İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Yanlışlıkla Tıklama

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.Az önce blog sitemdeki "google adsense" reklamına yanlışlıkla 1 kere tıkladım.Tıklamamdan dolayı google adsense den banlanabilirmiyim.Eğer banlanma ihtimalim varsa bunu engellemek için ne yapmalıyım.Cevabınızı bekliyorum..

Sezer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1 kere tikladiysaniz Sorun olmaz herhalde :)

Neyisav

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 kere tıklamayla sorun olacagını zannetmiyorum. Aklınızda kalmaması açısından konuyu adsense yardım'a mail atmanızı öneririm.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Google Adsense ile ilgili , google'ın verdiği bilgileri okursanız göreceksiniz. Şu an tam olarak cümleyi hatırlamıyorum fakat kısaca şöyle diyorlardı.
" Kendi google adsense reklamlarına tıklamanız, yada aynı ip den birden fazla tıklanması durumunda, yapılan tıklamalar geçersiz sayılmaktadır. Fakat yanlışlıkla tıklayabileceğinizi biliyoruz. Bu bakımdan çok üzülmeyin. Hesabınız banlanmayacaktır "

Kısacası, yanlışlıkla 1 yada birkaç defa tıklamak, hesabınızın banlanmasına neden olmaz. Fakat o tıklamalardan kazanç da sağlamazsınız. Ancak, bu tıklamaları alışkanlık haline getirirseniz, o zaman hesabınız banlanabilir.

Şu an itibariyle herhangi bir sorun yok. İçiniz rahat olsun.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Ayrıca burada ki konu yardımcı olacaktır.

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Adsense ile ilgili , google'ın verdiği bilgileri okursanız göreceksiniz. Şu an tam olarak cümleyi hatırlamıyorum fakat kısaca şöyle diyorlardı.
" Kendi google adsense reklamlarına tıklamanız, yada aynı ip den birden fazla tıklanması durumunda, yapılan tıklamalar geçersiz sayılmaktadır. Fakat yanlışlıkla tıklayabileceğinizi biliyoruz. Bu bakımdan çok üzülmeyin. Hesabınız banlanmayacaktır "

Kısacası, yanlışlıkla 1 yada birkaç defa tıklamak, hesabınızın banlanmasına neden olmaz. Fakat o tıklamalardan kazanç da sağlamazsınız. Ancak, bu tıklamaları alışkanlık haline getirirseniz, o zaman hesabınız banlanabilir.

Şu an itibariyle herhangi bir sorun yok. İçiniz rahat olsun.

Doğrusu içimi rahatlattınız. :) Çok teşekkür ederim :)

Ekleme:
email atmanıza gerek yok... rahat olun olmazz bişey

Tamam.Teşekkür ederim :)

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer sitenin günlük gösterim sayısı azsa banlanabilirsin.
Şöyle ki eğer 1000 gösterim başı reklam harcaması 1$ ve üstündeyse kesin banlanırsın söyleyeyim.

Adsense de banlanmamanın tek yolu bin gösterim başı adsense`in size yaptığı ödemeyi 0,5$ ve altında tutmanız gerekmektedir.

Tabii bu benim naçizane görüşüm...

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Google senin bilmediklerini bile bilir.
Çok akıllı, sorun olacağını sanmam ama şuda varki Türklere düşman :)

deflasyonavcisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim BGBG ortalamam $1.18 ki $2 doları geçtiği de oluyor hatta en düşük $0.66 olmuş..

Şöyle ki eğer 1000 gösterim başı reklam harcaması 1$ ve üstündeyse kesin banlanırsın söyleyeyim.

Adsense de banlanmamanın tek yolu bin gösterim başı adsense`in size yaptığı ödemeyi 0,5$ ve altında tutmanız gerekmektedir.

Ekleme: Üstüste tıklamalarda otomatik olarak gelir düşürülüyor mesela geçenlerde birden yarıya düştü gelir gözümün önünde

deflasyonavcisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazen sabotaj görüyorum ortalama 10 tık alıyor günde site mesela bir bakıyorum 20 tık almış, onu google ayrıştırıyor sanırım çünkü tbm birden düşüyor, bu sabotajlar artarsa banlanma kaçınılmazdır sanırsam

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 gün önce tıklamıştım ancak henüz banlanmadım. :) Ama hala tedirginim :)

nihattt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

hocam bu yorumunuza kesinlikle katılmıyorum. adsense de ücreti yayıncı belirler google değil. reklamveren tık başına 20$ da verebilir. sitenizi 3. görüntüleyen kişi 20$'lık bu reklama bir kere tıklarsa sizin mantığınıza göre 1000 gösterim başı reklam harcaması o an için 6666$ olur. burda ki sayı değişkendir ve bilgi amaçlıdır. size göre burada ban kaçınılmazdır. fakat böyle bir şey yok hocam. adsense'de TO daha önemlidir. bu oranı %1-2 arasında tutmak iyidir. Yine de bunun yüksek olması bile ban sebebi değildir. Reklamınızı tıklayanın reklamverene faydası varsa sorun yoktur.

Bu da benim naçizane görüşüm.

theatr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 kereden bişey olmaz ama 3 kereden bişey olur :D he hergün 1 kere tıklarsan bu da sorun olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5