İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense den Parakazanmak isteyenler Buraya

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Acaba aynı dünyada mı yaşıyoruz? Şu verdiğin screenshot komik geliyor bana. Bilmemne lawyers filan çıkmış yanda çoluk cocugun oynayacağı oyunlar. Nasıl bir savunmadır ki zorla tıklatmıyoruz. Kurallar sadece zorla tıklatmak üzerine mi, zorla tıklatma yoksa kurallara uygundur yani? Bu sitedeki bir kişi bu reklamla ilgilenebilir derken %100 inanarak mı söylüyorsun bunu? Eğer böyle bir inanç içindeysen zaten benim tartışacağım pek birşey yok.

Ben olaya para kazanma boyutunda yaklaşmıyorum. Forex sitesinde tıklanmazsa para kazanamazsın demişsin, ben doğru olandan veya etik olandan bahsediyorum. Bu yapılan şey kurallara uygun yapmak olarak adlandırılmıyor. "Kuralına uydurmaya" çalışmak bunun ismi. Bu yasaktır, forumda ahkam kesmek için yazmıyorum bunu. Bu kadar kurallara aykırı olduğunu düşünen varsa bu işlemi yaptığı bir sitesini versin, ben bir mail atayım google adsense support'a soralım kurallara uygun mu değil miymiş.

ahkam kesmek lafımız sana değildi Angelo aksine sana yorumun için teşekkür ettim.Verilen ss da arkadaşın dediği kelime içindir diye baştan söylendi sanırım eklenen mesajda.Evet zaten etikliği geç, türkçe sitede olması etik değildir ama asla da kural ihlali değildir.Türkçe site içerisinde yabancı içerikte olabilir, yabancı metinde olabilir, deneme istersen yarın forex koyayım ana siteme benim sitemi adsenseye sorabilirsin.Ben uygulanma açısından daima içerikle alakalı kullanırım soruna cevap bu sanırım.Sonuçta bunu yapma amacım tıklamayı kazancı artırmak.Oyun sitesinde forex çıkartsam da işe yaramaz.O sebeple kulanıcının olası tıklayacağı reklamlara yönelirim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
X konulu bir sitede yüksek para kazandıran kel alaka bir Y konusuna bir link verilerek bu konu hakkında reklam çıkartılması kurallara aykırıdır. Aksi halde ne anlamı kaldı içeriğe göre yönlendirme yaptıklarının, google java koduna embed ettirseydi istediğimiz keyworlderi, yazsaydık çıksaydı. Hem böylece oyun, mp3 sitesine gerizekalı linkler vermemize de gerek kalmazdı. Bu kadar mantık savaşı değil bu, adamlar orjinal konuyla ilgili sitede bile yeterli içerik olmayınca uyarı veriyor, siz kel alaka bir konuda reklam çıkartıyorsunuz, heralde basit bir mantık bundan hoşlanmayacaklarını tahmin etmek. Parayı veren kişi için de böyle, ben mal sattığım bir sitemin reklamını Arapça Kuveytliler'in girdiği alakasız bir sitede görsem para vermem bir daha oraya. Google'a da sorarım nasıl girildiğini. Dünya sırrı değil bu iş.

Yarın bekliyorum bu uygulamanın URL'sini soralım. Ama oyun sitesinde çocuklarla ilgili değil, dediğiniz şekilde olsun.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben konuyu okumadım ama bahsi geçen mesela oyun sitesinden iyi reklamlar çıksın diye Forex vs title ı ile o sitenin linkini koymaksa, etiktir veya değildir ama daha iyi para kazanmak için yapılan en iyi ve yaygın yöntemlerin başında gelir ve kurallara aykırı değildir. adsense sitenizde, içeriğinizle alakalı olmayan linkleri koyamazsınız demez. bu yöntem google search den hit çekmek için de kullanılır.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
X konulu bir sitede yüksek para kazandıran kel alaka bir Y konusuna bir link verilerek bu konu hakkında reklam çıkartılması kurallara aykırıdır. Aksi halde ne anlamı kaldı içeriğe göre yönlendirme yaptıklarının, google java koduna embed ettirseydi istediğimiz keyworlderi, yazsaydık çıksaydı. Hem böylece oyun, mp3 sitesine gerizekalı linkler vermemize de gerek kalmazdı. Bu kadar mantık savaşı değil bu, adamlar orjinal konuyla ilgili sitede bile yeterli içerik olmayınca uyarı veriyor, siz kel alaka bir konuda reklam çıkartıyorsunuz, heralde basit bir mantık bundan hoşlanmayacaklarını tahmin etmek.

