kişi yapıyor... ben en az %20 nin en az bir kere vip üyelik aldıgınada eminim ama bunu %5 yapalım (vip üyeliğin sınıfları var en ucuzu 5 ytl yapıyor.. )

2.500.000 X3 / 100 x5 ytl = gelirleri 350 000 ytl yaklaşık olarak :) (en kötü ihtimalle kazandıkları bu sizce bunların ne kadarı gider ? bu kullanıcılar bu ödemeyi sadece bir kez yapmıyor.. vs

ürün satmak sadece cep telefonu kitap bilgisayar satmak değildir arkadaşlar hizmette bir üründür oda satılır;)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dostum sen baştan desene bunu :) sen ürün satmak deyince karıştı...o zaman bu adamların yaptığı ürün satmak değil hizmet satmak ikisi farklı şeyler

Ama dediğinde haklısın. Yurtdışındaki mantıkla bizim mantığımız paralel gitmiyor ne yazıkki. Bizde internet demek bedava, beleş anlamına geliyor. Çatışmada burada başlıyor zaten...

Yaw siteyi az bi inceledimde üye sayısı fake olma ihtimali nedir ? Çünkü foruma bakıyorum hiç hareket yok. 5milyon kişinin oyun oynadığı bir forumda hareket olmaması çok garip, ayrıca genele bakınca bomboş görünen forumun sayacı 9k mesaj var diyor ? birşeyler yanlış sanırım sitede, yoksa benmi yanılıyorum :)
+ olarak marezdunyasi linkinide çözemedim :D adamlar hem parayla hizmet satıyor hemde marez mi yapıyorlar? Sunucu ağlıyodu açmadı sayfa inceleyemdim o linki. linki inceleyemedim tabi ama içerikte marez olsa gerek...Bu vasrayımdan yola çıkarsak 350bin ytl kazanan birileri neden marez paylaşım yapsın buda ayrı konu tabi ?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
venom hangi foruma girdin ? türk kullanıcılar dışında çoğu online oyuncu forumda zaman öldürmez.. çok elit ve sadık bir kitlesi vardır.. herzaman oynar... sen onu tatmin edemeyincede dönüp gitmez başka oyunlara kayar tatmin edicek seviyeye yeniden gelirsen anında döner......

batux arkadaşının internet bilgisi olsa mutlaka bir çözüm bulunur ancak arkadaşın bu konuda ki deneyimi az dediğin için bence 50000 ytl yi somut bir ortamda çalıştırsın...

sonuçda ona kimse garanti kazanıcaksın diyemez bunu diyebilmek için 50.000 ytl yi fizibilite raporuna yatırmak lazım.. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5