İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede özgün içerik daha çok kazandırıyor (mu acaba?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bildiğiniz gibi çoğu kişi adsensede özgün içeriğin kopya içeriğe göre tık başı daha çok kazandırdığını iddia ediyor.Ben bu kanının asparagas olduğuna inanıyorum.

Örneklemek gerekirse:Mesela 2 site düşünün.A sitesinin içeriği barcelona hotellerinin tanıtımıyla ilgili ve tamamen çalıntı.B sitesinin içeriği bebek beziyle ilgili ve içerik tamamen özgün.

Bana B sitesindeki adsensenin A sitesindeki adsenseye göre 1 tıka verdiği paranın daha fazla olduğunu söyleyebilirmisiniz?

Barcelona hotel reklamları 1 tıka şu aylarda en az 4-5 dolar verirken çocuk bezi 1 tıka belki 0,02 bile vermiyodur.

Böylece özgün içerikli sitelerin kopya içerikli sitelerden daha fazla kazandırdığının gerçek olmadığı açıkça bellidir.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu doğru anladığınıza emin misiniz?
Adsense'de özgün içerik kazandırıyor derken burada kastedilen şey "içerik özgünse adsense basar parayı" demek değildir. Burada asıl anlatılmak istenen şey şu;
Özgün bir içerikle daha fazla hit alırsınız. Eğer bu özgün içerik de spesifik bir konuysa doğal olarak kazanç oranları da yüksek olur.
Anlatılmak istenen tümüyle bundan ibaret.

Kopya içerik de elbette kazandırır ama "car hire" ile ilgili kopya bir site yapın bakalım kaç hit alıyorsunuz :) Hit yoksa kazanç da yoktur doğal olarak.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bildiğiniz gibi çoğu kişi adsensede özgün içeriğin kopya içeriğe göre tık başı daha çok kazandırdığını iddia ediyor.Ben bu kanının asparagas olduğuna inanıyorum.

Örneklemek gerekirse:Mesela 2 site düşünün.A sitesinin içeriği barcelona hotellerinin tanıtımıyla ilgili ve tamamen çalıntı.B sitesinin içeriği bebek beziyle ilgili ve içerik tamamen özgün.

Bana B sitesindeki adsensenin A sitesindeki adsenseye göre 1 tıka verdiği paranın daha fazla olduğunu söyleyebilirmisiniz?

Barcelona hotel reklamları 1 tıka şu aylarda en az 4-5 dolar verirken çocuk bezi 1 tıka belki 0,02 bile vermiyodur.

Böylece özgün içerikli sitelerin kopya içerikli sitelerden daha fazla kazandırdığının gerçek olmadığı açıkça bellidir.

Ciddi anlamda kavram kargaşası yaşıyorsunuz,

Özgün içerik Google'da öne çıkar, kaliteli sayılır...
Özgün içerikte özgün reklamlar çıkar, ( açıklayacak olursak, çalıntı içeriği birtek siz çalmıyorsunuz, onlarca sitede aynı kelimelerin hedef aldığı reklamlar çıkıyor, sizin özgün içeriğinizdeki can alıcı kelimeler farklı olursa öne geçersiniz )

Özgün İçerik : Google'da üstte ( daha çok hit - daha çok kazanç )
Çıkan Reklamlarda üstte ( daha çok kazanç )

Ayrıca çalıntı içerik yerine özgün içerik kullanıp bunu sayfalarınızda belirtmeniz takdirinde "AdSense hesap karnenize + puan eklenecektir"

Google AdSense her zaman için çalışan-çabalayan yayıncılarına daha çok kazandırır...

Kolay Gelsin.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ben tık başı kazançtan bahsetmiştim.Yoksa ben çalıntı içeriklede çok hit alırsam çok kazanırım tabikide.10 tıkda 1 dolar kazanacağıma 50 tıkda 1 dolar kazanırım.Ama ben hitten bahsetmiyorum tık başı kazançtan bahsediyorum

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben tık başı kazançtan bahsetmiştim.Yoksa ben çalıntı içeriklede çok hit alırsam çok kazanırım tabikide.10 tıkda 1 dolar kazanacağıma 50 tıkda 1 dolar kazanırım.Ama ben hitten bahsetmiyorum tık başı kazançtan bahsediyorum

Aynı reklamda tık başına oynama içeriğe göre olmaz.

icon4.gif
Adsensede özgün içerik daha çok kazandırıyor (mu acaba?)

