İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'te bin dolarları görmek

P

php12.com

Misafir
Adsense'te nasıl yasal ve hilesiz binlerce dolar kazanırım sorusunun cevabının bulunması o kadarda zor değil. Fazla kafa patlatmayada gerek yok. Merak edenlere, çok kazanan ve yasal kazanan birinden birkaç öğüt. Öğüt istemem diyenler başka postları okumaya devam edebilirler.

Neler yapmalıyız?

1) Domain'in anlamlı kelime veya kelimelerden oluşmasına dikkat etmeliyiz, kısa domainler bu açıdan dezavantajlıdır.
2) Title, kısa, net ve site içeriğini özetleyebilen bir tek kelime olmalıdır(en fazla 3 kelime)
3)siteniz ingilizce olmalı, türkçe site yapıp boşuna zaman kaybetmeyin. ingilizce bir sitede 1000 tık 300$ getirirken, türkçe bir sitede 50$ ı zor geçersiniz.
4)ucuz reklam verin. fastclick ve benzeri reklam şirketlerine para verin, burda paraya acımayın(300-500 dolarlık reklam bütçesi size adsense den 1500-4000$ arası para getirir.Reklam bütçeniz 2000$'ı aştığında artık zengin bir webmaster olacaksınız.). Bu tip yerlerde reklam verirken CPC değerinin yüksek olmasına, ATC değerinin düşük olmasına, Günlük site hitinin ve back link rate'in yüksek olmasına ve sitenin reklam kodlarını nereye(header'a mı, sadece index'e mi, bütün sayfalara mı?) yerleştirdiğine dikkat edin. Son olarak 50 hiti veya fazlasını 1 dolara satın alabiliyorsanız, bu ucuz bir reklamdır(Bu ATC 0,02 demektir).
5) index sayfanız kesinlikle bütün ekranı KAPLAMAMALIDIR. Sayfada içerik olması zorunlu olmakla birlikte, çok fazla içeriğin bir tek sayfada olması tıklama oranlarını oldukça fazla düşürecektir. Bana göre 600x600 lük iki kolonlu bir format gayet yerinde formattır. İçerik sağ kolonda adsense kodları sol kolonda olmalıdır.
6) sitenizin içeriği spesifik bir konu olmalıdır. örneğin "kellik" gibi fazla dallanıp budaklanmayan bir konuda yerleştireceğiniz faydalı ve başvuru kaynağı niteliğindeki bilgiler google'ın prim verdiği site modelidir.Bu aynı zamanda getirisi yüksek reklamlar yayınlamanızı sağlayacaktır.
7) Sitenizi hiçbir yere kaydetmeyin ve link değişimi yapmayın. Bırakın google-yahoo-slurb bot sizi kendisi bulsun. Bırakın insanlar sitenizi faydalı bulduğu için ilgili sayfalara linkinizi kendileri koysun. Sitenize hitinizi parayla ucuz reklam vererek getirin.
8)Kesinlikle copy-paste yapmayın. Bin dolarları görmek istiyorsanız parmaklarınız biraz yorulacak.
9)Sitenizi register ederken gizli whois kullanın
10)Sitemap mutlaka yapın
11)Sitenize adsense dışında link veya reklam koymayın. Sitenin teması dışında hiçbir konuyla ilgili yazı veya kelime olmasın
12)Sitede online olan üyelerin nicklerini göstermeyin.Hatta "who is online" bloğu hiç olmasa daha iyi olur.
13) Asla anahtar kelime kullanmayın.

Bunları yaptığınız takdirde, ilk aydan bin dolarlı çekinizi görebilir, ilerleyen aylarda reklam bütçenizi arttırarak, dahada fazla kazanabilirsiniz. Herşey yasal kuralına uygun, hile ve banlanma riski yok. Başarılar, bol kazançlar.

AykutBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdiğin bilgiler için teşekkürler .. Bin dolarlı çek söz öbeği kulağa hoş geliyor ..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herşey mantıklı geldi bana güzel bir yazı ama bunun ile adsense ilişkisine mantıklı bir yaklaşım getiremedim.:confused:

12)Sitede online olan üyelerin nicklerini göstermeyin.Hatta "who is online" bloğu hiç olmasa daha iyi olur.