Yarın bekliyorum bu uygulamanın URL'sini soralım. Ama oyun sitesinde çocuklarla ilgili değil, dediğiniz şekilde olsun.

benim dediğimin linkle alakası yok, açıklama kısmı için demiştim, hatamız varsa affola

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Senin yaptığın da kurallara aykırıdır. Sistemin açığından yoluna uydurarak oyun sitesinde tık başı 1 dolar veren, reklamverene dönüşümü sıfır olacak bir reklam çıkarttırmandır. Google kurallara bunu yazmadıysa bile genel bir kural var ve hiçbirşey garanti edilemez gibi bir kural da var, iş Google'dakilerin senin bunu kötü niyetle yapıp yapmadığını muhakeme edeceği kısa süreye kalır ve sonucun ne olacağını söylememe gerek yok heralde. Google'ın ayakta kalmasını sağlayacak tek şey reklamveren için en iyi neyse onu yapmaktır. Bu kadar iddiayla kurallara aykırı değildir diyerek burada iyi veya kötü herşeye atlayacak çocuklara da örnek oluyorsunuz, iddianızı URL'leri yarın göndererek pekiştirin burada, soralım ben de yanlış biliyorsam ben de öğreneyim ben de uygulayım bu taktikleri. Bana göre hava hoş yoksa ben neden tartışayım. Göndermiyorsanız da lütfen aykırı değildir demeyin, ispatsız paylaşım yapmış oluyorsunuz.

Dediğim gibi roller değişse böyle sakin sakin biz zorla tıklatmıyoruz filan değil, boşa 1-2 lira bile verseniz eminim canınız sıkılır, lan herifler reklamımı sömürüyor derdiniz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
X konulu bir sitede yüksek para kazandıran kel alaka bir Y konusuna bir link verilerek bu konu hakkında reklam çıkartılması kurallara aykırıdır. Aksi halde ne anlamı kaldı içeriğe göre yönlendirme yaptıklarının, google java koduna embed ettirseydi istediğimiz keyworlderi, yazsaydık çıksaydı. Hem böylece oyun, mp3 sitesine gerizekalı linkler vermemize de gerek kalmazdı. Bu kadar mantık savaşı değil bu, adamlar orjinal konuyla ilgili sitede bile yeterli içerik olmayınca uyarı veriyor, siz kel alaka bir konuda reklam çıkartıyorsunuz, heralde basit bir mantık bundan hoşlanmayacaklarını tahmin etmek. Parayı veren kişi için de böyle, ben mal sattığım bir sitemin reklamını Arapça Kuveytliler'in girdiği alakasız bir sitede görsem para vermem bir daha oraya. Google'a da sorarım nasıl girildiğini. Dünya sırrı değil bu iş.

Gerizekalı dediğiniz linklerden bizler ekmek yiyoruz.O sebeple kelime seçerken hakarete kaçmayacak kelimeleri seçersek, birbirimizi kırmayız.
Bize diyorsunuzki, kuralları kitap gibimi okudunuz ama siz sanırım sadece okumuşsunuz.Siz taraflı olarak olaya bakmaya devam ediyorsunuz.
1. Zaten alakalı reklam çıkartın uyarısıyla konuya girdik.
2. Google ne karışır verdiğim aldığım linke dedik olayı açıkladık.
3. Sitede hile yapılmadığını, zorla tıklama yapılmadığını gösterdik.
4. mp3 sitelerinde forex reklam çıkdı diye banlamalar olmadı, yabancı reklama abanan türk ipileri, telif hakkı olan sitelerde reklam var diye banlamalar oldu.