Sorunuza göre cevap verdik sanırım ikimizde ...

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili Gökhan (böyle kendimi kazım kanat gibi hissettim şimdi)
Reklam ücretlerini adsense değil, reklamveren belirler. Önce bunu yazalım bir kenara.
Ancak hangi reklamın hangi sitede çıkacağını ise adsens belirler. Adsense pek çok siteyi pek çok filtreden geçirerek reklamları çıkartıyor. İşte bu filtreleme kriterlerinden bir tanesi de özgünlük. Kopya içeriklerle kısa vadeli büyük kazançlar elde etmek mümkün (çünkü reklamlar içerikte geçen kelimelere göre çıkıyor) ama uzun vadede öyle ya da böyle kopya içerikli site adsense tarafından bir şekilde elimine edecektir.
denemesi bedava.
son 1 ay hariç, 4 senelik adsense kullanıcı olarak yazıyorum bunu. gerçi adsense'ten kurtuldum, rahatladım orası ayrı :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Benim dediğimi anlamamışsınız.Ben diyorum ki kopya içerikli barcelona hotelleri sitesimi tık başı daha çok verir yoksa özgün içerikli çocuk bezi sitesimi?

Siz hite mite girdiniz.Hiti miti karıştırmayın..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benim dediğimi anlamamışsınız.Ben diyorum ki kopya içerikli barcelona hotelleri sitesimi tık başı daha çok verir yoksa özgün içerikli çocuk bezi sitesimi?

her mesajda farklı soru soruyorsunuz farkında mısınız? :)

Farklı sektörlerdeki kazançları karşılaştırmanız mümkün değil,

aynı sektördeki iki siteyi özgün/çalıntı olarak karşılaştırabilirsiniz.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben diyorum ki kopya içerikli barcelona hotelleri sitesimi tık başı daha çok verir
Peki sence bu ciddi ciddi soru mu?
Sorunun cevabı zaten kendi içinde saklı. Yani en başında ele aldığın kriter yanlış. Elmalarla armutları tartıp bir potada eritmek gibi bişey.
Tık başı verilen ücreti elbette içerik belirler.
Zaten hali hazırda hiç kimse "özgün olduktan sonra dizi sitesi hotel sitesinden çok kazandırıyor abi ya" demedi ki böyle bir kanının üzerine soru sorma ihtiyacı hissedesiniz.
Akabinde diğer faktörler devreye giriyor ve her şey değişiyor. Fakat değerleri normal alırsak, (deniz seviyesinde, sıfır derecede, labaratuar ortamında, el değmeden) elbette kopya otel içeriği daha çok kazandırır.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10

Gökhan herkes çok iyi anladı ama sen bir türlü anlamak istimiyorsu.

Ben turizm acentasıyım ve barcelona hotel kelimesiyle ilgili reklam verdim. Burdan gelecek müşterilerden ben müşteri başına min. 100 dolar para kazanacağım ve rekabette çok fazla ne yapıyorum 4-5 dolar ziyaretçi başına para ödüyorum. Aynı zamanda birde yan kuruluşum var bebek bezi satıyorum. Sattığım bir bebek bezi maksimum 20 Ytl girdi çıktısıyla bana kalacak para ürün başına 5 YTL. Ben şimdi tutup bu 5 Ytl nin tamamını google ve reklam yayıncısınamı vereyim ?

sen ilk önce bunu bir kavra lütfen. + Barcelona hotel kelimesi 4-5 dolar veriyorsa bilki o reklamı veren firmaların 7/24 adwords başında rapor tutan ve adwords le sürekli bağlantılı personelleri mevcut.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171

Soruyu şöyle sormalıydın

Kopya içerikli barcelona hotelleri sitesi mi tık başı daha çok verir yoksa özgün içerikli barcelona hotelleri sitesi mi tık başı daha çok verir?

Ancak bunu değerlendirebiliriz.

Cevap ise ~ tık başı yaklaşık aynı değeri verir.

