İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Angelo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Benim kafamı karıştıran; yarım olan bir scripte 400 ytl neden verilmiş?
Yarısını iş öncesi, yarısını teslim aldıktan sonra ödeseydin.
O kadar iş yaptım; 1 kere bile bana peşin para ödeyen bir müşteri çıkmadı.
Angelo çok şanlısın, kıskandım seni :D

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tabiki şaka olarak söyledim. AlwaysFc ciddiye alıpta yollama sakın:D

İki tarafta aynı şeyleri tekrarlamayı bıraktığına göre bende yazayım birkaç şey umarım artık iş yaparken sözleşme veya ona benzer birşey yapmanız ozaman sanırım hakkınızı daha rahat arayabilirsiniz (2 taraf içinde söylüyorum) çünkü şu durumda haklı bir taraf yok gibi biri başka birşey söylüyor diğeri başka birşey:)

Senı anlayabılıyorum ,arkadasındır savunmak ıstıyorsun ama körü hörüne savunmak ne kadar dogru,objektıf olsanız herkes ıcın daha ıyı olacak.Sözleşmeye gerek duymadım mablağ buyuk degıl dıye.Zaten sozlesme olsada bısey farketmez ,sözleşmelı cok calıstım önemlı olan kagıtta yazılanlar degıl verılen sozlerın tutulması.

ben soyledıgım herseyı kanıtlayabılırım.Her neyse ...

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Benim kafamı karıştıran; yarım olan bir scripte 400 ytl neden verilmiş?
Yarısını iş öncesi, yarısını teslim aldıktan sonra ödeseydin.
O kadar iş yaptım; 1 kere bile bana peşin para ödeyen bir müşteri çıkmadı.
Angelo çok şanlısın, kıskandım seni :D

Abd ye gıdecektı , parayı lazım olur dıye denemelerı bıtırmeden yolladım.Daha oncede soyledım ödemelerı ben genelde önce yaparım malı sonra alırım bunuda kanıtlarım.Scrıpt konularda da soyledıgım gıbı tam olarak calısmıyor sureklı eksıkler ve hatalar cıktı zaten bunuda ben bıldırmısrım.Hatta dısardan bırkac koder arkadas ıle bıtırmeye calıstık ama sonra Scrıptın coderını beklemeye karar verdım

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
konu hakkında bilir kişi gibi yorumlar yapıcak değilim. Kendi düşüncem müşteri herzaman haklıdır. Yani ben bir iş almışsam ne olursa olsun bitiririm işi sonunda memnun değilsem bir daha çalışmam o kişiyle. İki tarafta şu durumda hatalı : hatırla, sevgiyle vs. iş yapılmaz.

AlwaysFc: parayı ödediğini ama scripte işe başlarken söylediği özelliklerin çalışmadığını idaa ediyor

Angelo: Scripti daha sonra istediği ek özellikler dışında tamamen çalışır durumda teslim ettiğini idaa ediyor

Sorun şu iki tarafta farklı şeyler konusunda hem fikir. Çözümü basit değilmi bu konunun yoksa benmi çok yüzeysel düşünüyorum.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
konu hakkında bilir kişi gibi yorumlar yapıcak değilim. Kendi düşüncem müşteri herzaman haklıdır. Yani ben bir iş almışsam ne olursa olsun bitiririm işi sonunda memnun değilsem bir daha çalışmam o kişiyle. İki tarafta şu durumda hatalı : hatırla, sevgiyle vs. iş yapılmaz.

AlwaysFc: parayı ödediğini ama scripte işe başlarken söylediği özelliklerin çalışmadığını idaa ediyor

Angelo: Scripti daha sonra istediği ek özellikler dışında tamamen çalışır durumda teslim ettiğini idaa ediyor

Sorun şu iki tarafta farklı şeyler konusunda hem fikir. Çözümü basit değilmi bu konunun yoksa benmi çok yüzeysel düşünüyorum.

Ben scrıptın ana özellıklerının calısmadıgını ispat edebılırım zaten bunu kendısıde kabul ettı kı senı madur ettım gonder ftp yı yaparım dedı.

