İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Angelo hakkinda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
angelo bence hicbirseyi anlamamakla kalmayip ustune sacmasapan ukalaca ve ve bildigini zannederek olaganustu cahil seyler yazip tum forumdaki her mesaji inanilmaz derecede bertaraf edip, 8 yas mizacina sahip konusmakta... insan gercekten bir yere kadar dayanabiliyor ve ister istemez soruyor, kim mod yapti ki bu cocugu ? hadi simdi kendini bi halt sanarak sil bu yazdigimi. umarim okuyabilen herkes okur. ben hayatimda bu kadar sacma fikirlere sahip bir insan tanimadim (ekonomiden, internete, siyatesetten, dunyaya insanin 1 tane bile herkes tarafindan kabul goren duzgun bir yazisi olmaz mi?) ve kendisinin mod olmasindan inanilmaz derecede rahatsiz olup iyinet adina utanc duyuyorum. sitede bu kadar duzgun mod varken hala bu insanin neden mod oldugunu gercekten anlamis degilim. "iyinet" ! takipte degil misin acaba ? bu sekilde devam edersen 2004-2005 zamanindan kalan insanlari da kaybetmis olacaksin.

tum herseyi birlestirip yazdim (yillardan beri 2004 uyesiyim). bu yazdigim yazi biraz once konuyla ilgili yazmis oldugum yazidan copy paste. ancak direkt konuyla alakasi yoktur, genel birikimdir.
http://forum.iyinet.com/guncel-konular-haberler/81201-youtube-girmeseniz-ne-olur-ki-5.html

Robinyz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo sıkıntılı bir insan olabilir ancak şu yaptığın da pek hoş değil.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozgur bir ortamda oldugumuzu dusunerek kendi sahsi fikrimi, ve yuzlerce insanin yazmadigi seyleri yazmak istedim. sadece bu. okudugum her mesajin, her konunun altinda, herkes angelo nun yazdigi ve "anlayamadigi" seylerden muzdarip... bunu senelerdir gordugum icin dayanamadim ve yazdim arkadas.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi, sana olan saygim sonsuz.
yoneticilerin cikarsiz burda olduklarinin da farkindayim, fakat herkesin daha ilimli, daha uyumlu, ve kullanici yaninda olmalari gerektigini dusunuyorum. sonucta bende 4 seneden beri bu forumu takip ediyorum, tek gozume batan 1 mod var :) (((kendisi benim hic bir konumu ya da mesaji mi silmemistir dipnot olarak bunu da soyleyeyim)) ama bircok kisinin rahatsiz oldugunu gozlemleyebiliyorum.. ben banlanayim, ya da baska birsey olsa cok umrumda olmaz o kadar da onemli degil acikcasi, sadece kendisinin de farkina varmasi acisindan burdan yazdim, yoksa tabiki de pm apayri bir olay, benim angelo ile kisisel hicbir problemim yok.

Robinyz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Moderatörü Protesto Ediyorum Angelo ! GLadiatoR Sosyal Protesto 20 2006-11-08 17:24

1 tanede değil ki vatandaş :) Bu Angelo'nun çocukluğuna inmek gerek.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bir insanın fikirlerini benimseyip benimsememek başkadır, o kişinin yönetici olmasını eleştirmek başkadır. eğer angelo'nun yöneticilik olarak yaptığı bir eksik, hata, yanlış varsa iyinet'e bildirirsiniz değerlendirir. fakat bir kişiyle düşünceleriniz uyuşmuyor ve bu yüzden dolayı karşılıklı tartışma yaşıyorsanız bu başlığı açma hakkına bence sahip değilsiniz.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir insanın fikirlerini benimseyip benimsememek başkadır, o kişinin yönetici olmasını eleştirmek başkadır. eğer angelo'nun yöneticilik olarak yaptığı bir eksik, hata, yanlış varsa iyinet'e bildirirsiniz değerlendirir. fakat bir kişiyle düşünceleriniz uyuşmuyor ve bu yüzden dolayı karşılıklı tartışma yaşıyorsanız bu başlığı açma hakkına bence sahip değilsiniz.

atay kardes, kac yuz kere bildirildi insanlar tarafindan...(iyinete)
ayrica hata ve yanlislar coktur kanimca.. zaten bu yuzden yazdim.
ayrica ben kendisiyle hicbir tartisma falan yasamadim. kisisel olarak alip veremedigim ufacik bile olsa bir konu yoktur, zaten olsa kendisine p.m. atardim.
burda elestirilen konu surekli cevap yetistirme ve luzumsuz karsilik verme cabasi olmasidir.. benim mod lara yakistirdigim ve insanlarin bekledigi sey bence yardimci olmak ve ortami germemektir, ama angelo surekli ortami geriyor, tartisma cikariyor.

