İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adbrite.com Merak Ettiklerim!

T

TGP

Misafir
Arkadaslar dun aksam bu siteye uye oldum ve bannerlarını siteme ekledim.

Date Range: 4/18/2005 - 4/20/2005
Date Direct Ads Network Ads Total Earnings Pending Earnings Sold Ads Running Ads
04/19/2005 $0 $0.06 $0.06 $0.06 0 0
04/20/2005 $0 $0.27 $0.27 $0.27 0 0
TOTALS: $0 $0.33 $0.33 $0.33 0 Avg. 0

Bu bannarları sitemin daha iyi bi yerine ekleseydim eminim daha iyi para kazanirdım. Yalnız benim merak ettigim biseyler var. Mesela ben suan 0,33 USD mi kazandim. Yani click falan yazmiyor...

Bi de sizin Banner/Day oranınız nasıl. Ben benim siteye reklam veren olmaz diye sitelerimden birini 3,50 USD haftalık txt reklam kabul ettim. Diger siteme ise gunlugu 1 dolara reklam kabul ettim.. Kabul ettim derken bu sponsoru kullananlar bilirler ne demek istedigimi...

Sizler gunluk kac paradan reklam kabul ediyorsunuz? Ben bi sitem 0,50 USD diger sitem 1 USD. Click oranları onemli mi yoksa clickler onemsiz mi?

Simdiden tesekkurler ve sorularım icin cahilligimi bagislayin... :D

P

Parae

Misafir
evet .. 0.33 kazanmış oluyosun .. zone statics'ten kaç tıklama olduguna bakabilirsin ..

P

paradox

Misafir
Sedo için siteni kapatman gerekir. Sedo para kazanma sitesi değildir ama türkler öyle kullandığı için banlanmaları yakındır. Sedo siteni satarken reklam koyamadığın için satarkende cebine 3-5 kuruş diye yapılmış bir sistemdir. Satmayan adam her sitesinden link verip domainlerinin yarısını sedoya yönlendirip para kazanmaya çalışırsa sedo onuda Türkiye'yi de banlar. Adbrite sponsordur. 2si tamamen farklı firmalar ve çok farklı çalışıyolar. Siz bunu malesef hala anlayamadınız...

Adbrite iyi kötü konusuna gelince. Ödemeni kesin alırsın. Aldığın ödemeyi tam alamazsın çünkü bazı firmalar ödemelerini tam yapmaz onlar sonraki aya kalır(5** dolar yerine 3** dolar aldım mesela kalan kısmı sonraki aya kaldı). Siten iyiyse tıklanma oranın da iyiyse tıklanır ve kazanırsın..

T

TGP

Misafir
Peki sizce Google Adsense mi yoks Adbrite mı?

Adbrite icin txt reklamlarına tıklanması sart mı yoksa reklam alındıgı zaman tıklanmasada gosterilmesi yeterli mi? Ziyaretciler tıklamaya tesvik edilse adbrite 'de ne olur?

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Adsense bence daha profesyonel siteler için. Adsense de kaliteli sitelerden iyi para kazanırsınız. Fakat kaliteli bir siteniz yok ise(ziyaretçi tasarım indexleme pr vs.) adsense in bi yararı olmaz. fakat adbrite için bu özelliklere gerek yok ve daha kolay para kazanabilirsiniz... onun için adsense veya adbrite göreceli bi kavram olur. ben bazı sitelerimde adsense kullanırken bazılarında adbrite kullanıyorum...

S

Skeleton

Misafir
eğer yüksek para getiren keywordlerden oluşan bir siteniz varsa adsense kullanmak mantıklı. (zaten o siteyi adsense için yapmışsınızdır :) ) ama adsense ile pek performans alamayan siteler için adbrite ile en az adsense kadar para alabilirsiniz. çünkü adbrite reklamlarınızın rengini, fontunu, stilini, vs. değiştirmeye izin veriyor. verilen reklam kodunu sitenize uygun bir şekilde stillendirirseniz ve uygun bir yere koyarsanız çoğu kişi reklama bile tıkladığının farkına varmayacakatır.

ha bir de absürt siteniz varsa adbrite iyi kazandırıyor diye duydum, zaten adsense koyma şansınız yok :)

T

TGP

Misafir
Peki haftalık reklam fiyatı olarak kac dolar koymem yerinde olur?
Yani ben 7 Gunluk icin 50 dolarda derim ama bu sefer kimse reklam vermez..
7 Gun / 7 Dolar bana mantıklı geliyor sizin gorusunuz nedir? Peki click basina kac USD verir(7gun/7dola)?

