İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6 yabanci sinirlamasi kalksinmi

6 yabanci sinirlamasi kalksinmi

• Evet

Kullanılan: 12 46.2%
  • Hayir

Kullanılan: 14 53.8%

• Kullanılan toplam oy
    26

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bence 6 yabanci futbolcu sinirini kaldiririlsin.
Turk futbolu bu geri dusunceli futbol federasyonu yuzunden futbol liglerinden (UEFA, Sampiyonlar ligi) ekmek yiyemiyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence kalkmasın cunku bizim spor kuluplerimiz (özellikle fenerbahce) bu konuyu abartıp takımında bir tane türkbulundurmayacaktır. e bu şekilde de olursa türkiye super ligidememize gerek kalmayacaktır. bana sorarsanız 1 tane bile yabancı oyuncu olmayıp beklentileri yurt dışından karşılayacağımıza kendi bünyemizde yetiştirmeliyiz..

örneğin brezilya artık futbolcu itahalatında dünyada 1. :) biz neden futbolcu yetiştiremiyoruz. bizimkiler sadece küfür etmesini kafa göz atmasını biliyor.

[KaDeSign]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle kalkmamalı! Caesar a katılıyorum. ztn yabancılara buyuk hayranlıgımız var! bence o nedenle turk futbolcu yetiştiremiyoruz.... kalkarsa turk futbolu tamamen çöker bence!!!

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kalksın , sahada 11 tane yabancı futbolcu olsun, kulube de 7 tane futbolcu olsun, + t.direktör ve antrenörler hatta kulup başkanı da yabancı olsun.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Rekabet olmayan yerde kalite olmaz.
Turk futbolcular eger iyi iseler yine takima girerler.
Hem kapris yapmayi da birakirlar.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Rekabet olmayan yerde kalite olmaz.
Turk futbolcular eger iyi iseler yine takima girerler.
Hem kapris yapmayi da birakirlar.

yöneticilerin teknik direktöre bile danışmadan futbolcu alıp oynatacaksın bunu dediği bir ülkede rekabet ortamı nasıl olur?

çoğu zaman teknik direktörler klüp yönetiminin etkisi altında kalmıştır...

fenerbahçede aziz yıldırım...

Galatasarayda şimdiki adnan polat...

beşiktaşta zamanının futbol sorumlusu sinan engin....

daha say say bitmez... adam diyo para veriyorum oynayacak bu kadar basit... ne babab yiğitlerin hakkı yendi.. en basit örneğinden samsundan galatasaraya gelen türkiye gol kralı serkana noldu... iki ay önce ligleri kasıp kavuran bir futbolcu neden ilk 11 e giremedi ve yalan olup gitti... nedeni o dönem fransız siyahi bir oyunca alınmıştı şöle yamyam gibi bişi paso onun gölgesinde kaldığı söyleniyordu ama adamın attığı bir gol bile yok benim hatırladığım...

Türk futbolunda 6 yabancı sınırının arttırılması yada tamamiyle kalkması büyük bir kaosa neden olacaktır.... mersin idman yurdu yalova pendik hakkarispor un A milli takıma oyuncu vermesini istiyorsunuz sanırım...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
6 sınırı kalsın.Ama şu şekilde değişdirlsin.Sahada 6 yabancı aynı anda oynar.Takımda istediği kadar kalabilir.O zaman takımda rekabette olur, türklerde kenara atılmaz..

Bunu Fatih Terim önermiş bence çok güzel..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Zavallı fenerliler rüya kadrolarınız Aslanlar karşısında 2. olunca, Avrupa'da her zaman ki gibi yine hüsrana uğrayınca "Yabancı sınırı kalksın"... Size iyi rüyalar..

Turk futbolunun gelecegini tatistigimiz bir baslik altina neden takim dusmanligi sokuyorsunuz anlamiyorum.

Sinama seyreder gibi odersin parani, gidersin sahaya maci izlersin gelirsin.
Izlediginiz filmde "zavalli yuzuklerin efendisi" diyormusunuz?

Klupler, bir urun (takim) ortaya cikartiyorlar, biz de bu urunun nasil daha iyi satacagini tartisiyoruz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Profeyonel oldugun anda yani yaptigin is karsiliginda para aldigin anda ticarete atilmissindir. Spor ile ticaret bibirine karistirilacak kavramlar degil, biri elma biri armut. Profesyonel futbolcu, takimin malidir, alinir satilir, bu bir ticarettir. Seyirci, bilet alir, forma alir, klubun kasasina para girer, bu bir ticarettir. Bu para ile takim sahasini yaptirir, forma siparisi verir, is yapan firmalar para kazanir, bu bir ticarettir. Yeni futbolcular transfer edilir. Eskiler satilir.

Okulda spor dersinde basket maci yaparsin, universite takiminda baska bir universitenin takimi ile voleybol maci yaparsin, bu spordur, ticaret degildir.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zavallı fenerliler rüya kadrolarınız Aslanlar karşısında 2. olunca, Avrupa'da her zaman ki gibi yine hüsrana uğrayınca "Yabancı sınırı kalksın"... Size iyi rüyalar..

spor bölümüne attığın her mesaj bu ve buna benzer şeyler. Bende şimdi galatasaray/lılar hakkında öyle böyle şöyle gibi bir dünya hakaretmi edeyim? birşeyler yazıp postalayımmı hoşuna mı gidecek bu? Zavallı fenerliler ne demek oluyor? Sen fenerbahçeyi geçtin fenerbahçelilere hakaret etmeye başladın. "Yanlış Yapıyorsun" Konuyu dağıtmayım iyice sen bildiğin gibi yap bakalım arkdaşım daha neler yazacaksın merakla bekliyorum...

konu hakkındaki görüşüm: kalkmalıdır. Neden kalkmalıdır peki?
@iyinet neden sorusuna benim diyebileceklerimi cevap olarak vermiş.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Profeyonel oldugun anda yani yaptigin is karsiliginda para aldigin anda ticarete atilmissindir. Spor ile ticaret bibirine karistirilacak kavramlar degil, biri elma biri armut. Profesyonel futbolcu, takimin malidir, alinir satilir, bu bir ticarettir. Seyirci, bilet alir, forma alir, klubun kasasina para girer, bu bir ticarettir. Bu para ile takim sahasini yaptirir, forma siparisi verir, is yapan firmalar para kazanir, bu bir ticarettir. Yeni futbolcular transfer edilir. Eskiler satilir.

Okulda spor dersinde basket maci yaparsin, universite takiminda baska bir universitenin takimi ile voleybol maci yaparsin, bu spordur, ticaret degildir.

Hocam o zaman forumun başlığını değiştir..
iyinet.com forum webmaster kaynaklari > Sosyal Güncel Geyik > Spor >
yerine
iyinet.com forum webmaster kaynaklari > Sosyal Güncel Geyik > Ticaret >

burda tartışalım?

joga bonito rulazzzzz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Seneye Yabancı sınırlaması kaldırılacakmış.Bu yönde fatih terim bir çalışma hazırlamakta.Türk milli takımına yabancı oyuncuların, türk vatandaşı olarak alınmasıyla beraber, ülkesel bazda başarı için yabancı sınırının kalkması gerektiğini, bu yönde çalışmalara da başladığını belirtmiş fatih terim.

Kaynak : NTV

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Fenerbahçelilere asla hakaret etmedim, ancak bazıları kendilerini ve kulüplerini komik duruma düşürüyorlar.

Yabancı sınırlaması kalksın diyenler yerli futbolcularıyla bir yere gelemeyeceklerini düşünenlerdir. Bu apaçık ortada.. Sizin ticari düşüncenize göre Milli Takımlar da kalksın o zaman. Bir Türk takımında Türk futbolcular olmalıdır! Bence 6 bile fazladır. Yabancı sayısı en fazla 5 olmalıdır.

Düşünsenize 11 yabancılı Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş.. Yine ilk 11'i devşirme Türk'lerden kurulu bir Milli Takım.. Bu takımları şimdi olduğu gibi gönülden destekleyebilir misiniz? Destekleseniz de ne kadar heyecan duyarsınız? Vicdanınız sızlamaz mı? Yoksa milliyetçilik ruhunuzu da mı kaybettiniz? Türk sporcusunun hakları nerede kaldı? Galatasaray ve Milli Takım geçtiğimiz dönemlerdeki başarılarını Türk futbolcularıyla yakalamadı mı?

Yabancı sınırlaması devam etmeli hatta 5'e inmelidir. Sonradan Türk'leştirme olayı da kesinlikle kalkmalıdır, yoksa afedersiniz bu işin *oku çıkar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben Fenerbahçelilere asla hakaret etmedim, ancak bazıları kendilerini ve kulüplerini komik duruma düşürüyorlar.

