İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Angelo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gerek burda gerekse diğer webmaster forumlarında yüzlerce alışverısım oldu bir kişi çıkıpta AlwaysFC bana yanlıs yaptı,şura yan çizdi deyip kanıtlarsa herşeyimi bırakıp giderim.Bugüne kadar kimsenın ekmeğınde gozum olmadı kımsenınde hakkını yemedım,senden de konustuklarımız dısında bısey ıstemedım

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
VIP foruma ben taşımadım, taşınmasını istemedim. Ne diyorsan ona tek başıma cevap yazıyorum, kimseden birşey isteyecek halim yok haksız olmadığım mevzuda.

Scripti kendi sunucumda test ettik, sen de girip baktın. Sonra seninkine taşımadan önce de ödemeyi aldım normal prosedür olarak. İlk başta konuşmadığımız ek özellikleri ücretli/ücretsiz yapma garantisi vermedim zaten sana.

Neden kendini savunuyorsun yahu, AlwaysFC şöyledir diyen biri mi oldu. Sen diyorsun ben böyleymişim diye. Senin kendini savunmana luzum yok.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
adamı canından bezdirdiniz yahu.

Kimsin kardeşim sen,angelo yu tanıyor olabılırsın benı tanıyor musun iş yaptın mı neye göre konusuyorsun.Ben dıyorum kı yazdıklarımı ınkar etsın bende kanıtlayım

Anlamadıysan ılk mesajımı oku gercı saolsun mod arkadaslar yazdıklarımı edıtlıyor

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
AlwaysFC seninle iş yaptığını söyleyip beni yellemekle suçlayan arkadaşlar da benimle iş yapmamıştı. Biz onlara kimsiniz siz kardeşim demedik. Güzel güzel anlatıyoruz bak. Kimse mesajlarını silmiyor, özel isim kullanmazsın bu kadar basit.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Normalde bu tur suclamalari forumdan hemen siliyorum.
Kanit belge = is kontrati olmadan yapilan isler icin sikayetleri tutmanin bir anlami yok.
Zira kim hakli kim haksiz bizim bilmemiz imkansiz.

Bu tur konularin foruma tasimasi yerine yasal mercilere tasinmasini tavsiye edip siliyorum.

Bu durumda konuyu Angeloya devrediyorum, ister siler (ki ben olsam simdiye kdar silerdim) ister aciklamalari ile iknaya ugrasir, ki gercek olup olmadigini bilmedigimiz bir konuda ikna olmak kimi tatmin ederse artik.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
VIP foruma ben taşımadım, taşınmasını istemedim. Ne diyorsan ona tek başıma cevap yazıyorum, kimseden birşey isteyecek halim yok haksız olmadığım mevzuda.

Scripti kendi sunucumda test ettik, sen de girip baktın. Sonra seninkine taşımadan önce de ödemeyi aldım normal prosedür olarak. İlk başta konuşmadığımız ek özellikleri ücretli/ücretsiz yapma garantisi vermedim zaten sana.

Neden kendini savunuyorsun yahu, AlwaysFC şöyledir diyen biri mi oldu. Sen diyorsun ben böyleymişim diye. Senin kendini savunmana luzum yok.

Ya Scrıptı yarımken ABD gıtmedın mı ?
Konustuk ordan devam ederım demedın mı?
Scrıptı 6-7 ay sonra vermedın mı?
Senın sunucuda ne zaman test ettık? sallama
Ben bakarım eksıklerı yazarım dedım tmm demedın mı?
Sonrasında bır daha onlıne olmadın yalan mı?
Sıtedekı MOD arkadaslardan ve ortak iş yaptıklarından bırısı ıle sana 100 kere haber yollmadım mı?
Forumdan 100 kere Pm atmadım mı?
100lerce maıl yazmadım mı?

Bunların hıc bırını okumadın mı-kı okumadım yenı goruyorum dedın 5-6 aylık maılerı-msjları(ben burda konu acınca gordun ne hıkmetse)

Ben burda konu acınca yanlıslıkla sıldım demedın mı?
Benı ekleyıp ıkıncı gun engellmedın mı?
FTP yı gonder yazayım demedın mı?
Senıde madur ettım ama hallederım zaten az kaldı demedın mı?

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Normalde bu tur suclamalari forumdan hemen siliyorum.
Kanit belge = is kontrati olmadan yapilan isler icin sikayetleri tutmanin bir anlami yok.
Zira kim hakli kim haksiz bizim bilmemiz imkansiz.

Bu tur konularin foruma tasimasi yerine yasal mercilere tasinmasini tavsiye edip siliyorum.

Bu durumda konuyu Angeloya devrediyorum, ister siler (ki ben olsam simdiye kdar silerdim) ister aciklamalari ile iknaya ugrasir, ki gercek olup olmadigini bilmedigimiz bir konuda ikna olmak kimi tatmin ederse artik.

Yargıya bır cok konu tasıdım maalesef 1,5 yıldır bekleyen dosyam bıle var sonuc olmuyor.

Bır arkadasımıjn ref.ile calısma kararı almıstım ve bır sorun yoktu taaki Angelo ABD gıdene kadar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Script yarımken filan ABD'ye gitmedim. Script anlaştığımız ilk özelliklerin hepsini taşıyordu. Sen sonradan backlink satın alma ve popup diye bir hadise çıkardın aynı fiyatın içinde. Ben de zamanım olunca bakacağını söyledim, sonra da olmadı. Bu kadar basit bir hadise bu. İstersen güvercinle mesaj yolla, vaktim yoksa yoktur, söz vermediğim/ek ücret almadığım ek bir iş için için vakit yaratmak zorunda mıyım? Sonra seni msn'e ikinci kez ekledigimde silmemin nedenini anlattım sanırım ilk mesajımda. Yine işin yarım kalmasın diye yaparım dedim diye dolandırıcı mı oldum, hayırlı olsun.

Benim sunucumda, benim domainin alt dizininde sana sundum ben bu scripti. Sende çalışmıyorsa, ufak tefek düzeltmeleri yaptıramadıysan sana tavsiyem bundan sonra bu ölçekte şeyleri gerçek fiyatından freelance değil şirketlere yaptırman (10.000 dolar civarı). Freelance çalışanlar scriptleri yazarlar ve her an destek veremezler. Her script yazdığımıza her an destek vermeye kalkışsak bu fiyattan iş yapamayız. Freelance script yazdırmanın mantığı da budur. Siz sanıyorsunuz MSN'e ekleyelim her an herşeyi yapalım, ek özellikler isteyelim. Malesef işler öyle yürümüyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Yargıya bır cok konu tasıdım maalesef 1,5 yıldır bekleyen dosyam bıle var sonuc olmuyor.

Bır arkadasımıjn ref.ile calısma kararı almıstım ve bır sorun yoktu taaki Angelo ABD gıdene kadar

Sizi anliyorum, kizginsiniz.
Ama forum olarak biz bu konularin icine girdigimizde hep zararli cikiyoruz.
Oncelikle kim hakli onu bilmeden sacma sapan mesajlar yaziliyor.
Ardindan gruplasmalar olusuyor.
Ve inanin sonu hic iyi olmuyor.

Size tavsiyem Angelo ile ozelden bu konuyu halletmeye calisin.
Halletmek derken aranizda bir puruz kalmasin demek istiyorum, yoksa tarafli bir soz sarfetmek degil niyetim.

Forumu bu konuya karistirmazsaniz inanin cok sevinirim.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sorulara cvp vermekten cok laf kalabalıgı yapıyorsun.
Sucunu Kabul etmekte erdemdır ondan da yoksunsun.Hala işin parasındasın kı ben sana bana bu fıyata yap noolur demedım. Adsturk.com dan alacaktım sen ben verırım dedın.

Soyledıgın tek dogru bu tur projeleri freelance calısanlara yaptırmamak lazım
Yarım yamalak bırakıp gıdıyorlar ve ulasamıyorsun

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sizi anliyorum, kizginsiniz.
Ama forum olarak biz bu konularin icine girdigimizde hep zararli cikiyoruz.
Oncelikle kim hakli onu bilmeden sacma sapan mesajlar yaziliyor.
Ardindan gruplasmalar olusuyor.
Ve inanin sonu hic iyi olmuyor.

Size tavsiyem Angelo ile ozelden bu konuyu halletmeye calisin.
Halletmek derken aranizda bir puruz kalmasin demek istiyorum, yoksa tarafli bir soz sarfetmek degil niyetim.

Forumu bu konuya karistirmazsaniz inanin cok sevinirim.

