İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Askerliği Anlatırmısınız

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana biraz askerliği anlatırmısınız Az Kaldıda :) İlk gittiğimde ne yapmalıyım Nasıl Olmalıyım v.s gibi...

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
efendi ol büyüklerine laf söleme göze batma ilk zamanlar böledir zaten süt dökmüş kedi gibi dolaşılıyor genelde. ama sonraları alıştın mı işler değişiyor.

terlik, jilet sabun gibi konularda kendi malını kullan başkasının malını kullanmamaya çalış. gerçi bazı yerlerde techizat sorunu olabiliyor mesela biz 3 arkadaş 1 kaşık kullanarak yemek yiyorduk. Allah'tan 3müzde temizmişiz :)

önemli bir hususta çoraplarını değişimli kullan eğer yenisini alamıyorsan hergün yıkayıp kurutmaya özen göster ve hafif nemli bile olsa o çoraplarla bot giyme. hem çorap hemde ayaklarını yıkarken sakın sabun kullanma, mantarı ve mayasılı tetikliyor.

zamanla zaten düzene ayak uyduruyorsun, belli bi müddet sonrada zaten otcul bir hayat yaşayarak sabah öğle ve akşam olmak üzere standart bir yaşam sürüyorsun. Allah utandırmasın şimdiden hayırlı teskereler.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bana biraz askerliği anlatırmısınız Az Kaldıda :) İlk gittiğimde ne yapmalıyım Nasıl Olmalıyım v.s gibi...

Öncelikle umarım sag saglim gidip sag saglim dönersin ailene kavulursun şimdiden hayırlı teskereler.

Tabi askerliği anlamak zor her kesin yaptıgı yer ve mevkiye göre askerlik zor veya kolaydır.

Askerlik ortamında oradaki kadrolu askerlere veya rütbelilere karşı biraz uyanık olucaksın ne saf görünceksin nede cok akıllı görünüp her işe ben yaaprım diye atlamıcaksın. Önce gözlem yap sonra karar ver.. Çünkü oranın askerleri tecrübe edinmiş ve yeni asker psikolojisini iyi bildiği için sana kişisel veya pis işleri yaptırmakta zorlanmaz.

Yanın çok para alma kendine bir banka hesabıa ctır ve bankamatik akrtı ile paranı cek yanında cok cok para taşıma.

Parana özellikle sahip cık derim kimseye borç para ve su kadar param var vs.. şeklinde konuşma yapma. Komutanın dediklerini dinle (ast. vs. üstü) Temizlik konusunda dikkatli ol başkasının malzemesini kullanma bazı hastalıkları kapmak için cok büyük etken. ( tarş fırcası + jilet + çorap + vs.. ) kullanmamaya dikkat et.

aslında anlatılacka cok şey var ama dediğim gibi herkesin yaptıgı yer ve mevki ayrı oldugu için her askerliğin zorlugu vardır.

şimdiden hayırlı teskereler.

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir anca git gel yaşıtlarınla gitmen çok iyi olur..
ben elazig ktm de yaptım okadar bir yer olamaz şans çok önemli düşünsene bir muhafız olsan dinyaya geldiğine bin pişmansın

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acemi birliğine eğer 1 ay yapacaksan (benim gibi) çarşıya çıkarım umuduyla benim gibi 2 valizle gitme...

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben web programlama mezunuyum havacı olursan kesinlikle bilgisayar başında olursun diyorlar doğrumu acaba :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben web programlama mezunuyum havacı olursan kesinlikle bilgisayar başında olursun diyorlar doğrumu acaba :)

kader kısmet bu olaylar, bende cezaevi askeri olarak acemi eğitimi aldım, nöbet askeriydim yani ama yazıcı aranıyormuş zaten bilgilerimiz biz gitmeden oraya ulaşıyor, kırmızı kalem çekmişler ismime kapıda karşıladı üst devrelerim yazıcı oldum :) kısmet işte ne olucaktık ne olduk. oturduk pc başına memur gibi sabah 8 akşam 5,30 elimizden geldiğince çalıştık. o olurum bu olurum diye gitme askere çünkü ne senin nede sana şu olursun bu olursun diyenlerin sözünü dinlemiyor askeriye, işini gücünü göstermeninde zamanı gelir zaten dosyanıda alıp inceler ordaki rütbeliler. o göre bi görev verilir.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10

:) kendini böyle şeyler ile adapte etme. akışına bırak düşeceğin yer belli olduktan sonra hiç bir sıkıntı düşünce vs kalmıyacak, şimdi biraz stres biraz heyecan vardır acemi birliğin belli olunca inan bunların hiç biri kalmayacak. acemilikte ne fazla önde ne fazla geride hep ortalarda bir yerde kal bu yeterlidir..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Peki çavuş'lar onbaşı'lar neye göre belirleniyor ???