Baska seyler sokarak laf kalabalıgı yapıyor baska bısey degıl

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Senı anlayabılıyorum ,arkadasındır savunmak ıstıyorsun ama körü hörüne savunmak ne kadar dogru,objektıf olsanız herkes ıcın daha ıyı olacak.Sözleşmeye gerek duymadım mablağ buyuk degıl dıye.Zaten sozlesme olsada bısey farketmez ,sözleşmelı cok calıstım önemlı olan kagıtta yazılanlar degıl verılen sozlerın tutulması.

ben soyledıgım herseyı kanıtlayabılırım.Her neyse ...

bu düşünce saçma olmuş ben düşüncelerimi söyledim ve kenara çekildim savunuyor olsaydım konuyu silerdim çünkü niye sildin diyenlere cevabım olurdu derdimki ay içinde buna benzer 20 konu silindi , sonuçları belli iki tarafında haklı olduğuna inandığı kanıtsız taraf tutmaların olduğu konulardı bu konunda bu şekilde bitmesi için bi neden göremiyorum...

belki işte hiç değilse söyledim başkaları etkilendi düşüncesindeyseniz bence yanılıyorsunuz bakın eğer sizle iş yapanlar artık daha temkinli herşeyi ilk baş konuştuktan sonra iş yapmaya başlayacaktır hiç değilse ben böyle düşünüyorum

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki bir şey sorsam : Angelo eksiklerini tamamlarsa problem çözülecekmi?
Evet diyorsan eğer, Angelo kalan eksikleri veya düzenlemelerini yapsın ve bu tartışma da kapansın. Gerek yok yani bir birinizi üzmeye kırmaya.
Ben de freelance çalıştırıyorum. gerçekten çok zor arkadaşlar. Neyseki benim ekip ile 4-5 yıldır beraberiz de problem çıkmıyor. Yani iki tarafta bir birini anlarsa ve alttan alırsa sorun çözülür sanırım.

yani " dolandırıcı " demek biraz ağır kaçıyor sanırım. "ihmalkar " veya " unutkan " demek neyse de dolandırıcı tabiri güzel durmamış. ikinizi de forumdan tanıyorum sadece. genel görüş belirttim yanlış anlaşılma olmasın

ben Angelo un yerinde olsam : Tamam kardeşim söyle bana nereleri eksik yada güncel değil bakayım üzerinde çalışayım Yapabildiklerimi yapayım.derdim.
Ben AlwaysFc nin yerinde olsam : Angelo özür dilerim senden. biraz ağır konuşmuş olabilirim o sinirle ama gel de şu işimi hallet derdim. ( yani eksik olduğunu düşündüğün noktaları )

ve böylece konu kapanırdı:)

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki bir şey sorsam : Angelo eksiklerini tamamlarsa problem çözülecekmi?
Evet diyorsan eğer, Angelo kalan eksikleri veya düzenlemelerini yapsın ve bu tartışma da kapansın. Gerek yok yani bir birinizi üzmeye kırmaya.
Ben de freelance çalıştırıyorum. gerçekten çok zor arkadaşlar. Neyseki benim ekip ile 4-5 yıldır beraberiz de problem çıkmıyor. Yani iki tarafta bir birini anlarsa ve alttan alırsa sorun çözülür sanırım.

yani " dolandırıcı " demek biraz ağır kaçıyor sanırım. "ihmalkar " veya " unutkan " demek neyse de dolandırıcı tabiri güzel durmamış. ikinizi de forumdan tanıyorum sadece. genel görüş belirttim yanlış anlaşılma olmasın

ben Angelo un yerinde olsam : Tamam kardeşim söyle bana nereleri eksik yada güncel değil bakayım üzerinde çalışayım Yapabildiklerimi yapayım.derdim.
Ben AlwaysFc nin yerinde olsam : Angelo özür dilerim senden. biraz ağır konuşmuş olabilirim o sinirle ama gel de şu işimi hallet derdim. ( yani eksik olduğunu düşündüğün noktaları )

ve böylece konu kapanırdı:)

Dusuncen ıcın tesekkurler @Favorıtes
En azıdan bır insanın yapması soylemesı gerekenı dıle getırmıssın.

mathiaxbars tanımadıgın bırısını neye dayanarak sucluyorsun,
Angelo arkadasın olabılır , aranız ıyı olabılır ,ortak olabılırsınız ama bu gözü kapalı onu savunup bana saldırman ıcın gerekce degıl.

