İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adesense ye hile yapsak yeridir

W

wow_cek

Misafir
ya arkadaşlar bazı arkadaşlar kızıyor bu hile olayına hakikaten yapılsa yeridir diye düşünüyorum ben bilmem siz ne düşünüyorsunuz bu konuda niye diye soracak olursanız sagolsun arkadaşın biri benim sitemden arama yapmış bugün hesabımı konturol ettigimde şoke oldum diyebilirim burda bilgi vermek yasak ama ben ginede vercegim sonra editlerim

2 günde googlenin benim sırtımdan kazandıgı para 100 dollar yanlış duymadınız tam 100 dollar ya benim kazandıgım 0.10 gelde hile yapma şimdi neyse akşam akşam azımı bozduracaklar ya

H

hibrahim

Misafir
sen böyle düşünürsen sen o 10 cent tende olursun google 100 dolar kazanmaya devam eder:)

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wow_cek' Alıntı:
2 günde googlenin benim sırtımdan kazandıgı para 100 dollar yanlış duymadınız tam 100 dollar ya benim kazandıgım 0.10 gelde hile yapma şimdi neyse akşam akşam azımı bozduracaklar ya

Bunu nasil anladigini sorabilirmiyim. Tiklama basina ne kadar para kazandigimizi google acikliyor ama o paradan googlun ne kadar kazandigi KESINLIKLE BILINMIYOR.

Bu arada hile yapmak senin bilecegin is. Ama eger uzun donemde kazanmak istiyorsan bence yapma. Hile yaptigin kesinlikle anlasilir. Google da hesabini iptal eder. Google eger hesabini hileden dolayi iptal ederse hesabinda olan tum paralarida kaybediyorsun (cunku google o paralari kendisine ilan veripte sahte tiklamaya maruz kalanlara iade ediyor) Ayni adresten bir dahada hesap acamassin.

W

wow_cek

Misafir
dün bu formda bir arkadaşımız yazmıştı ama hatırlamıyorum kim oldugunu

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onu kim yazmissa yalan soyluyor. Kesinlikle ve kesinlike onu anlamanin imkani yok.

Ama baska forumlarda bu isin uzamanlari baska yollardan googleun bir tiklamadan nekadarini adsense kullanicisina veriyor, bunu hesaplamaya calismislar. Onlarin ulastigi sonuc:
adsense ilk ciktiginda google %90 nin adsense hesabi olana %10 nu kendi aliyormus google yani,
Bir muddet sonra (7-8 ay oncesi) %80 adsense hesabi olana, %20 kendisi google yani
Su siralar %60 adsense hesabi, %40 kendisi google yani

Ama bunlar hep tahmin. BUNu kesin olarak bilmenin yolu YOK.

H

hibrahim

Misafir
ya wow_Cek harbiden soruyormusun bu soruyu? spam adsı üstünde spam en dandik bir şirket bile spam i uyelikten atma sebebi sayar..

W

wow_cek

Misafir
ozaman arkadaşlar bize bir yol gösterinde bizde adam gibi kazanalım adsense den iyi kazanıyorum diyen arkadaşlar yardım edin ne tür içerikli siteler tıklama sayısını artırabiliriz

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iyi para kazandiran bir site 1 ayda olusmaz. Biraz sabretmen lazim. Web siteninin dizani guzel olmali, icinde orjinal icerik olmali, bir gelen bir daha gelmeli. Bir suru popu up filan olmamali. Arama motorlarinda iyi bir yerin olmaliki arayan seni bulsun. Eger ziyaretci kitlen yoksa, para kazanamassin.

P

Parae

Misafir
SPAM'ın büyük cezaları var bazı avrupa ülkelerinde ve Amerikada ..
Tabiki googleda bunu hile sayar ...

Ayrıca Arkadaşında dedigi gibi 0.1 centtende oluruz ..

Böyle giderse zaten CJ gibi Google Adsensetende atılırız TR olarak , !!!!

