İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Taktikleri - 1

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bence yanlış taraftan bakıyorsunuz.
Bence arkadaşın yazdıkları doğru ve mantıklı. Çünkü;
Bu hangi site daha çok para kazandırır makalesi değildir.
Ona bakarsanız açarsın bir absürt site veya marez site sadece reklam gösterim bedeli olarak aylık 600 TL banko kazanırsınız.
Konu Google Adsense ve hangi sitelerin tık başı verdiği bedelin daha iyi olduğu.
Şöyle hit çekersiniz, böyle çekersiniz, böyle tıklatmalısınız diye bir olaya girmemiş farkındaysanız.

Ayrıca 100 $ kazanmıyorsan karşıma çıkma konusuna bende katılıyorum. Çünkü;
Konu Google Adsense ve konu altında bilgilendirme olunca, bu konuda tecrübeli kişilerin lâfı dinlenir.
Kazanıyor çünkü biliyor, biliyor çünkü tecrübesi var, tecrübesi olan kişiyi dinlemeyeceğim de her gün 10larca kişinin attığı teorileri mi dinleyeceğim?
Size adsense hakkında birisi bilgi verdiğinde çok kazananı mı dinlersiniz az kazananı mı? (dürüst olun ve içinizden cevap vermeniz kâfi) :)
Kaldı ki arkadaş para/bilgi kıyaslaması yapmamış.
100 $ kazananları genelde az bilen konumuna almamış yani, bu makale altında çok kazanan dinlenir arkadaşlar. ;)

T

trgy

Misafir
şunu beynine sok !
burası parayla dönmüyor senin gibi para ile adamlık yok bizde kimki doğru insan olgun insan ise o adamdır bizim gözümüzde... iyinetin farkı budur zamanla anlayacaksındır.

Kimlerle muhattap oluyoruz hey allahım ya adsense uzmanı 1000 $ lık adam büyüksün egolu insan tamam
büyüksün...
senin gibilerine mesaj yazmak sadece zaman kaybıdır büyük insan egolu insan...
konuya son mesajımdır.

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
ister kafir, ister mecusi,
ister puta tapan ol yine gel,
bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

Bana bak para konusunu ilk sen açtın tamam mı ne anlamaz birisin sen ya. Ukala birisin ayrıca bunu da söylemek isterim. İyinet'i tanırsın gibi laflar da etme senin gibi bir üye hele hiç edemez tamam mı? Bir paylaşım yapılmış burda iyi ya da kötü yorumunu yaparsın ama sen insanı çileden çıkartıcı yorum yapıyorsun. Katılmadım diyebilirsin. İlk attığın mesaja bir bak dikkatini çekerim.!

Konuya son mesajımdır dersin tabi benim açığımı buldun hemen kaçarsın. Ukala konuşanlara ukala konuşurum.

Saçma salakta bir alıntı yapmayacağım seni gibi.

Hadi yoluna git sen.

Diğer arkadaşlardan ise özü dilerim ama tahrik ediyor resmen.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bir arkdaşım koymamı istedi bu yazıyı...

Yazıyı okuttular ve katılma gereği duyarak mesaj yolluyorum.Birincisi bu bir taktik değildir kimin nezaman nasıl reklam vereceğini kimse bilemez ayda 100 000 leri kazanan adamlar reklam vermeyi bilmesede aracı şirketlerle reklam yaptırmaktadır.

İkincisi siteniz doktorlara yönelik olsada sizin reklam ücretlerinizi sitenin geneli değil yazılardaki kelimeler ve sitenin kalitesi belirler.

3. sü madem site açarken sitenin içeriğine göre en çok para getiren konulardan seçmek istiyorsunuz açarsınız bi adword hesabı tek tek reklam vermeye çalışarak kelimeden sizden nekadar ücret istediğini ölçebilirsiniz (okadar bilindik birşeydirki tahmin bile edemessiniz)

Bu yazı doktolar örnek gösterildi diye öyle yazıldı.Benim önerim böyle boş uraşlarla uraşmamnız ve paralı , kaliteli olursanız hit getirebilecek ve ilgilenebileceğiniz siteler seçmenizdir.Öyle bir doktorluk sitesi yapılırki o ilaç sitesinden aldığınız reklamların 2 katı daha iyi reklamlardan geçilmez.

