İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense den Parakazanmak isteyenler Buraya

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yeni başlayan arkadaşları lütfen yanlış yönlendirmeyelim. bu yaptığınız MFA'dır şansınız varsa 1-2 ay ödeme alırsınız o'da belki.Adsense hesabınız kapanır.

Aristograt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam arkadaslar Herkesten Özür dilerim Suc Benim Ben...

| Ne demisler Sakla Samanı Gelir Zamanı.. |

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İngilizce bir video sitesinde (rss den video alan) birçok etiket için kısıtlama yaptığım halde üstsüz(topless) kelimesi kısıtlama listemde yokmuş, adsense den ilgili örnek link ile birlikte uyarı geldi, hemen kaldırdık o linki (indexli sayfa sayısı 150.000 üstünde), siz şimdi yukarıda diyorsunuz ki o kelimelerin site içerisindeki yoğunluğunu google ölçemez yani içeriksiz olduğunu anlayamaz.

Böyle bir ek yapmana gerek yok, herkes hata yapabilir, heyecanlanabilir, zaman içerisinde öğrenilir.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yanlış anladın.

patent içeriği gerçekten iyi veriyor ama sorun o patent sitesine unique ziyaretçi çekmekte. sen gidip video vs. gibi sitelerde patent reklamları çıkartırsan hesabın kapatılır.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşın demek istediği ; Sitenizde google reklamı olan yerlerin yanına patent lawyers filan yazın, link verin , menü oluşturun.Yada kısa reklamlar yapın gibisinden.. Gerçekten de doğru bir şeye değinmiş.Bu yöntemle özellikle oyun sitelerinden büyük paralar kazanabilirsiniz.Talep ederseniz yarın screenli bir ekleme yaparım, daha net açıklamak için.

"at binenin, kılıç kuşananın" der ata sözlerimizden biri,

eğer adsense yanında gerçekten bunu yapabilecek yaratıcılığa sahipsen,(kurallar içerisinde, fake yok) adsense te hiç bir şey diyemez...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
"at binenin, kılıç kuşananın" der ata sözlerimizden biri,

eğer adsense yanında gerçekten bunu yapabilecek yaratıcılığa sahipsen,(kurallar içerisinde, fake yok) adsense te hiç bir şey diyemez...

Yıllardır adsense kullanırım, verim alamadığım tüm sitelerimde bunu kullanırım.Defalarca maillede sordum, binlerce örneklerinide gördüm.Sadece forumdaki katii karar verme olayından sıkıldım, soğudum, forumdan nefret ettim.Dediklerimiz doğrudur demiyorum, yanlıştır, adsense uzmanıda değiliz herşeyi bilemeyiz.Ama kesin yanlıştır diyende eh bir zahmet etsinde şundan yanlıştır desin.Adsenseye göre site yapmıyorum kardeşim.Ben sitemi yapıyorum, oraya da o reklamı koymuşum.Forex cart curt farketmez koymuşum.. Link vermişim başka siteye, kim ne diyebilir ? O linkin altına da adsense kodlarını koymuşum.Bunda ihlal nedir ? Bin tane dizin sitesi var.. Oyun sitelerini listelerken yanda yeni linkler, önerdiklerimiz diyip kategori dışında sitelere link veriyor, dibinde de adsense var.. Büyük sektörel rehberler, menü altına adsense koyuyor, içerikle alakası olmayan, menü linklerinden reklam çekiyor.Hepsi normalde bumu yanlış ?
Her dediğimiz şeyin hile, yasak, yanlış yönlendirme demesinden dolayı artık foruma yazmaktan korkar oldum.Örnek koyduğumuzda tek şey azar yemek.. Editör arkadaşa da teşekkürler '' gereksiz ekleri '' sildiği için !

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar herkes bildiği kadarını paylaşsın.Konuyu açan arkadaşı rencide edici mesajlardan özellikle kaçınmanızı rica ediyorum.Bu tarz yıkıcı mesajlara devam edenler ceza alacaklardır.