M

Merthan

Misafir
Can, kesinlikle katılıyorum. Bir insan Türkçe yi çok güzel konuşabilir, yazabilir. Fakat özellikle bu özelliğini göstermek için, her konuya sıradışı mesajlar yazmanın da alemi yoktur. Genelde bilirsiniz ki, aynı fikirler pek uzatılmaz. Evet öyledir denilir, geçilir. Ya da 4/5 satır yazılar yazılır. Ancak işin içinde muhaliflik olursa, konu uzadıkça uzar. Birileri popülaritesinin arttığını zanneder.

Vakti zamanında Angelo ile iş yapmış, reseller satın almış birisi olarak, Angelo'nun tavrından hoşnut değilim. Bir zamanlar bir konuda, kişisel nedenlerden dolayı mesajlarımı sildiğini de hatırlatayım.

Konunun ne olduğunu hatırlamıyorum ama, R10 ile ilgili bir konu idi. Hmm, evet hatırladım şimdi. R10'dan kendisini banlamıştım sanırım. O da burada konu açmış, ya da bir konuda bunu dile getirmişti. R10'dan banlandığını, ama bunun önemli olmadığını yazmıştı. Ben de r10'da kendisine ait mesajların olduğu sayfa adreslerini yazmış, r10 sizin için önemli değildi de, neden site tanıtımlarınızı, sattığınız sunucu özelliklerini r10 potansiyeline sundunuz diye sormuştum.

Normal olarak cevap veremeyeceğini anlayınca, bana ait mesajları silmişti. Haa, şimdi beni bu forumdan banlayabilir. Şimdi gerçekten benim için hiç mühim değil. Zaten mesaj yazdığım da yok. Üye olmak istersem, forumdaki adam gibi adam olan herhangi birisinden davetiye de isteyebilirim. (ki, sanırım artık davetiyeli değil üyelikler)

Angelo, kim olduğumu merak ediyorsan söyleyeyim. Bir zamanlar bir konuda dişlerimi elime verebileceğini yazmıştın. Ben de, bir insanın dişlerini ellerine verebilecek yetenekteki uzuvlarının süresini uzatmayı beceremediği msn adresinin uzantısı olan domaini reglemiştim.

Sonra gelip Ahmet aracılığı ile paşa paşa özür dilemiştin. :) İnsanları rencide etmeyi sevmem ama, sen hakediyorsun. Bu arada beklerim, dişlerim ellerime hasret.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de sana sonuna kadar katiliyorum Merthan, hatta bununla kalmayip su anda bana ozelden oyle mesajlar geliyor ki (demekki yazmakla dogru birsey yapmisiz), o insanlara olan saygimdan bunlari paylasmayacagim...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
beceriksiz_acemi, sana olan saygim sonsuz.
yoneticilerin cikarsiz burda olduklarinin da farkindayim, fakat herkesin daha ilimli, daha uyumlu, ve kullanici yaninda olmalari gerektigini dusunuyorum. sonucta bende 4 seneden beri bu forumu takip ediyorum, tek gozume batan 1 mod var :) (((kendisi benim hic bir konumu ya da mesaji mi silmemistir dipnot olarak bunu da soyleyeyim)) ama bircok kisinin rahatsiz oldugunu gozlemleyebiliyorum.. ben banlanayim, ya da baska birsey olsa cok umrumda olmaz o kadar da onemli degil acikcasi, sadece kendisinin de farkina varmasi acisindan burdan yazdim, yoksa tabiki de pm apayri bir olay, benim angelo ile kisisel hicbir problemim yok.

