İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'te bin dolarları görmek

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pigeon' Alıntı:
arkadaşlar bu copy paste olayını herkes söylüyor. yoktur dan da sürekli duyuyoruz.
ama ben bu konuya inatla katılmıyorum. copy paste i arama motorlarının iplediğini düşünmüyorum. keşke dediğiniz gibi olsa.
bunun örneklerini sürekli görüyorum maalesef.. :(
bunun dışında denilen rakamları kazanmak gerçekten de zor değil arkadaşlar.. bunu da belirteyim..

o zaman sizin başınıza daha gelmemiş.Eger öyle olmasaydı.aynı host aynı veritabanını kullanarak 10.000lerce site açardı tek kişi.
kendiniz çok basit şekilde deneyebilirsiniz.
elinizdeki veritabanını kullanarak 10 tane site açın ve bakın hangisi ilk açıldı ise ve hangisi ilk indexlendi ise o çıkar kalan 9 site asla çıkmaz sıralamada googleda.
hatta geçen 6 ay önce
http://www.google.com.tr/search?sou...GLG,GGLG:2005-48,GGLG:en&q=dmoz+google+banned

sadece dmoz veritabanını kullanan binlerce site banlandı.dublicate content yüzünden.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yoktur o zaman internetteki tüm güvercin sitelerinin banlanması gerekiyor.
ve benden içerik çalanlar nedense benim önüme geçiyor..
bunun örnekleri çok, şerefsiz benim sitemi alıyor farklı dizayn ve domainle siteyi kuruyor, aramada bakıyorum altımda yeni bir site içerik benim!
keşke dediğiniz gibi olsa!
dmoz da durum farklı olsa gerek..
ayrıca deneyebiliriz güvercinle ilgili herhangi bir sitede olan bir makaleyi - yazıyı bana koyalım 1 hafta sonra ben alınan sitenin üstünde çıkmaya başlarım.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pigeon' Alıntı:
ayrıca deneyebiliriz güvercinle ilgili herhangi bir sitede olan bir makaleyi - yazıyı bana koyalım 1 hafta sonra ben alınan sitenin üstünde çıkmaya başlarım.
+11111
bu durum bana da çok ilginç geliyor uzun süredir de farkındayım.
ben kendi sitemi kendimden çaldım kaç defa :)
bu adsense olayı falan yoktu bende daha o zaman, bir sitemin alt dizininde tasarım halinde olan sayfalarımı yayınlayıp test ediyorum sonra son halini alıp sıfır domaine koyuyorum, 3-5 yerden de alakalı link aldımmıydı bu yeni site eskisinden çok daha önlerde çıkıyor. hatta bir sitemin alt dizininden alıp daha düşük pr lı başka bir sitemin altına koyduğum zamanlarda oldu, hep en son koyduğum yerdeki dosylar daha önde ve öncekilerde google tarafından cache den silindi.
ilginç ama gerçek

G

Gencadam

Misafir
php12.com' Alıntı:
Anahtar kelime kullanmak zaten kural ihlalidir. Banlanırsın.

Anahtar kelimeden kastın <head> ksımında yer alan <meta name="keywords" content"......"> tagı mı? Bu Adsense'ten banlanma nedeni olamaz. Sanırım farklı birşeyi kastettin, ben yanlış anladım.

W

web

Misafir
pigeon, zipkin:

yoktur bahsettigi birebir kopya icerik.

ayrica sizin basiniza gelen olay:

eger sizinkiside ozgun icerik degilse olur.

eger sizinkisi ozgun icerikse ve biri kopyalayip ust siralarda cikiyorsa bu googlein yeni sitelere yaptigi bomb kiyagi.

bir sure sonra tekrar assagi iner yani o kopya .

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
web' Alıntı:
pigeon, zipkin:

yoktur bahsettigi birebir kopya icerik.

ayrica sizin basiniza gelen olay:

eger sizinkiside ozgun icerik degilse olur.

eger sizinkisi ozgun icerikse ve biri kopyalayip ust siralarda cikiyorsa bu googlein yeni sitelere yaptigi bomb kiyagi.

bir sure sonra tekrar assagi iner yani o kopya .

+1907
ayrıca herşeyi hemen kendi sitelerimize göre düşünmemek gerek.birileri içerigimi çaldırlar,benden üste çıkıyorlar gibi bişey olabilir ilk zamanlar ama şunu unutmayın milyarlarca websayfası, trilyonlarca makale veya yazı içerigi var google amcanın veritabanınında.Bunların,işlenmesi yani analiz edilip sıralamada dogru yere konulması dogal olarak zaman almaktalar.Bugun olmasa bile yarın mutlaka hak ettiginiz konuma gelirsiniz eger makale orjinal olarak size aitse.İlk sizin sitenizden indexlendiyse....

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yokturun dediği bir yerde doğru.
Ancak şunu bilin ki çok populer ve arama motorlarında çok aranan bi site değilseniz.
Yazdığınız dökümanlar benzeri şeyler çalınıp pr'ı daha yüksek sitelere gidiyorsa ne yazık ki ilk önce dökümanınız daha çok örümceklenen sitede indexleniyor ve siz duplicate content içine giriyorsunuz.
Kendi yazdığınız döküman başkalarına prim yaptırıyor.Üstüne üstlük size hırsız muamelesi yapılıyor.
Bence google bunu düşünmüştür o yüzden çok da önemsediğini düşünmüyorum unique içreriği.Çünkü bu durumda küçük siteler ezilir.

edit:gelelim 1000 dolar konusuna hala iddia ederim hilesiz hurdasız türk sitelerinin bu kadar kazanamayacağını.Verilen reklamlar belli dün hasbel kader bir reklamıma tıkladım :) gelen para 0.04 cent idi.Türk reklam verenler pinti.
1000 dolar türkiyede çoğu site için hayali kim alır iyinet.com alır webservis.gen.tr alır bu paraları kimse almaz diyemem.
dediğim gibi forum siten olacak üye kitlesi çabuk gaza geleninden oto pm atacan hepsine 100 bin civarı üyen olacak bak o zaman olabilir.

P

php12.com

Misafir
mokoko' Alıntı:
yokturun dediği bir yerde doğru.
Ancak şunu bilin ki çok populer ve arama motorlarında çok aranan bi site değilseniz.
Yazdığınız dökümanlar benzeri şeyler çalınıp pr'ı daha yüksek sitelere gidiyorsa ne yazık ki ilk önce dökümanınız daha çok örümceklenen sitede indexleniyor ve siz duplicate content içine giriyorsunuz.
Kendi yazdığınız döküman başkalarına prim yaptırıyor.Üstüne üstlük size hırsız muamelesi yapılıyor.
Bence google bunu düşünmüştür o yüzden çok da önemsediğini düşünmüyorum unique içreriği.Çünkü bu durumda küçük siteler ezilir.

edit:gelelim 1000 dolar konusuna hala iddia ederim hilesiz hurdasız türk sitelerinin bu kadar kazanamayacağını.Verilen reklamlar belli dün hasbel kader bir reklamıma tıkladım :) gelen para 0.4 cent idi.Türk reklam verenler pinti.
1000 dolar türkiyede çoğu site için hayali kim alır iyinet.com alır webservis.gen.tr alır bu paraları kimse almaz diyemem.
dediğim gibi forum siten olacak üye kitlesi çabuk gaza geleninden oto pm atacan hepsine 100 bin civarı üyen olacak bak o zaman olabilir.

Daha öncede senin gibi bi tipe gıcık olup bu forumdan gitmiştim. şimdi yine giderim.

yahu madem bilgi vermeyeceksin, elinde veri yok, fikir yok, yorum yok.. neden konuşuyorsun?.. neden asap bozuyorsun durup dururken?.. ben kazanıyorum.. başkasınında kazanmasını istedim ve insanlara yardım ettim.. yani bu senin yazın nedir ya?.. bu akıl ve izandan uzak yaklaşımın nedir?.. analitik mantıktan yoksun kafa yapın nedir?.. Ne yani yalan mı söylüyoruz burda?.. Söylediklerimde mantık dışı birşey mi gördünde itiraz ediyosun.. Madem itiraz ediyorsun, hani verilerin nerde?.. şimdi tarayıcıdan 23 bin dolarlık çeki scan edip buraya yüklesem ne diyeceksin? hangi yüzle konuşmaya devam edeceksin? sen kendine layık olanı yapmaya devam et ve ziyaretçilerine yalvar... Bırakta diğer insanlar normal ve hilesiz yollardan nasıl kazanılacağını öğrensinler. bırakta yabancı webmasterler gibi bizim webmasterlerde kazansınlar. Kafa bulandırma, bilmiyorsan konuşma, puslu hava çakalların, berrak hava ceylanların havasıdır.. sen ceylan ol çakal değil.. üret, yardım et.. bozma.. çamur atma..

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mokoko' Alıntı:
gelelim 1000 dolar konusuna hala iddia ederim hilesiz hurdasız türk sitelerinin bu kadar kazanamayacağını..

Türkçe içerik ,kopyala/yapıştır ,Yabancı ziyaretcisi olmayan ve sadece 30 sn kalıp giden kullanıcı ile zaten kazanman imkanzsız.

@php12.com nickli arkadas bilgisini paylaşmış ve kale alıp cevap yazmış, bu düşünceyi yazana saygı göstermen gerek diye düşünüyorum. Göstermeyerek küçük düşürmek sadece turk forumlarında var sanırım. alıntı yapıcaktım ama mesaj editlenmiş.

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@php12.com vesaire
ben bu ulkede 1000 dolar kazanılmayacağını iddia ettim ki ederim.Ama bunu kriterlere bağladım şu şu kriterler dışında dedim.Israrla başından sonundan okuyarak hakkımda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun bakıyorumda.
Bağladığım kriterleri tekrar yazmayacağım.
Bu ülkede türkçe hazırlanmış bir site için çıkacak olan reklamlar türkçedir ki reklam başına 0.04 cent(sıfır nokta sıfır dört sent) veren siteler var.

Kendinde söylemişsin
3)siteniz ingilizce olmalı, türkçe site yapıp boşuna zaman kaybetmeyin. ingilizce bir sitede 1000 tık 300$ getirirken, türkçe bir sitede 50$ ı zor geçersiniz.

benim anlatmak istediğimde bu.Ama sen sanki ben dünyada kimse 1000 dolar kazanamaz demişim gibi hareket ediyorsun.Böyle bişeyi dememe ihtimal vermen şaşırtıcı çünkü az çok bu işle ilgilenen herkes ayda 10 000lerce usd kazanan insanların da olduğunu bilir.Hangi sitelere ingilizce siteler.

bu arada üzerinden 23 000 dolar kazandığın sitenin sen aksini belirtmedikçe php12.com olduğunu farzederim.Gördüğüm kadarıyla adsense reklamı bile yokdu.
O zaman paylaş bizimle hangi siteyle kazanıyorsun bu parayı ? yaz da bakalım inceleyim sonra gelelim rakamlarla analizlerle.
Ayrıca bişeyi anlatıyor olman ona karşı çıkılmayacağı anlamına gelmez.Ki tutarsız gördüm seni ilk sayfada ben gidiyorum hadi güle güle demişsin güle güle diyorsan bi daha gelmemelisin ayrıca site içerisinde sadece registered olan birinin senin yazdığın bi konuda fikir belirtmesi snein bu siteye bi daha girmemeni gerektirir mi ? Bu nasıl bir mantıktır.
eline sağlık emeğine sağlık artı bir teşekkür ederime alışma bence başına sorun olur.Ben bu yazdıkların içinden katıldıklarımın hepsini biliyordum o yüzden gelip burda teşekkür etmem buraya yazacağım şey ancak bir tespit olur ki hala geri adım da atmış değilim bir konuda tekel olmadığınız müddetçe 1000 dolar türkiyede bir türkçe site için gayet zordur.

Ben sana rakamlarla gelmek zorunda değilim bişeyleri anlatmaya çalışan sensin ve sen dediklerini doğrulamak için sayısal veriler aktarmak zorundasın.
Sevmiyorum bu tarz tartışmaları sana cevap yazmak için 10 dakkamı ayırdım ve bu süre içerisinde daha faydalı şeyler yapabilirdim.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuyu açan arkadaşın mesajından alıntı :
3)siteniz ingilizce olmalı, türkçe site yapıp boşuna zaman kaybetmeyin. ......

aynı şeyleri söylüyorsunuz

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden tartışmak için kendinizi zorladığınızı anlamış değilim. Birbirimize faydamız olsun birbirimizin şevk ve isteklerini öldüren konuşmaların devam etmemesini sağlayalım.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya googlenin ne yaptigini tam olarak anlamis degilim misal pr 3 sitem var 15 bin kusur sayfasi indeksli ama epey populer kelimede hatta bu kelime ile olan domainlerin daha ustunde ilk siralarda cikilabiliyor, bazi durumlarda pr domain filan alakasiz, ustelik de backlink sayim da o kadar az ki, bunu kimse aciklayamaz bana iste??????????????

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar bu forumda y1000 dolar üstü filan kazanan cok adam var ustelik türkçe siteler ile
yani 1000 dolar kimse kazanamaz diye birsey yok, ben daha kazanamadim ama olsun gittikce artiyor

W

web

Misafir
ya 2 senedir 40 milyar kazandim araba aldim her pok aldim bosverin bu isleri

php12 sadece benim veya baskalarinin yapmadigini yapiyor.

ne yapiyor?

korler ulkesinin ustune gidip diyorki; ulan ben kazaniyorum hile yapmadanda azcik ugras vererek kral para kazanilir zor degil 1,2 bin $

ama icinde hala var belki 1,2 turk de fazla kazanir diye..

php12 gozlerindne opuyorum senin..

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
euehue bu arkadaşın böyle konusmasınıda dogal görün arkadaslar. bu kazançların olabileceğini bilmesi için tecrübesi olması gerek. demekki gunluk 1000 kişi giren bir tr siteye sahip. kazanamıyor ve imkansız diyor. çünkü şu anki mantıgı ona yetemez...

tıpkı bizlerinde bu işlere yeni başlarken düşüneceği gibi...

umarım yanlıs anlamaz, ama dediğim dogru. bu 1000+ $ ithamlarını yaparken kendine cok güveniyorsun - cunku hiç yasamadıgın bişi...

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada belirtmek isterimki işimiz eğer gerçekten internetse "google amaclı" ingilizce adam gibide olsa site yapımı yapan arkadaşları geleceği olarak bu "internet çalışmalarını" görüyorlarsa yanlıs yönde olduklarını şahsi fikrim olarak belirtirim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi