İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

%5'e kadar paypallarınız bozulur

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

İzmir'de kurulu tekstil ağırlıklı bir dış ticaret şirketim var.
Yurt dışından yaptığımız tüm numune alımlarında ödemeleri paypal ile yapıyoruz.
Bu yüzden paypal hesabımızı çok etkin kullanıyoruz.

Güven konusunda endişesi olanlara şirket bilgilerini ve iletişim detaylarını yollayabilirim.

Paypal bozdurma için komisyon oranlarımız kısa bir süre için aşağıdaki gibidir.

100$ altı için: %9
100$-500$ arası: %8
500$-1000$ arası: %7
1000$-$2000 arası : %6
2000$ üstü için: %5

Ayda $5.000 ile $25.000 arası işlem yaptığımız oluyor. Yani bu rakamlara kadar bozma işlemini gerçekleştirebiliriz.

***Sadece verified hesaplardaki paypal paranızı bozuyoruz.
***Garanti Bankası'ndan havale(anında) ya da EFT ile işlem yapıyoruz.
***İşlem anındaki Garanti Bankası döviz alış kuru kullanılır.

İlgilenen arkadaşlar PM atabilir ya da daha hızlı cevap için MSN/email: [email protected] adresinden bana ulaşabilirler.

Herkese iyi çalışmalar...

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ödemelerimiz iyice sıkıştırdı.
Kısa bir süre için, miktar ne olursa olsun %6 ile paypal bozacağım.
$2000 üstü için hala %5 oranım da geçerlidir.

Msn: [email protected]

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kredi kartı neden kullanmıyorsunuz?

Yurt dışı ödemelerim için sorduysanız;

1- O kadar yüksek limitli kredi kartımız yok maalesef.
2- Bu şekilde paypal toplayarak alım yapınca doğal olarak maliyetlerimiz, komisyon oranı kadar düşüyor. Yani %12 ile bozduracağınıza siz de %6 ile bozdurmuş oluyorsunuz, biz de %6 daha ucuza mal etmiş oluyoruz. Böylece ticaretteki en önemli durum gerçekleşiyor ve "win-win" oluyor. Türkçesi ile "Alan da memnun satan da..."

Umarım yeterince açık olmuştur, daha fazla detay isteyen arkadaşlara MSN'de daha fazla bilgi sunabilirim. Dileyene ciddi referanslar gösterebilirim.

Ben İzmir'deyim, $2000 üzeri bozdurmak isteyen arkadaşları dilerlerse burada şirketimde ağırlayıp "%5 + çay" şeklinde ödeme de yapıyoruz elden..

Şimdilik kısa bir süre için %6'dan bozmaya devam edeceğiz. İlgilenen arkadaşlar için MSN: [email protected]

Herkese iyi çalışmalar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
@ottoman

dostum afedersin bişi sorucam...dış ticaret firmam var diyosun ancak ltd şirketlere bankalar şirket adına kredi kartı veriyor ve limitleride oldukça yüksek oluyor...kaldıki min. 8000ytl aylık işlem yapan bir kredi kartı bankaya talep edildiği takdirde en az 15000-20000ytl olabiliyor...ki bu dediğim kuruluş aşamasında gösterilen sermayenin min. olması durumunda ;)
yani bende durum böyleyken sende neden öyle değil onu merak ettim?

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ottoman

dostum afedersin bişi sorucam...dış ticaret firmam var diyosun ancak ltd şirketlere bankalar şirket adına kredi kartı veriyor ve limitleride oldukça yüksek oluyor...kaldıki min. 8000ytl aylık işlem yapan bir kredi kartı bankaya talep edildiği takdirde en az 15000-20000ytl olabiliyor...ki bu dediğim kuruluş aşamasında gösterilen sermayenin min. olması durumunda ;)
yani bende durum böyleyken sende neden öyle değil onu merak ettim?

Venom,

Kredi kartım onlarca var. Çoğunun limiti de yeterince yüksek ancak ben bu paypallarla yurt dışındaki (İngiltere ve Çin) ofislerimizdeki arkadaşların maaşlarını da ödüyorum. Bu ödemeleri ayda bir normal banka transferi ile de yapabilirsin ancak bu şekilde Paypal toplayarak yaparsak %6 daha ucuza mal etmiş oluyoruz. Paypalını bozmuş olduğumuz arkadaşlarda %10-11'lere değil %6 hatta %5'lere paralarını bozdurmuş oluyor. Yani win-win oluyor. Türkçesi ile alan memnun satan memnun.

Şimdi bu durumda, kredi kartıyla, ya da western unionla, ya da wire ile para yollamak mı daha mantıklı yoksa paypal toplayıp o şekilde yollamak ve maliyetleri aşağıya çekmek mi? Adı üstünde "ticaret" yapıyoruz.

Hengame,

Bu forumda favotites ile defalarca işlem yaptık. Onun dışında şu an sadece bu iş için kullandığım MSN listemde neredeyse 100'den fazla işlem yaptığımız arkadaş kayıtlı. Daha da referans istersen R10.net forumlarındaki konuma bakabilirsin. Oradaki arkadaşlar feedback bırakma konusunda daha bonkörler :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ticaretini yap dostum ben sana yapma demiyorum ki?...
Ama sen 3. mesajında kendin yazmışsın zaten limit yok diye...şimdi neden onlarca kartım var limitleride yüksek diyosun????...neyse sana hayırlı işler ;)

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadas en mantıklısını yapıyor, sonucta kendisi de diyor "ticaret" yapıyoruz. hayırlı işler size.

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar paypal bozmaya devam ediyoruz son sürat..

Oranlarımız değişmedi..

$0 - $2.000 arası %6
$2.000 yukarısı için %5

MSN: [email protected]

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gün bir ara verdik...

Bozmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz..

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Msn'de online oldugunuzda bir miktar bozdurmak istiyorum.

Teşekkürler..

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, ufak tefek pürüzler nedeniyle bir süre paypal bozmaya ara vermiştik.
Bugünden itibaren tekrar paypal bozmaya başlıyoruz..

Mevcut işlem yaptığım ve "tanıdığım" arkadaşlar dışında yeni gelecek arkadaşlar için oranları arttırmayı düşünüyorum. Bir süre daha böyle devam edeceğiz daha sonra sadece her ay düzenli olarak sadece kontak listemdeki arkadaşlarla iş yapacağım.

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşlerim çok yoğun olduğu için bir süre nete çok az girebildim.
PM atan tüm arkadaşlara teşekkürler, herkese ayrı ayrı yazana kadar buradan yazıyorum.

Oranlarım hala aynıdır.

0-2000 usd >>> %6
2000 usd yukarısı >>>> %5

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5000YTL karşılığı dovizi 5dk içinde hesabımda gördüm. Çok hızlı ve çok güvenilir gözünüzü kırpmadan işlem yapabilirsiniz. Bugunda 1000$ bozdu. eyw ottoman

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5