Fikrini söylediğin için kimsenin banlayacağını sanmıyorum.En azından iyinet benim gözümde bu tarzda çoluk çocuk forumu değil.Eğer zaten banlanırsan, forumda durmanın hiç bir anlamıda yok :) Açıkca fikrini söylemişsin, sana cevap verirken Angelo eminim ki başına Teşekkürlerini sunacaktır.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fikrini söylediğin için kimsenin banlayacağını sanmıyorum.En azından iyinet benim gözümde bu tarzda çoluk çocuk forumu değil.Eğer zaten banlanırsan, forumda durmanın hiç bir anlamıda yok :) Açıkca fikrini söylemişsin, sana cevap verirken Angelo eminim ki başına Teşekkürlerini sunacaktır.

umarim oyle olur, cunku sahisa karsilik bir hakeret ya da kotuleme amacli yazmadim bende.. kendisi melek gibi bir insan olabilir, hic tanimiyorum cunku, hatta dedigim gibi benimle en ufak bir tartisma ya da konu silme durumlari da olmadi. ben sadece fikrimi, gordugumu ve isittiklerimi dile getirdim, zaten herkesin de bunu yapmasi gerekmiyor mu ?

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bir iki mesajıma cevap vermiş ama pek takmadım mesela pejo araba konusunda arabaya kağıt gibi dedim o konu hakkında hikaye yazmış baya uzun. arabayı kullandıkki biliyoruz bunu kullanan çoğu kişi aynısını söylüyor. kusura bakma ama herşeyi biliyorum havası ve her konuya cevap yazma gereksinimi duyuyosun.(istediğin konuya elbette cevap yazabilirsin) ancak her konuda herşey yanlış senin mesajın doğru :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Öncelikle tanımadığın bir insan hakkında bu kadar ilginç tespitleri yapabilmiş olman ilginç, sorular içeren tespitlerine cevabı vereceğim. Ama herşeyden önce insanlar kavramlar üzerine sana göre saçma şeyler yazsalar dahi, fikirlerini çarpıştırsalar dahi, olayın temeli kavramlar üzerine tartışmaktır. Sen elmayı sevmiyorsundur, ben elmayı seviyorumdur. Elma saçma sapan bir meyve dersen buna kızacak darılacak halim yok. Ancak sen direk olarak kişisel yönden olaya yaklaşabilme cürretini kendinde görmüşsün. Birebir, genelleme yapmadan. Ben bu forumda çok uzun süredir varım ve çok uzun süredir moderatorum. Burada çoğu insan tarafından da sevilmiyor olabilirim, ama beni sevenlerden daha çok değil, bunu temin edebilirim. En azından senelerdir upuzun "helal olsun","bize tercüman oldun","sen yazmasan ortam başkalarına kalıyor iyi yapıyorsun" tarzı yeşil repler benim UserCP'mden eksik olmadı. Bugün sadece yeşil verilebiliyor ama kırmızı verilirken de bu forumda 1 ya da 2 kez kırmızı almışımdır. Bunlardan bir tanesi de hiç unutmam İyinetAdmin'in kendisi tarafından hostingcilik oynayan bir çocuğu (artık aramızda yok-dolandırıp gitti) azarladığım içindi, o zaman moderator de değildim. Moderator iken de değilken de, ben yanlış gördüğüme karşı çıktım, karşı çıkarken bile neden karşı çıktığımı düşüncelerimle dile getirdim (senin için yanlış olabilir veya olmayabilir), kimseye durup dururken müdahil olmadığım bir tartışmada sessiz durup durup, özel başlık açıp, sen ne haltsın 8 yaşında çocuk gibi konuşuyorsun gibi anlamsız ithamlarda bulunmadım. Bu açıdan da kendimle gurur duyuyorum denebilir. Önünde iki tane yol vardır her zaman, ya hoşuna gitmeyen şeylere karşı çıkarsın görüşünü yazarsın tartışırsın (biliyorsan), ya da tartışmıyorsan ortaya fikir koymak istemiyorsan susarsın. Hem fikirlerimi sunmam, hem içinde bulunmadığım bir tartışmadan bir kişiyi kenara çekip ona laf söylerim dediğinde biraz detone tondan basmış oluyorsun. Üzüm yemek değil, bağcı dövmek amacıyla yola çıkıyorsun. İşin çok üzücü tarafı ise bağcı hakkında hiçbir bilgin yok.

