İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaslar Nixcon.com.tr önerirmisiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rosende

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
uzun ömürlü teknık destegı yuksek bır sunucu almak ıstıyorum sızce bu sırke guvenılırmı ılerısı ne olur?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle öneririm.Ara ara siparişi kapatıyorlar.Hatta bazen stok yokluğundan birkaç gün geç teslim ediyorlar sunucuyu.Bunu göz önünde bulundur.Ama tek kelime ile mükemmeller.İnan hiç sorun yaşamazsın.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Nixcon almadan önce ikikere düşünün...

Sunucuyu almaktaki amacınız Profesyonel hizmet ise kesinlikle almayınız!

Neden almamanız gerektiği ile ilgili ipuçlarını forumda nixcon yazıp aratarak ulaşacağınız sonuçlarda bulabilirsiniz.

Birde eğer Nixcon dan sunucu alacaksanız mutlaka hergün backup alınız sitelere bir başka server üzerine,

http://nixconnetworks.googlepages.com/ burayıda incelemekte fayda var...

syg.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:

Neden almamanız gerektiği ile ilgili ipuçlarını forumda nixcon yazıp aratarak ulaşacağınız sonuçlarda bulabilirsiniz.

Birde eğer Nixcon dan sunucu alacaksanız mutlaka hergün backup alınız sitelere bir başka server üzerine,

syg.

Pardon ama Nixcon ile hiç çalışmadan nasıl böyle bir yorum yapabiliyorsunuz?

Nixcon için yaklaşık 3 ay önce forumda kıyamet koptu.Yüzlerce mesaj yazıldı.En son birkaç kişi dava açacağını söyledi.Hani nerde davalar?

Nixcon datacenterı ziyarete açtı.Başvurun gidin görün.Daha neden Nixcon hakkında yalan yanlış iddialar atılıyor ortaya anlamıyorum.

Ben bu mesajları yazarken Nixcon adına çalışıyormuşum gibi bakılıyor.Ben Nixcon adına çalışmıyorum.Ama bu tarz yorumlar bizim gibi Nixcon ile çalışanlara önyargı ile yaklaşılmasına sebep oluyor.

Lütfen artık bazı gerçekleri kabullenin.Nixcon Türkiye'de hayal olan şeyleri yaptı ve yapmaya da devam ediyor.Kabul edin artık bunları.Yarın Nixcon'a 3. ay ödememi yapacam.Son kuruşuna kadar helal olsun.

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alana malum olmim aldirani da üzmim ama herkes ekmegini 1 yerden yesin mantigiyla aliniz güvenilir. ama eksileri ama artilari onları kullanan ve tecrube eden 2-3 kullaniciyla tesbit edebilirsiniz forumda vardir zaten.

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Pardon ama Nixcon ile hiç çalışmadan nasıl böyle bir yorum yapabiliyorsunuz?

Nixcon için yaklaşık 3 ay önce forumda kıyamet koptu.Yüzlerce mesaj yazıldı.En son birkaç kişi dava açacağını söyledi.Hani nerde davalar?

Nixcon datacenterı ziyarete açtı.Başvurun gidin görün.Daha neden Nixcon hakkında yalan yanlış iddialar atılıyor ortaya anlamıyorum.

Ben bu mesajları yazarken Nixcon adına çalışıyormuşum gibi bakılıyor.Ben Nixcon adına çalışmıyorum.Ama bu tarz yorumlar bizim gibi Nixcon ile çalışanlara önyargı ile yaklaşılmasına sebep oluyor.

Lütfen artık bazı gerçekleri kabullenin.Nixcon Türkiye'de hayal olan şeyleri yaptı ve yapmaya da devam ediyor.Kabul edin artık bunları.Yarın Nixcon'a 3. ay ödememi yapacam.Son kuruşuna kadar helal olsun.
Kesinlikle Katılıyorum bende 3.Aya girdim. !! 4 serverim var şuana kadar 1-2ufak tefek problemler hariç hiç bir sorun yaşamadım.

http://nixcon.com.tr/?sw=datacenter

tıklayıp başvurun.. belki kabul edilirsiniz. datacenteri gezdikten sonra yalnış yaptığınızı anlarsınız..

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Savunan arkadaşlar kendileri gezdilermi aceba datacenter larını??

http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=336 buradaki fiyatları anlamlarını bilmeden Nixcon un Türkiyede olduğunu söylemek cehalet olur bence.