Forumda yıne Angelo ıle arkadas , moderator ve bazı ıslerı ortak yapan tanıdıgım bırısı var ama o senın gıbı degıl.Olaya tarafsız baktıgı ıcın kımın haklı oldugunu bılıyor.Buraya yazar yazmaz onun sorunu ama senın bu saldırgan tavırlarını anlayamadım.Senın yaptıgına zeytınyagı gıbı uste cıkmak denır

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dolandırıcı damgası yemek gerçekten çok üzücü bir durum. Gerçekten bu damgayı yemek insanı üzer. O yüzden kullandığımız kelimelerin nerelere gideceğini bilerek yazalım. Olay iki taraf açısından da zor. İkisi de gerçeklerini savunmaya çalışıyor; ama ortada bir belirsizlik var.

Bence konuyu özel olarak ÖM, MSN ya da yüzyüze şeklinde halledin. Zira forumda, başlık halinde tartışılırsa hiçbir faydası olmaz. Herkes yorum yapar, tanıdığı kişiyi savunur. Bunun da sinirleri germek dışında bir getirisi olmaz.

Kolay gelsin.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
mathiaxbars benım muhattabım değilsin yazacaksa ilgili kişi yazsın
Sen burda 3. sahıs konumuna düşersın bu sekılde devam edersen

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Sayın AlwaysFC,

Bu tür konuları hemen silmemin nedeni foruma ve kullanıcılara vereceği potansiyel zararlardır. Konuların yargı mercilerine taşınması doğru olanıdır. Biz sizlere bilgi paylaşacağınız bir ortam sunuyoruz, polislik yada yargıçlık yapmıyoruz.

Biraz önce özelden bir kullanıcı r10 da sizin hakkınızda konuşuyorlar cevap yamayacakmısınız diye mesaj atmış.

Konu nedir dediğimde Angelo ile ilgili dedi.

Şahsımı yada forumu, bizimle ilgisi olmayan bir konuya dahil etmeye hakkınız var mı? Bu yaptığınızı etik bulmuyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
mathiaxbars benım muhattabım değilsin yazacaksa ilgili kişi yazsın
Sen burda 3. sahıs konumuna düşersın bu sekılde devam edersen

sanırım biraz psikolojik yardım alman lazım yada biraz internetten uzaklaş çık dolaş:D Benim yazdıklarımı kötü yönde anlayan ve gamenti ben algılayıp tekrar saldıran tek sensindir heralde:D

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
etik bulmuyorsun hee, iyinet, forumunda dolandırıcı mod var, binlerce kere yazıldı çizildi...

az bile yapıyorlar , sana müstahak..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
etik bulmuyorsun hee, iyinet, forumunda dolandırıcı mod var, binlerce kere yazıldı çizildi...

Bana nedir bu kininiz anlamıyorum.

Forumda kimseyi şahsen tanımıyorum, oysa siz beni çok iyi tanıyor gibi ithamda bulunabiliyorsunuz.

Forumda dolandırıcı mod olduğunu ispat edin derhal görevine son vereceğim.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1

ortaya böyle bir idda attığına göre kanıt göstermelisin mywetting yoksa haksız duruma düşen ve forumdan banlanan sen olursun. ben iyinetin yerinde olsam kanıt göstermediğin taktirde bir saniye bile tutman seni forumda hayır bende anlamadım ne alıpveremediğiniz var iyinetle birde onu anlasam ...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ya iyinet bırak bu boş lafları, angelonun üyelere yazdıklarını size yazdım, normalde mod luktan alınması gerekir, ne oldu, niye alınmadı...

ikile iyinet ikile, kusura bakma ama iki yüzlü değil sekizyüzlü bir forum olmuş burası,

dolandırıcılar, modlar eleele , birbirini kolluyor...eheheheee

beğenmediğin konuyu vip e taşı...yada sill, oh ne güzel...

yürüüü bizim orda naşşş derler...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ya iyinet bırak bu boş lafları, angelonun üyelere yazdıklarını size yazdım, normalde mod luktan alınması gerekir, ne oldu, niye alınmadı...

ikile iyinet ikile, kusura bakma ama iki yüzlü değil sekizyüzlü bir forum olmuş burası,

dolandırıcılar, modlar eleele , birbirini kolluyor...eheheheee

beğenmediğin konuyu vip e taşı...yada sill, oh ne güzel...

yürüüü bizim orda naşşş derler...

sen brak onu bunu dolandırıcı mod var diyorsun kanıtın nerde ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5