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bi sürü çinlim var :) Deli gibi hile yolu deniolar bunlar.Ben mecburen bunları silecem şimdi.Saat 10-11 arası 25 click gelmişken 11-12 arası nasıl 75 click gelir bilemiyorum yani...Çinliler gibi olmayalım arkadaşlar.Üçkağıtçı olan bu çinliler beni nerdeyse yok edecek yaww...

Z

zeynelkoc

Misafir
ne demek arkadaşım nasıl para kazanabiliriz

ne yani para kazanmak için hile mi yapacaksın illa!

varsa adam gibi bi siten kazanırsın yoksa da yapmaya çalışırsın yok ben yapamiyom dersen hiç uğraşma gir bi işe orada çalış

boyle düşünen insanlar yüzünden birsürü şirket türkiyeye ödeme yapmiyor

S

Sticks

Misafir
Google'ın tıklama başına verdiği para keyword ratelerine göre değişmektedir.
Bir gün 1 tıklamadan 2 cent kazanıdrken ertesi gün aynı tıklama $10 kazandırabilir.
bu adwords bölümündeki reklam verenlerin ilgilerine göre değişir.

Mesela Adwords'a üyesiniz ve bir aktif reklam verensiniz.
Mesela bugün hosting kelimesi için mpc yani maximum per click (maksimum tıklama ücreti) bölümünde 1 dolar veriyorsunuz ve average pozisyon 1. oluyorsunuz ancak ertesi gün ise hosting kelimesi için reklam veren 100 'e çıkıyor ve maximum per click 'i arttırmanız gerekiyor çünkü reklam veren fazla olduğundan ve pozisyonu yükseltmek için $10 hatta $20-30 bile vermek zorunda kalabiliyorsunuz average position #1 için.

anlayan vardır umarım. Kısacası bir kelime için reklam veren 1 iken 10 a çıkarsa clickthrough rate de yani tıklama değeri de artıyor.

Kazancın düşük olma sebebi :
Site içerisinde bulunan keywordlerinize uygun olarak reklam veren bulunmamaktadır ve bu yüzden çok düşük rate yani oranlara dayalı reklam veren reklamları koyuyorsunuzzdur. Günlük $19.50 ortalama kazancım var şu anda ama aynı sayıda ziyaretçisi olan diğer bir site aynı tıklamayı alsa da keyword bazlı reklam vereni az ise ben , atıyorum, 20 tıklamayla $15 kazanırken diğer site sahibi keyword değerinden kaybeder 20 tıklamayla $5 bile kazanamayabilir.

Hee yok hile yapmak istiyorum ben diyorsun peki o zaman yap . ama şunları unutma.
1 : Kendi bilgisayarından yada kendi ipni kullanarak yapma . Yok ben ip mi değiştiririm ben o kadr bilgiliyim diyebilecek kadaar salak isen proxy kullanır yparım dicek kadar akıllıysan henüz Traceroute hakkında bilgin yok demektir. Kullan proxy 'i yap yapcağını banlanınca gel burda ağla (anlayan anlamıştır)
2 : Diyelim ki sen bi reklama 40 kere tıkladın ama adamlar bakıyor belirli aralıklarda yada birden bire yapılmış bu tıklama ee noluo bu araştırmaya giriyo.ziyareçi olarak gözüken sen yada arkadaşlarının site içerisindeki : ziyaret süresi , page views ve referrer diye adlandırılan kayıtlar gözden geçiriliyor ve işin içerisinde bi iş olduğu anlaşılır anlaşılmaz (ki 100% anlaşılır) banlanıyor ve hesabın siliniyor.
3 : bu hileler mutlaka anlaşılacaktır haberin olsun. 1 ay yaparsın 2 ay yaparsın sonra uğraşır durursun. Sen sanıyor mussun ki adamlar sen onları kandırdıktan sonra kazık yutmuş gibi otursunlar yerinde ? merak etme onlarca avukat içerisinde seninle uğraşacak yeni bir stajyerleri vardır senden başlamaları zor olmaz.
4 : Şunu bil ki milyon dolarlar ile uğraşan bir firma senin onlara kazandıracağın 200 - 300 doları çok kolaylıkla gözden çıkarıp hesabını kapatabillirler. koymaz senin kazandırrdığın 200 - 300 :)
5. ve en önemli : Her reklamın kewndi çapında bir oranı vardır diğer websiteleri üzerinden ortalaması alınan. Bakılır günlük clickthrough rate 1.83% iken seninki 4% ise işin içinde bişey olduğu anlaşılır ve diğer yazdığım sonuçların aynısı bu karede de meydana gelir.