1 ay ara ile konuştum kendileri ile msn de birisinde 2500+ Server barındırıyoruz dediler diğerinde 1500+ ??

diyelimki 1500 server barındırıyorlar uzun vadeli bir Leasing yapmış olsunlar her bir server ın aylık maliyeti * 50 Ytl olsun = 75000/ay server maliyeti demektir.
6 Tane 1 Gbit hatları olduğunu iddia ediyorlar.
300 Milyar 6 Gbit hat bedeli + 75 Milyar Server Maliyeti = 375 Milyar eder aylık,

1500 * 200 ytl ortalama sunucu maliyeti diyelim = 300 Milyar eder toplam gelir.

50 civarı kişi çalıştırdıklarını söylüyorlardı .
50 * kişi başı maliyet min 1500 ytl = 75 Milyar Aylık.

Kira bedeli vs vs Aylık bunları saymasak bile eksideler demektir.

Birde bu satış fiyarlarına KDV leride koyarsak şimdiden uçurumun kenarında demektir Nixcon tabi arkasında aylık 100 milyar maliyete birkaç yıl dayanabilecek sermaye yok ise.

Ancak şu olabilir ,
Yurt dışında bir Dc de barındırırlar makinelerini,
Türkiyede küçük bir Dc kurarlar göstermelik.

Giden arkadaşlar 1500-2500 arası makineyi görmeden gelmesinler :D

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
Savunan arkadaşlar kendileri gezdilermi aceba datacenter larını??

http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=336 buradaki fiyatları anlamlarını bilmeden Nixcon un Türkiyede olduğunu söylemek cehalet olur bence.

1 ay ara ile konuştum kendileri ile msn de birisinde 2500+ Server barındırıyoruz dediler diğerinde 1500+ ??

diyelimki 1500 server barındırıyorlar uzun vadeli bir Leasing yapmış olsunlar her bir server ın aylık maliyeti * 50 Ytl olsun = 75000/ay server maliyeti demektir.
6 Tane 1 Gbit hatları olduğunu iddia ediyorlar.
300 Milyar 6 Gbit hat bedeli + 75 Milyar Server Maliyeti = 375 Milyar eder aylık,

1500 * 200 ytl ortalama sunucu maliyeti diyelim = 300 Milyar eder toplam gelir.

50 civarı kişi çalıştırdıklarını söylüyorlardı .
50 * kişi başı maliyet min 1500 ytl = 75 Milyar Aylık.

Kira bedeli vs vs Aylık bunları saymasak bile eksideler demektir.

Birde bu satış fiyarlarına KDV leride koyarsak şimdiden uçurumun kenarında demektir Nixcon tabi arkasında aylık 100 milyar maliyete birkaç yıl dayanabilecek sermaye yok ise.

Ancak şu olabilir ,
Yurt dışında bir Dc de barındırırlar makinelerini,
Türkiyede küçük bir Dc kurarlar göstermelik.

Giden arkadaşlar 1500-2500 arası makineyi görmeden gelmesinler :D

kendi cahilligini bu mesajla birlikte gözler önüne serdin tebrik ederim madem öyle diyorsun acıkla bana cs serverlarında loss olmadan o pingler nasıl alınıyor? ftp ler nasıl local de gibi hızlı ? bunları acıkla sonra ne dersen inanıcam ..

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cemadak' Alıntı:
kendi cahilligini bu mesajla birlikte gözler önüne serdin tebrik ederim madem öyle diyorsun acıkla bana cs serverlarında loss olmadan o pingler nasıl alınıyor? ftp ler nasıl local de gibi hızlı ? bunları acıkla sonra ne dersen inanıcam ..

Öncelikle birinci sorum cevapsız gidip gördünüzmü DC nizi ?? Sitede davet edilebilirsiniz diyorlar davet etmedilermi yoksa sizi :D

Devam edecek olursak,

Almanya sunucularındada aşağı yukarı aynı yüksek hız performansı yakalanabilmektedir, bunu Almanya değilde daha yakın bir ülke üzerinden yapmaya çalışırsanız çok daha güzel performans alınacaktır.

