İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense den Parakazanmak isteyenler Buraya

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
gelinlik sitesinde, gelinlik çemberi diye açıklama yazdığımda, kutu kilit çemberinin reklamı çıkıyor, yada pırlanta taş açıklamasında, taş zımpara , köşeli elmas açıklamasında, endüstriyel elmas kesici reklamı çıkabiliyor..

kostak

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
selam arkadaslar bende sizler gibi zamaninda kucuk degerli paralar kazaniyordum gunluk tiklama oranin 600 den basliyor 1000 tiklamaya kadar gidiyordu bir arkadasin tavsiyesi üzerine bir patent sitesi aldim adini vermek istemiyorum simdi güzelde icerik ekledim icinde forex falan diye kelimeler var forek reklamlarida cikiyor patent reklamlarida cikiyor bazi tık basina 5$ aldigim bile oluyor 30 tiklama basina 38$ aliyorum sizlere tavsiye ederim patent sitesi kurunuz yada forex forex ne derseniz forex uluslar arasi borsa birimi gibi birsey hadi bol para kazanmalar

forex yaparak kaç kere ödeme aldın

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben de bu yüzden kitap gibi okuma diyorum

Anahtar kelime: NİYET. Kuralın gerisi boş. Endüstriyel elmas kesici tık başı 5 dolar vermiyor. O yüzden sana neden burada bu çıkmış demezler. Ama oyun sitesinde ingilizce olarak amerikan borsası reklamı çıkarlarsa sen iyi niyetli değilsin, bu kadar da basit bir denklem. Bunu anlamak bu kadar zor mu blimiyorum

Ha bir de o örnekteki reklamlar ve cok ödeyen kelimeler de, kuru hit istemiyor. O kadar para kuru hite verilir mi. Git al goclick, exoclick var.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
gelinlik sitesinde, gelinlik çemberi diye açıklama yazdığımda, kutu kilit çemberinin reklamı çıkıyor, yada pırlanta taş açıklamasında, taş zımpara , köşeli elmas açıklamasında, endüstriyel elmas kesici reklamı çıkabiliyor..
yaptıklarının hiç birisi bence kural ihlali değil, çeşitliliktir.Ama düz mantalite de bakılınca arkadaşlara direkt kural ihlali olarak geliyor.

Oyun sitesi ; on tane yazı yazdım.Gelen kullanıcı içeriğini belirle seo 1. adım.
2. adım ona göre oyunlar ekle.
3. adım ona göre reklam çeşitliliği bul.

12-16 yaş arasıysa kullanıcı, sitede bu yaşlara hitap edecek reklamları bul, bunlardan reklam çıkart.Google ilişkilendirme var. Makine ararsın altta,
makine okan bayülgen makine okan grup makine makineband
makine mühendisliği makine nedir tdk imla kılavuzu

gibi ekler çıkar.İlişkilendirme sayfalar yapabilirsin, alt sayfalar yapabilirsin.Dikkat edersen Angelo konuyu açan arkadaş zaten direkt bunu ima etmiş.Ama örneklemesi için forex demiş, bende onun için direkt forex linkiyle gösterdim.Eee bir zahmet konuyu okuyanda bundan mantığı çıkartıp gerekeni yapacak.Burada isterlerse ftp verilsin dosyaları yükleyelim ?

Ha bir de o örnekteki reklamlar ve cok ödeyen kelimeler de, kuru hit istemiyor. O kadar para kuru hite verilir mi. Git al goclick, exoclick var.

o çok ödeyen kelimelerden müşterim olanlarda var onlar zaten direk site hedefli çalışıyorlar.Şu sitede çıksın reklamım diye.
Mywedding arkadaşımızn dediğini genişletelim; audi marka bir araba eklediniz, yanına bir bmw linki yada tagı eklediğinizde otomatikman reklamları etkiler, CPM değeri yükseltir size kazanç sağlar.Bu hilemi ? Yıllardır kendim, binlerce webmaster yapıyor.Bunu bir arkadaş vesilesiyle paylaşmak istedik ama nedense hileci olduk.Sorun değil, yazmayız foruma olur biter ama gerçekten de herşeye hile olarak bakmaktan da paylaşım yapamıyoruz.Mp3 sitelerine gelince incelemeye gerek varmı ? Direkt yasak bilmeyen kalmadı sanırım.Burada forexi koy para kazanı göstermek değildi amaç, ilişik kurup reklam çıkartmaktı.Ben titleye eklemek yasak sanıyordum pigeon söyledi serbestmiş, konuyu açan arkadaş sayesinde öğrendik.Ama bu şekilde yasak olmaz diyerek direkt konu zaten tartışmaya giriyor.Neyse daha fazla uzatmanın anlamıda yok gerçekten de yarın linki paylaşırım seninle, direkt Forex olarak hazırlarım yarın, mail atarsınız sizde sonucu tüm arkadaşlarla paylaşırsınız.