Asker arkadaşım buradan herkes birşey anlatır ama orda görmen orada o havayı tenefüs etmen lazım herşeye orada tanık olman lazım efendi saygılı olduktan sonra her yerde faydalı olursun her zaman günlerin süper geçer.
Kardeşim de asker Acemiliği İstanbul Küçükyalıydı şimdi uzağa yolluyoruz Hatay/Narlıca Levazım Er olarak yapıcak.
Allah cc umarım seni ve Bütün vatan için görev yapanları Peygamber ocağında Atatürk gençliğine yakışır askerlik yapmayı nasip etsin ..

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana kalırsa yazıcı kesinlikle olma birde bölük yazıcısı ve S1 VE İKMAL yazıcısı bunlar çok zor işler ....

Yazıcı oldunmu sıkıntılı günler başladı demektir en güzel nöbet tutacaksın

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodlama biliyorsan c++ delphi rahat edersin gene meselğini söyle bilgisayar yada neise mesleğini ben askerliğimi ist. da yazıcı olrak yaptım bursadan ist. a gittim rahatbir yere düştüm denizle bir ilişkin oldugunu gösterirsen ben amatör balıkcılık belgesi almıstım bahriyeli oldum bahriyeli askeri karacıdan rahat askerlik yapar eğer belgelerini şubene vermediysen denizle ilgin var göster bahriyeli olursun rahattır bahriyeli

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayar bildiğimi söylediğim için çok pişman oldum açıkcası, en iyi askerlik nöbet bence.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Askerlik şans işi. Benimle birlikte dağda kimya mühendisi kısa dönem, ingilizce öğretmeni kısa dönem, elektronik mühendisi asteğmen vardı. Bende bilgisayarcı olup ense yapacaktım :p
Ne hayallerle askere gelmiş, ne ummuş ne bulmuştuk.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bildiğin işi yapmak her zaman iyidir. O yüzden mutlaka bildğin şeyi yap. Eğer bilmediğin şeyleri yapmaya kalkarsan her zaman zorlanırsın.
Gittiğin ortam çok önemli. Acemi birliğinde yaşayacaklarını hiç önemseme. Önemli olan usta birliğinin neresi olacağı. Acemi birliği gerçekten kötüdür. İnsanı çok zorlar. Ben Eğridir e ilk gittiğimde kabus görüyorum sanmıştım.
Sen kendini kötünün en kötüsüne hazırla.
Usta birliği nöbet ve sorumluluk açısından acemi birliğinden daha zor. Acemilik günlerini ararsın.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayar bildiğimi söylediğim için çok pişman oldum açıkcası, en iyi askerlik nöbet bence.

-37 derecede bu sözün aynısını tekrar edemezsin :) herkez sıcak bölgelerde askerlik yapamıyor. ben Sivas merkezdeydim ve derecenin -37 gösterdiği bir gecede nöbet tuttum. Pek bi güzel oluyor çok bi güzel oluyor.

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nöbette ancak cep telefonuyla geyik yaparsın, yükselen telefon faturası + soğuk yerdeysen, havada cabası. olurda yanında laptopunu götürürsün, o zaman nöbetler zevkli geçer, wireless'ı yakaladın mı, yayıl çimlere, gel keyfim gel.

ama yinede en güzeli yazıcılıktır. soğuk kış günlerinde bile sıcacık odada yazarsın birşeyler, karşında sadece sana ait olan bir bilgisayar, msn'in açık, bir yandan komutanın söylediği basit işleri yapıyorsun, diğer yandan, dream-weaver'da yeni siten için çalışıyorsun. birde çay söyleyip, yaktın mı sigaranı, krallar gibi geçer askerliğin.

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nöbette ancak cep telefonuyla geyik yaparsın, yükselen telefon faturası + soğuk yerdeysen, havada cabası. olurda yanında laptopunu götürürsün, o zaman nöbetler zevkli geçer, wireless'ı yakaladın mı, yayıl çimlere, gel keyfim gel.

ama yinede en güzeli yazıcılıktır. soğuk kış günlerinde bile sıcacık odada yazarsın birşeyler, karşında sadece sana ait olan bir bilgisayar, msn'in açık, bir yandan komutanın söylediği basit işleri yapıyorsun, diğer yandan, dream-weaver'da yeni siten için çalışıyorsun. birde çay söyleyip, yaktın mı sigaranı, krallar gibi geçer askerliğin.

Sen arkadaşı direk idari isler astsubayı yapmıssın. Bu arkadas yakında subaylık sınavlarına da girer. Bölük komutanı odasından bahset sen biraz :p

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bir tanıdığı mvardı orada server'alrlamı ağlarlamı ne birşeylerle ilgileniyordu ve bütün gün MSN'si açıktı. Görüşüyorduk, Komutanlarda birşey demiyormuş ama internet değil intranet varmış :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5