İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense'ten banlananlar

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merak etme yakında banlanırsın.

google, acıklamalarında onemle belırtmektedır kı, reklamlara 1 kere olsa bıle tıklamayın !.
adamlar tıklamayın dıyorsa tıklamayın.

eger ılgınc bır adres cıkıyorsa, mouse uzerıne getırılıp adresı ogrenebılır ve baska bır browser penceresı acıp oraya yazarak da ulasılabılır...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
nden kardeşim benim ip farklımı ben sitemin kendi pc den yayaınalmıyorumki yanii bendne bir ziyaretci misali reklamalrımı tek tek dolaşabilirim her gün her reklamı tıklasam ne olacakki alala benim tıkladıgım kim bilecek yalanmı yani ertesi gün olur ip degişir gene ziyaretci gibi dolaşabilrisin ama oturupta akşama kadar tıklarsan olmaz sen cafeye gittiğnda rekalmalrına tıklamazmısın yani o tıklamasın kim tıklıcak normal cafeden gelende tıklasa kendim tıklamışmı saycak saçma bence hergün kendi rekalrınız dolaşasanı bir şey cıkmaz tabi arka rakda tıklama yapamyımn tek ip o siteye tek sayar..

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet sana katılıyorum arda arda tıklamadıktan sonra bişey olucağını zannetmiyorum, bir de hesap bilgilerinizi kontrol ettiğiniz ipinizle tıklama yaptığınız ipiniz farklı olursa, bu arada çerezleri uçurduğunuzda bişey olmaz..

Bunların dışında bilgisayarımın teknik özellikleri kalıyor, benimkiyle ziyaretçinin bilg.özelliklerinin çakışması suçmu:) suçsa banlasın..

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar, ben sadece sızın ıyılıgınız ıcın soyluyorum, bu sebepten banlanan 5 tane arkadasım oldu ve tabı bılmedıgımız 1000 lercesı... bıraz ılerıye donuk bakın, yanı 3-5 kurus ıcın banlanmaya degmez.

yoksa naparsanız yapın tabı :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
size bir örnek vereyim.
bilgisayarınızın ismini hotel yapın.sonra localhosta google reklamları koydugunuz bir sayfayı çalıştırın.otel reklamları çıkmaya başlıyor.
adamlar aşmış olayı siz gelmiş ip cookie diyorsunuz.
Sizce biz zekiyiz, google amca programcıları salak mı?
peki ya mac adresiniz ne olacak :p
Bunun kayıt edilmedigini kim bilebilir.
hep aynı mac adresli biri hep aynı sitenin reklamlarına çatır çatır tıklayacak. :D
Adamlar tıklamıyın diyor işte.
İlla tıklayıp banlanan kişiler arasına mı girmek istiyorsunuz. :eek:

B

batuhan

Misafir
Ay sonu yaklaşıyor ve benim ilk aylık kazancım hile yaparak 1000$ a yaklaşıyor :p

7 tane ayrı isimlerde Adsense üyeliği aldım hepside hazır bekliyor.Şuanda hile yaptığım üyeliği sadece deneme için kullanıyorum ve ay sonu gelince adsenseyi değişik yöntemler kullanarak aldatmanın mümkün olup olmadığını hep birlikte görücez :D

Proxy, cookie, mac adresi, bilgisayar isimleri bunları silmek değiştirmek oldukça basittir ( Tabiki bilgisayar hakkında bilgisi olan kişiler için )

Özel olarak hazırlanmış olan bir programla bu bilgileri değiştirip + Özel proxy oluşturup bu denemelerimi yapıyorum.

Bu forumdaki hile yazılarını okuyupta bende çok para kazanırım düşüncesine girmenizi istemem.

Forumda " Yoktur " ve onun gibi birkaç arkadaşın önemli yazıları bulunmakta ve bu kişilerin her yazdığı yazıyı detaylı olarak inceleyip karşılaştırma yaparak ince detaylardan çok şey ögrenmeniz mümkün.

Adsense gerçekten en çok para getiren sistemlerden biri bence.

Hile yapmadan Yapmanız gerekenler neler dersek kısaca

1. Forumdaki bütün konuları en eskilerden başlayarak okumak.
2. Yoktur ve diğer bazı arkadaşların yazdıklarını tekrar tekrar okuyup bu yazılanların üzerinde araştırma yapmak.
3.Tek konulu bir site yapıp bu siteye hit sağlamak PR değerini üst düzeye çıkarmak.
4. Reklamları basit, siteye uyumlu, sitenin en ilgi çeken konuları veya linkleri çevresine yerleştirmek.Kısacası siteye girenlerin gözüne sokmanıza gerek yok.
5. İngilizce site yapmak

Bu gibi birçok konuyu birleştirip uygulamanız gerekiyor.

Kazancınız ne olur

Günde 1000- 1500 tekil ziyaretçi sağladıktan sonra günlük kazancınız 20$ dan başlıyor. Eğer forumdaki bazı kişilerin yazdıkları gibi tekil ziyaretçi sayınız 20.000 40.000 gibi rakamlarsa sanıyorum 3-4 ayda bir mercedes alabilirsiniz :D

Tekrar hatırlatmakta fayda var bu yazdıklarım Hile yapmadan kazanabileceğiniz şeyler.Bu yazılanlar adbrite, sedo vs... kazanımlardada etkilidir ve hepsi birbirine bağlıdır.

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hile dedinizde ekliyim; bende sedo üzerinde bir yöntem buldum komplike birşey baya.5 gundur yapıyorum ve kazancı (gunluk) 3.5€'nun ustunde tutmamaya dikkat ediyorum (tek domain icin), henuz bir uyarı gelmedı şuan 22€'m var, anlıyacaklarınıda sanmıyorum eger anlarlarsada bunun nedeni cok az backlinki olan, pagerank'ı dahı olmayan 0 bir domainin gunde 700 - 1000 civari tekil hit almasıdır, eger ki muvaffak olursam paylasabilirim, olamassamda sebebini belirttim zaten, bir(kac) domain adı alıp icerik sitesi hazırlıyıp pagerank'ını ve backlinklerini arttırıp park etmek :) boyle olursa zaten gunluk bir miktar kazanırım ve ustune kendı yontemımı, gunde 3.5€ sınırı koymadan uygularım, acıkcası kendım kazanacagım diyede reklam veren firmaları zarara sokmak istemiyorum, her ne kadar benım gunde alıcagım birkac euro onları etkılemeyecek olsada...

neyse insallah muvaffak olurum, bu kadar gun incelemeyip tutupta ay sonu gelen bilmemkac bin visitor'ı didik inceleyeceklerini sanmıyorum.

fakat ıcımde soylede bir korku yok degil; bu adamlar kontrol edip benım hile yaptıgımı anlamıs olabilir ve nası olsa odemeler takıp eden ayın 15 inde yapılacagı, benımde bu sureye kadar hem dikkat cekmemek hemde kazanmak icin buna devam edecegimi (nası olsa sedo'da kazanıyor) tahmin edip suan ses cıkarmamaları akabinde odeme gunu geldıgınde hile yaptın odemeyi yapmıyoruz moduna girmeleri..

bakalım, hayırlısı olsun :)

H

hibrahim

Misafir
hay allahım ya varya ben şu anda turkiyede yaşamasam bu sayfanın linkni google yollardım
kardeşim başka işiniz yokmu niye hile yapmaya çalışıyosunuz bide utanmadan söyluyorsunuz...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir haftalık iki site ile günlük 7 € yapabiliyorum SEDO'dan. hayatta hile yapmam. ayrıca aynmı sitelerle adsense günlük 1.5 $ bile yapmamıştı.

H

hibrahim

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
bir haftalık iki site ile günlük 7 € yapabiliyorum SEDO'dan. hayatta hile yapmam. ayrıca aynmı sitelerle adsense günlük 1.5 $ bile yapmamıştı.
Aforizmalar lafım sana dğeildi yanlış anlama 2 üstte yazan ve deneme!!! yapan kişiyeydi...

Zink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense simdi Adlinks cıkarmıs eger ugrasırsam ayda 300 $ kazanırım herhalde adsense'den.
Ama ben sedo'dan kasmadıgım halde 5 Gunde 300 $ kazanıyorum..
Sedo in Adsense out = Bedava.in :D
Bu arada adsensede benimde cift hesabım var. Hile yapmıyorum gerekte duymuyorum. 98 $ ım olmus. Bir kac gun adlinks ile birseyler kazanırsam devam ederim. Baktım kazanmıyor Yürrü Be Sedo :D

P

postmodern

Misafir
İnanmıyorum! Senin gerçek bir makina gibi gözüken proxy ler ile çalışman için ayda zaten 1000$ üzerinde para varip proxy servislerine üye olman gerekir. Millete öğüt vereceğine yaptığının vede kiminle dans ettiğinin farkına var. Google adsense sandığından karmaşık yapıda. Sayfa gösterimlerinle, tıklama zamanlama farkları bile incelenmekte. Proxy konusunda detaylı bilgi sahibi ol. Senin yüzünden tüm Türkler banlanacak sistemden. Yedirsen bile ne kadar gidecek... Yazık valla...

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasım senle munakasa edecek degılım hile dedigim seyin ne oldugunu biliyormusun?dedigim gibi deneme yapıyorum ve amacım sogusleme yapmak degil.zaten muhtemelen anlayacaklardır ve emin ol bu mekanda hile yapan (ki ne lamer ca yontemlerle yapan) kimbilir kas kisi var...inceliyorumda kimsenin profosyonel webmaster lıkla uzaktan, inceledimde siteni hazır script kurup, sayfanın yarısına reklam koymak pek zor degil, icerikle ilgilenmek mi?yurdum abaza gencleri icin buyuk iyilik yapmıssın evet.ben 3 yıllık php programmer'ım ve suana kadar yaptıgım sitelerde hicbir sekilde ticari amac gutmedim ve profosyonel olarak ilgilendigim seylerdede gutmıyecegım, hedefim bilgi paylasmak.

hazır script kur, hazır template cek, icine ***** scripte entegre et, milyon tane botkan siteyle link degisimi yap, alta 15 tane toplist gifi koy, ve bunun site yaptım diye promosyonunu yap, is degil bence bu...en ufak bi standartlara uyma (xhtml, css) yok, wysiwyg editorlerle yapılmıs siteler, en ufak bir handcoding emegi yok.nereye kadar?goruyorumda bu forumda saygı goren kisilerden bir kacı (nicklerden gordugum birkac kisi) benım aktif uyesı oldugum forumlarda yardım ettigim kisiler.
ve sen gelip bana laf sokmaya ayar vermeye calısıyorsun, oda guzel.hile dedigim olayda emin ol dusunemeyecegin ve senin imzanda "site" diye link verdigin garip sey icin harcadıgın emektenden cok daha fazlasını harcadıgım bir olay...
ben niye hile yapmıyım?senin gibi kendını webmaster sanan newbie ler (hakaret olarak algılama bunu, kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yoktur.) abuk sabuk seyler yapıp amacı sadece ticari olan sitelerden para kazansın diye mi?herseyin kolayına kacmak cok guzel gercekten.ki goruyorumda bunları yapanlar yasca benden daha buyuk olan insanlar.yine hileye gelelim, burdan hem google hem sedo hemde ben kazanclı cıkarım kı boyle seylerden kazanacagım gunluk 5€'yada muhtac degilim.ha msn dekı bın kısıye adres verip tıkla dıyerek kazanmısım (nası olsa bunlar reklam veren firmanın musterisı olmayacak) ha fake click ile..

direk sozum sana degil yanlıs anlamanı istemem, belkide sert bir dille yazdım, genel bir kritik yaptım, ne mutlu ki anlıyana...herkese iyi "para kazanmalar"

ve sunuda unutmayın ki "herkes kendine gore haklıdır", ben yaptıgım seyı yapıyorum diye burda paylasmayabilirdimde.ama ben egerkı basarılı olursam, burdakı insanlarlada paylasmayı secmistim...

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaw dostlar bu yaptığımız hile olsa google zaten saymayacaktır.Ben 2 aydır tıklıyorum, bişey olmadı demekki yaptığımız hile değil, tabiki google salak değil, hile olmuş olsa ben burda bu yazıları yazamamış olurdum..

Bir de şu olayı anlayamıyorum, bir Türkün banlanması diğer Türkleri merak etmeyin zedelemez, keza bu olay hileyse Tüm Dünya yapıyor, eğer google kişileri ülkelere genelleseydi heralde reklam verecek site bulamazdı ...

Haklıysam haklı deyin, yok değilsem kazandığım ilk çeki hepberaber yeriz...

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasim, kac senedir webmasterlık la ugrasıyosun ? (ben 7 senedır ugrasıyorum), belki senin haberin yoktur ama google adsense cıkana kadar, butun yabancı ortaklı sıstemlı sıteler, sırf senin gibi dusunenler sayesinde Turkiye'yi banladılar, hani Turkiye zedelenmez diyorsun ya...
Butun dunya ulkerei vardı o siteler, Irak, İran bile ama sadece Turkiye yoktu, sırf bu bizim milletin hile yapıp kazık atma merakı yuzunden oldu bunlar...

Insanların nerdeyse tek ekmek kapısı Adsense olmus durumda ve kımse bu hakkını kaybetmek ıstemıyor, google o kadar rahat banlar ki Turkiye'yi, kimse ne oldugunu bile anlayamaz.

dediklerinde haklı değilsin.

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevgili can kardeş senin kadar bende bu işlerle uğraşıyorum, yalnız ilk defa google ile para kazanma olayına girdim, dediklerin doğru olabilir ama zihniyet her geçen yıl değişti, zannetmiyorum google ülkeyi banlasın, 70 milyonu boşveremez, eğer büyük bir şirketse tekilleri banlayarakta bu işin içinden çıkabilir, yok eğer banlanırsam (bu işi kuralına göre yaptığımı zannediyorum ) ve de ülke zarar görecekse tek tek siteleri dolaşır kuralsızları engellemek için vargücümle çalışırım...

Yeter ki ülkemin insanı kazansın..
Yaşasın ne mutlu Türk'üm diyene....

H

hibrahim

Misafir
70 milyon?????

adsense yaklaşık 1000 adwords yaklaşık 1000 hadi 3000 d ebenden toplam 5000 kişi.... gogole hiç affetmez yani

yaptığın şeyin ayrıntılarını anlatmadığın için bize hile gibi geliyor yada sen hile dediğindne dolayı bize öyle geliyor..

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabı ugrasman dogaldır, ben zaten o eskı donemlerı bılıyormusun anlamında sormustum soruyu...
eskıden en buyuk reklam verenlerden bırı CJ (commıssıon junctıon) dı. butun webmasterlar genelde kullanırlardı, sonra bu hıle olayları....vb seyler yuzunden bır anda attılar Turkıye'yı. cj gıbı bır suru sırket banladı turkıye'yı.
adamların kaybedecegı hıc bırsey yok. turkıye de ınternet kullanan kesım %3.(yanı 70 mılyon degıl, dunya sıralmasında sondan ya 3.cu yada 4. ulkeyız ınternet kullanımında) google yada dıger sırketler ıcın turkıye olsa da olur olmasa da olur. adamlar yenı pazar acılsın dıye turkce ıcerıgı kabul etmeye basladılar (buyuk beklentıler ıcın degıl sımdılık). ama bu hıle olayları, tıklamalar artarsa daha bu pazar acılamadan kapacanacak. daha oncede belırttıgım gıbı bu sebepten ban lanan arkadaslarım var kendım gordum. google kendı sayfasında da onemle bunu belırtıyor. reklamlarınıza 1 kere bıle (deneme amaclı olsa bıle) olsun tıklamayın dıye.

adsl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum soru işaretlerini fazla koyduğuna göre Türkçe'de mecaz veya dolaylı anlatım özelliklerini fazla bilmiyorsun sanırım..Neyse bu konunun fazla dallanıp budaklanmasına gerek yok, bundan sonraki yazım ya çekimle beraber olucak ya da banlanmış yazımla:)

Bol kazançlı günler dileğiyle sevgili webmasterlar..

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende banlandım fakat 2 ay sonra tekrar basvurdum kabul ettiler ve suanda kazanıyorum ve kendim tıklamıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5