İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Altın katlanacak

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
altın yükseliyor,bu katlanma durumu gerçekleşicektir diye görüyorum.

alıcam bende bu hafta içinde hayırlısı olsun inşaAllah

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
http://img382.imageshack.us/img382/4724/38297207.gif

5 ağustostan bu yana 4 saatlik grafikte çok basit şekilde teknik analiz ettiğimizde şu sonuçlar çıkıyor.

Şu an gayet nizami bir şekilde trend çizgisinde psikolojik izini sürüyor. Hatta günlük pivot'lara da çok sıkı tutunuyor.

Eliott dalgası oluşturmuş ve 5. hareketini yapıyor. Görünen o ki iniş bir süre daha sürecek izlenimi veriyor ve arkasından A,B,C dalgaları oluşacak. (Yukarı, Aşağı, Tekrar Yukarı) Tahminimce A,B,C dalgalası sonrası alacağı yöne göre ilerleyecektir.

RSI ve Stoch normal seyrinde ve uyumlu.

Günlük pivot seviyelerine dikkat etmek lazım. Şu an çok sıkı tutunuyor. R1 ve S1 izlenebilir.

Kısa ve hatta orta vadede katlanma pek inandırıcı gelmedi bana bu verilere göre. Ancak tetikleyen bir kriz olur ne bileyim ciddi bir olay olur. O zaman değişime hepimiz şaşırabiliriz.

Ek Not : Altının 1992 yılından beri aldığı en büyük değer 1032,10$'dır. Mart 2008'de bu değere çıkıp sonra çok sağlam bir kayıp görülmüştür ve aynı ayı 904,40$'dan kapatmıştır. Şu anki şartlarda katlanması demek 1800 değerlerine çıkması demektir ki bunun olması çok ama çok önemli bir olay olmasına bağlıdır.

Diğer yandan Türkiye'de yaşanabilecek TL değer kayıpları da bunu sağlayabilir. Ancak böyle bir şey olduğunda bilin ki ülke yeni bir krize girmiştir. O zaman altın alacak paramız da kalmayacaktır :)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
http://img402.imageshack.us/img402/5024/87337377.gif

Spot piyasada 4 saatlik grafikte altın bugün Eliott dalgasının 5. hareketini kırdı. ABC dalgalanmaları oluşacak gibi görünüyor. CCI ve Stoch osilatörlerine göre aşırı alım oluştu (A dalgası sonu). 960,25 gibi bir dirençten sekip geri kayıp (B dalgası başlangıcı), pivot çizgisine ulaşabilir. (946,21).

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Bu arada bu verdiğim sinyalle işleme girdim. İlk defa altın ile pozisyona girdim ve şunu söyleyebilirim ki;

Bu kadar hızlı dalgalanan bir emtia görmedim. Beklemedeyim...

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
http://img402.imageshack.us/img402/5024/87337377.gif

Spot piyasada 4 saatlik grafikte altın bugün Eliott dalgasının 5. hareketini kırdı. ABC dalgalanmaları oluşacak gibi görünüyor. CCI ve Stoch osilatörlerine göre aşırı alım oluştu (A dalgası sonu). 960,25 gibi bir dirençten sekip geri kayıp (B dalgası başlangıcı), pivot çizgisine ulaşabilir. (946,21).

Bu sinyali değerlendiren varsa spot piyasa kapanışında fiyat 954,19. 606pips kazanç. Burada kar alabilirsiniz.

100 kaldıraçlı bir platformda iseniz yaklaşık %60 kar'a tekabül eder girdiğiniz tutar üzerinden. Altının karakteristiğini çok fazla takip etmediğimden ben kar alıp çekildim.

Bu nedenle buradan konuyu açıp grafiği incelememe sebep olan arkadaşımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum :)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
DincerAydogdu abi sen bu işi pirisin :) bende biliyorum ama çok değil.

kısa bi yorum alabilirmiyim şuanda altın alsak kar'a mı geçeriz zarara mı?ne önerirsin.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
DincerAydogdu abi sen bu işi pirisin :) bende biliyorum ama çok değil.

kısa bi yorum alabilirmiyim şuanda altın alsak kar'a mı geçeriz zarara mı?ne önerirsin.

Estafurullah, ben sadece ustalarımızdan öğrenmeye çalıştığım grafik üzerinde teknik analizi uygulamaya çalışıyorum.

Genel anlamda bence altın uzun vadede hep kazandırmıştır üstad.
http://img15.imageshack.us/img15/5171/86986951.gif

1999'da altın 263$ iken bugün 953$. Bu periyotta sadece 2008 Mart-Ekim arası ciddi bir düşüş olmuş. Bunun dışında düzgün bir artış görülüyor.

Orta vadede ise ana trend yukarı doğru görünüyor. 1032,10 direncini kırarsa ciddi bir artış olacağını öngörmek mümkün.

Kısa vadede ise eliott dalgası B dalgasını yapıyor. Bu dalga ya Pivot R1'e kadar ya da Pivot'a kadar iner. Yani ilk iş iniş olacaktır. Daha sonra bu noktalardan sekip tekrar yükselişe geçecektir (C dalgası). Herhangi bir platformdan al sat yapıyorsanız, Pivot R1=951,35 Pivot=946,24 bu değerleri takip edebilirsiniz.
http://img39.imageshack.us/img39/5339/53319513.gif

Aslında şu an ara döneme girdi. Biraz izlemek gerekiyor.

Sen ne yapacaksın derseniz pazartesi sabah ilk iş biraz riskli de olsa Pivot R1'i hedef alarak altın satacağım.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Günlük grafikte 14 ve 28 günlük ortalamalar yukarı doğru kesişti ve RVI pozitif. Yüksek olasılıkla önümüzdeki bir kaç gün altın ciddi değerlenme kaydedecek. Benim tahminim 1000$ üzerine çıkacaktır.(Şu an 980 seviyelerinde)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bana sorarsanız bu bir şişirme operasyonu, çok yakında altın aniden düşüş yaşayacak.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Altın içinde ve piyasanın kalbinde biri olarak Altın her zaman kazandırır ama bir şeyi atlıyorsunuz .. NEYE GÖRE KAZANDIRIR ?? Döviz e mi ?? Borsa ya mı ?? vs. vs.

Altın süper bir yatırım aracı her zaman düşüşleri de olmuştur büyük çıkışları da bazen kar ettirir bazen de zarar ama siz bu zarar kısmını hiç görmezssiniz neden mi çünkü altın geçen sene 3 liraydı bu sene 8 lira yuppi kârdayım ... Aslında öyle değil ...

Uzun uzun anlatmaya gerek yok benim ve bir çok piyasa büyüklerinin* kendine ilke edindiği sihirli sözcükleri söliyeceğim size ...
İşinize YATIRIM yapın .. En iyi yatırım işe yapılan yatırımdır ama İYİ BİLDİĞİNİZ işe ...

*Gerçek anlamda piyasaya yön veren kişiler

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Altın bilinen en klasik ve eski emtiadır. Dolayısıyla yatırımcılar için (özellikle faizsiz işlem yapmak isteyen müslüman yatırımcılar için) en gözde değerlerden biridir. Kazanmanın tanımı ise; yatırımcının elindeki değerin negatif dış etkenler çıktıktan sonra (enflasyon vb.) kar sağlamaktır. Demek istediğim finans sektöründeki herhangi bir emtiadan farkı yoktur.

Benim mesajlarımda bahsi geçen spot piyasada ciddi bir hareketlilik yaratmak için yani sizin deyiminizle piyasaya yön veren kişiler tarafından (anladığım kadarıyla spekülatör tanımı yapmışsınız) öyle kolay kolay oynama yapılamayacak bi piyasadır. Kişi(ler)den ziyade devlet'lerin ve büyük bankaların müdahaleleriyle yön bulabilir. Ancak üstad analistlerden bahsediyorsanız o ayrı.

İyi bildiğiniz işe yatırım yapma konusunda ise sonuna kadar size katılıyorum. Finans piyasası çok devi yutmuştur bugüne kadar. Kaldı ki biz küçük yatırımcıları tek hamlede yiyebilir.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Günlük grafikte 14 ve 28 günlük ortalamalar yukarı doğru kesişti ve RVI pozitif. Yüksek olasılıkla önümüzdeki bir kaç gün altın ciddi değerlenme kaydedecek. Benim tahminim 1000$ üzerine çıkacaktır.(Şu an 980 seviyelerinde)

Hedef noktam 2009-02-15 seviyeleri idi ve (1005,50) bu seviyeye ulaştı. (Net kazanç 10 kaldıraçla 1,5 günde %112) Direnci aşana kadar pozisyona girmek akıllıca değil.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
almak doğru bir karar oldu. :)

%7 artış gösterdi altın,artıyor.olumlu seyiri var bence.

O

Orion

Misafir
son durumlar nedir güncel tavsiyeleriniz ne kadar altın almayı düşünüyorsunuz ona göre bizler de birşeyler kazanalım:)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
altın 2010 başlangıcına kadar düşmüyecektir,düşse bile çok az bir düşüş olucağını tahmin ediyorumki,bu ihtimal çok zayıf.

2010 başlagıcından sonra zamana yayılarak altın katlanmaya gidicek,2010'da bir anda artmıyacak ama sene içine yayılarak iyi bir çıkış yapıcak düşüncesindeyim.

eğer alabilicek durum varsa,bence altın alınmalı.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
2 ay'da 2,100 tl kar elde etdim çok şükür :)

880 ler'de olan altın 1050'lere çıktı.devam ediyor yükselişi.alanlar varsa hayırlı olsun diyelim.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hemen bozdur Forza, birden inmesin yoksa :D

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bozdururmuyum hiç,2 gün önce altın rekora gitti :)

çok araştırdım hala'da araştırıyorum , sarsılarak düşse bile zarara uğratıcak kadar düşmez.2010 a kadar yükselmeye devam edicek.

2010'da olumlu seyir devam edicek.alabilicek durumu olan varsa alsın bence..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben geçen yıl 255den aldıgım cumhuriyet altınlarını, bu yıl şubat ayında 320den satmıstım. 40a yakın oldugundan kar oranı baya bi yüksekti.

Altına yatırın altına :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5