Etikliğe gelince; benim mantığımda etik, sizde de olmak zorunda değildim.Dahada uzatmak istemiyorum, kırıcı laflar gelmeye başladı çünkü.Yorumlarınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben adsense e sormadan hiçbir iş yapmam. hiçbir yazıyı da onayını almadan yazmam.
o zaman gazeteler.com da içeriği ile alakalı olmayan link reklamlarını yayınlayamaz ki çıkan reklamların hiçbiri gazete ile ilgili değildir, ya da herhangi başka bir site.
çocuklara kötü örnek olma olayı beni bağlamaz. herkes kendi sorumluluğunu almakla yükümlü. biz burada paylaşım yapıyoruz.

sen yanlış noktadan bakıyorsun olaya ve direk kötü örnek olmayalım diye biraz saptırıyorsun. sistemin açığı olarak görme bunu. bu açıksa eğer bilerek yapılmış bir açıktır.
100k hitlik bir sitede o sitenin içeriği ile ilgili olan reklamları göstererek 3. saati bile çıkartamazsınız. alanların boş kalmaması için ilgili her kelimeyi yakalar ve geri planda reklamlarını çıkartır. bu sistemli adsense politikasıdır. 3 reklam siteyle ilgili çıkar 1 reklam yakaladığı kelime ile ilgili mesela. bunu yapmaya mecburdur adsense.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Gerizekalı linkini anlamı alakasız anlamında kullandım sana veya linkin kendisine hakaret etmek için yazmadım. Oyun sitesindeki avukat linki, gelinlik sitesindeki kamyon tekerleği linki gibi linkler bu kategoridedir.

1. Hatırlamıyorum öyle birşey dendiğini, baştan beri dönen muhabbet patent,forex.
2. Karışmaz ama kötü niyetli olduğunuzu düşünürse yolu gösterir, iyi niyet de göremiyorum
3. Zorla tıklama olmayınca herşey uygun olmuyor demiştim zaten.
4. Bütün vakaları inceledin heralde mp3 konusunda.

Ben birşey demiyorum istediğinizi yapın, istediğiniz ekmeği peyniri zeytini yeyin, afiyet olsun. Burada bir şey iddia ettiniz, verin URL'leri sorayım dedim. Ben de yiyeceğim peynir, bana fazla mı gördünüz? Sorayım hakkaten hile yoksa, zorla tıklatmıyorsanız ben de yapayım, olmaz mı??

---
Pigeon, hala genel örnekler veriyorsun gazeteler gibi. Bu kadar geniş siteler de tabi ki bir sürü link ve alakasız reklam çıkabilir. Portal da böyle bir örnek, buna birşey demiyorum. ama oyun sitesinde forex reklamı, mp3 sitesinde car hire reklamı bunlar kör göze parmak hiledir, bunu da artık gelip de burada kibar kibar savunmayın, ayıptır günahtır. Ben elmadan bahsediyorum, armut böyle değildir diye tartışıyorsunuz. Hele de çok para veriyor diye bir keywordu döşemek en bariz kural ihlalidir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tabii sen adsense için içeriksiz site yapar, meta koymaz, içeriğini belli etmez, düzgün içerik koymaz ama gidip 5 tane forex linki eklersen yol gözükür sana. oyun sitesinden tıklanan reklamlarda % olarak gidip forex tıklamaları oranı fazla olursa buna izin vermez tabii.
benim kurallara uygun dediğim arka planda getirilen reklamlardır.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Çok ilginç ya ne belgesi getireceğim iddiada bulunan sizsiniz, verin URL'nizi soracağım dedim. Oyun sitesinde forex ya da screenshottaki lawyer reklamı bulunan siteninizi kendi pub kodunuzla verin soracağım, tek dediğim bu. Böyle kafana göre meydan filan mı okumaya çalışıyorsun anlamadım. Bana ne senin ne yaptığından ben en baştan dedim soralım yanlış biliyorsam öğrenmek için soracağım diye, kendine gel. Ben kimseyi yargılamadım. Benim böyle bir sitem olmadığı için bunu kanıtlayacak belge getiremem, o yüzden sizinkini istedim.

Pigeon: aynı fikirdeyiz.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bir alt satırı okumamışsın galiba,

ayrıca burada bir fikri savunuyorsak, illa onu kullanıyor olmamızda gerekmez,

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sen hiçbirşeyi okumamışsın.
Şahsen kullanmıyor olman yanlış bir fikri savunman için bahane mi?

Neyse, ben google'a mail attım konuyu sormak için, sen istediğini yapabilirsin pek beni alakadar etmiyor. Beni alakadar eden yanlış bilgilendirme olmasın çabasıydı, ben yanlış biliyorsam yazarım yanlış biliyormuşum diye.