kolay gelsin , hilesiz bol kazançlı , akn teri ve HELAL para kazanmanız dileği ile.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sticks' Alıntı:
Google'ın tıklama başına verdiği para keyword ratelerine göre değişmektedir.
Bir gün 1 tıklamadan 2 cent kazanıdrken ertesi gün aynı tıklama $10 kazandırabilir.
bu adwords bölümündeki reklam verenlerin ilgilerine göre değişir..

Boyle bir seyin olmasina imkan yok. Bir keyword 10 dolarken 2 cente ertesi gun dusmez. Duser belki, 9 dolar 8 dolar tas catlasin 5 dolar.

Mesela Adwords'a üyesiniz ve bir aktif reklam verensiniz.
Mesela bugün hosting kelimesi için mpc yani maximum per click (maksimum tıklama ücreti) bölümünde 1 dolar veriyorsunuz ve average pozisyon 1. oluyorsunuz ancak ertesi gün ise hosting kelimesi için reklam veren 100 'e çıkıyor ve maximum per click 'i arttırmanız gerekiyor çünkü reklam veren fazla olduğundan ve pozisyonu yükseltmek için $10 hatta $20-30 bile vermek zorunda kalabiliyorsunuz average position #1 için.

Ayni hata. fiatlar degisbilir ama bu kadarda degil.

anlayan vardır umarım. Kısacası bir kelime için reklam veren 1 iken 10 a çıkarsa clickthrough rate de yani tıklama değeri de artıyor.

Kazancın düşük olma sebebi :
Site içerisinde bulunan keywordlerinize uygun olarak reklam veren bulunmamaktadır ve bu yüzden çok düşük rate yani oranlara dayalı reklam veren reklamları koyuyorsunuzzdur. Günlük $19.50 ortalama kazancım var şu anda ama aynı sayıda ziyaretçisi olan diğer bir site aynı tıklamayı alsa da keyword bazlı reklam vereni az ise ben , atıyorum, 20 tıklamayla $15 kazanırken diğer site sahibi keyword değerinden kaybeder 20 tıklamayla $5 bile kazanamayabilir.

Hemen nasil teshis ettin arkadasin neden para kazanamadigini? Sitesinin ne oldugunu ziyaretci sayisini filan bilmeden? Belki arkadsin sitesi "mesothelioma" ile alakali. "mesothelioma" nin max clicki overture de tam 100 dolar. Google dada buna yakindir. Belki hic tiklamasi yok. Belki stesi oyle dizayn edilmiski google crawl edemiyor comunity ilanlari cikiyor. Para kazanammasinin bir suru nedeni olabilir.

