İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense tamam ödemeyi onaylarken genelde banlarmı..

B

bazobehram

Misafir
google sizce.. banlamayı.. çekin onaylanma tarihinde genel olarak banlıyormu.. benim bildiğim pın kodu gelmeden .. çek onaya giderken hesap banlanma durumu genelde kaçta kaç

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
google de çalışan mühendislerden kaç tanesi bayan gibi bir soru olmuş. Hilen varsa banlar er yada geç.. Yoksa uyarır, hile yapmadım ama banlandım diyen insan görmedim henüz. ( kuralları okumadan reklamları yanlış yerleştirenler hariç )

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beceriksiz_acemi' Alıntı:
google de çalışan mühendislerden kaç tanesi bayan gibi bir soru olmuş. Hilen varsa banlar er yada geç.. Yoksa uyarır, hile yapmadım ama banlandım diyen insan görmedim henüz. ( kuralları okumadan reklamları yanlış yerleştirenler hariç )
nasıl görmedin yahu, bir ara adsense bi temizlik yapıp bir sürü kişiye banladı, ortalık hile yapmadım banlandım diyenlerle doluydu :)

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN' Alıntı:
nasıl görmedin yahu, bir ara adsense bi temizlik yapıp bir sürü kişiye banladı, ortalık hile yapmadım banlandım diyenlerle doluydu :)

ama mutlaka herkeste kurallara uymayan bişeyler vardı hile olmasa bile... o yüzden o kadar kişi gitti bi ara... şu aralar sakin sanıyorum o konuda açılan başlıklar azaldı...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
MANTIKEN DÜŞÜNÜN ;

google nin amacı reklam almak ve satmak.. Hile yoksa neden banlasınki ? Zevk için derseniz buna kimse inanmaz :) kural ihlalleri yapılırsa tabiki banlamak zorunda.Şu bir ara temizlik yapdğı dediğinde sanırımki türk sitelerde forex sayfalara popup açan arkadaşlar

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:
MANTIKEN DÜŞÜNÜN ;

google nin amacı reklam almak ve satmak.. Hile yoksa neden banlasınki ? Zevk için derseniz buna kimse inanmaz kural ihlalleri yapılırsa tabiki banlamak zorunda.Şu bir ara temizlik yapdğı dediğinde sanırımki türk sitelerde forex sayfalara popup açan

parayı yayıncılara geri ödüyoruz diyo üstüne yatıyo bence. Neden banlamasınki :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
>>parayı yayıncılara geri ödüyoruz diyo üstüne yatıyo bence. Neden banlamasınki

böyle komik bir neden olabilir mi? o zaman herkesi banlayıp tüm paraların üzerine yatsın ve en büyük geliri olan reklam yayıncılığına son versin. tam köşelik olsun.
böyle bir mantık olur mu sence?

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
+1 zıpkın katılıyorum şoyle adam gibi bir türk sponsoru yokki dagıtsın şu herifleri.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bı arkadasım 250 dolar alcakken banlandı gecersız tıklama tespıt edıldı dıye pın kodu geldı hesap dogrulama ıcın ufak mıktarda eft yapıldı daaha sonra banladılar

bende 200 kusur dolar alaacagım ama pek umitli degilim muhtemelen banlarlar :)

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gelin hepimiz google da arama yapıp 100lerce kez reklamlara tıklayıp google'ı banlatalım :D
Sonra ağlasın biz gibi :D

smpx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence google bu ara tekrar banlamaya başlar hile yapanları. Duyduğuma göre google youtube'yi satın almış 1.6 milyar dolara tabi adamlara para lazım :) heran bir temizlik yapabilirler...

S

SupRAdyN

Misafir
Bence google bu ara tekrar banlamaya başlar hile yapanları. Duyduğuma göre google youtube'yi satın almış 1.6 milyar dolara tabi adamlara para lazım :) heran bir temizlik yapabilirler...

bu olayla banlanmanın alakası yok.
banlanmanın bi kac sebebi var yabancı reklamlara turk ıp tıklarsa cpu yuksekse reklamlara kendin tıklarsan gibi ama su varki gecersin tıklamalar die banlamarı bence yanlıs acıklamaları lazım isde su su ip den defalarca tıklama olmus gibi. biri sana gıcıksa sitene girip reklamlara surekli tıklayıp banlatabilir. sen istedigin kadar hile yapmadım gecersiz tıklama olmadı de ruhun duymaz işde.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olayın şu yönünü de gözden kaçırmamak lazım;
Trafiği, geliri, içeriği, herşeyi Google ve Adsense'e endexlersek Google'ın webmasterlar üzerinde her türlü dikkatsizliği yapmaya, kazançları düşürmeye, hile olmayan kural ihlallerine de yüksek tahammülsüzlüğe de olanak vermiş oluruz. Unutmayalım ki Google bugun, bu düşük fiyatları bile veriyorsa bunun sebebi yine rakipleri olması. Herşeyi Google'a endexlemez ve bir sponsor ve arama motorundan öte görmezsek, Google ve Adsense taşeron webmaster'ı gibi davranmazsak daha sağlam işler çıkarabilir kimseye mecbur olmayabiliriz. Ben şahsen AdSense içerik reklamlarını kullanmıyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
peki siz site/lerinizden para kazanıyor musunuz? nereden kazanıyorsunuz?
adsense koymak amaçlı da sağlam işler yapma olasılığı yok mudur?
ben aylarımı harcayıp alanının en iyi sitelerini yaparken para kazanmayı neden düşünmeyeyim - düşünmemeli miyim? adsense e de google a da elbette mecbur değiliz ancak alternatifleri olmadığı açıktır.
bu yüzden herşeyin adsense ve google a indexli gibi gözükmesi normaldir.
amaç herzaman kurallara uyarak en iyisini yapmak olmalıdır.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kazanıyorum çok şükür, Adsense'e de kayıtlıyım, fakat bahsettiğim şey, Adsense kullanılmasın değil, beni birgün Adsense banlarsa, ben mail atarım konuşurum vs ama olmuyorsa pini girilmiş adsense satın almaya çalışmam, arkadaşımın adına başvurmaya da çalışmam, kapıdan kovsa bacadan girmeye çalışmam yani. Internet=Google, reklam=Adsense, bu felsefeye karşıyım. Ticari başarıları olduğu doğrudur ama her zaman, yarın Google veya X olmazsa da var olabilecek şekilde tasarlamak gerektiğini düşünüyorum işleri. Bir şirketin bu sektörde tekel olması, kendi hariç kimsenin işine gelmez, ki birçok örnekte bu monopolleşmenin sıkıntılarını görüyoruz Adsense kullanan herkes olarak, bahsettiğim bu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5