İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama Motoru

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet siigle bu işte baya tutulmuş bi site hatta gunde 3 milyon çogul hiti buluyor bende bole bişey yapmak hayali ile net e başlamıştım inşallah bizde yapıcaz ama duyduguma göre siigle ın db si 250 milyon a ulaşmış :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
deneme yaparak gösterebilirim ornegin ne şekilde linkleri sayfaları iç sayfaları ve içeriği almasını istiyorsanız belirtin ona göre dizayn ediyim şu an da piyasadan oyun topluyor kendisi:)

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
saatte kaç oyun topluyor + bandwith i fln nasıl harcıyo merak ettim ilerisi için düşüncelerim varda ordan biraz aydınlatsan :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
şimdi şu şekilde 2 site yontemi var

1.si swf ve jpg isimleri aynı isi ornegin
/oyun/kamera.swf
/oyun/kamera.jpg
+açıklama
Bu sitelerden 1 saat içinde tüm içeriklerini alabilirsin site sayısı onemli değil 10 veya 100.

2. oyun ismi ve resim ismi değişikse eğer sitelere göre ayar yapmak zorundasın 20 dk de 1 sitenin tüm içeriğini alabiliyorsun o zaman.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya bunu satmak istesen ne kadar a satarsın ( merak ettim ) çok fazla istemezsen (ki istemen çok dogal ) belki alabilirim...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arama motoru mu yapıyorsunuz, yoksa içerik korsanlıığımı belli değil. yaklaşık 100 bin sayfası bulunan bi sitemi devamlı birileri çekiyor, aynı anda 4 - 5 kişi binlerce sayfaya hücum ediyor. server onlara yetişicem diye normal ziyaretçi ile ilgilenemeyecek nerdeyse, flood koruması yapsan bu sefer google vs de etkilenecek, bende içersine bastım gizli linkleri, yakın bir zamanda 100 binlerce backlinkim olacak inşallah :D

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bu içerik korsanliği degil:) bunlar veri tabanı olarak tutmuyorum örnegin arama yaparken oyun arama bölümü olacak oraya diyelim ki "ninja turtless" yazılınca tutup oyun getirecek ve hangi siteden almış ise linki gozukecek amaç bu

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hımmm, ama yukardaki muhabbetlerin büyük bir kısmı ve sana sorulan sorular hep içerik korsanlığı üzerine dönüyor gibi, neyse beni ilgilendirmez, benim siteme dokunmayan örümcek bin yaşasın ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu tarz bir sistem MySQL'de yapilirsa ilerde problem yaratir, daha guclu ve ticari bir veritabani ve hatta kendi tablolama stili gelistirilmeli. Arama motoru dedigin de biraz acman gerektigini dusunuyorum beceriksiz_acemi, internete saldiginda link takip ederek girdigin butun sitelerin icerigini title, metatag vb. bilgileri kaydedip saklayan, sonra basit bir arama sorgusunda sonuc gosteren birsey de arama motorudur. Ya da cok ozel siralama veya indeksleme oncelikleri olan binlerce agent ile interneti dolasan birseyler yapmak da arama motorudur. Sonucta bu senin belirleyecegin olcege gore programlama isinden cok proje yonetimi isi, buna bagli olarak data ceken basit orumcek 1 saatte yazilabilecegi gibi, aylar boyu da ugrasilabilir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
rakibim google demem sanırım istediğim sistemi dile getirir : )

Zıpkın google de bir içerik korsanı haberin olsun :D

google a laf yok, o bana para veriyor :D
bu arada şu arama motoru olayına iyinet aleminin önde gelen arkadaşları ile birlikte dalmak isterim, fakat bu aralar google amca aramız soğuk gelirler düştü. bu işe beraber para koyup sık sık toplanıp kendi algoritmamızı ve sistemimizi geliştirip daha sonra nasıl sükse yaptırabileceğimiz konusunda bir topluluk oluşsa keşke. ciddi niyeti, bilgisi ve parası olan arkadaşlar varsa ben bu işe girişelim derim. sık sık bende toplanabiliriz, maslaktayım, hem anadolu yakasındakiler hem de avrupa yakasındakiler için ortak bir nokta sayılabilir. angelo da zaten yanı başımda ;)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
istanbul - maltepede bir ofis açmaya ve masraflarını karşılamaya hazırım.Klimalı olur,laptopları dizeriz,hat mat çekeriz, melemende yaparım sizlere :D lojistik destek benden.Reklam konusundada tabiki her türlü yardımım olur.Ama yarım kalacak bir işe bir kez girdim ikinci defa girmek istemem.Kesin bir karar verilirse ben varım.iyinet forumun buna öncülük yapmasınada çok sevinirim..

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımmmmmm falla konuyu zaten ben başlattım bensiz olmaz : ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Anadolu'daki Maltepe'mi Avrupa'daki Maltepe'mi, gerci her ikisi de merkez disi semtler ya:) Maltepe'de mi oturuyorsun, ondan mi oyle yazdin yoksa orada kiralar daha mi uygun. Bunu merak ettigim icin soruyorum

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
maltepe çok uzak kanka ya, benim ev uygun, salon büro gerisi ev (sayılır :D ) tek kalıyorum, iş şekillenene kadar burada toplanır konuşur eder, şekillenmeye başlayınca da uygun bir yerde bir ofis açarız. ortaya adam gibi bi şey çıkarsa sponsor olacak firma zaten çok çıkar. ama bende adam gibi bir ekip olursa bu işe girmek isterim, yarım kalacak, sadece kendi menfaatini düşünecek hır gür çıkaracak arkadaşlarla olmaz zaten.
kimler varım diyor bi görelim?
(iyinetadmin saklasın bu mesajları, yeni bi kukıl doğuyor ;)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben buradayım :)

Anadolu yakası maltepe.Evime ve diğer işlerime yakın :D

Bu arada ben ; Tekstil , süpermarket ve mağazıcılık sektörlerinde hizmette veriyorum..

D

duyurbeni.com

Misafir
itu matematik mühendisliğinden 1 tane arkadaşım.Uzmanlık alanı arama motorları yapıları, algoritmaları vb...ben de projeye destek cıkabilirim tabi öryargılı olmazsanız:)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ön yargımdan dolayı ben pes ettim arkadaşlar.Beni saymayın.Ama yapıpda satarım diyen arkadaşlar varsa görüşmek isterim.Gerçekten de yapıp, başarmak istediğim bir proje.Sanırım bunu en iyi bilende Zıpkın ' dır.Her türlü teklife açığım.Yaparım - satarım , Yaparım - ortak olurum yada diğer önerilerinize.

Zıpkın sen kafadan ortaksın bana kaçayım deme :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5