İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama sitelerine ping atma ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Kendi yazdığım scriptlere içerik eklendiği zaman bu içeriğin kayıt edilmesi için arama motorlarına nasıl ping atabilirim ?

Bildiğimiz ping sisteminden farklıdır diye düşünüyorum ben yani ping google.com yazınca google pingi atanın sitesinimi gidip indexliyor ? Yada diyelim sayfamız 2.html diye oluştu pingi atarken siteadi.com/2.html yemi ping komutunu yazmamız lazım ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bunlar genelde sitemap ve bloglarla ilgili ben sadece ping atıp google gel bak bu sayfa yeni sadece bunu indexle işini çabuk hallet çık git demek istiyorum :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ping sisteminin amaci sitemaplar icindir. Sitemap olusturup ping atabilirsin.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sitemap tum siteler icindir. Ping hizmetide sitemap'i ziyaret etmelerini saglamalari icindir. Blog sitesi yada baska bir site, sitemap olusturur. Ve bu sitemap adresini ping sunucularina iletir. Mantik budur.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Sitemap tum siteler icindir. Ping hizmetide sitemap'i ziyaret etmelerini saglamalari icindir. Blog sitesi yada baska bir site, sitemap olusturur. Ve bu sitemap adresini ping sunucularina iletir. Mantik budur.

peki sitemapa sadece en son eklediğim sayfayı koysam ve öyle ping atsam sadece o sayfayı göreceğinden onu indexlemesimi dahamı kolay olur.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O kismi senin tercihine bagli. Sitemap verilerini sondan baslayarak olusturursun. Sitemap konusunda mutabik olalimda, gerisi teferruat ;)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Benim içinde eklediğim sayfanın en kısa süre içinde eklenmesi önemli :) örneği 3-4 saat. Sitede pek hareketli değilse bir hafta beklediğim siteler oluyor bazen eklediğim sayfaların google gibi arama motorlarına eklenmesi için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5