P

php12.com

Misafir
yoktur' Alıntı:
Herşey mantıklı geldi bana güzel bir yazı ama bunun ile adsense ilişkisine mantıklı bir yaklaşım getiremedim.:confused:

Konuyla ilgisiz olan her kelimeden özenle kaçınmamız gerekiyor. Nicklerde büyük ihtimalle ilgisiz kelimeler olacağından, sitemizde yayınlanacak reklamın 1.cil(üst sıralarda olan-çok para veren) reklamların yayınlanmasını engelleyecektir. Tamamen konu ile ilgili kelimeler ve cümlelerden oluşmuş bir sitede sadece "birincil" reklamlar yayınlanır. Hani şu "abi bir tıkta 1.5 dolar verdi" dediğiniz reklamlar. Dolayısıyla "online" kelimesinden bile kaçınmamız gerekirken, koskoca bir "who is online" bloğunun hiç olmaması gerekiyor.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabi who is online blogunu yazı degil de resim olarak koyarsak nolcak ;)

makalen guzel olmus...

P

php12.com

Misafir
Can' Alıntı:
tabi who is online blogunu yazı degil de resim olarak koyarsak nolcak ;)

makalen guzel olmus...

Tabii ki öyle şeyler yapabilirsin. Bu reklamların olumsuz olarak etkilenmesini önler. Yalnız reklamların tıklama oranlarında tek faktör bu değil.

Ziyaretçinin dikkatini başka yönlere kaydıracak şeylerden kaçınırsak, tıklama oranlarını maksimize etmiş oluruz. O yüzden ben şahsen mümkün olduğunca sade bir siteden yanayım. Adeta bir e-book havasında bir site yasal yoldan, hile olmadan çok kazanmanızı sağlayacaktır.

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben türkiye'de 1000 dolar aylık görüyorum diyen adamın hile yapmadığına inanmam.
100 000 üyeli bi forumun olacak ki kullanıcılara "paramız yok pulumuz yok bu hizmetin devamı için nolur tıklayın" gibi özel mesajlar atarsan anca yakalanır.
o da üye kitlesinin çabuk gaza gelmesile alakalı.

P

php12.com

Misafir
mokoko' Alıntı:
ben türkiye'de 1000 dolar aylık görüyorum diyen adamın hile yapmadığına inanmam.
100 000 üyeli bi forumun olacak ki kullanıcılara "paramız yok pulumuz yok bu hizmetin devamı için nolur tıklayın" gibi özel mesajlar atarsan anca yakalanır.
o da üye kitlesinin çabuk gaza gelmesile alakalı.

boşuna yazdık o kadar yani. bazende insanlara iyilik yaramıyor. hadi sağlıcakla kalın siz. güle güle.

G

Gencadam

Misafir
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim php12.com

Fakat aklıma takıldı "Asla anahtar kelime kullanmayın." demişsin. Şaşırdım gerçekten. Nedenini açıklayabilir misin?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
php12.com' Alıntı:
Konuyla ilgisiz olan her kelimeden özenle kaçınmamız gerekiyor. Nicklerde büyük ihtimalle ilgisiz kelimeler olacağından, sitemizde yayınlanacak reklamın 1.cil(üst sıralarda olan-çok para veren) reklamların yayınlanmasını engelleyecektir. Tamamen konu ile ilgili kelimeler ve cümlelerden oluşmuş bir sitede sadece "birincil" reklamlar yayınlanır. Hani şu "abi bir tıkta 1.5 dolar verdi" dediğiniz reklamlar. Dolayısıyla "online" kelimesinden bile kaçınmamız gerekirken, koskoca bir "who is online" bloğunun hiç olmaması gerekiyor.

mantıklı bir düşünce :rolleyes: ama benim teorime görede online kişileri ekrana basmak googlebot her seferde sitene gelince sitenin sürekli güncellendigini düşünmesine yol açıyor ve sitene daha çok önem veriyor.Sık güncellenen siteleri daha çok önemsiyor google kesinlikle hem sıralamada hemde indexleme bazında

W

web

Misafir
yoktur' Alıntı:
mantıklı bir düşünce :rolleyes: ama benim teorime görede online kişileri ekrana basmak googlebot her seferde sitene gelince sitenin sürekli güncellendigini düşünmesine yol açıyor ve sitene daha çok önem veriyor.Sık güncellenen siteleri daha çok önemsiyor google kesinlikle hem sıralamada hemde indexleme bazında
yahu bu cok mu zor sanki
her refreshte random 10 - 20 kelime include edersin siteyle alakali