Yoksa elma ile armut toplanmaz

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ADwros kullanırken bu tür soruları daha iyi anlarız sanırım. Bence özgün ya da çalıntı olmasıyla aynı reklamın daha az verecegini sanmıyorum. Çünkü ADwors panelinde hemen hemen bütün kullanıcılar tık başı rakamları kendileri belirlerler. Bence:

1.) Özgün içeirk daha çok hit çeker, bu nedenle daha çok tık olur.
2.) Çalıntı ya da içierksiz (Video siteleri gibi) sitelerde abuk subuk reklamlar çıkar, bu nedenle daha az kazanırsınız.

Bu tür sebeplerle yine söylüyorum içerik her zaman kraldır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Özgün içerikle heralikarda kazanırsınız üste çıkarsınız ve üste çıkınca kaliteli reklamlar çıkmaya başlar çünkü google size o kelimeden kişi yollamaya başlamıştır ve yolladığı kişilerede kaliteli reklamlar çıkarmaya başlar. Ama siz üste çıkmadan bi özgün içerikle kaliteli reklam bekleyemessiniz öyle olsa özgün içerik koy sonra hit bas mantığı işlerdi hayır...

Ama google search botlarıyla adsense botlarını bence karıştırmayın adsense botları için önemli olan içerik değil orada bulunan kelimeler ve biyerlerden o siteye gelen insanalrdır.

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özgün içerik diyorsunuz fakat bazı kelimelerde ön sıralarda çıkmak içinde özgün içerik yetmiyor. Örnek: Travel Bu kelimede çıkmak imkansız gibi bir şey.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özgün içerik diyorsunuz fakat bazı kelimelerde ön sıralarda çıkmak içinde özgün içerik yetmiyor. Örnek: Travel Bu kelimede çıkmak imkansız gibi bir şey.
Her şey özgün içerikle olup bitseydi zaten rewriter scriptleri en pahalı yazılımlar olurdu :)
Arama motoru optimizasyonu bir bütündür. Tek bir kriter göze alınarak site yapılmaz. Yapılırsa da sonuç alınmaz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

hergün özgün içerik ekliyin sizinde travel kelimesinde ilk 10 da bir siteniz olsun. Ancak sitenizin tutmasını, indexlenmesini başkaları tarafından sitelerine eklenmesinni beklemeniz gerek.

Burdak konu özgün içerik diye öyle yazıldı yoksa google a göre binlerce kriter var hepsini yazmak istermisiniz:S ancak en önemli kriterlerden birdir o ...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Özgün içerik çok kazanmaya etken olabilir.
Ama tek başınada özgün içeriğin pek fazla etkisi yoktur.
Hangi konuda özgün içerik girdiğiniz de önemlidir.
Barcelona Hotelleri'nin 4-5 $ kazandırdığıda bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası. (örnekte gerçek rakam verildiyse tabi :))

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acikcasi gökhans arkadasimizin böyle bir soru sormasi beni sasirtti bu kadar mesaj sayisi olduktan sonra.
Sorunuz portakal mi daha tatli limon mu gibi geliyor. Halbuki sorunuz Türk portakali mi Ispanya Portakali mi daha tatilidir seklinde olmali.

Ayni dalda iki site olsun biri kopya biri özgün olsun, kopya icerikli site büyük ihtimalle daha az hiti cekecektir cünkü özgün icerikli olan site google tarafindan daha cok seviliyor ve öncelikli davraniliyor. Haliyle sevilen sitenin daha cok hitli olmasi ve reklamlarina daha fazla tiklanmasi tiklayanlarin da daha cok hedefe yönelik müsteri olma ihtimalinden dolayi özgün icerikli site daha cok kazanir (ayni daldaki kopya siteye göre).

Yukarda arkadasin da dedigi gibi otel kelimesi bebek bezine göre daha pahalidir cünkü degeri daha yüksektir ondan dolayi bir kiyaslama yapmak mantiksizdir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Test yaptım ve şu meşhur Barcelona Hotel reklamları 0,01 $ verdi.
Sorusu olan? :)

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Test yaptım ve şu meşhur Barcelona Hotel reklamları 0,01 $ verdi.
Sorusu olan? :)

Sorumuz yok fakat yanılıyorsunuz. Barcelona hotel :$1,89 - $2,74 Bu TBM sponsor baglantılardaki ortalama TBM dir. Reklam veren içerik ağında göster dediği an bu reklam ortalama $7 ila $8 TBM verir. :) Tabi bu tbm nin sizin sitenizde çıkıcağıda mechul. Koskocaman bir reklam agında size sıra gelirmi bilemem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5