İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama sonuç sayfasında adsense..

M

Maxi

Misafir
Merhabalar ;
Bilindiği gibi arama sonuçları sayfalarındaki adsense reklamlarının tıklanma oranları genel olarak daha fazla.
Arama sonuç sayfalarında ust tarafa 2 adet aynı ebat'da adsense kodu yerlestirmek caizmidir ?
(1 tanesi yetiyor. Ama sitenin sistemi 2 tane yapıyor)
Ayrıca sürekli aynı alt sayfadan click olursa herhangi bir sorun olabilirmi ? (Sistem öyle gerektiriyor :) )
Ek olarak : Bir sayfada 3 ayrı yerde adsense reklamı var diyelim. Bu reklam bloklarının hepsinde aynı reklam çıkıyorsa ;
tıklama başına verilen ücretin düşmesi gibi birşey söz konusu olabilirmi ?
(Ingilizce site. %2 lerde tıklama oranı var. 10000 + gösterim. Ortalama 200 tıklama, kazanç 12 /13 Usd )
Ayrıca : Tıklama oranının fazla olması , tıklama başına verilen paranın düşmesi anlamınada gelebilirmi ?
(Saçma bir soru gibi gelebilir, ancak ben bunu taktım kafama)

- Şimdilik beni ilgilendirmeyen bir soru daha. Gösterim fazlalıgı, tıklama oranı düşüklüğü = nedir?
a ) Tıklama başına az para.
c ) Tıklama başına çok para.
(Önceleri beni ilgilendiriyordu bu soru )

Şimdiden okuma, ve cevaplama mütevaziliğini gösteren herkese teşekkürler. ;)

M

Maxi

Misafir
Anlaşılan soruları tek tek, ayrı başlıklarda sormam gerekiyor :)
Bu kadar soruyu görünce kimsenin cevaplayası gelmiyor.. Veya bir fikriniz yok ;)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı büyüklükte koymak caiz değildir.

hangi sayfadan tıklama olduğu ( eğer gerçekten reklam için tıklanıyorsa ) önemli değildir.

aynı sayfada çıkan aynı reklamların kazancı düşüreceğini zannetmiyorum. aynı sayfada aynı reklam iframe ile çıkar. ( bana hep öyle denk geldi )

tıklanma oranının fazla olması kazancın düşmesi anlamına gelmez hatta daha iyidir.

son sorun ise sitene gelen ziyaretçilerin pompalama olduğudur. yani hiçbiri :)

M

Maxi

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
aynı büyüklükte koymak caiz değildir.
hangi sayfadan tıklama olduğu ( eğer gerçekten reklam için tıklanıyorsa ) önemli değildir.
aynı sayfada çıkan aynı reklamların kazancı düşüreceğini zannetmiyorum. aynı sayfada aynı reklam iframe ile çıkar. ( bana hep öyle denk geldi )
tıklanma oranının fazla olması kazancın düşmesi anlamına gelmez hatta daha iyidir.
son sorun ise sitene gelen ziyaretçilerin pompalama olduğudur. yani hiçbiri :)
Teşekkür ederim.
Sistemde birşeyler yapmam lazım. Tıklama oranı gayet iyi oluyor aynı ebatta cıkınca. Öyle yapmayıncada olmuyor. Şaşırdım kaldım.
Reklam için veya değil :) Tıklanıyor sonucta.
Evet iframe ile çıkıyor reklamlar.
Tıklama oranı yükseldikçe, kazanç düşüyor bende..
Pompalama hit sayılmaz. Ama kalitelide sayılmaz :)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu aciklamistik ama kimse enterese etmemisti ne kadar cok gosterirsem o kadar cok tiklattiririm dusuncesi doguyor sanirim bizde. Ama oyle degil. Neden diyeceksiniz gosterim arttikca click orani da ona gore dusuyor. Bi 100 gosterimde 10 tiklama var bi 10000 gosterimde 10 tiklama var fiyat konusnda arasinda daglar kadar fark var. Buda opt. ile alakali demistik hatta. Yani sayfani iyi optimize et 100 kez goster 20 tiklama al daha mantikli 10000 gosterimi baska sekilde degerlendirirsin :)

Iyi calismalar ...

M

Maxi

Misafir
Sunday, June 5, 2005 10.067 129 1,3% USD 1,70 USD 17,11
Monday, June 6, 2005 10.557 137 1,3% USD 0,98 USD 10,32
Tuesday, June 7, 2005 12.104 229 1,9% USD 1,15 USD 13,95
Wednesday, June 8, 2005 12.363 250 2,0% USD 1,31 USD 16,22
Thursday, June 9, 2005 13.554 211 1,6% USD 0,99 USD 13,36

Peki bu istatistiklerde bir enteresanlık varmı sizce ? :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5