İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Linux Sunucu lazım

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar.

Acil olarak uygun linux sunucu kiralayacağım.
en fazla 2 saat içinde sunucu teslim edicek. ve uygun fiyat verebilecek arkadaşlar varsa ileşime geçellim hemen.

İyi çalışmalar.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütçen nedir, aradığın sunucu özellikleri nedir ?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer Linux VPS düşünürseniz ödemeyi takiben yaklaşık 2 saat içerisinde teslim edebilirim.

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pentium 4 3.0Ghz HT
80Gb 7200RPM HDD
512Mb DDR2 Ram
DVD-RW Combo
1Mbit Bağlantı
Türkiye Lokasyon
Centos İşletim Sisteni
149$ dır.

İletişim için >> www.ciklet.com.tr telefon: 0212 570 55 65

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bütcem 120-150 civarında.
istediğim özellikler. amd serisi olması tercihimdir. ama bana fiyat olarak uygun birşey gerekli o nedenle özellik ve fiyatlar hakkında bilgilendirirseniz bugün hemen ödeme yapıp alacağım.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alacağınız sunucuyu ne amaçla kullanacağınızı söylerseniz size VPS'in uygun olup olmadığını söyleyebilirim.

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Tennoryu,
Ciklet İletişim'i arayarak istediğiniz özellikteki makineyi toplatıp kurdurabilirsiniz.

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alacağınız sunucuyu ne amaçla kullanacağınızı söylerseniz size VPS'in uygun olup olmadığını söyleyebilirim.

Yaklaşık 30 sitem mevcut. 2 adet radyo kuracağım. ortalama aylık harcadığı trafik 50 gb civarında ama ileride bu rakam ve sitelerin sayıları artacak. yapacağım siteler ağırlıklı mysql vt ile çalışan siteler olacak.
Yani sitelerin hitleri artığında mysql durması apche nin durması gibi problem olduğunu duydum. bu işin uzmanı sizsiniz ben değil. bir kaç firma ile görüştüm ve linux vps tavsiye etmediler.

C

CalisanHost

Misafir
budurumda vps kaldırmaz. yani şuan için kaldırır ama ilerde dediğiniz gibi hitler artıp ağırlık mysql olunca sürekli sorun yaşarsınız vsp de.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaklaşık 30 sitem mevcut. 2 adet radyo kuracağım. ortalama aylık harcadığı trafik 50 gb civarında ama ileride bu rakam ve sitelerin sayıları artacak. yapacağım siteler ağırlıklı mysql vt ile çalışan siteler olacak.
Yani sitelerin hitleri artığında mysql durması apche nin durması gibi problem olduğunu duydum. bu işin uzmanı sizsiniz ben değil. bir kaç firma ile görüştüm ve linux vps tavsiye etmediler.

RAM'i yüksek bir VPS bunu rahatlıkla kaldırır.Radyoların anlık dinleyici sayısı da pek yüksek değilse çok daha iyi kaldırır.VPS'i insanlar öcü gibi görüyor.Ancak biz bile yaklaşık 4 ay VPS kullandık ve o zamanlarda VPS'imizde yaklaşık 50 site barınıyordu.İçlerinde forum falan da vardı.

Size tavsiyem 512 MB ve üzeri RAM içeren bir VPS paketi almanızdır.Alacağınız sunucuyu iyi bir şekilde optimize ederseniz hiçbir sorun yaşamazsınız..

Eğer ilerde siteler,radyolar büyürse kaldırmaz diye düşünmeyin.Çünkü büyümenin sınırı yok.Şu anda ihtiyacınızı bir VPS karşılarken sadece ileriyi düşünerek daha yüksek rakamlar harcamayın.Yeni bir sunucuya 30 tane siteyi aktarmak 1 saatlik iş.İlerde inşallah siteleriniz büyür VPS kaldıramaz duruma gelir..O zaman alırsınız bir sunucu bir saatte sitlerinizi taşır onunla devam edersiniz.

Benim düşüncem böyle.Ama yine de karar sizin.Kolay gelsin..

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hala bir firma bulmuş değilim.
Tekliflerini beklemekteyim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5