Senin mesajını niye sileyim, senelerdir kendi reklamımı yapma fırsatım olmadı bu iyinette, bana böyle bir fırsat vermişsin, nasıl kullanmam. Ben ticari faaliyetlerimi bu forumdan zaten komple çıkarmışım, ilan vereceğim zaman bile arkadaşıma verdirtirim, moderatordur olaya haksızlık/ayrıcalık girmesin diye. Bu forumdan bugüne kadar aldığım sıfırdır, verdiğimin sayısını bilmiyorum. Benim MSN listem benimle aynı yaşıt ama bana "abi" diyen insanlar ile dolu. İnsan gibi soran bir çok kişiye bir çok konuda yol gösterdim.

8 yaşında olduğum ve ekonomide, siyasette dünyadan bir tane bile insanın kabul ettiği bir yazım yok demişsin. Ben buraya çok çok kısaltarak kimler tarafından ne boyutlarda kabul edildiğimi yazıyım.

25 yaşındayım. Liseyi İstanbul'un en iyi 3 anadolu lisesinden birinde okudum. Lise 2'ye giderken ekonomik özgürlüğünü eline almış biriyim. Kendi paramı kazanıyordum derken link sitesi, oyun sitesi açıp Adsense çekleri görmüş bir insan değildim. Kendi kendime evde yazılım geliştirme öğrenmiş bir insanım. Algoritma yazmak zordur, biraz zeka gerektirir. Çok zeki miyim bilmem, öğrendim anlayacağın. Üniversiteyi teknik üniversitede okudum istanbul'da. Endüstri Mühendisliği diye bir bölüm vardır. Bizim zamanımızda en yüksek puanlı bölümdü. Lisede ders çalıştığımı hatırlamasam da kader o ki, yüksek bir skor yaparak böyle bir yere girdik. Endüstri Mühendisliği, herşeyi güzelleştirmek için analiz yapan bir bilim dalıdır, analiz eder, alternatif sunar, onları değerlendirir. Benim de herşeyi sorgulamam bu yaşlarda başladı. Bir mühendis olmak istiyorsan boş lafla iş yürütmezsin, birşey düşündüğünde yazarsın - ben yazarım. Birşey düşündüğümde yazarım, doğru veya yanlış olup olmaması önemli değil. Fikirler arasından en güzelini bulmak doğru yanlış herşeyin paylaşılmasıyla olur. Birisinin A dediği şeyi ben B görüyorsam, ancak bunu kanıtlayacak bilgim varsa B derim. Karşılığında A'da ısrar edenden de aynı kanıtı beklerim. Bilimsel tartışma bu şekilde yaparım. Senin kriterlerine göre 8 yaş çocuğu kriteriyse birşey diyemem, senin görüşündür.

Neyse üniversiteyi bitirdik bir şekilde, kafamız çalışmıyor ama 4 senede bitirdik işte ilginç bir şekilde. Bu arada da getafreelancer ile bir site daha var eskiden kullanıyordum şimdi kapandı heralde. Buralarda %100 rating ile Amerika'ya yazılım yapıyorum. Halen daha adsense'le tanışmadım yani. Zekasızım ya ondandır, ek bilgi olarak veriyim bunu da. Bu sırada lise öğrencilerine Matematik ve Analitik Geometri dersleri vermeye başladım. Hayatımın anlamı olan sevgilimle de öğrencim olduğu sırada tanıştım. Matematikten kusan bir insandı o zamanlar, şimdi benim doğrultumun etkisi tabi ki olmadan (ben 8 yaşında bebeyim) teknik üniversitede İktisat Fakültesi'ne girdi, orada eğitimini sürdürüyor. Tabi diğer öğrencilerimden de çeşitli üniversiteler kazananlar oldu ama onların da vardır bir açıklaması.

Sonra moda vardı üniversiteyi bitiren LES'e giriyordu. bilmeyenler için lisans üstü eğitim sınavıdır, hem sayısal zeka ile ilgili sorular sorulur, hem de sosyal ve kültürel değerler ile ilgili sorular. Bilgiden çok yorumlama / muhakeme içeriklidir bu sınav. Hani ben sayısal öğrencisiyim, yazılım geliştiriyorum barajı geçerim belki dedim. Sayısal'da Türkiye 102. , Sözel'de 85. olmuşum. Kaç kişi girdi hatırlamam, yalan olmasın 5 haneli bir rakamdı. Neyse, ben o sınav sabahı çikolata yemiştim ondan olmuştur heralde.

Sonra üniversiteyi Türkçe okuyup bitirmeme rağmen, Toefl'a girip (giren varsa bilir 5 saatlik internet tabanlı sınavın işkencesini) 120 üzerinden 112 alarak, 8 yaşında bir bebeye göre gene oldukça iyi sayılabilecek bir bok daha yedim çok affına sığınarak.

Herşey güzel gider mi, gitmezdi tabi. Hani benim kabul gören hiçbirşeyim olmamış ya. Doğrudur hayatımda tek bir kere birşeye kabul edilmediğim oldu. Bütün herşey mükemmel bir şekilde giderken bu skorlar, sınavlar kendi okuduğum bölümümde Master'a kabul edilmedim İstanbul'da. Sonradan öğrendik ki Bölüm Başkanı'nın kızı asistan olarak alınmış. İngilizce bilmemesine ve özel bir üniversiteden gelmesine rağmen. Kızdım evet, birileri beni kabul etmemiş.

İyi ki de etmemişler. Onlar sayesinde hayatımı benim değerimi bilmeyecek insanların elinde çürütmek yerine, Amerika Birleşik Devletleri'nde iş hayatındaki profesyonellere verilen özel bir kursa başvurdum. Dedim ki beni bugüne kadar kimse kabul etmedi bari siz edin, hani 8 yaşında bebeyim ben ama kimseye zararım dokunmaz dedim. Çok ilginç bir şekilde gel dediler. Kaliforniya diye bir eyaleti var bunların, IT'nın dünyadaki kalbidir kendisi, oranın en iyi 3. üniversitesi, Los Angeles diye de bir şehir var oranın da en iyi üniversitesi olan UCLA'e kaderin cilvesi çağırıldık işte. Ben dünyanın hiçbir yerinde kabul görmeyen bir insan olmama rağmen hayret o ki, benim Los Angeles'da zaten taa liseden beri birlikte çalıştığım insanlar da vardı. Bu gavurun diyarında çalışma iznim olmadığı halde aileme yük olmadan burada kendime bir hayat kurdum, tek başıma. 7 ay bu programa devam ettim. 7 ayın sonunda 8 yaşındaki bebe halime acımış olacaklar ki "Developing a New Business Plan" ve "E-Marketing" (yeni bir iş planı yaratma ve e-pazarlama) derslerinde hazırladığım seminerlerimi beğenmemelerine ve onun da kabul görmemesine rağmen, bana burs teklif ettiler. Burada saat şu an Pasifik Saatiyle 4.48 PM, az önce bu burs için verilen kutlama yemeğinden geldim. Yabancı Öğrenci Ofisi başkanı, Fakülte Dekanı ve içinde olduğum programın onursal dedesi gibi bir adam ile. Çok ilginçtir, hiçbir yerde kabul edilmememe rağmen, Türk insanının aslında ne kadar farklı düşünüldüğünün, gerçekte ne kadar ince ve dünya sorunlarına duyarlı ve bir o kadar da milletine bağlı olduğunun bir göstergesi olarak gördüklerini söylediler beni. Çok ilginç, hala biryerlere kabul edilemiyorum gibi bir his var içimde. Benim Amerika'nın çeşitli yerlerinden zilyon tane arkadaşım olduğu gibi, hayatta haz etmediğim tek millet olan Fransızlardan'da çok yakın bir arkadaşım var. Hatta ortak bir iki iş yaptığım Rum bir arkadaşım da var. MSN listemi ayda bir temizlerim çünkü her ay 250 kişi doluşur. Bu forumda PM kutum her daim doludur, artık boşaltmaktan sıkılıyorum. Bu pm'lerin de sanma ki büyük bir çoğunluğu, senin gibi yazanlar olsun. Türkiye'de de genç yaşıma rağmen liseden beri her gittiğim ortamda yetişkin insan gibi karşılanırım, memleket meselelerini ve çözüm önerilerini tartışırım. Kimseyle yaka paça olduğum, kimsenin bana 8 yaşında çocuksun, kendini bir halt sanıyorsun dediğini de duymadım. Hayatta herşeyin bir ilkinin olması çok harika.

Benim annem edebiyat öğretmenidir, bu forumda yazdığım mesajlardaki toplam imla hatasını ortalama bir kullanıcı tek mesajında yapmaktadır. Kendi işim gereği analize ve matematiğe meraklı olmamın yanında, sanatçıyımdır. 5 sene gitar çaldım, yüzümüzü boyayıp Black Metal konseri verdiğimiz günler olduğu gibi, Propellerheads Reason isimli bir bilgisayar programı var, orada bestelediğim piano modülleri de mevcut. Kitap okurum, yazı yazarım. Sadece İyinet'de değil yabancı forumların bir çoğunda buradaki kadar post sayım vardır. Buradakinden de daha çok arkadaşım vardır. Hem de bunları yaparken genelde, batılıların sevmediği tarzda kendi ülkemi ve milletimi seven milliyetçi bir insan olmama rağmen. Herkes düşüncesini doğru, düzgün ve anlaşılabilir şekilde yazdığı sürece iki insanın anlaşamaması için hiçbir neden olmadığı düşüncesiyle yaşayan bir insan olduğum için de, her gittiğim yerde saygı görürüm, kabul edilirim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hobim internet olduğu için hayatımı burada, tanımadığı insan hakkında post açacak insanların arasında bazen çürüttüğüm olsada, mesleğimden memnunum. Yüksek matematikten termodinamiğe, yeni nesil üretim teknoloijelerinden finansal planlamaya, online pazarlamadan uluslarası ticaret ve kurallarına kadar bir çok alanda Türkçe/İngilizce eğitim gördüm. Mezuniyetimde verdiğim arada 6-7 ay boyunca yurtdışından gelen iş adamlarının Türkiye'deki işlerini yürütmek gibi organizasyon işlerinde de çalıştım. Türkiye'de ilk Starbucks Bağdat Caddesi'nde açılırken, Gillette Avrupa toplantısı gibi bir çok üst düzey yöneticinin katıldığı organizasyonlarda bu insanlarla birebir temas etme şansım, fikir alışverişi yapma imkanım oldu. Farklı alanlardaki farklı karşılaşımlar ile, bugün artık bir çok konuda karşıma oturup birşeyler söyleyecek insanla o konu hakkında en az 1 saat konuşabilecek entellektüel bilgi ve birikime sahibim. Yani anlayacağın o ki, ben burada hiçbir web sitemin veya servisimin reklamını bang bang yapmıyorum diye, beni dünyada kabul görmeyen cahil biri diye itham etmen dünyanın en komik şeyi oluyor.

Sivri dilli miyim, evet öyleyim. Çünkü iyi veya kötü doğru bildiğim şeyin arkasında dururum. Bu forumda da ciddi anlamda iş fikirleri veya yazılım soruları dışındaki geri kalan %80 abidik gubidik konuda da mutlaka konuyu bir şekilde güzel bir derse veya hayatta beni etkileyen birşeye bağlamaya çalışırım. Bir çok kişi ulan ne alakası var konuyla dese de çoğu zaman saçma, zaten post kasmak için açılmış, daha önce sevken kere sorulmuş bir çok şeyi tekrar tekrar okuyan insanlara farklı perspektifler vermektir. (tekrarlıyorum ama yanlış ama doğru). Senin de imzanda bulunan yazıyı geçen gün bu foruma ben ekledim. Benim postumdan okumamış başka bir blog da görmüş pek tabi olabilirsin. Her iki şekilde de bu beyaz ekranda gördüğün ve tanımadığın, hiçbir zamanda artık tanışma şansın olmayan bu kişiyle aynı ortak bir şey kalbinize dokunmuş. Bu bile birşeydir hayatta, bunu düşünmediysen belki boş vaktin olursa düşünürsün.

Şimdi bu kadar kendim hakkında reklamı yazdım ne oldu, benim 15 dakikamı harcadın. Artık bu yazımı bir moderatorluk başvurusuna yönelik CV olarak kabul et, ben cv yazmayı hiç sevmedim zaten, yer kalmıyor sayfa sayfa her yazdığımı, her kabul edildiğim yeri yazınca 5 sayfa cv yi okumuyor kimse. Bu CV'ye göre iyinete neden moderator olmuş lan bu düdük tarzı post modern söylemlerini yeniden gözden geçir, sanırım bir kaç iyi neden bulabileceksin.

Son olarak eklemek istiyorum, agresifim sinirliyim ama perdelerimi kaldırdığımda da kedi gibi duygusal bir insanım ben, bak avatarında öpüşen ayı olan kaç erkek tanıyorsun? Ama birisi beni tanımadan direk bana laf ettiğinde her zaman böyle güzel cümleler ile karşılık vermem, hani konuyu aynı seviyesizlikten uzatma babında bir niyetin varsa, üslubumun seviyesinde de bir değişiklik olacaktır.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Daha önce 10.000 karakter sınırına takılan olmuş muydu? Böyle bir sınır varmış. Umarım seviyesiz espriler yapan diğer arkadaşlar hayat boyu benim yaptığımın 2 katını başardıkları günleri görürler.

Bir de komik bir iki şey daha var. Hem sen bir insana 8 yaşında cahilsin, seni kimse kabul etmez diyeceksin ondan sonra da benim onla bir kişisel şeyim yok diyeceksin. Senin konuştuğun konu Sivaslı selahaddin değil benden bahsediyorsun bilmem farkında mısın, kişisel yani bu biraz.

Sonra robinz kardeşimiz de daha önce banladığım sevgili arkadaşlardan birisidir. Gladiator keza "hepinize ekmek yedirdim beni savunun lan forumda" diye mesaj yazmış bir arkadaştı, o hala idolümdür. Zaman zaman Sinbo ekmek makinamda ekmek yaparken aklıma gelir, sonra uygun-değilculuk ile ekmek yedirdim ulan lafları bir araya gelip midemi bulandırdığında başka konuşlar düşünürüm. diğer Mertcan var, o da zamanında bana abi derdi, sonra ne oldu bilmiyorum, üslubu birden değişti, R10'da ban mesajına senin ananı köprüde, bacın zuha herkes görsün gibi birşey yazmıştı. Kendisini 850 kere banladım burdan, ama geliyor, yapacak birşey yok gelsin. Benim msn adresimi alıp, gelen geçen "normal" insanlara aras'ı s.iyim filan gibi şeyler yazan bir insan olduğu için MSN adresimi almak için zamanında kendisine karşı alttan aldık diye onu yazar durur, böyle eyvallah demeler benim hayatımda öyle gocunacak şeyler olmadığı için hiçbir zaman, yazabilir, bir sorun hissetmiyorum. Sevdiğim insanların 3. sınıf insan muamelesi ile küfüre maruz kalmasındansa gurur deme, gidip ricacı olurum msn adresimi geri vermesin için. Bir kahve ortamım olmadığı için, "indir elini", "sen bana bunu demişsin yapta görelim" lafları benim için arkadaş arası esprilerdir hep, bunu hayat stili haline getirmiş, eğitim görmemiş insanlarla uğraşacak halim yok. Kimsenin anasına bacısına küfredip internette teksasçılık oynamadığım için msn adresimi alelade boşta bir domainden kullanmam da bu yüzdendir. Bir de allahtan korkarım, peygamber bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demiş, zamanında kendisine karşılıksız yardım ettiğim insanlara aramızda ne gibi fikir ayrılıkları olursa olsun, hakkı vardır içimde derim. Hadi onu demiyorum anasıyla bacısıyla boğaz köprüsünde birşey yapmam! Ama güzel oldu bunu öğrenmek, sonuçta böyle şeylerle uğraşan insnaların olduğunu öğrendik iyi oldu.

Benim hakkımda kötü bir şey yazacak insanın kalitesi öyle olsun ki tanımadığı insanın annesine küfür etsin, msn adresini alıp gene alakasız olduğu insanlara küfürlü şeyler yazsın, ben mutlu olurum böyle insanlar tarafından kötülenmekten, beni yerden yere vursun, her vuruşunda kendimi daha yüce bir insan hissediyorum. Böyle tipler tarafından kötülenmek, onlardan farklı olduğumu bilmek bana çılgın zevkler veriyor.

Neyse yani size diyeceğim o ki beni sevmek durumunda değil kimse, hepiniz farklı insanlarız. Ama hepimiz her sevmediğimize post açacaksak işimiz var. Bu şikayetçi "yüzlerce" kişiyi de merak ettim. Bir ban listesi var yüz kişilik kadar, hepsi benim değil gerçi. onlar olabilir m?

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben her seferinde ısrarla takılıyorum.
Edirnenin kuzu çevirmesi 1
Bulgar polisinin araç çevirmesi 2
İyinet forumun 10.000 KM. çevirmesi 3

Sonuna kadar okudum.
Bir dönemde 56 kitabımız var.
Ve bunların en küçüğü 500 sayfa.
Ve işin kötüsü bir dönem 8 aydan oluşuyor ve bir dönemlik süre içinde minimum 500 sayfalık olan bu kitaplardan ayda 7 tane ve haftada 1.75 Tanesini bitirmek zorunda kalıyorum.
7 gün okula gidiyorum ve 3 gün nöbet tutuyorum. Ama bir hafta 7 günden oluşuyor.
Bazen bir haftanın neden 7 günden oluştuğunu sorguluyorum.
Ve okumayı + yazmayı seviyorum.

Ama asla tavsiye etmiyorum.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
angelo iste benim dedigim tam anlamiyla buydu. ben ne senin egitiminden bahsettim ne gecmisini merak ettim ne de basarilarini.. cok basarili bir insan olabilirsin ki son derece saygi duyuyuorum buna ki bence herkes duymali, cok akilli da olabilirsin, bunlar bambaska, zaten bu konuda da bi cok kez soyledim. "en onemli olan sey uslup" tatli dil yilani deliginden cikarir misali. sen bi mod olarak bunu yapmak zorundasin, en azindan etik olarak yapman gerekir. herseye karsi ol (ki ben de cogu seye katilmiyorum) ama tatli konus, alttan al, birseylere karsilik veriyorsan bile s.dik yaristirirmis gibi yapma cunku sen bunu yapiyorsun su anda da bunu yaptin.. yoksa benim seninle alip veremedigim birsey yok. herseyi kisisellestirip cevap yetistirme "mod" olarak. ayrica gene sen mod olarak yanlis ya da dogru diyemessin, cunku senin eline imtiyaz gecmis oluyor, sen dogru diyorsun karsi taraf sesini cikaramiyor kendi sebeplerinden ve konu kapaniyor, onun icin dogru ya da yanlis olamaz, sen dogru olmak zorundasin ! tabiki de senin dedigin gibi elbet sana ters gelen seyler olacak. bunlari daha ilimli dile getirebilirsin, en azindan tartismaya acik hale getirebilirsin. sen bunu yapmiyorsun. senin yaptigin sey, ben bunu dedim, oldu bitti. bu dogru degil bence. ayrica surekli takip durmussun 8 yas diye.. ben senin zekandan degil mizacindan bahsettim. hakaret gibi birsey yok ortada. surekli didisip hep muhalif oldugun icin yazdim.

ornek olarak soyluyorum seninle alakasi olmayabilir. bizim apartmanda bir adam vardi, hangi takimlisin diye sorardik FB derdi, ama sonra sunu da eklerdi... "apartmandaki herkes FB liyim derse o zaman ben GS liyim"

(sikayetci kisiler ban listesinden degil kanimca ama sen daha bilirsin onu sonucta ben mod degilim)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu konuya mesaj yazanlar forumda oldukça uzun zamandır aramızda olan arkadaşlar.

Yönetim olarak bu forumu hepimiz için rahatlıkla paylaşım yapabileceğimiz bir ortam olması için çalışıyoruz.

Moderatör arkadaşlardan şimdiye kadar hiç kötü niyetli bir arkadaşa denk gelmedik. Hepsi foruma ellerinden geldiğince fayda sağlamaya çalıştılar.

Bizim maç yöneten hakemlerden pek farkımız yok. Bazı maçları iyi yönetirken bazı maçlardan sonra dinlenmeye alınmamız gerekiyor ki bir sonraki görevimizde daha başarılı olalım.

Yönetim işimizi bugün çok iyi yaparken yarın farklı bir performans sergileyebiliriz. Böyle olunca biraz geri çekilip dinlenmek en iyisidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5