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olay aslında çok basit bu kadar tartışma ortamı olması bile şaşırtıcı.Google ın geçersiz tık diye belirlediği birşey vardır.Bu illa cok fazla tık almak değildir,sen Türkiyede ki bir adama amerikadaki bir araba kiralama sitesine vs.. yönlendirirsen bu geçersiz tıkın ta kendisidir.1 olmaz 2 olmaz 3. ayda elbet farkına varırlar ve banlanırsın.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tartışmaları ne kadar çok seviyoruz. hemen hareketleniyor :)

herneyse, bu olay hit için de kullanılıyor. mesela video sitesine "araba" diye link ekliyorsunuz "araba video" kelimesinde sizi çıkartıyor. ama adsense de ana reklamlarınızı oluşturuyorsa kurallara aykırı bir olay. ana reklamlarınızı oluşturmak için zaten sizin çeşitli yollarla müdahele etmeniz gerekiyor ki burada da artniyet kendini belli eder. adsense in büyüklüğü bu, yakaladığı kelimelerle ilgili arkaplanda reklam çıkartır.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben adsense e sormadan hiçbir iş yapmam. hiçbir yazıyı da onayını almadan yazmam.
o zaman gazeteler.com da içeriği ile alakalı olmayan link reklamlarını yayınlayamaz ki çıkan reklamların hiçbiri gazete ile ilgili değildir, ya da herhangi başka bir site.
çocuklara kötü örnek olma olayı beni bağlamaz. herkes kendi sorumluluğunu almakla yükümlü. biz burada paylaşım yapıyoruz.

sen yanlış noktadan bakıyorsun olaya ve direk kötü örnek olmayalım diye biraz saptırıyorsun. sistemin açığı olarak görme bunu. bu açıksa eğer bilerek yapılmış bir açıktır.
100k hitlik bir sitede o sitenin içeriği ile ilgili olan reklamları göstererek 3. saati bile çıkartamazsınız. alanların boş kalmaması için ilgili her kelimeyi yakalar ve geri planda reklamlarını çıkartır. bu sistemli adsense politikasıdır. 3 reklam siteyle ilgili çıkar 1 reklam yakaladığı kelime ile ilgili mesela. bunu yapmaya mecburdur adsense.

+ katılıyorum

Angelo anlaşamadığımız nokta, forex örneğini, konu açılışında vermişler diye verdim, ekledimde.. Alakalı reklamlar çıkartın diye.Arkadaş maç izlediğinden tam anlatamamış, örneğini göstermek amacıyla verdim.Amaç burada paylaşırken kazandırmak.Oyun sitesinde oyunla alakalı, video sitesinde video ile alakalı reklamlar çıkartmak, kullanıcı yollamak.

Adsenseyi kullananların %90 ' ı zaten ürün değil, kuru hit ister.Dip nottur.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
araba videosunda, açıklamasına, o arabalarla alakalı araba markalarının kote olduğu borsa yada onun gibi şeyleri eklemek suçmudur, ben bilmiyorum, zannetmiyorumda,

çünkü bilgi veriyoruz o açıklamada, başka bir şey değil. yalan bilgi yok.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Seninki relevant link oluyor pigeon. Gelinlik sitesine kamyon tekeri reklamı koyarsan mesela, kamyon tekeri tık başı 2 dolar verse, bu heralde mantıklı olmazdı.

Bir tek ben mi söylüyorum kim söylüyor biraz sabredersen göreceksin artık, 2 gün sabır eyle, mail attım diyorum. Ayrıca -da ayrı yazılır orada.

Ya arkadaşlar ben gerizekalı değilim, çocuk da değilim, 7-8 senedir IT alanında çalışıyorum. Burada ne konudan bahsettiğimizi hepiniz biliyorsunuz, bunu bu forumda yapan en az 100 kişi olmuştur bugüne kadar, belki siz de yapıyorsunuz, allah daha çok versin, ilgilenmiyorum. Gelip düpedüz yanlış ve kötü olan şeylerin yumuşatılmış versiyonlarını söyleyip, ama bak bu böyle de yapılır, bunun kötüsü de böyle, ama onu tabi ki önermiyoruz demeniz bile yanlış bilgilendirme. Title, tag değiştirmiyorum kurala aykırı değil diye inatla kötü örneğin de arkasında duruyorsunuz.

Neyse dediğim gibi mail attım sonucu size de yazarım, hepiniz biliyorsunuz gerçi ama yine de yazarım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet doğru. ama reklam çeşitliliği için güzel bir yol. çok para kazanmak için değil :)
reklam çeşitliliği zaten nakit olarak geri dönüyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi