İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6 aydır eklemediğim içerik kalmadı ama kimse gelmiyor

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6 ay önce yabancı site açtım ve hergün içeriğe içerik kattım. Günde 1 kişi geliyor oda vietnamdan geliyor. anlamadım o kadar içerik koydum neden sadece vietnamdan geliyor bu kişiler ? Ben usa veya kanada istiyorum. Hergün bir vietnamlı veya aynı kişi geliyor çözemedim bu olayı :( Vietnam ile ilgili bir konuda yok. Travel sitesi yaptım yani seyehat. Düşünüyorum acaba vietnamda birisi bir yere gitmek için hayal ediyor ve googleye tıklıyor oda sonuç olarka benim site çıkıyor. Acaba özel bir yermi yazdım :(

( pagerank 4 ama hit gelmio )

D

duyurbeni.com

Misafir
evet işte bu, bu konu üzerinde oldukca yogunlaşmalıyız , beceriksiz_aceminin bu konudaki fikirleri almak istiyorum acıkcası, bircok kişinin ortak sorunu ing site acanlar için ,

title-decs tamam mı ?

sitenin sayfa sayısı kaç ?

copy-paste mi?

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben travel sitelerine girip o siteleri inceliyorum ve kaliteli içerik varsa keyword desc ve konusunu alıp siteme ekliyorum. Article bölümünede copy-pass yapıyorum. 2 bölüm var zaten birisi article diğeride direcroy ama ikisindende verim alamadım.

Toplam 2000 sayfa yaptım google 1000 ile 2000 arası listelemiş bazen 200 bazen 1000 bazende 1500 gösteriyor googleden bakınca bu tutarsızlıkda var. Gündede 1 kişi geliyor. 100.000 sayfa yapsam 100 kişimi gelecek? O zaman hiç değmez diye düşünüyorum.

eflatun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
war' Alıntı:
copy-pass yapıyorum. .
Ne güzel kendin zaten sorunun cevabını bulmuşsun
kaliteli sitelerden copy paste yap ve google amcanın senı ındexlemesi ve hit yollamasını bekle ne güzel..
Google o şekil içerikleri kolay kolay onunu açmaz çoooooook uzun sure beklemen lazımkı bişiler olsun, ama copyaladıklarını yapıştırmadan degiştirsen bişiler eklesen işte ozaman daha etkili olur...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben bu konularda pek konuşmak istemiyorum artık.Çünkü ne desek, eksik bilgi veriyorsun gibisinden şeyler duyuyorum.
Bu forumda dizinlerin adresi var.Siteni oraya eklemelisin.
Kendi içeriğine yakın veya aynı sitelerden link almalısın.
İndexlenmeden sonraki en önemli süreç, kaliteli kelimelerdir.
Copy-Paste yapdığın sitelerden aranan türde olanlarını, makalede olduğu gibi metataglara ve özellikle title ye eklemelisin.

Kullandığın article scripti nedir ? Buda çok önemli bir faktördür.Seo için uyumluysa çabuk yanıt verir arama motorlarında.Ama değilse, 1 yıl kadar zaman alabilir.Google maalesef, yabancı sitelerde farklı bir kombinasyon uyguluyor.Çok geç hit yollamaya başlıyor.Ama yolladığındada ardı kesilmiyor.6 ay içerisinde en azından 100 farklı sitede linkin olmalı.Eğer backlinkin yoksa zaten googlede olmak hayaldir diye düşünüyorum.
Daima aynı siteden copy-paste yapma, aynı şablonları asla kullanma ( tasarım açısından )

Güncel içerik olması lazım, bunun en iyi yoluda, sayfaya include edilen haber sistemini mutlaka kullan.

Yeri gelmişken çok ufak bir bilgi ; Sandbox dan çıkmanın en çabuk yoluda budur.1 yıl 8 ay filan beklemelisin diolar ama ben katılmıyorum.Sayfanızın tasarımını değişin, haber yada fıkra include edin ve 1 aya kalmaz indexlenme başlar.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi Bir çevirmenle anlaş illa benlen değil, bi vakit bulsam ben kendim girecem olaya walla :) şu ana kadar bu forumda 3 kişi ile iş yaptım... Dah önce copy-paste yapıyor ama ziyaretci alamıyorlardı çevirdiğim sitelerin hacmi ise en buyugu 200 sayfa... Sadece 200 sayfa, turkceden ingilizceye yeni icerik oldugu icin google hemen indexledi siteleri... en gec 2-3 ayda, az ama kaliteli ziyaretci almaya başladılar... Yeni içerik oldugundan adsense gelirleri de gayet iyimiş. (onların yalancısıyım)
200 sayfalı siteye gunde ortalama 50 kaliteli user geliyormus... Evet sadece 50.. ama dediklerine gore kazanc bazında gayet iyimiş...

terzi kendi sokugunu dikemez misali, bi ben ciddi anlamda girişip deneyemedim.
Ama ilk fırsatta, hic bulunmayan kaynakları tr-den ingilizceye cevirip bi site acöayı dusunuyorum.;)

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kullandığın anahtar kelimelerde acaba daha güçlü sitelermi çıkıyor diye bir soru geldi aklıma. Gerçi bir dünya sayfa yaptım diyorsun bunlardan mutlaka azda olsa birşeyler gelmesi gerek. Site adresini verme imkanın olursa sana daha fazla yardımcı olma imkanım olabilir.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar tamam articleyi boşverelim. Directory sitem var sitelere giriyorum tek tek kaynağı görüntüleden keyword desc ve titleleri alıyorum ekliyorum panelimden. Ama bu sitedende verim alamadım. 50 tane directory e ekledim sitemi. Şu an 1000 civarı sayfam var google 700 sayfamı listeledi. Günde 1-2 en fazla 3 ziyaretçi geliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5