Saygılar....

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Bence yanlış taraftan bakıyorsunuz.
Bence arkadaşın yazdıkları doğru ve mantıklı. Çünkü;
Bu hangi site daha çok para kazandırır makalesi değildir.
Ona bakarsanız açarsın bir absürt site veya marez site sadece reklam gösterim bedeli olarak aylık 600 TL banko kazanırsınız.
Konu Google Adsense ve hangi sitelerin tık başı verdiği bedelin daha iyi olduğu.
Şöyle hit çekersiniz, böyle çekersiniz, böyle tıklatmalısınız diye bir olaya girmemiş farkındaysanız.

Ayrıca 100 $ kazanmıyorsan karşıma çıkma konusuna bende katılıyorum. Çünkü;
Konu Google Adsense ve konu altında bilgilendirme olunca, bu konuda tecrübeli kişilerin lâfı dinlenir.
Kazanıyor çünkü biliyor, biliyor çünkü tecrübesi var, tecrübesi olan kişiyi dinlemeyeceğim de her gün 10larca kişinin attığı teorileri mi dinleyeceğim?
Size adsense hakkında birisi bilgi verdiğinde çok kazananı mı dinlersiniz az kazananı mı? (dürüst olun ve içinizden cevap vermeniz kâfi) :)
Kaldı ki arkadaş para/bilgi kıyaslaması yapmamış.
100 $ kazananları genelde az bilen konumuna almamış yani, bu makale altında çok kazanan dinlenir arkadaşlar. ;)
nefusa söylermisin bu taktik nedir ya ? saçmalamaktan öteye gitmez bunu anlamak zormu ? doktorlar yok anlamaz etmez tamamen hadi konu açayım tarzında mesaj bak beceriksiz_acemi ye katılmamak elde değildir ki beceriksiz_acemi (ve yazdıran*) bu konuda bilgi tecrübe sahibi insandır örneklemesi tamamen yerindedir ve yarar sağlama amaçlıdır.
beceriksiz_acemi nin o paylaşımlarını özledik... isa hocam

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
NeFuSa dediklerinde haklısın ancak konunun adı " Adsense Taktikleri " olunca ne yazıkki sadece tık başına verebileceği ücerti tartışmamız anlamsız oluır, ister istemez böyle bir konuya sitenin çekebileceği hiti, sitenin kalitesini ve diğer etkenleri de katmamız gerekir.

Yoksa konuyu okuyanlar ve bundan fikirler çıkartmak isteyenler için eksik olur diye düşünüyorum. Ki konu içinde her ne kadar tartışma olsa da güzel yazılar geliyor...

Konu hakkında ki fikirlerimi zaten bir önceki mesajımda dile getirdim, bir daha tekrarlamaya gerek yok. Kısacası ben TrgYlmz'ın anlatmaya çalıştığı sistemi tavsiye etmiyorum.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
nefusa söylermisin bu taktik nedir ya ? saçmalamaktan öteye gitmez bunu anlamak zormu ? doktorlar yok anlamaz etmez tamamen hadi konu açayım tarzında mesaj bak beceriksiz_acemi ye katılmamak elde değildir ki beceriksiz_acemi (ve yazdıran*) bu konuda bilgi tecrübe sahibi insandır örneklemesi tamamen yerindedir ve yarar sağlama amaçlıdır.
beceriksiz_acemi nin o paylaşımlarını özledik... isa hocam

Yahu o sadece benzetme.
Taktın doktorlara sende canım kardeşim.
Adwords konusunda biraz eksikler var doğru, reklam veren kişilerin çok miktar vermesi veya az miktar belirlemesiyle tam olarak alâkalı değil.
Ancak burada konu hangi siteye hit çekersen daha fazla para kazanırsın değil ki.
Anlatmak istediğim bu, yanlış taraftan bakıyorsunuz.
Eğer hit çekebilirseniz arkadaşın bahsettiği siteler daha çok para kazandırır.
15 K video sitesi olan bir arkadaşım var, günde 900 küsür tıklama alıyor ve aldığı para 10-12 $.
Ben 50 tıka 15 $ alıyorum.
Sitenin hitide 800-900.
İçeriği nasıl ekleyeceğinizi bilirseniz çok para kazanırsınız, şahsen ben kazanıyorum ve kurallara aykırı bir durumda yok.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Uyarı : Paylaşım yapan arkadaşın bir takım eksikleri olabilir. Bunları yıkıcı , yıpratıcı , zedeleyici eleştirilerle karşılamak yerine "-bu şu şekilde olmalıdır" tarzı ile karşılamak çok daha öğretici bir durum olacaktır.Aynı şekilde paylaşımı yapan arkadaşımızda yapıcı olmalıdır.