Yabancı sınırlaması kalksın diyenler yerli futbolcularıyla bir yere gelemeyeceklerini düşünenlerdir. Bu apaçık ortada.. Sizin ticari düşüncenize göre Milli Takımlar da kalksın o zaman. Bir Türk takımında Türk futbolcular olmalıdır! Bence 6 bile fazladır. Yabancı sayısı en fazla 5 olmalıdır.

Düşünsenize 11 yabancılı Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş.. Yine ilk 11'i devşirme Türk'lerden kurulu bir Milli Takım.. Bu takımları şimdi olduğu gibi gönülden destekleyebilir misiniz? Destekleseniz de ne kadar heyecan duyarsınız? Vicdanınız sızlamaz mı? Yoksa milliyetçilik ruhunuzu da mı kaybettiniz? Türk sporcusunun hakları nerede kaldı? Galatasaray ve Milli Takım geçtiğimiz dönemlerdeki başarılarını Türk futbolcularıyla yakalamadı mı?

Yabancı sınırlaması devam etmeli hatta 5'e inmelidir. Sonradan Türk'leştirme olayı da kesinlikle kalkmalıdır, yoksa afedersiniz bu işin *oku çıkar.

düşüncelerinizi dilediğiniz gibi dile getirebilirsiniz.Forumun amacı zaten budur.Ancak sizin doğrularınız kesinlikle başklarının doğruları olacaktır diye bir kaide yoktur.Yapacağınız eleştirilerde hakaret içeren laflar, küçük düşüren sözlere yer vermemelisiniz.Aksi taktirde forumun amacının dışına çıkmış olursunuz..

Size göre yabancı sınırlaması doğrudur ancak bence yanlıştır.Kimse burada kendi fikirlerini bir başkasına kabul ettirme peşinde değildir.Türk sporcusunun haklarıda kendi elindedir.Çok çalışırsa yabancı oyuncuların önüne geçebilir.Sonradan türkleştirme işini en son uygulayan ülkelerden biriyiz.Avrupadaki ülkeler yıllar öncesinden bunu yapmaya başladılar.Büyük başarıları o oyuncular sayesinde yaşadılar.Bizde çok oyuncumuzu türk olmasına rağmen başka ülkelerin milli forması altında gördük.Bu insanların hür ve özgür irade seçimleridir.
Benim desteklediğim takım sahadaki 11, yada yedekteki oyuncular değildir.O bayraktır.O bayrağa ter döken futbolculardır.Benim ülkemi benimsemişse bana düşende onu alkışlamaktır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Hocam o zaman forumun başlığını değiştir..
iyinet.com forum webmaster kaynaklari > Sosyal Güncel Geyik > Spor >
yerine
iyinet.com forum webmaster kaynaklari > Sosyal Güncel Geyik > Ticaret >

burda tartışalım?

joga bonito rulazzzzz.

Hoca camide.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence kalkmasın cunku bizim spor kuluplerimiz (özellikle fenerbahce) bu konuyu abartıp takımında bir tane türkbulundurmayacaktır. e bu şekilde de olursa türkiye super ligidememize gerek kalmayacaktır. bana sorarsanız 1 tane bile yabancı oyuncu olmayıp beklentileri yurt dışından karşılayacağımıza kendi bünyemizde yetiştirmeliyiz..

örneğin brezilya artık futbolcu itahalatında dünyada 1. :) biz neden futbolcu yetiştiremiyoruz. bizimkiler sadece küfür etmesini kafa göz atmasını biliyor.

Saçma düşünce.

Diğer liglerde neden böyle bir sorun olmuyor ? İyi oyuncu olmazsa tabi Türk bulundurmaz. Ama öyle yetenekli Türk oyuncular var ki, yerine yabancı alınırsa intihar olur.

Bir Arda, bir Kerim Zengin, bir Burak (Beşiktaş'ın genç yıldızı) varken, onların yerine yabancı oyuncu alınması, hangi mantığa uyar? Bunu yapan takım zaten kötüye doğru gidecektir.

Benim tek düşüncem, parası olan var, parası olmayan var. 4 büyük takım yabancıları donatacak, diğer parası olmayan takımlar 5 sene içinde çok büyük transferler yapamayacak. İleri de futbolumuzun muhteşem olacağına inandığım ve Türk takımlarının dünyaca ünlü olacağını varsaydığım için bundan sonraki dönemlerde başarıya doyacağımızı iddia ediyorum. 5 seneden sonra ligimiz iyice şenlenecek. (daha kısa da olabilir)

Tabi yabancı oyuncu sınırsız olmasın bence. 6 olan sayı 8 yapılsın, maçlarda 6+2 ya da 7+1 şeklinde oynatılabilsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5