İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

antivirus programi

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Norton 2004 Pro kullanıyorum ve xp'de gayet iyi çalışıyor.
Ama bu biraz sisteme de bağlı.Mesela bende, p4 2,8 işlemci ve 2x512mb ram var.
Düşük sitemlerde bilgisayarı kastığını da bizzat test etmiş bulunmaktayım.
Bunun yanın da, genelde A.V.P.'yi de tavsiye edenler var.

B

Bedavalar-Net

Misafir
2.5 ay önce aldigim McAfee 2004 ver.8.0 i öneriyorum ben.Fiyati 45 Euro.

Ondan önce 2004 Norton pro kullaniyordum,virüslerle basa cikamayinca saolsun norton sayesinde iki defa format attim.Bilgisayari 512 p4 bende de var ama yinede sistemi kasiyor,McAfee aldiktan sonra PC yi tarattigimda norton un bulamadigi 2 Trojan 2 Virüsü temizledi,simdi kuslar kadar hafif ve özdür :) reklam gibi oldu.

Tabi virüs programlarinin begenimi kisiden kisiye,pc yi kasmasi da pc den pc ye degisir,saygi duyarim.

selamlar

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Norton Anti-Virüs hakkında ufak bir bilgilendirme;

Genelde Norton' un en iyisi olduğu hakkında bir düşünce vardır ama şundan eminim Norton virüsleri silmiyor.
Sistem yapısı itibariyle Norton sürekli çalışır ve arka planda yapılan tüm işlemleri takip eder. Bu bakımdan oldukça güvenilir olduğu söylenir ancak liveupdate sırasında görev yöneticisini açarsanız sit.dat isimli oldukça tuhaf bir programın interneti kullandığını görürsünüz. (Uygun firewall programları yardımıyla)
Norton LiveUpdate sırasında bilgisayar üzerinde saklı tuttuğu virüs bilgilerini Symantec sunucularına gönderir ve program geliştiricilerinin o virüs hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmasına yardımcı olur. Sistematik olarak güzel gözüken bu olay, ASLINDA virüsün bilgisayarınızdan silinmediğini görünce tam bir kabus oluyor. Yakın geçmişte karşımıza çıkan "Sistem geri yükleme ile geri dönebilen" kısmi yapay zekalı solucan ve virüsler işletim sistemine ve bilgisayarınıza oldukça büyük zararlar verirken güvenilir Norton sadece olayı izliyor.

Tüm dünya üzerinde (özellikle techmarket ve prisat verilerine göre) son virüsler ve solucanlardan sonra Norton' un popülaritesi oldukça düştü.

Son bir hatırlatma; Bilgisayarda açılışta yüklenen uygulamalar bir sonraki açılışa kadar bellekte kalır, Norton' un da açılışta yüklendiğini ve hatta ve hatta yaptığınız her hareketi izlediğini göz önüne alırsanız, sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun; Norton ile beraberken performans yaptığınız işlemler ile ters orantılıdır. Ne kadar çok işlem o kadar az performans demektir...

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar.net,
Ben 2 x 512 dedim :)
Norton virüslerin çoğunu tabii ki silmiyor.Virüsleri temizlemek için çoğunlukla fixtoll'lar yayınlıyorlar.Ama Norton şimdiye kadar beni hiç yolda bırakmadı.Makineye de hiç format attırmadı. Ama makineleri kastığı bir gerçek!!! Benim bilgisayar açıkken, 750 Mb ram kullanılıyor.Bunun ne kadarını norton yiyiyor bilmiyorum.Arkadaşlarım A.V.P. ve mcafee kullanıyorlar.Hem daha ucuzmuş! İnşallah bir gün onları da denerim.Yada birisi bana hediye ederse :)

B

Bedavalar-Net

Misafir
:) yanlis görmüsüm,2x512 bir norton degil iki norton sarsamaz.´

Ama benim anlayamadigim neden Norton heryerde bir numara olarak gösteriliyor?