Bu sebepten ötürü "Adsense taktikleri -2" konusu silinmiştir. Bir çok anlamsız , tartışmalı , çözümden uzak , bilgi paylaşımının yer almadığı mesajın bir konuda toplanması bir konteynerde ki çöpleri andırıyor. Bu yüzden lütfen paylaşım yapan arkadaşımızı uyarırken daha yapıcı, geliştirici ve eğitici olalım.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Ya arkadaş birşeyleri paylaşmışsa ne güzel birşey, ister yanlış olsun ister doğru olsun, yanlış olduğunu düşünenler uygulamasın belki biz uygulamak istiyoruz karışmayın lütfen herkesin paylaşımına. Emeğe saygısızlık yapmayın lütfen

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
GreeNEyeS burada arkadaşın yönteminin kendisine göre doğru olmadığını düşünenlerin yazı yazmalarını konu sahibine karşı bir saygısızlık olarak değerlendirmeyelim. Çünkü kendi doğrularını arkadaşa cevaben yazanların ( bende dahil ) arkadaşa saygısızlık etmek sırf muhalefet etmek için yazdıklarını düşünmüyorum. Onlarda arkadaş gibi kendi tecrübelerini, bilgilerini paylaşmaya çalışıyorlar.

Tersinin düşünenler ile aynı düşünenler kendi sebeplerini, sonuçlarını yazmalılar ki okuyanlarda kendi doğrularını ona göre verebilsinler.

Mesela bakın burada sizin vardığınız sonuç galiba arkadaşın dediklerinin doğru olduğu yönünde. Galiba bunları da uygulayacaksınız. Ne güzel işte. Şimdi siz bunları uyguladıktan sonra aldığınız sonucu da yazarsanız çok memnun oluruz.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
GreeNEyeS burada arkadaşın yönteminin kendisine göre doğru olmadığını düşünenlerin yazı yazmalarını konu sahibine karşı bir saygısızlık olarak değerlendirmeyelim. Çünkü kendi doğrularını arkadaşa cevaben yazanların ( bende dahil ) arkadaşa saygısızlık etmek sırf muhalefet etmek için yazdıklarını düşünmüyorum. Onlarda arkadaş gibi kendi tecrübelerini, bilgilerini paylaşmaya çalışıyorlar.

Tersinin düşünenler ile aynı düşünenler kendi sebeplerini, sonuçlarını yazmalılar ki okuyanlarda kendi doğrularını ona göre verebilsinler.

Mesela bakın burada sizin vardığınız sonuç galiba arkadaşın dediklerinin doğru olduğu yönünde. Galiba bunları da uygulayacaksınız. Ne güzel işte. Şimdi siz bunları uyguladıktan sonra aldığınız sonucu da yazarsanız çok memnun oluruz.

Peep arkadaşımız yazılarını bu konuda ve başka konularda gördüğüm kadarıyla bu arkadaşa tavır alarak yazmış çok açık ortada.

Arkadaşın yazdıklarını görmedimki doğru olduğu yönünde cevap yazım veya uygulayım.
Arkadaş yazdıklarını silmiş.

T

trgy

Misafir
Peep arkadaşımız yazılarını bu konuda ve başka konularda gördüğüm kadarıyla bu arkadaşa tavır alarak yazmış çok açık ortada.

Arkadaşın yazdıklarını görmedimki doğru olduğu yönünde cevap yazım veya uygulayım.
Arkadaş yazdıklarını silmiş.

Değiştirilmiş bir şekilde ekledim. :) Soran çok oldu dünden beri o yüzden ekledim.

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tartışmalara çok fazla katılmayı sevmem ama çok biliyormuş gibi susmaktan sa arkadaşın yaptığı gibi azda bilse çokta bilse bildiklerini paylaşmak kafidir.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostturka 'ya bende katılıyorum..

Ek olarakta bu güzel sözü hatırlatırım..
Biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5