Hee yok hile yapmak istiyorum ben diyorsun peki o zaman yap . ama şunları unutma.
1 : Kendi bilgisayarından yada kendi ipni kullanarak yapma . Yok ben ip mi değiştiririm ben o kadr bilgiliyim diyebilecek kadaar salak isen proxy kullanır yparım dicek kadar akıllıysan henüz Traceroute hakkında bilgin yok demektir. Kullan proxy 'i yap yapcağını banlanınca gel burda ağla (anlayan anlamıştır)
2 : Diyelim ki sen bi reklama 40 kere tıkladın ama adamlar bakıyor belirli aralıklarda yada birden bire yapılmış bu tıklama ee noluo bu araştırmaya giriyo.ziyareçi olarak gözüken sen yada arkadaşlarının site içerisindeki : ziyaret süresi , page views ve referrer diye adlandırılan kayıtlar gözden geçiriliyor ve işin içerisinde bi iş olduğu anlaşılır anlaşılmaz (ki 100% anlaşılır) banlanıyor ve hesabın siliniyor.
3 : bu hileler mutlaka anlaşılacaktır haberin olsun. 1 ay yaparsın 2 ay yaparsın sonra uğraşır durursun. Sen sanıyor mussun ki adamlar sen onları kandırdıktan sonra kazık yutmuş gibi otursunlar yerinde ? merak etme onlarca avukat içerisinde seninle uğraşacak yeni bir stajyerleri vardır senden başlamaları zor olmaz.
4 : Şunu bil ki milyon dolarlar ile uğraşan bir firma senin onlara kazandıracağın 200 - 300 doları çok kolaylıkla gözden çıkarıp hesabını kapatabillirler. koymaz senin kazandırrdığın 200 - 300 :)
5. ve en önemli : Her reklamın kewndi çapında bir oranı vardır diğer websiteleri üzerinden ortalaması alınan. Bakılır günlük clickthrough rate 1.83% iken seninki 4% ise işin içinde bişey olduğu anlaşılır ve diğer yazdığım sonuçların aynısı bu karede de meydana gelir..

Tek dogru cumle: "hileler mutlaka anlaşılacaktır haberin olsun"

kolay gelsin , hilesiz bol kazançlı , akn teri ve HELAL para kazanmanız dileği ile.
tesekkurler bu dilegin icin, aynisinin senin icinde gecerli oldugunu unutma.

Son not:Sticks senin yazdiklarini yabanci forumlardada takip ediyorum. O forumlarda yabancilara, Turkiye yi kotuleyen, Turkiye hakkinda yanlis bilgiler verip, Turk oldugun icin utandigini soyluyorsun. Nasil bunlari soyluyebilirsin hayret ediyorum.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
mgurkutun yazdığı: google ın kazndığı değil , sizin o anki tıklama yüzdenizle bin gösterimde kazanabileceğiniz tahmini paradır.

aynı keywordle değişik miktarlar almanız mümkün çünkü adwords e reklam vermek 5 cent ten başlıyor.

bari bunda hile yapmayın. düzenli ödeme alabildiğimz tek yer nerdeyse google en azından Türkiyeyi banlamasınlar.

CeS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu hilesiz bi iş yapamazmısınız adamlar türkiyeyi kabul etmediki banlesinler türkçe içerikli sayfalara reklam vermiyorlar zorlamayın lütfen aradaşlar ...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google kazandığı parayı açıklamaz bu bir.

google hile yemez bu iki . ( yüz tane arkadaşınıza her gün farklı ip"lerden tıklatırsanız yer o ayrı )

ingilizce bilen ve internette iyi gezinmesini bilen bir webmaster , sağlam bir içerikle ( resim , fıkra , link merkezi vs ) rahat rahat para kazanabilir googledan.

google mantığı zaten o bannerların tıklanmasını sağlıyor. sitenize resim aramak için giren bir kişinin resim ile ilgili bannera tıklama oranı yüksek olur.

bu durumda googledan güzel bir kazanç elde etmenin yolu tek bir konu üzerinde yoğunlaşmış , içeriği çok sağlam bir site yapmaktır.

şimdi siz sen yapıyor musun diye sorarsanız cevabım "denedim" olur. benim sitelerim ingilizce olmalarına rağmen tek bir sebepten dolayı kabul edilmiyorlar. ne yapalım kısmet başka içerikli sitelereymiş. :)

- Unacceptable site content

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5