İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

55.000 den fazla domain adı

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
buraya bu cümleleri yazdım çünkü dumur oldum. hostbul.net te reklamı gördüm, tıkladım, http://www.technolojik.com/ . hosting paketleri iyi güzel satsınlar, lafımız yok, hosting sudan ucuz olmuş.

asıl vahim/garip/ilginç durum şudur ; http://www.technolojik.com/contact_us.htm sayfasında yazan yazı ;

Technolojik.com bir ATLAS HOLDING (http://www.atlas-holding.com) kuruluşudur. (...) Microsoft Windows2003 ve Unix serverlarımız üzerinde 55.000 den fazla domain adı host edilmektedir.150 den fazla alt bayisi (...)

way be, ne yiğitler varmış memlekette.

B

BizimMP3

Misafir
o bil fazla bu yalancılara..
bi noneym bide bunalra güvenmeyin gerisi iyidir.. :)

şuraya bak..
Band genişliğinde 1 Numara, Güvenilirlikte 1 Numara.

Şimdi 400 Mbps Internet Band genişliği ile, Technolojik'de bulunan web siteleri internette ışıkk hızı ile uçarlar. Band genişliğimiz iki bağımsız sağlayıcıdandan gelmektedir böylece networkümüzün bir kısmı hata verse bile web siteniz hala çalışmaya devam edecektir...

Bende ziya :D
155 bile fazla onlarda pişmandır eminim:)

B

BizimMP3

Misafir
azan: halil - [email protected]
Host edilen site: www.idoclub.net
Uptime oranı : 1
Sayfların açılma hızı : 1
Teknik destek : 1
Fiyat / hizmet kalitesi : 1
Genel ortalama : 1

İyi yönleri: ilk aldığın ay herseyin yapılır,ne dersen olur bu ayın kıymetini bilin ;) tek iyi yanıda budur,he bide fiyatları ucuzdur,ama iyi okuyun derim okumadan almayın.

Kötü yönleri: Sitemi bir anda çok bant yedi diye datacenterleri kapattı,ftp erşimim engellendi,bana bir uyarı bile gelmedi,işte bantını aştıktan sora siten kapanıcak denmeden kapandı ve gittim yeni yer aldım tam 10 gündür sitemi bekliyorum,kac tane mail attım,her seferinde tamam biz gelince atıcas dediler.Ben umudu kestim zaten son mailimede cevap gelmedi,Bari siz düşmeyin siteniz büyük bir site ise sakın almayın

Bu yorumu güvenilir ve inandırıcı buldunuz mu? evet (6) - hayır (3)

Firma yetkilisinin görüşü: sayın halil bey.

doğrudur halil bey bizim müşterimiz idi.
yalnız kendisi gold paket aldı yani 10$ karşılığında 40 gb lık alan tüketimi. sayın halil beyin günlük hiti 10000-12000 arasındadır ve sitesinden mp3 program oyun gibi ürünlerin dowloadına izin vermektedir ve bunun sonunda bant kullanım boyutları günlük 200gb seviyesine çıkmıştır. bununla ilgili kendisine 38 adet uyarı maili gönderilmiş gerekli önlemlerin alınması talep edilmiştir. kendisi olayları dikkate almamış ve bantwitdh in ne anlama geldiğini bilmediğini bildirmiştir. kendisine toplam 3000 gb bant kullandığı ve bunun bedelinin ödenmesi talep edildiğinde şok olmuş ve ödeyemeceğini bildirmiştir. bunun sonunda kendisinden herhangi bir ücret talep edilmemiş ve son bir uyarı dahilinde önlemlerin alınması talep edilmiştir. halil bey size tavsiyem kendinize bir server alın yalnız aylık bant tüketimi 7 - 8 bin gb olsun.

Saygılarımla

Yazan: Semih AVCI / system Admin / [email protected] (10/24/2004 6:09:17 PM) - (değiştir)

----------------------------------------

Şuna bakın yahu :D
7/8 binmiş.. idoclub.net yakın arkadaşımdır ve mp3ler linklemektedir.. % 80 kadarını..

Z

zeynelkoc

Misafir
forumlarında absürt filmler müzikler filan ekliyorlar yani band harcaması doğrudur ama bu kadar da uçmamak lazım günlük 200gb bandı technolojik gibi bir sitenn kaldırması çok zor hatta imkansızdır

B

BizimMP3

Misafir
7/8 bin diyor.
7000 GB band yani :)

8 Dedicateed eder ev1 den felan alacak olsan. İşi bilmediği nasılda belli..

W

webart

Misafir
Son Nokta

Beyler

okuma yazmanız var sanırım buraya yazı yazdığınıza göre :p

www.technolojik.com/windows.htm
sınırsız bant genişliği nerde yazıyor iyi okuyun,
standart da 10GB
spacialde 60 GB bant yazıyor,

saldırmak yerine araştırıp yapıcı eleştirilerde bulunursanız, bu şekilde komik duruma düşmezssiniz. :D

technolojik verdiği sözleri 5 seneden beri tutmaktadır. devamıda gelecektir.