Doğrusuyla yanlışıyla hepimiz birşeyler paylaşmaya çalışıyoruz.Ama bunu birbirimizi kırarak değil.Doğru ve yanlışlarını anlatarak yapmalıyız.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İngilizce bir video sitesinde (rss den video alan) birçok etiket için kısıtlama yaptığım halde üstsüz(topless) kelimesi kısıtlama listemde yokmuş, adsense den ilgili örnek link ile birlikte uyarı geldi, hemen kaldırdık o linki (indexli sayfa sayısı 150.000 üstünde), siz şimdi yukarıda diyorsunuz ki o kelimelerin site içerisindeki yoğunluğunu google ölçemez yani içeriksiz olduğunu anlayamaz.

Böyle bir ek yapmana gerek yok, herkes hata yapabilir, heyecanlanabilir, zaman içerisinde öğrenilir.

Sayın tiva ;

Google kelime yoğunluğunu ölçme mantalitesini de defalarca açıkladı.Hatta bunu yapan seo siteleri, free programlar da var.Yasaklı ( absürt , +18 , illegal ) kelimeler içinde filtre programı var.O verdiğiniz örnek zaten filtreye takılan kelimedir.Burada hileye yönelik bir şey yok.Reklama zorla tıklatma yok, adres, iframe açmak yok.Titleye taga yazı yazmak, kelime eklemek yok.Nasıl ki sitemde başka sitelere link verme hakkım varsa, o hakkımı bu kelimede kullanmış oluyorum. ( kendi verdiğim örnekler için yazdım bunları )

Tüm arkadaşlardan da ricamda; konuyu açan hatalıda olsa, bu kadar üstüne gitmeyelim, hakarete varıcı sözlere girmeyelim.Kimse burada parayla yazı yazmıyor, paylaşmak zorunda da değil.Giriş tarihine, yazdığı mesaja, v.s. nedenlere göre hakarete varacak sözlerde hoş durmuyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kural ihlali, yanlış ve hileyi açıklayayım, oyun sitesine gelen insan oyunlarla ilgilenen insanlar. Adsense contextual hedefleyen bir network. Ziyaretçinin ilgi alanına göre reklam yayınlamak amacındadır her zaman. 13 yaşında flash oyun oynamak için girecek bir çocuğun Forex'de yatırım yapacağını sanmam, ya da mp3 sitelerine mp3 sömürmek için gireceklerin Amerika'dan araba kiralayacağını. Bu durumda oraya buraya basayım tribinde olan ingilizce bilmeyen arkadaşların site sahibine kazandırdığı paralar haksız oluyor. Haksızlık, hile burada. Bu para ağaçta yetişmiyor, birileri veriyor bu parayı. Bunu yapanlar bir gün Adwords'de reklam verdiklerinde kendi reklamlarını böyle tespit etseler dünyayı yaygaraya koparır eminim.

Ben birşey yapmıyorum link koyuyorum kendi çıkıyor bence çok mantıksız bir savunma. Adsense olmasa sitede mp3 sitesine car hire, mesotheliame (nası yazılıyorsa artık) lawyers bilmemne diye keyword, link ekleyecek miydiniz, kişisel bir hobi değil heralde bu. Kurallarda yazmıyor diye birşey de yok, oturup kitap gibi kuralları mı okudunuz. Kullanıcıyı yanlış yönlendirici, reklamverenin bütçesini yararsız yönde kötü etkileyecek şeyler kural dışı, bu kadar da genel. Sanırım bu yapılanı bu kategoriye sokmak için alim olmaya gerek yok.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
abi oyun eklerken, ustrubuna uydurup pekalada ekleyebilirsin, örnek attım bir oyun, açıklaması :

"bu oyun mausela oynanır, sağ,sol,vs, bla,bla,bal," sonra eklersin usulca, "bu oyun amerika borsasına kote olmuş bir firmanın, nasdaq kotalı, forex borsasında işlem görmektedir, yada görecektir"..

bu çoğaltılabilir tabiki, size bağlı

zaten copy pasteci işi değil bu....

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kural ihlali, yanlış ve hileyi açıklayayım, oyun sitesine gelen insan oyunlarla ilgilenen insanlar. Adsense contextual hedefleyen bir network. Ziyaretçinin ilgi alanına göre reklam yayınlamak amacındadır her zaman. 13 yaşında flash oyun oynamak için girecek bir çocuğun Forex'de yatırım yapacağını sanmam, ya da mp3 sitelerine mp3 sömürmek için gireceklerin Amerika'dan araba kiralayacağını. Bu durumda oraya buraya basayım tribinde olan ingilizce bilmeyen arkadaşların site sahibine kazandırdığı paralar haksız oluyor. Haksızlık, hile burada. Bu para ağaçta yetişmiyor, birileri veriyor bu parayı. Bunu yapanlar bir gün Adwords'de reklam verdiklerinde kendi reklamlarını böyle tespit etseler dünyayı yaygaraya koparır eminim.

Ben birşey yapmıyorum link koyuyorum kendi çıkıyor bence çok mantıksız bir savunma. Adsense olmasa sitede mp3 sitesine car hire, mesotheliame (nası yazılıyorsa artık) lawyers bilmemne diye keyword, link ekleyecek miydiniz, kişisel bir hobi değil heralde bu. Kurallarda yazmıyor diye birşey de yok, oturup kitap gibi kuralları mı okudunuz. Kullanıcıyı yanlış yönlendirici, reklamverenin bütçesini yararsız yönde kötü etkileyecek şeyler kural dışı, bu kadar da genel. Sanırım bu yapılanı bu kategoriye sokmak için alim olmaya gerek yok.

Verdiğiniz örnek, açıklama için teşekkürler işte beklediğimiz şey sadece bu.. Öncelikle zaten mantıken yaklaşırsanız olaya, oyun sitesinde yabancı dil reklam çıkartmanın, yada konu dışı çıkartmanın size bir yararı olmaz.. Bu sistemi kullanma amacınız, daha önce forumda bir arkadaşlada uyguladığımız gibi, download sitesinde; antivirüs reklamı çıkartmaktır.Yani site içeriğinize gelen kullanıcıyı yönlendirecek reklamlar çıkartmakdır.Burada dikkat ederseniz, tıklayın ibaresi yok.Yani reklamvereni mağdur etmiyoruz.Siz olaya direkt zorlama tıklama tarzından bakmışsınız sanırım.Siz forex sitenizde, forexle ilgili reklamda çıkarsanız tıklamıyorsa ziyaretçi, para kazanamazsınız.Aynı strateji oyun sitesinde de geçerli.Bu reklamı çıkarttım diye ( kurallara uygun şekilde çıkarttık ) bence ne reklam verene zarar veriyorum, ne de kuralları ihlal ediyorum.Bu düşüncem yüzünden size katılamıyorum.Oyun sitesine gelen kişi evet oyunla da ilgilenir ama orada çıkacak reklamla da ilgilenebilir.Eğer zaten çıkan reklamla ilgilenmiyorsa, tıklamayacaktır.

Adsense olmasa, içeriğe uygun reklam çıkartan reklam ağları olmasa sanırım ekleme ihtiyacı olmazdı.Ancak link takası için eklerdik.Fakat olaya sadece bu açıdan yaklaşırsak, milyonlarca siteyi kapatmak, milyonlarca içeriği silmek, milyonlarca projeyi çöpe atmak gerekmezmi ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
abi oyun eklerken, ustrubuna uydurup pekalada ekleyebilirsin, örnek attım bir oyun, açıklaması :

"bu oyun mausela oynanır, sağ,sol,vs, bla,bla,bal," sonra eklersin usulca, "bu oyun amerika borsasına kote olmuş bir firmanın, nasdaq kotalı, forex borsasında işlem görmektedir, yada görecektir"..

bu çoğaltılabilir tabiki, size bağlı

zaten copy pasteci işi değil bu....

Kurallara uygun olduğu sürece bence çok mantıklı.Premium üyelerde, reklamların çıkacağı yerlerde kelime seçme hakkınız var.Otel sayfasında buraya ekleme yaparak banka, araba reklamıda çıkartma hakkına sahipsiniz.Bu insanlar da başkalarının ağaçta yetişen paralarını yemiyorlar.Mp3 sitelerindeki gibi tıklamazsan reklama inmez, oynanmaz dan kastetmiyorum.