Ayrıca sizin Türkiyede bir DC niz var herkes hakkında konuşuyor neden gizlemeye devam edersiniz bu sorunun cevabı varsa açıklarsanız memnun olurum.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu hafta icinde acık adres bilgileri verilicek diye biliyorum ben ziyaret etmedim cünkü bu sartlar altında serverlarının türkiyede olduguna eminim aldıgım hizmetten de memnunum bildigim kadarıyla seninde tr de sunucuların var bu sartların yurtdısında saglanamayacagını en iyi senin bilmen gerek gelip burda karalama yapıyorsun durduk yere..

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye içi sunucu olabilmesi için mantığının olması gerekmektedir,

Ticaret ne için yapılır ?
Kar elde edebilmek için değilmi,

Yukarıda bir izah yaptım
Nixcon 10 mbit hat için aylık 135 ytl istiyor Türkiyedeki diğer Dc ler 1,5-2,5 civarı.
Telekomdan 10 mbit hat kiralamak istersen = 2,5 milyar/ay vermen gerek,

burada ben mantık göremiyorum...

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
Türkiye içi sunucu olabilmesi için mantığının olması gerekmektedir,

Ticaret ne için yapılır ?
Kar elde edebilmek için değilmi,

Yukarıda bir izah yaptım
Nixcon 10 mbit hat için aylık 135 ytl istiyor Türkiyedeki diğer Dc ler 1,5-2,5 civarı.
Telekomdan 10 mbit hat kiralamak istersen = 2,5 milyar/ay vermen gerek,

burada ben mantık göremiyorum...

ama kendi mesajlarını okursan onların cok daha mantıksız oldugunu görebilirsin.. zira nixconun kendine ait hattı var bildigim kadarıyla tam emin degilim kendilerinden bilgi alabilirsin..

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cemadak' Alıntı:
ama kendi mesajlarını okursan onların cok daha mantıksız oldugunu görebilirsin.. zira nixconun kendine ait hattı var bildigim kadarıyla tam emin degilim kendilerinden bilgi alabilirsin..

Bilmediğiniz konularda lütfen mesaj yazmak için yazmayın,

Ben Nixcon ile görüştüm ,
İkna olabilsem Sunucularımı Nixcon da co-locate edecektim bana aylık min 500 ytl tasarruf sağlayacaktı bu ancak ikna olamadım güven önemlidir, Nixcon bana güven veremedi Sizde konuşursanız Nixcon ile sizede çok mantıklı gelmeyecektir.

Para fazla geliyor banada harcayacak yermi arıyorum ??
Neden Niobeweb ile çalışanlar, Sistemnet ile çalışanlar, Doruk net ile çalışanlar, Sadece Hosting ,Rh , ile çalışanlar 3-4 katı maliyete katlanıp bu firmalar ile çalışmayı seçiyor düşünmenizde fayda var??

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
Bilmediğiniz konularda lütfen mesaj yazmak için yazmayın,

Ben Nixcon ile görüştüm ,
İkna olabilsem Sunucularımı Nixcon da co-locate edecektim bana aylık min 500 ytl tasarruf sağlayacaktı bu ancak ikna olamadım güven önemlidir, Nixcon bana güven veremedi Sizde konuşursanız Nixcon ile sizede çok mantıklı gelmeyecektir.

Para fazla geliyor banada harcayacak yermi arıyorum ??
Neden Niobeweb ile çalışanlar, Sistemnet ile çalışanlar, Doruk net ile çalışanlar, Sadece Hosting ,Rh , ile çalışanlar 3-4 katı maliyete katlanıp bu firmalar ile çalışmayı seçiyor düşünmenizde fayda var??

hic bir sekilde mesaj yazmak icin yazmıyorum lafını bilde konus.. senin nereyle calıstıgın beni ilgilendirmez ancak gelipte nixcon un sanki insanları dolandırıyormuscasına karalama yapman nixcondan önce bizi etkiliyor mesaj atarken foruma önce bunları düsünmeni öneririm.. son olarak nixcon dc sini görücüye acıyormus acık adres verilicek sitelerinde gidip ziyaret edersin 1k+ sunucuyu görürsün sonrada gelip forumda anlatırsın :) ama bilmeden,hizmet almadan yorum yapma tabi bu benim görüsüm senin benim söylediklerimi dikkate alıp almamak sana kalmıs

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cemadak' Alıntı:
hic bir sekilde mesaj yazmak icin yazmıyorum lafını bilde konus.. senin nereyle calıstıgın beni ilgilendirmez ancak gelipte nixcon un sanki insanları dolandırıyormuscasına karalama yapman nixcondan önce bizi etkiliyor mesaj atarken foruma önce bunları düsünmeni öneririm.. son olarak nixcon dc sini görücüye acıyormus acık adres verilicek sitelerinde gidip ziyaret edersin 1k+ sunucuyu görürsün sonrada gelip forumda anlatırsın :) ama bilmeden,hizmet almadan yorum yapma tabi bu benim görüsüm senin benim söylediklerimi dikkate alıp almamak sana kalmıs

Benim nere ile çalıştığımı söylemek için yazmadım bunu, bu Dc lerde barındırılan 1000 lerce server neden Nixcon da değilde bu Dc lerde çalışıyorlar. bu işi sadece Nixcon ile çalışanlarmı biliyor ?? insanlar neden Yurt dışından Dc alıyorda aynı fiyatlarda hatta daha fazla ödeme yaparak neden Nixcon dan almıyorlar??

DC nizin nerede olduğunu bilmeden Türkiyede diye körü körüne inanabiliyorsunuz sizlere çok fazla birşey söylemeye gerek yok açıkçası.

eğer söylendiği gibi Dc tr de ise Nixcon heran batabilir demektir :D

Bunun için nixcon dan Server alan kişiler mümkün olduğunca sıklıkla farklı bir Server a Backup alırlarsa çok daha sağlıklı olacaktır, bu tavsiyem senin içinde geçerli birgün Nixcon da problem çıkarsa bu tavsiyemi hatırlatmak istemem size...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:

syg.

Sayın zahir,

Hadi diyelim haklısınız.Nixcon'un sunucuları Mars'ta diyelim.

Değişik teknolojilerle de sunucuları Türkiye'de gösteriyorlar.Bu yüzden fiyatları ucuz görünüyor.Hepsine tamam diyelim.

Üst mesajınızı bir daha inceleyin.Sunucunun Türkiye dışında olmasıyla bizim sürekli yedek almamızla,hizmet alırken iki kere düşünmemizle nasıl bir bağlantı kurabiliyorsunuz?

Nixcon için profesyonel hizmet değil diyorsunuz.

Sorarım size.Bir datacenterdan müşteri olarak beklentileriniz nelerdir?

Hız,kalite,destek,uygun fiyat,kesintisiz yayın,sorunlara hızlı müdahale,güler yüz,müşteri memnuniyeti.Şahsen benim beklentilerim bunlar.

Bunların hepsi fazlasıyla Nixcon'da var.

Sunucular sorunsuz çalışıyor.Verilen hizmet iyi.Nixcon müşterisi olarak BiLHost mutlu,BiLHost müşterisi olarak benim müşterilerim mutlu..

Bir ticket açıyorum abartısız maksimum 5 dk içinde cevap geliyor.Müşteri ilişkileri güzel.Herşey dört dörtlük.Üçüncü ayımdayım henüz sorunum olmadı.Aylardır çalışanların da sorunu yok.

Kusura bakmayın ama bundan sonra öküz altında buzağı aramaktır.Lütfen insanlarda şüphe uyandırıcı anlamsız mesajlar yazmayın.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sırayla yazalım.
1. Sunucularımız Türkiyededir ibaresi kullanmamanız gerekmektedir bu durumda, "Sunucularımız Nixcon dadır ibaresi daha mantıklı" bu mesaj başlıkla ilgili değildir Nixcon da barındıran Hosting siteleri içindir.

2. Güven eksikliği bulunmaktadır Nixcon'da,
Siz Nixcon un müşterilerisiniz değilmi? Siz şuan zor durumdasınız değilmi? Ben sizi karalıyorum varsayımı ile hareket ediyorum, bu durumda sizin Dc nizin sizin arkanızda durması size destek vermesi gerekmezmi?? Neden kaçıyor saklanıyor ??
Teknik destekmidir DC nizden beklediğiniz şuan sizi desteklemelerini istemezmisiniz?

3. Yeni kurulan bir Dc Nixcon ne olup ne olamayacağı belirli değil , Profesyonel Hizmet için köklü kuruluşların tercih edilmesi mantıklıdır, yeni kurulan bir şirket in naylon şirket olup olmadığı belirli değil nezaman ne yapacaklarıda belirli olmaz bunun için Profesyonel düşünenlerin daha güvenilir firmalar ile çalışması daha mantıklıdır.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size köklü datacenterınızla profesyonel ticaret ilişkileri dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5