B

BizimMP3

Misafir
Tabi canım
şimdide farklı nicklerle gelip iddia mı yalanlıyorsunuz ?

Kandırın bakalım milleti. Web alanı da sınırsız
tabi tabi
bende damdan düşen ziya. Utanma yokki insanlarda... Hadi TurkTicaret'in onlarca serverı var gene bilmem kaç Gb eder ya sen ?

Z

zeynelkoc

Misafir
bildigim kadariyla sinirsiz harddisk diye birsey bulunamadi

ben mi yanlis biliyorum ???? bunu da cevaplayin

milleti kandirmiyalim ayrica siteniz 3 gun aciksa 10 gun kapalı oluyor

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen sadece haksızlığa uğrayanlar yazsınlar. Bende oradan host aldım ve şu anda onu kullanıyorum. İncelerseniz görürsünüz sınırsız dediği htm php asp gibi uzantılar için. mp3 mov avi wav gibi uzantılar için sınır var yani adam kısacası sen dosya yüklemiceksen ben herşeyi karşılarım bu pakette ama mp3 yukliceksen sınırı var diye açık açık yazmış. Benim anlamadığım sorunu olmayan adam neden buraya msg atıp insanların ekmeğiyle oynuyor. Zeynel almış maruz duruma düşmüş de diğer insanlar neden laf atmakla uğraşıyor ordan hosting mi aldınız?
Saygılar

Z

zeynelkoc

Misafir
ben sınırsız diye bir şey yok onu demek istiyorum alanımız çok yüksek dersin ama sınırsız diyemezsin
ben hosttan mağdur oldum siteme 12 aylık aldım 2-3 ayı sadece kapalı kaldı hata verdi filan
zaten gece 24 ten sonra asp çalıştırmıyordu server 9-10 gibi asp çalışmaya başlıyordu benim de asp idi dosyalar ve sitem açılmıyordu mecbur dükkan kapatır gibi gece 12 de sitemiz kapalı sabah girin yazıyordum komik değilmi sizce bu??

ayrıca aldığım domaini once kendi üzerlerine gecirdiler şimdi de dotregister gibi bir firmada geri alabileceğimi sanmıyorum

detaylar için yukarıda yazdığım hostbul sitesine bakabilirsiniz.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 ay önce bende de büyük sorunlar oldu ama 4 aydır 1 tane sorun yaşamadım. Artık sorun yaşatmıyorlar ve piyasada nerdeyse en ucuz hosting sağlayan firma

W

webart

Misafir
ve en kalitelisi,

7/24 teknik destek var, ara gecenin 2 sinde 3 ünde sorunlarını hallet, bana 7/24 teknik destek veren başka bir firma söyleyin yada 5 yıldır bu piyasada olan birini söyleyin , YOK YOK YOK olamazda, bu işe gönül verenlerin işi bu,

:eek:

technolojik kelimesini google dan aratın, tüm dünya ülkelerine nasıl yayılmışlar görün lütfen, 5 yıldır binlerce müşteri nin hiçbirinde asp,php,jpeg, gif, swf formatlarıyla ilgili kim harddisk sorunu yaşamış google dan arat bir tane bulumassınız hiçbir yerde, çünkü harddisk sınırlaması yok,

xeon makinalarda 230 GB lık harddisklerde 400 mbps anlık bant genişliği ile 1 numara technolojik.com dur. ne hızda ne teknolojide hiçbir kimse technolojik in eline su dökemez,

serverlarda program hataları oluşabilir, ama 7/24 vardiyalı teknik destek takımı her türlü sorunu çözerler,

bu arada benim kimliğime gelince bende technlojik.com un çalışanlarından biriyim, tesadüfen gördüm burayı,

arkadaşın sorunu da bizimle değil zamanında ödeme yapıp domaini uzatmamış hatta 1 ay süre tanınıyor dotregister firmasından uzatılması için, bu süre sonundada uzatılmamışsa domain REDEMTION denilen perioda giriyor ve yaklaşık 20 katı ücret isteniyor dotregister tarafından bu sürede de uzatılmamışsa domain boşa düşüyor, boşa düşen bir domainide isteyen alır,
dotregiter da bu süre sonunda kendi adına uzatmış bu domaini,
whois sonuçlarına bakarsanız , domaini üstümüz geçirdiğini iddia eden şahsın web sitesinin dotregister a ait olduğunu göreceksiniz.

technolojik.com un serverları shared serverlar değildir, shared serverların kapasitesi düşüktür, bizim serverlarımız dedicated serverdır ve www.nac.net de co-location olarak kullanmaktayız, yani makinalarımız kendimize aittir ve bağlantımızı www.nac.net sağlamaktadır
ve 28 adet Pentium III, 44 adet Pentium IV ve 12 adet de xeon çift işlemcili yüksek kapasiteli serverımız vardır, hepsinin IP adreslerifarklıdır,

isteyen istediğini konuşssun,

merak eden varsa lütfen ofisimize kadar geliniz, bir çayımızı için, kapımız herkese açık, istediğiniz çözümü sağlarız, herkesin internet projesine tam destek veriyoruz. özel anlaşmalar yapabiliriz,

lütfen atıp tutmayın ve ofisimize gelin

telefon numararımız

0216 353 46 99

yakında 0800 lü ücretsiz arama yapılanabilen teknik destek hattımızda açılacaktır.

S

smavci

Misafir
merhbalar

Bu konu üzerinde yorum yapmayacaktım ancak sanırım bir yorumda bulunmam gerekiyor.

ilk önce sınırsız disk olayından bahsedelim biraz.

sınırsız disk diye bir olay mevcuttur.
bunun size nasıl olacağınıda anlatayım

kusura bakmayın biraz detaylı anlatacağın herkez anlatacağın sistemde terimlerin ve yapıların nasıl olacağını bilemez.

bu sisteme balancing denilir minumum 3 makinanın bir araya getirilerek tek bir makina tek bir vucut tek bir beyin gibi hareket etmesidir kısaca buna 10.000 tane bilgisayarı 250 gb disklerle birbirine bağlarsanız çıkacak rakam sonsuza yakındır.

ve buna sonsuz disk denilir. yani 2 tane PIV makina var disk boyutları 60 gb
bu makina bir makina gibi çalışır ve PIV (2) işlemci olarak 120 gb tek bir makina halinde işlem görür.

Buna NUCLEUS BALANCING denir. Örneğin google ın 1 gb lık mail dağıtması hotmailin mail serverı ........

diğer bir konu ise müşterilerimizin problemi. doğrudur olabilir müşterimiz böyle bir problemde yaşamış olabilir. problem olmayacak diye bir garantiyi kimse veremez. ancak karalı bir yapıda olmak farklıdır. şimdi ben müşterimizin tam olarak detaylı sorununu bilmiyorum. haklı olabilir ancak bu sektörde öyle konular ve olaylar karşımıza çıkıyorki. hemen bir örnek vereyim

bir müşterimiz standart olarak server 2003 de virtual tanımlı httpdocs klsörünü silip yerine www diye bi klasör açmış ve sitesinin dosyalarınıda bunun içine atmış. sitem çalışmıyor diye veryansın edip gidip bir kaç foruma mesaj geçmiş sorunu çözüldü ve kendi sorunu olduğu halde çözüldü forumdaki yazıları sildi özür diledi ama sonuç olarak technolojik in adı bir kere kötü olarak geçti.

şimdi şunu sormak istiyorum hadi beyfendinin technolojikle ilgili bir sorunu olmuş açmış paylaşmış peki diğer kişiler technolojikten host almadıkları halde bu kadar kötüleyici eşsiz nacizhane yorumlarını neden yapmışlar eminimki çoğu technolojik in adını bile duymamıştır technoojik 3 senedir yurt dışına çalışan bir firmadır. ve türkiye pazarına açılalı 1.5 sene ibi bir süre oldu. doğrudur technolojik in 182 ülkeden 52.000 müşterisi vardır.

technolojik in reklamları aspin veya hostsearch gibi aylık yüzbinleri bulan sitelerde bannerları yayınlanmaktadır.

farzedelimki 52.000 değilde 1000 müşterisi var bundan yarar görecek kimdir zarar görecek kimdir.

diğer bir konu bir arkadaşımız burda webhosting.info dan bulduğu viriyi yazmış 122 domain çıkarmış evet doğrudur 122 domain vardır ancak webhosting.info nun çalışma mantığını bilenler eminim bu yazılana gülmüşlerdir çünki web hosting info tek tek ipleri gözler önüne döker technolojik in hesabının bulunduğu makinada 122 tane host vardır ancak technolojik e ait 84 tane server vardır.

umarım anlatabilmişimdir.

Saygılarımla

Technolojik Internet Solitions
System Admin
Semih AVCI

www.technolojik.net
www.technolojik.com

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
smavci' Alıntı:
diğer bir konu bir arkadaşımız burda webhosting.info dan bulduğu viriyi yazmış 122 domain çıkarmış evet doğrudur 122 domain vardır ancak webhosting.info nun çalışma mantığını bilenler eminim bu yazılana gülmüşlerdir çünki web hosting info tek tek ipleri gözler önüne döker technolojik in hesabının bulunduğu makinada 122 tane host vardır ancak technolojik e ait 84 tane server vardır.

madem öyle verin 84 serverin de Ipsini kontroL edeLim bakaLım kim hakLı

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ayrıca ;
zaten 84 server olsa bile, server başına 600 müşteri düşüyor..
Yanılıyormuyum ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5