Oyun sitesinde; hedeiyelik eşya, çocukları ilgilendirecek reklamları çıkartmak mantıklı olmazmı ? Hilemi ? reklamverene zararmı ?

Aristograt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
simdi bakin ben size ilk basta demedim normal icereginizin icinendeki title lere forex yada patent kelimesi koyun diye demek istedigim olay şudur ben bir portal yaptim sayalim portalin Katagorisi su sekil

güzel sözler
Oyunlar
gazeteler
bankalar
resimler
sohbet
chat
forum
patent
forex

her katagoriye kendi öz iceregini ekledigim takdirde ben yasa disi ne yapmis oluyorum onu anlamadim

bunu bana birisi anlatsin bunun neresi yasa disi

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Acaba aynı dünyada mı yaşıyoruz? Şu verdiğin screenshot komik geliyor bana. Bilmemne lawyers filan çıkmış yanda çoluk cocugun oynayacağı oyunlar. Nasıl bir savunmadır ki zorla tıklatmıyoruz. Kurallar sadece zorla tıklatmak üzerine mi, zorla tıklatma yoksa kurallara uygundur yani? Bu sitedeki bir kişi bu reklamla ilgilenebilir derken %100 inanarak mı söylüyorsun bunu? Eğer böyle bir inanç içindeysen zaten benim tartışacağım pek birşey yok.

Ben olaya para kazanma boyutunda yaklaşmıyorum. Forex sitesinde tıklanmazsa para kazanamazsın demişsin, ben doğru olandan veya etik olandan bahsediyorum. Bu yapılan şey kurallara uygun yapmak olarak adlandırılmıyor. "Kuralına uydurmaya" çalışmak bunun ismi. Bu yasaktır, forumda ahkam kesmek için yazmıyorum bunu. Bu kadar kurallara aykırı olmadığını düşünen varsa bu işlemi yaptığı bir sitesini versin, ben bir mail atayım google adsense support'a soralım kurallara uygun mu değil miymiş.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hediyelik eşya'dan bahsetmiyorum - Lawyers'dan bahsediyorum. Konu ne ara hediyelik eşyaya döndü? Neyse koyalım bir iki forex, lawyers filan soralım adsense'e tartışmanın alemi yok. Kelime seçim hakkı ana kategori içinde geçerlidir. Oyun sitesinde forex kelimesini seçemezsin. 2 + 2 = 4.

Aristograt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hediyelik eşya'dan bahsetmiyorum - Lawyers'dan bahsediyorum. Konu ne ara hediyelik eşyaya döndü? Neyse koyalım bir iki forex, lawyers filan soralım adsense'e tartışmanın alemi yok. Kelime seçim hakkı ana kategori içinde geçerlidir. Oyun sitesinde forex kelimesini seçemezsin. 2 + 2 = 4.

ustad ben oyun sitesi demedim farkinda isen bir portal dedim

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İstemiyorsa reklama tıklamaz doğru bir bakış açısı değil, reklama tıklayın yazılan yerlerde de istemezse tıklamaz, insanlar site bana tıkla diyor o zaman tıklamalıyım diye düşünmüyor, yada ben sadece reklamın tıklanabilen birşey olduğunu, tıklarsa ekranın patlamayacağını, beğendiyse çekinmemesini söylemeye çalışmıştım da diyemezsiniz, bu durum teşviğin ihlal olduğu gerçeğini değiştirmez.

İnsanlar reklama sadece rengi güzel olduğu için bile tıklamaya yönelebilir, reklamın yerleşimi ve rengi, en az reklam yazısının ilginçliği kadar etkilidir kullanıcı için, bu nedenle farklı yerleşim ve renkler bu kadar büyük farkta tık alıyor aşağı yukarı aynı reklamların çıktığı sitelerde(örn: heryerde ringofon reklamı ama heryerde farklı CTR).

Bu nedenle sitede ilgili reklamlar çıkması çok önemli. Sayfaları adsense diye bir olay yokmuş gibi hazırlayıp reklamı sonra koymak bu tip ihlallerin önüne geçebilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi