İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense kazancim cok düsük!?

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam , adsense ile basim dertte. Site icerigiyle ilgili reklamlar ciktiginda günde 20-30 tiklama oluyor fakat kazancim 0.30 - 0.35 $ arasi degisiyor. Reklam filtresini temizledim bu sefer de alakasiz reklamlar cikiyor ve kimse tiklamiyor. Ben cikamadim isin icinden. Onerilerinize acigim. 30 tiklamaya 30 cent olur mu ya.

K

KingTR

Misafir
gerçekten çok düşük kahrolsun türk reklam verenler :D

ama bide robot tıklama olabilir.Biri gelip sitenin banlanması için kasmış olabilir Adsense ini

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama site cok yeni daha kim neden yaps1n bunu. ultrasponsor.com süreklilik saglarsa komple ona gecicem galiba. adsense'ten daha iyi kazan1yorum orda.

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ultrasponsordan ne kadar kazanıyorsun

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
gerçekten çok düşük kahrolsun türk reklam verenler :D
Bu forumda Türk olan ve AdWords se reklam verenler mevcut. Bu kişiler doğal olarak üstüne alınabilir. Şaka payınıda göz önüne alarak biraz dikkatli olalım derim.

Kolay gelsin..

M

Mohnke

Misafir
Tükçe sitelerde tık başına yüksek para beklemek yersiz bence. Bu durumda tıklama sayısını artıtıp sürümden kazanmak gerekli diye düşünüyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
KingTR' Alıntı:
kahrolsun türk reklam verenler

trextra uyarida bulunmus, forumda bu tur sloganlar gormek istemiyoruz.
Forum hislerinizi yazdiginiz bir ziyaretci defteri degil, lutfen daha dikkatli olunuz.

K

KingTR

Misafir
Ne desek suç oluyor ya, şaka yaptık hemen ne ciddiyete bindiriyosunuz konuyu :(

N

nomak78

Misafir
hep aynı şeyi söylüyoruz ama bu gibi dertlerin devası konulu site yapmak. örneğin senin ihtisas alanın ne?

kuaförlük--->kuaförlükle ilgili site yap
kaportacılık--->kaportacılıkla ilgili site yap
kuyumculuk-->kuyumculukla ilgili site yap
doktorluk--->doktorlukla ilgili site yap
uluslararası ilişkiler-->uluslararası ilişkilerle ilgili site yap

"içinde her şey var , gel gel sende" seyyar satıcı tezgahı mantığı birşey kazandırmaz, "bak bu her işe yarıyo, elmada soyuyo, içinde aşkmetrede var, çöpçatanda var, falda var, burçta var, vergi kimlik noyada bakıyosun, herbişey var .." tarzı siteler anca o kadar kazanır.. hitine göre bu tip sitelerde herzaman az kazanırsın

ister türkçe ister yabancı dille site yap, ama mutlaka ihtisas sitesi yap. bir tek konun olsun. iki konu bile reklam gelirlerini inanamayacağın kadar düşürürki bazı sitelerde onlarca konu görüyoruz. olmaz işte öyle. kazanamazsınız tabi. hangi reklamveren sana niye reklam verme isteği duysun? neden google sende iyi para getiren reklamlar yayınlasın? hedef kitlen kim? belirsiz.. herkes.. olmaz işte.. bir siteyi belli bir kitle ziyaret etmeliki o kitleden reklam alabilesin.. portal olacaksan, ya mynet olacaksın ve reklamverenlerini bir reklam ofisi açıp kendin bulacaksın, yada ihtisas sitesi yapıp google dan kazanacaksın. mynet kadar değilsen, portal olmanın anlamı yok.

Dipnot: çok rekabet olan alanlara pek girmeyin derim, dating, aşk-sevgi siteleri gibi. az olan herzaman daha değerlidir.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bayram nedeni ile herkesin kazanclari dusmus, konulu, konusuz tum sitelerin. Belki bayram ile ilgili siteler haric.
nomak78 nin yukaridaki mesajini dikkatli okuyun, inaniyorum ki "nasil yapsam daha iyi olur" seklindeki sorulariniza yanit bulacaksiniz.

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonucta msn messenger konulu bir websitesi benimki de ve "su da var bu da var" icerigine sahip degil. msn messenger ile ilgili ne varsa o mevcut. bayramda kazanclar1n dustugu de bir gercek tabii ki. diger taraftan ben ogrenciyim ogrencilikle ilgili bir websitesi mi yapayim? (uyariniz genel bir uyariysa dikkate almayiniz)

N

nomak78

Misafir
yaptığın sitenin bir ticari pazarının olmasıda önemli. örneğin makine mühendisliği ile ilgili bir site yaparsan makine satıcılarının reklamları sana gelir ve adamların satacağı makineler binlerce dolar değerinde ise sana vereceği 1-2 dolarlık tık ücretinin hesanbını yapmaz, yeterki sen onu hedef kitleye ulaştır.. ama msn messenger ile ilgili yaparsan, msn similies satan sitelerin reklamalrını görürsünki, bu similileri kaç liradan satabilirler? doğaldırki sana tık başına 0,01 veriyorlar. ben olsam onuda vermem. çünkü her tıklayan alacak diye bir kuralda yok. eğer lise öğrencisiysen bir dersle ilgili site yapabilirsin bence. örneğin www.matematikdersi.com .net gibi bir site hoş olur bence.

N

nomak78

Misafir
o zaman iyi bildiğin bir üniversite dersi vardır. mesela bir inşaat mühendisi için

www.kaya-mekanigi.com güzel bi sitedir bence. ve tahmin edebileceğinden çok daha iyi kazandırır.

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben mevcut websitemin hit say1s1n1 arttirarak sürümden kazanmayi hedefliyorum. okulda ders internette ders imdaaat. yine de tesekkürler :)

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
İçerik için AdSense

Sayfa gösterimleri:1.728
Tıklamalar :2
Sayfa TO :0,1%
Sayfa eCPM [?]:USD 0,00
Kazançlar :USD 0,01

benimkide çok düşük.... :(

N

nomak78

Misafir
bu muhtemelen hem bir dizayn hemde içerik problemi gibi duruyor

0,1 çok düşük hemde çok
%5 ve üstü iyidir

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mack' Alıntı:
İçerik için AdSense

Sayfa gösterimleri:1.728
Tıklamalar :2
Sayfa TO :0,1%
Sayfa eCPM [?]:USD 0,00
Kazançlar :USD 0,01

benimkide çok düşük.... :(

ben reklami sayfaya entegre ederek ve filtreyi etkin kullanarak gunluk 60 tiklamaya ulastim (3000 gosterim). gerci kazancim hala az ama olsun artis var. dizayn icin websitemi inceleyebilirsin. umarim ise yarar.

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde msn konulu iki sitem var ama malesef cok dustu bu aralar. su yahoo ve msn de çıkarsa artık su reklamlarınıda rahatlayalım biraz.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Filtreyi etkin kullanma olayını biraz daha açabilirmisiniz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5