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
aslında bir çoğuna katılıyorum...katılmadıklarımda önemli şeyler değil zaten...
ancak şiddetle önerdiğim bir şey varki oda reklam vermek...çünkü banner tıklama alışkanlığı olan ziyaretçi siteye geliyor ve doğal olarak ayrılırkende bir çoğu illa bi yere tıklayarak gidiyo, buda bana geri dönüş sağlıyo...Aslında şu an için adsense den alıp adwords a yatırıyorum ama her geçen gün sitemin hiti artıyor ve buna paralel tıklama sayısı da artıyor

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tarafımdan test edilmiş birşey var, eğer içeriğiniz eşsiz değilse -copy paste ise-, ne kadar random text bile bassanız siteye, google size yeterli değeri vermiyor.Ama içeriğiniz eşsizse, çok kısa zamanda hem siteniz indexleniyor, hemde onemli kelimelerde üst sıralarda çıkıyorsunuz.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgi için teşekkürler. bundan 1 ay önce bu formatta bir site hazırlamaya başladım 5 farklı ana dil(türkçe,ingilizce ispanyolca,fransızca,almanca) içerikli bir site, içerik haricinde başka hiç bir yere yada konuya link yok. Hiç bir arama motorunda ve hiçbir sitede linki yok. 1 yada 2 ay içerisinde bitecek sanırım.
Bu teorini kanıtlamak için güzel bir örnek olucak ve adsense'ye bu siteyle giriş yapıcam insallah hayırlı olur.

Artı ve eksi yanlarını bekleyip görücez kolaygelsin.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar bu copy paste olayını herkes söylüyor. yoktur dan da sürekli duyuyoruz.
ama ben bu konuya inatla katılmıyorum. copy paste i arama motorlarının iplediğini düşünmüyorum. keşke dediğiniz gibi olsa.
bunun örneklerini sürekli görüyorum maalesef.. :(
bunun dışında denilen rakamları kazanmak gerçekten de zor değil arkadaşlar.. bunu da belirteyim..

P

php12.com

Misafir
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim php12.com

Fakat aklıma takıldı "Asla anahtar kelime kullanmayın." demişsin. Şaşırdım gerçekten. Nedenini açıklayabilir misin?

Anahtar kelime kullanmak zaten kural ihlalidir. Banlanırsın.

yoktur' Alıntı:

Sürekli güncellenmek google hit kaynağınsa önemli.Burda hit kaynağımız google değil. Reklam verdiğimiz siteler.

venom' Alıntı:
aslında bir çoğuna katılıyorum...katılmadıklarımda önemli şeyler değil zaten...
ancak şiddetle önerdiğim bir şey varki oda reklam vermek...çünkü banner tıklama alışkanlığı olan ziyaretçi siteye geliyor ve doğal olarak ayrılırkende bir çoğu illa bi yere tıklayarak gidiyo, buda bana geri dönüş sağlıyo...Aslında şu an için adsense den alıp adwords a yatırıyorum ama her geçen gün sitemin hiti artıyor ve buna paralel tıklama sayısı da artıyor

reklam vermek için fastclick, cj.com, adbrite ve bidvertiser.com gibi bir sürü daha ucuz ve sağlam seçenek varken, adwords çok pahalı bir seçenek. Adsense'den alıp adwordse vermek zarar etmeyi baştan kabullenmek demektir.

pigeon' Alıntı:
arkadaşlar bu copy paste olayını herkes söylüyor. yoktur dan da sürekli duyuyoruz.
ama ben bu konuya inatla katılmıyorum. copy paste i arama motorlarının iplediğini düşünmüyorum. keşke dediğiniz gibi olsa.
bunun örneklerini sürekli görüyorum maalesef.. :(
bunun dışında denilen rakamları kazanmak gerçekten de zor değil arkadaşlar.. bunu da belirteyim..
Copy-paste hem sana hem copy-paste yaptığın siteye zarar verir. ikinizinde reklam kalitesini(tık başına verilen ücreti) düşürür. hem ahlaki değil hemde karlı değil.

Bu denediğim, hile barındırmayan, garantili sayılabilecek ve başarılı olmuş bir yöntemdir. Başka sorunuz varsa cevaplayabilirim. Hep yabancılar mı kazanacak. Bizim webmasterlerimizde kazansın. Yabancı webmaster forumlarında konuşulan rakamları görseniz, 1000$ ın adsense için komik bir gelir olduğunu anlarsınız.

Bol kazançlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5