S

Skeleton

Misafir
ne kadar fiyat belileyeceğin sana kalmış. sitenin trafiğine göre ayarla. mesela tıklama başı en aşşa 10-15 cent getirsin ki diğer network reklamlarından fazla kazan ve reaklam sattığın bir işe yarasın (network reklamları ortalama 5-10 cent getiriyor)

eğer sen 7gün/7dolarlık bir satış yaparsan 7 dolar senin olur ve 7 gün boyunca anlaştığın kişinin reklamları sitende yayınlanmaya başlar. bu 7 gün boyunca 1 tıklama da olsa 1000 tıklama da olsa senin aldığın 7 dolar sabittir, çünkü başta bir anlaşma yaptın. gerçi reklam veren güzel bir reklam başlığı ve yazısı ile verdiği parayı çöpe atmış olmuyor, beklediği ziyaretçiyi alıyor.

anladığım kadarıyla adbrite'ı tam olarak çözememişsin. forumda adbrite diye aratıp çıkan mesajları okursan bütün bunların cevabını bulacaksın.

T

TGP

Misafir
Skeleton' Alıntı:
eğer sen 7gün/7dolarlık bir satış yaparsan 7 dolar senin olur ve 7 gün boyunca anlaştığın kişinin reklamları sitende yayınlanmaya başlar. bu 7 gün boyunca 1 tıklama da olsa 1000 tıklama da olsa senin aldığın 7 dolar sabittir, çünkü başta bir anlaşma yaptın. gerçi reklam veren güzel bir reklam başlığı ve yazısı ile verdiği parayı çöpe atmış olmuyor, beklediği ziyaretçiyi alıyor.

Arkadasim o zaman tiklamanın bir onemi olmaz mı? Yani ben bi antlasma yaptim ve dogru duzgun hic tiklama olmasa bile her ay duzenli paramı alayim...

S

Skeleton

Misafir
her ay diye bir şey demedim ben. anlaşma sadece 7 gün geçerli olur yukarıdaki gibi bir şeyi ele alırsak. 7 gün sonra adama kalmış, senin sitenin performansını beğenmişse bir daha verir veya vermez

T

TGP

Misafir
Sanırım benim gunluk ortalama gelirim 0,69 USD. Gunluk ortalama hitim 150'nin ustunde... :-(

Yeni siteler yapip toplam hitimi yukseltmem gerekiyor...

Direct Ads 0 $

Sold Ads 0 $

Running Ads 0 $

Bu sekilde gorundugu icin sanırım benim siteme kimse reklam vermedi dogru mu?

----------------------------------------

Pending Earnings kelimesi ise sadece belirlenmemis toplam kazanc... Yani odenmeyebilirde bu para?

T

TGP

Misafir
"Your Ad Here" + network ads

---------------------------------------------------

Step 4 of 5: Setup your new zone

Adjust the name of your zone, product(s), pricing, and term.

Allow the AdBrite system to automatically optimize your pricing
Choose a price per day to begin with: $

Arkadaslar yukarıda ki yazıların anlamları nedir?

T

TGP

Misafir
Up...

30 gunluk reklamı 5 dolar yapmama ragmen reklam veren olmadı... :-(

T

The_Saint

Misafir
ben bir ara 30 günlük 2 dolar dedim gene vren olmadı en iyisi otomatik yap sana önersinler kabul et yada etme

T

TGP

Misafir
Tr siteler icin 30 gunlugu 1 dolar bile yapsam teklif veren olacagını pek zannetmiyorum yada belirli hiti cok yuksek siteler reklam alabilir. İyinetteki reklamlar benim sitedekilerle hemen hemen aynı demek ki iyinette teklif almiyor...

P

paradox

Misafir
ya arkadaşlar bu reklam alma olayını çok büyütüyosunuz. Reklamı alırsan o reklam en başa yerleşir tıktan para kazanamazsınız. Aylık 2 dolara reklam verseler ne kazancaksınız? Ayda 2 dolarlık tık olmuyosa zaten sitenize hit kazandırın ne biliyim bişeyler yapın. Aylık 2 dolar ne ya şaka gibi. 30 cent yap veren çıkar belki...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5