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün, ilk defa sistemime Norton'u silip mcAfee kurdum ve ilk taramada 4 virüs buldu.
Demekki Norton ayakta uyuyor :)

M

mai

Misafir
ne önerirsin

kardeş selamlar, :) nortonu arraştırırken googledan ulaştım foruma.. nortonun aksaklıklarından söz etmişin de, hangisini önerirsin? pc cillin belki lakin onda da bir takım noksanlıklar var...

M

mai

Misafir
akıllı ben, tamam tamamını okuyunca msjların, önerilenleri buldum... mcAfee yi deneyecem.

tHm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaspersky öneririm. Bugünkü released hali ile toplam 100.115 adet virüs tanıyor. Web sayfalarındaki worm ve spywareları da buluyor. Bunun dışında e-posta virüs kontrollerinde de tam not verdim. Tüm bunların yanında XP uyumsuzluğu, cpu ve ram problemi de yaratmıyor. Rus yapımı, gerçekten başarılı bir yazılım tavsiye edilir.

Firewall olarakta yine kaspersky ürünü olan anti-heker öneririm. Anti-virüs kadar başarılı fakat expert bir kullanıcı olmanız gerekli, custom rules oluşturmak için...

E

esser

Misafir
Bence en iyisi zonealarm security suite antivirus+frewall ve bilgisayarındaki programların dısarı bilgi sızdırmasını önler.En önemlisi de programlar dısarı bilgi sızdıramıyor.

E

emrecelebi85

Misafir
NORTON ve BİLGİSAYARIM

Arkadaşlar ben yaklaşık 4 senedir norton kullanıyorum...Bence en iyi virüs programıdır..Ama sistemimi çook kastırdığı için sizden iyi (norton kadar olmasa da işimi görebilecek) ve sistemimi kastırmayacak bir program adı istiyorum...UmARIM bu konu da yardıom edersiniz...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Norton makineyi kasıyor. Ama yine Symantec in Corporate edition kullanırsanız makineyi fazla kasmaz. Nortonun 2004 ten sonraki sürümlerinde iyice cozuttular açılışa biton şey yüklüyorlar.
Mcafee 9.0 çıktı bu arada. Tabi şunuda söylemeliyim. Norton bulamayıpta diğer programlar bulabiliyo. Bu tüm programlarda geçerli. Şimdi mcafee yi sil Anti-vir kur oda 2-3 tane bulur.

Bu genelde her virüs proramının virüsü farklı bir şekilde tanımlayıp farklı isim vermelerinden ve tabiki birazda göz boyamadan başka birşey değil. Norton bulamamıştı o virüsleri ama demekki sistemde hiçbişey yapmıyolardıki sen farketmedin. Ya da bu yapılanın fake olmadığını ya da mcafee nin kurulurken bunları bi köşeye atmadığını bilemeyiz. Bunlar tamamen pazarlamayla ilgili.

Symantec Corporate edition 9.0 kullanıyorum.
ADware olarakta Microsoft Anti-Spyware Beta kullanıyorum hiçbir sorun çıkmadı.

Alternatif birşey istersen
Trend Micro öneririm. Hem antivirüs hem firewall özelliği var. Gayette başarılılar.

AD-Aware programına gelincede.
Sisteme Format attım ve direk bu programı kurdum. bi dünya şey buldu ve çoğu critical di. Sistemi bu şekilde gösterip "Bak bu program iş yapıyor" dedirtmelerini komik ve etiğe aykırı buluyorum. Kullanıcıyı huzursuz etmekten başka birşey yapmıyorlar.

En iyi virüsleri Anti virüs satıcılarının programladığını düşünürsek bunlar çok normal. Virüs olmazsa nasıl para kazanacaklar?

Anti virüs programınızda sorun yaşamıyorsanız değiştirmeyin derim.Bende kullandıklarımdan memnunum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5