Abartısız 6-7 ay maıl attım burdan pm attım hıc bırıne cvp yazmayan bırısı bu saaatten sonra scrıptı bıtırse ne olur

Burda daha once konu actım hemen pm attı ver ftp yapayım dedı ama 1 gun sonra msnden engelledın.Aradan 3-4 ay gectı tık yok.Pekı yapmayacaktın neden ver yapayım dedın benı 3-4 ay daha neden beklettın bu arada sana attıgım maıllere ve pm lere neden cvp yazmadın

Ben O parayı sana Hibe edıyorum Güle Güle harca
Muhtaclara sadaka vermek lazım.Maddı olmasada gördüğüm kadarıyle manevı yonden bayagı muhtacsın

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet fiyatı ben söyledim ama söylediğim özellikleri içeriyordu, ekleri değil, onlar için de bir söz vermedim. Sanırım bunu 5. kez yazıyorum. Bir daha yazmama gerek olmaz umarım. MSN'den destek/konuşulmayan ek özellikleri ücretsiz olarak herhangi bir zaman aralığında teslim etmek gibi taahhütler vermedim sana. Sözleşme yapsaydın şu şu özellikler mutlaka olmalı diye ona göre fiyat çıkartsaydım. MSN'den iş halletmeye çalışıyorsunuz, öyle böyle detay vermeden başlatıyorsunuz sonra da ek bir sürü ilginç iş çıkıyor. Ben dolandırıcıyım, siz de bundan sonra işlerinizi bu şekilde yapın, tekrar dolandırılmayın.

Ucuz edebiyatlardan etkilenmem ben, hibe ettim muhtaç filan. Hayatta paraya hiçbir zaman değer vermedim. Bunu hiçbir ücret almadan burada yardım ettiğim onlarca kişiden anlayabilirsin. Yanlış kişiye sadaka veriyorsun güzel kardeşim. 1 ay uğraştığım script karşılığında 400 YTL aldıysam bunun haram olduğunu veya sadaka olduğu saçmalığını düşünemem kusura bakma oldu mu?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Konunun vip ' e taşınması çok saçma olmuş, her açılan dolandırıldım başlığı VIP ' e taşınmadığı gibi bunu taşımakta yanlış bir karar bence.Ferdi ' yi çok uzun zamandır tanırım, hiç bir hatasını görmedim, aksine çok yararlı birisidir.Angelo ile kavga edio gözüksekde, onu sevdiğimi kendisi de bilir.Hiç bir ticari alış-verişim olmadı ama bu kadar foruma yardım eden birisinin, açık sözlülükle burada olan birisinin kötü bir düşünce taşıyacağını sanmam.
Ama Angelo ' nun freelance anlayışındaki bir noktayı anlamadım.Freelance yapılan işte script çalışmıyor, benim sunucumda çalışıyor, senin sunucunda çalışmıyorsa banane demesi bence hoş değil.Tabiki Angelo ' da söz verdiği tasarımı yapdıysa ( yapdım diyor zaten ) sonradan çıkarılacak istekleri de yapmak zorunda değildir.Ama sanırım ferdi söz veridklerini yapmadı diyor zaten.. Ortak bir çözüm noktası bulamazmısınız ? İkinizde forumda aktif, ticaret yapan insanlarsınız ve bir şekilde anlaşsanız bundan hepimiz karlı çıkacağız :)

Tekrar, konun VIP ' e taşınması gerçekten de çok saçma olmuş, bir modun hakkında açılan başlığı silmeside ondan saçma olmuş.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Konunun vip ' e taşınması çok saçma olmuş, her açılan dolandırıldım başlığı VIP ' e taşınmadığı gibi bunu taşımakta yanlış bir karar bence.Ferdi ' yi çok uzun zamandır tanırım, hiç bir hatasını görmedim, aksine çok yararlı birisidir.Angelo ile kavga edio gözüksekde, onu sevdiğimi kendisi de bilir.Hiç bir ticari alış-verişim olmadı ama bu kadar foruma yardım eden birisinin, açık sözlülükle burada olan birisinin kötü bir düşünce taşıyacağını sanmam.
Ama Angelo ' nun freelance anlayışındaki bir noktayı anlamadım.Freelance yapılan işte script çalışmıyor, benim sunucumda çalışıyor, senin sunucunda çalışmıyorsa banane demesi bence hoş değil.Tabiki Angelo ' da söz verdiği tasarımı yapdıysa ( yapdım diyor zaten ) sonradan çıkarılacak istekleri de yapmak zorunda değildir.Ama sanırım ferdi söz veridklerini yapmadı diyor zaten.. Ortak bir çözüm noktası bulamazmısınız ? İkinizde forumda aktif, ticaret yapan insanlarsınız ve bir şekilde anlaşsanız bundan hepimiz karlı çıkacağız :)

Tekrar, konun VIP ' e taşınması gerçekten de çok saçma olmuş, bir modun hakkında açılan başlığı silmeside ondan saçma olmuş.

Dogru söze edecek laf yok aklın yolu bırdır.
Kımseden verdıgım ucretten fazla bısey ısteyerek somurmem
hatta begendıgım ıslerde hakkında fazla odeme yaptıgım oldu kı burada orneklerım

Scrıpt calıssa ben neden konu acayım,neden bır ınsanın serefı ıle oynayım,bu konuyu acmak ıcın 6 aydır dusunuyorum,benım ıcın bu konuyu acmak o kadar zor oldu,

Belkı sıkısmıstır,vaktı yoktur,imkanı yoktur....vs bu zamana kadar sabrettım kı mıllet 3-4 gun sabretmıyor

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben forumda ticaret yapmıyorum. Son 2 yılda belki 2 tane script yazmışımdır forum için. Böyle olaylar olduğu için tövbeliyim. Freelance konusunda da, uğraşı karşılığı fiyat baktığında saati 2-3 dolara gelen bir iş yapıyorsun. Mantığı da budur, ucuz yaptırmak istiyorsan yaptırırsın sonra sen yürütürsün. MSN'den destek verme gibi bir taahhüt vermeye imkan yok bu fiyatlarda. Neyse Türkiye şartlarında böyle işte, sözleşme yapmadan MSN'den iş yaptırıp ek özellikler çıkartılıyor aynı fiyata, yapmayınca dolandırıcı oluyorsun. Dolandırıcıyım ben.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

ben hemen açıklık getiriyim bişeye:D iyinetinde dediği gibi normalde suçlayıcı başlıkalr siliniyo çünkü kanıt gösterilmiyo ama iyinet aralarında halledilebilecek birşey diye ayrıca yeni üyelerin kimseyi tanımadan mesaj kasmasın diye vipe taşıdı galiba:)

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben forumda ticaret yapmıyorum. Son 2 yılda belki 2 tane script yazmışımdır forum için. Böyle olaylar olduğu için tövbeliyim. Freelance konusunda da, uğraşı karşılığı fiyat baktığında saati 2-3 dolara gelen bir iş yapıyorsun. Mantığı da budur, ucuz yaptırmak istiyorsan yaptırırsın sonra sen yürütürsün. MSN'den destek verme gibi bir taahhüt vermeye imkan yok bu fiyatlarda. Neyse Türkiye şartlarında böyle işte, sözleşme yapmadan MSN'den iş yaptırıp ek özellikler çıkartılıyor aynı fiyata, yapmayınca dolandırıcı oluyorsun. Dolandırıcıyım ben.

Sorularımı gereklı cvpları almadım

Ya Scrıptı yarımken ABD gıtmedın mı ?
Konustuk ordan devam ederım demedın mı?
Scrıptı 6-7 ay sonra vermedın mı?
Senın sunucuda ne zaman test ettık? sallama
Ben bakarım eksıklerı yazarım dedım tmm demedın mı?
Sonrasında bır daha onlıne olmadın yalan mı?
Sıtedekı MOD arkadaslardan ve ortak iş yaptıklarından bırısı ıle sana 100 kere haber yollmadım mı?
Forumdan 100 kere Pm atmadım mı?
100lerce maıl yazmadım mı?

Bunların hıc bırını okumadın mı-kı okumadım yenı goruyorum dedın 5-6 aylık maılerı-msjları(ben burda konu acınca gordun ne hıkmetse)

Ben burda konu acınca yanlıslıkla sıldım demedın mı?
Benı ekleyıp ıkıncı gun engellmedın mı?
FTP yı gonder yazayım demedın mı?
Senıde madur ettım ama hallederım zaten az kaldı demedın mı?

Allah kımseyı bu duruma dusurmesın , oldukca zor durumdasın soylecek sozun ,savunacak durumun olmaması kötü ama hala çırpınman ilginç ,

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sen anlamıyorsun sanırım, Türkçe dersi ünite soruları gibi soru cevap mı yapayım. Hepsine cevap verdim ama sen madde madde istiyorsun galiba al.

-- Ya Scrıptı yarımken ABD gıtmedın mı ?
Script yarımken değil, ilk konuşulan özellikler tamamlanmışken gittim

-- Konustuk ordan devam ederım demedın mı?
Ek özellikler için zaman bulursam yapacağımı söyledim. İlk anlaşmaya dahil değildi bunlar.

-- Scrıptı 6-7 ay sonra vermedın mı?
Mart gibi konuştuk, Haziranda verdim.

-- Senın sunucuda ne zaman test ettık? sallama
Test ettik ki ödemeyi yolladın, görmediğin birşeye mi para yollamıştın sevgili kardeşim.

-- Ben bakarım eksıklerı yazarım dedım tmm demedın mı?
-- Sonrasında bır daha onlıne olmadın yalan mı?
Eksik yoktu, senin istediğin ek şeyler vardı. MSN listemde eklemek zorundayım seni de haberim mi yok. Özellikle ana avrat küfür yedikten sonra?

-- Sıtedekı MOD arkadaslardan ve ortak iş yaptıklarından bırısı ıle sana 100 kere haber yollmadım mı?
-- Bunların hıc bırını okumadın mı-kı okumadım yenı goruyorum dedın 5-6 aylık maılerı-msjları(ben burda konu acınca gordun ne hıkmetse)

Evet çünkü herkes bak mesaj açılmış hakkında diye mesaj atıyor. Popüler bir insanım sanırım

-- Ben burda konu acınca yanlıslıkla sıldım demedın mı?
Ne dediğin hakkında bir fikrim yok. Seni sildiysem silmişimdir, 100 kisi online yarısını tanımıyorum. Ben her gun siliyorum bir sürü kişi.

-- Benı ekleyıp ıkıncı gun engellmedın mı?
Evet, msn şifreni çaldırmışsın. Bir daha da eklemem zaten, neden eklemem gerektiğini de bilmiyorum.

- Senıde madur ettım ama hallederım zaten az kaldı demedın mı?
Madur oldugun dogru ama bunu yapan ben değilim, senin iş yapma modelin.

Neyse ben dolandırıcıyım. Çırpınıyorum, sadaka aldım, daha neden yazıyorsun?
Zaten ticari iş yapmıyorum burada, bana iyilik yapmış oluyorsun, kimse bana şunu yazar mısın diye gelmez, ben de reddetmek zorunda kalmam.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben hemen açıklık getiriyim bişeye:D iyinetinde dediği gibi normalde suçlayıcı başlıkalr siliniyo çünkü kanıt gösterilmiyo ama iyinet aralarında halledilebilecek birşey diye ayrıca yeni üyelerin kimseyi tanımadan mesaj kasmasın diye vipe taşıdı galiba:)

Forumda bundan daha kötü onlarca konu var yapmayın lütfen.. İyinet aracılıkmı yapmışki ticarete, şimdi aralarında çözmeye yardımcı olmak istiyor.Bende anlaşmalarını çok isterim, ikiside çok sevdiğim insanlardır.İkisinede o dolandırıcı kelimesini yakıştırmak istemem.Ama bir moderatörün bu şekilde taraflıca konusunun taşınması pek hoş gelmedi.Tarafsız bir çizginin kaybolduğunu düşünüyorum.Angelo geçici, ferdi geçici, ben geçici, belkide iyinet.com ' un sahibi forum nickiyle ( iyinet ) geçici , iyinet.com kalıcı.Bu ince çizgiye dikkat etmeliyiz bence.

Ferdinin verdiği isimlerin silinmeside pek etik değil.Bir moderatör olmasa, bir kullanıcı olsa buna müdahele edemeyecekti kimse.Evet ferdi nin yaptığı yanlıştır isim vererek hata yapmışdır.Ama doğrusu isimi silmekte değil, ferdiye yaptığı hatadan dolayı ceza vermektir.

Umarım ikinizde aranızda anlaşırsınız bir an önce.Biz ikinizide dolandırıcı, sahtekar olarak görmek istemiyoruz.Çünkü öyle değilsiniz..

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iki kisiyi de forumdan taniyorum ikiside iyi niyetli ve yardimsever insanlar.Bence ortada beklenti/iletisim problemi var.yarim saattir bu konuya kitlendik tatliya baglayalim bu konuyu.bu konu kesmediyse asagida benzer konularda "angelo hakkinda" var onu okusun :D neyse sonu onun gibi tatliya baglansin bari.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5