İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama Motoru

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar Neden Piyasada hiç Türk Arama Motoru yok yani sadece bizim ülkemizdeki insanların rahatça kullanacagı irk ayrımı olmadan kaliteli bişey olsa google reklamları gibi sadece Türkler arasında olsa çok iyi olur diye düşünüyoum vede bu indexleme böcekleri piyasada yok sanırım eger aramızdan birisiin bütçesi buna yeterse bence böyle birşey yapmalı vede herkezin buna destek olacagını düşünüyorum Kolay gelsin...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
açıkcası bunu yapan yerler var.Yok demek haksızlık olur..

İlk olarak ;

Ben yapdım.Adını vermek istemiyorum.Ancak sistemi geliştirecek arkadaş bulamadım türkiyede..Çok istedim,bütçe ayırdım ama maalesef olmadı.Ardından çok iyi tanıdığım birisi olan ayhan abi bu işi gerçekleştirdi.Sitesi ;

Diğer bir yapımcı ise ; Arama.com

Arama.com önceden de örümcekle çalışıyordu fakat db si gerçekten de çok küçükdü.Ama şimdi epeyce büyüdü.

Hala bu projeyi yapma taraftarıyım.SAhip olduğum çevreyle güzel reklamlar bulabilirim.Yeterki yerine otursun.Yazabilecek arkadaşlar ;
ortak olurum yada şu kadara yaparım diye fiyat verirlerse yine talibim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımm dostum peki bu böcegi nerden temin ediyorlar buyul sitelerin hepsini kendi yazılımı bu böcekler

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet kendi yazılımları.Özel olarak geliştiriyorlar..

Benim kullandığım ise : Fuild Dynamic Search adında bir örümcekti.Ancak eklenen site sayısı kısıtlıydı bu sebeple sadece 5 ay kullanabildim.

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde böyle bir projem var yapsammı yapmasammı kararsızım acaba diyorum destek olan çıkarmı yoksa bir köşede unutulurmu:)

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi.web.tr oldukça iyi arama motoru fakat fazla kişi tarafından kullanılmıyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
iyi.web.tr kimin acaba ?

yozgatlı nasıl bir proje açıklayabilirmisin ve yapacağının satman halindeki fiyatınıda rica edebilirmiyim ?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar geçen forumda gördüm bi script böcek sistemi ile çalışıyor saatte 10,000 site indexliyormuş bunu bulabilirmiyiz ?

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar geçen forumda gördüm bi script böcek sistemi ile çalışıyor saatte 10,000 site indexliyormuş bunu bulabilirmiyiz ?

iyi bir makina ile saatte 100 bin site indexletirim ram hala bende 256 makina kasıyo böceği çalıştırınca:)

yozgatlı nasıl bir proje açıklayabilirmisin ve yapacağının satman halindeki fiyatınıda rica edebilirmiyim ?

aslında projeyi ayağa bi kaldırabilsem gerçekten abartmıyorum türkiyede bir ilk olacak ama bir türlü bitiremedim böceği satmam ama istersen daha doğrusu iyi bir fiyata site toplarım

şu şekilde

title
dec
key
url

şeklinde toplayıp

mysql
mysql / php
access
text
excel

aktarabiliyorum ayrıca istege göre key yani isterseniz hosting,hotel, vb gibi siteleride topluyabilirim ama bu size biraz pahalıya patlar:)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
iyide ben arama motoru arıyorum :) veri çekme işini yapdığım lugelas adında bir arkadaşımız var.Onunla şu ana kadar 8 çalışma yapdım.Hiç bir sorun yaşamadım.Ama yinede aklımda olsun.Teşekkür ederim.

Arama motoru için teklifim hala geçerli arkadaşlar

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
veri dediğin başka sitelerin db sini çekme olayımı sen sanırım script olarak istiyorsun neyse ben de uğraşıyorum bakalım yılbaşına yetiştireceğim inş.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yahu böcegi hangi dille yazıyorsun basic delphi gibi dillerle mi yazıyorsun yoksa bir script mi ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
alın size muhteşem böceğim:) Teşekkürler hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böcüğü beğendim gayet iyi çalışıyor gibi geldi bana.
Ellerine sağlık,arama kısmınıda görmek isteriz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5