Forumda ki tüm arkadaşlardan da özür dilerim.Gece gece kafa şişirdik, foruma yazma yada forumda kalma amacım kalmamıştır artık.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
hala audi, bmw diyorsun. kusura bakma da düz mantık bakan sensin. düz mantık hepsini aynı kefeye koyuyorsun, audi-bmw ile arcade-forex bir kafada, kural ihlali yok, tıklatma zorunlulugu yok, o zaman ok. en baştan burada kötü niyet var, audi-bmw örneğinden farklı dersin diye bekledim ama neyse sorun değil demek ki ben bilmiyorum.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 tıka 30$ mı? en fazla verdiği 4$ mı? Adsense mi? :S baba siz uçmuşsunuz yaw 1 tıka 30$ alan şahıs sitesine 100 kişi gelse 30 'u tıklasa günde 900$ ayda yapar 27.000$ hadi inişli çıkışlı olsa etti 20.000$ ben bunu kazanırsam, adsense tarafından ecelim gelmiştir ve azrail gelir adsense hesabımı alır.

Ya kardeşim kopyala-yapıştır olayından vazgeçin artık. Kopyalarsın yapıştırırsın sonra da yapışıp kalırsın böğle...

Patent üzerine iyi verebilir ama bu kadar para da çok be kardeş günde 35-40$. Ama veriyosa iyi niyetle resmen ekmeğini paylaşıyosun bu etik bi davranış olsa da Google'dan geçinen millete çok tuhaf gelir tabii aynen bana olduğu gibi.
Altında bi bit yeniği aranır. Acaba neden böyle yapıyo? Amaç ne? gibisinden oluyo. Amacım internetin gelişmesi demişsin ama Türklerde biliyosun

kadının yaşı Yiğidin Maaşı

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Fazla para kazanmak deyince herkesin aklı başka yerlerine kaçıyor. Para kazandıran A kelimesi veya B kelimesi değil. "Kaliteli Reklam"
Bu kaliteli reklamlarında site formatınla alâkalı olarak çıkması lâzım. Oyun sitesinde oraya buraya borsa ile alâkalı kelime yazarsan kaliteli reklam çıkartabilirsin belki, ama sonuç hüsran olur.
Şimdi eminim bi takım kişiler bu konuyla ilgili çalışmalara başladılar bile. Kimisi belki bol forexli site açacak :) Sonra MSN'den arkadaşlarına tıklatıp kâr oranı yüksek tıklar alacak. Bi süre sonra sabit IP'ler belli periyodlarla sadece tıkladığı için o kişi yine banlanacak. Çünkü başka hit kaynağı yok :)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
foreks epey eski bir mevzu.
organik trafik ile beslemesseniz banlanırsınız.
Arkadaş Türk milleti kazansın demiş ama böyle yaparak Türk milletine kimse güvenmez oldu internette...

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla arkadaşlar ben Angelo'ya katılıyorum(Biraz agresif gördüm yalnız :) ).

Bence amaç şu olmalı; sen bi site yap reklamı da uygun yerlere koy,sonra seo,özgün içerik vs çalışmlaırnı da düzenli bi şekilde yap herşey kendiliginden olur zaten.O vakit zaten 1tık'tan degilde 10 tıktan kazanırsın o dolarları.

Haaa bu arada "azla yetinmeyen çoktan olur" dikkat edin derim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Aşağıda Adsense'den konuyla ilgili bugün gelen cevap. Meali;

"Program koşullarında da belirtildiği gibi, yayıncıların Google reklamlarını hedeflendirmesini değiştirecek herhangi bir aktivitede bulunmaları yasaktır. İstediğiniz linki sayfaya ekleme hakkınız olsa dahi, kullanıcı tecrübesi için sitenizin içeriğiyle alakalı linklerin konulmasını destekliyoruz. Sitenizin genel içeriğiyle ilgili olmayan reklam hedeflemeleri yayıncı hesabınızın aleyhine etki edecektir, bu nedenle bu tür eklemelerden şiddetle kaçınmanızı öneririz."

---
oyun sitesinde patent örneğine karşın sanırım Adsense'ın tavrı yukarıda açık.
Tekrar söylüyorum araba sitelerine bmw,audi gibi keywordler yerleştirmekten farklı birşey. Konunun en başından beridir bir patent örneği konuşulduğu için buna karşı çıktım. Mp3 sitelerinde, oyun sitelerinde, alakasız diğer kategorilerde patent/forex/finans gibi yüksek veren keywordleri hedeflemek için ordan burdan keyword, link eklemek kurallara aykırı görünüyor. Belki 1-2 ay para alırsınız, belki hep alırsınız, bunu tartışmıyorum, tartıştığım hareketin doğruluğuydu.

Bir tek sen karşısın diyen Mywedding arkadaşımız sanırım artık tek olmadığımı görünce rahatlamıştır.

Hi Angelo,

Thank you for your inquiry. As mentioned in our program policies, publishers are not permitted to alter the behavior or targeting of Google ads. While publishers are welcome to place any links on their site, we encourage publishers to make sure that the links are relevant to the content of their pages to ensure a positive user experience. In addition, please note that targeting to ads that are not relevant to the site's content may have an adverse effect on a publisher's account. As such, we strongly advise that publishers not engage in such behavior.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
İstediğiniz linki sayfaya ekleme hakkınız olsa dahi, kullanıcı tecrübesi için sitenizin içeriğiyle alakalı linklerin konulmasını destekliyoruz. Sitenizin genel içeriğiyle ilgili olmayan reklam hedeflemeleri yayıncı hesabınızın aleyhine etki edecektir, bu nedenle bu tür eklemelerden şiddetle kaçınmanızı öneririz."

---
.

teşekkürler angelo, bana hitaben yazdığın için kendime göre cevaplayım,

yukarıda gönderilenden farklı bir şey yazmadım bende, içerikle alakasız kelime zaten spamdır :) ve hiç sevmem, yapanıda sevmem

Aristograt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar herkes kendince hakli olabilir tabiki herkesin kendine öz bir bilgisi vardir mutlaka ben suan yine adsense nin icindeyim hep icinde oldugum gibi her tarafini kurcaliyorum bazi siteler var mesela 6$ dan basliyor 144$ a kadar gördüm ama bu reklamlari alabilmeniz icin birseyler gerektiriyor sanirsam bunu suan arastitriyorum japonca bir reklam var mesela 41$ veriyor tik basina bunlar nasil oluyor peki diyeceksiniz suan arastiriyorum resimlerini cekip buraya yapiştircam yakin bi zamanda...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaslar herkes kendince hakli olabilir tabiki herkesin kendine öz bir bilgisi vardir mutlaka ben suan yine adsense nin icindeyim hep icinde oldugum gibi her tarafini kurcaliyorum bazi siteler var mesela 6$ dan basliyor 144$ a kadar gördüm ama bu reklamlari alabilmeniz icin birseyler gerektiriyor sanirsam bunu suan arastitriyorum japonca bir reklam var mesela 41$ veriyor tik basina bunlar nasil oluyor peki diyeceksiniz suan arastiriyorum resimlerini cekip buraya yapiştircam yakin bi zamanda...
aristokrat japonca sitemi açacaksın, :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

yüksek rakamlarda para veren reklamlar ya seçilmiş siterde yayınlanır yada o kelimede üst seviyerde bulunan sitelerde ... Yoksa alailceğinizi dşünüyomusunuz o rakamları

mga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende patenten para kazanıyorum ama ben paten siteme popuk açtım :)) daha dogrusu kardeşim dedi abi böyle daha çok para kazanırsın diye bende denemesini yaptım hakketten banlanma riski var ama taktigi bilirsen bişe olmaz kolay gelsin...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
bende patenten para kazanıyorum ama ben paten siteme popuk açtım :)) daha dogrusu kardeşim dedi abi böyle daha çok para kazanırsın diye bende denemesini yaptım hakketten banlanma riski var ama taktigi bilirsen bişe olmaz kolay gelsin...

Merak etme o parayı alamadan banlarlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi