İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aylik 1TB trafikli yurtici sunucular 100$ baslayan fiyatlarla

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrintilar icin : http://www.sorf.org/hosting.php?pt=ds
url'de mevcut stok durumlari belirtilmistir sunucular 12 - 24 saat arasi teslimdir , paket'deki butun sunucularin aylik 1TB trafigi , 3mbit/secs 4mbit/secs 5mbit/secs olarak paketine gore hat kapasitesi degismektedir.

Datacenter : Sistemnet Telekom

Not : Sunucular unmanagement'dir.

Msn/Mail iletisim : [email protected]

Telefon : 0312 480 66 22 Fax : 0312 480 66 32

Saygilarimizla

Sorf Networks - www.SORF.org

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; Dikkatli bakarsaniz yaziyordu , Datacenter :Sistemnet Telekom

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pardon datacenter bilgisini görmemişim.Özür dilerim.

Ancak şimdi benim kafama bazı sorular takıldı..

Zamanında Nixcon'da sunucular unmetered değilken aylık sabit 1 TB trafik veriliyordu.Ve herkes,ki herkesin içinde siz önemli bir rol oynuyordunuz,günümüz Türkiye'sinde o fiyatlarla o trafiğin verilemeyeceğini söyleyip komplo teorileri üretiyorlardı.

Yok Nixcon Almanya'da,yok İsrail'de,yok Fizan'da v.s.

Şimdi sizin sunduğunuz paketlere bakıyorum..

Sunucular Türkiye'de..Konfigürasyonlar Nixcon sunucularına yakın..Trafik 1 TB ve PLESK lisansı da var.Ve bu sunucuları 100$'dan başlayan fiyatlarla veriyorsunuz..

Siz nasıl verebiliyorsunuz?

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tekrar Marhaba ; Nixconun sunuculara sagladigi hat ozellikleri ile bizimki bir degil malasef mesela ; Unmetered Bandwidth yada ; Taban Bağlantı: 10mbps
bizde bu tur 1 ibare mevcut degil sadece sagladigimiz hat 3mbit 4mbit ve 5mbit , aylik trafiklerde 1TB'dir , nixconun yazdigi 10mbps taban baglanti yaklasik 3-3.5 TB'e denk gelir bizim boyle bir vaad'imiz mevcut degil , nasil verdigimiz sorusunada gelince 1Agustos'dan itibaret hat ucretleri eskine nazaran bazi degisimlere ve indirimlere gebe kaldi ozellikle toplu hat alimlarinda , bu sebebden sadece laf'da 1TB bw vermiyoruz hem donanim hem hat olarak yazilan neyse musterilerimizin kullanacagida odur.

Saygilarimizla

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorumu o zaman şöyle sorayım..

Datacenter'ın kullandığı bağlantı tipi ve servis sağlayıcı hangisidir?

Servis sağlayıcı Türk Telekom onu biliyorum..

Peki ya ne tür bağlantı kullanılıyor?

Atm,FrameRelay,Metro Ethernet v.s.?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=336

5 mbps Metro Ethernet'in aylık fiyatı 1.476,33 YTL.Toptan alınırsa 1.180,88 YTL.

ATM fiyatları da baya tuzlu.En azından aylık 100$'ı karşılayamayacak kadar tuzlu onu biliyorum.Ve buna bir de PLESK lisansı dahil.

abacus' Alıntı:
Bandwidth yada ; Taban Bağlantı: 10mbps
bizde bu tur 1 ibare mevcut degil sadece sagladigimiz hat 3mbit 4mbit ve 5mbit , aylik trafiklerde 1TB'dir , nixconun yazdigi 10mbps taban baglanti yaklasik 3-3.5 TB'e denk gelir bizim boyle bir vaad'imiz mevcut degil

Nixcon'da şu anda 10mbps veriliyor ama tartışmaların ilk zamanlarında 1 TB standart limitli trafik veriliyordu.Ve fiyatlandırmanız da üç aşağı beş yukarı aynı.

sadece laf'da 1TB bw vermiyoruz hem donanim hem hat olarak yazilan neyse musterilerimizin kullanacagida odur.

Bir Nixcon kullanıcısı olarak 10mbps bağlantıyı gerçek anlamda kullanıyorum,kullanıyoruz.Ama konumuz Nixcon'un hizmeti değil.Sizin hizmetiniz..

Sırf fiyatlandırmasındaki kuşkular yüzünden "Sunucularımız Nixcon'da değildir" ibaresini mesajlarına ekleyen birinin Nixcon ile hemen hemen aynı fiyatlardan sunucu kiralaması.

Evet mantıklı bir açıklama bekliyorum.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ozaman bende size soyle bir cevap verecegim , datacenterin acik adresi mevcuttur kalkarsiniz gidersiniz beyler bayanlar siz dolandiricimisiniz kimsiniz diyebilirsiniz yada orada datacentere gezer inceler , gerekli arastirmaya yapar ondan sonra bu hatti nasil verebiliyorsunuz diyebilirsiniz, 10mbs taban baglantiyi nixcon nasil veriyor diye sormuyorsunuzda arastirmiyorsunuzda, adresleride belli degil , bizim verdigimiz 3 4 5 mbit hatta takildiniz sanirim mesela soyle dusunun 300mbit hattiniz mevcut lakin bunun sadece 200mbit'i kullaniliyor lakin siz o 200mbit hattan kazandiginiz ucret ile 300mbit'in maliyetini cikartabiliyorsunuz bu durumda geriye kalan 100mbit'i degerlendirmek adina bu tur kapmanya yapabiliyorsunuz umarim aciklayici olabilmistir , lutfen basligi kirletmeyelim sirket telefonumuzdan bize ulasip sormak istediklerinizi canli olarak gorusebiliriz onun haricinde basligi "chat sayfasina" donusturmezsek cok cok iyi olur.

Saygilarimizla

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
basvuru formu doldurup gezebilirsinz beyfendi ayrca 10mbps lafta degil sonuna kadar kullanıyorum hic bi aksama olmadı su ana kadar..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyfendi neden sinirlendiniz anlamış değilim.Başlık amacından sapmadı.Siz bir hizmet vaad ediyorsunuz biz de bu hizmet hakkında bilgi alıyoruz.Bilgi vermeyecekseniz başlık açmayın.

İsteyen beğenmediğiniz Nixcon'u da gezip görebilir ki ben bu cumartesi ( 3 gün sonra ) gidiyorum.

Konumuz bu değil.Sizin bu fiyatları nasıl verdiğinizdir.

Fiyatınıza PLESK lisansı da dahil.PLESK lisansı şu anda 25-30$ ortalamasında.Yani sizin sunucu+hat kiranız yaklaşık 70-75$'a geliyor.Hatta o şekilde bir karınız olduğunu varsaysak bile,sunucu donanım ücreti,eleman ücreti,elektrik ücreti,datacenter masrafı,kiralar,telefon su faturaları ve bir de devlete ödenen vergiler..

Bunların hepsini hesaplarsak bu fiyata bu sunucu verilemiyor.Hala net bir cevap alamadım.

Bu arada amacım sizi sıkıştırmak falan değil.Yanlış anlamayın.Ben bu fiyata aslında bu hizmetin artık verilebileceğini Nixcon'da gördüm.Bizzat yaşadım.Merak ettiğim nokta siz nasıl verebiliyorsunuz?

Büyük ihtimalle Nixcon'dan farklı bir teknoloji kullanıyorsunuz.Çünkü kendilerini baya eleştirmiştiniz.

Ayrıca dikkat ederseniz bu soruları zamanında sizler de bizlere soruyordunuz.Şimdi sorma sırası bizde.Cevap bekliyorum.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Basligin seyri Nixcon'a dogru gitmektedir o yuzden suan bundan rahatsizlik duyuyorum , Nixcon 10mbit taban baglanti sagliyor bizim boyle 1 hizmetimiz yok sagladigimiz hat miktarlari 3 4 5mbit'dir diye ustune basarak israrla soyluyorum aylik verdigimiz trafik 1TB'dir yani nixcon gibi 3 4 5 TB trafik vaad etmiyoruz saglamiyoruzda Nixcon sagliyor'sa bizide pek enterese etmiyor zaten 10mbit taban baglanti veripde nasil Unmetered Bandwidth yani turkce olarak "limitsiz trafik" oluyor onuda pek anlamis degiliz ayri bir konu bu bizim sagladigimiz hizmetin gerekli mali aciklamasinida zaten bir onceki mesajimda belirtmistim , verdigimiz hizmetin Nixconla kiyaslanmasida yanlis her datacenterin (firmanin) hizmet politikasi stratejisi degisiktir ,ayrica bizim davetiye gondermemize de gerek yok isteyen her sahis ziyaret saatleri cercevesinde musteri olsada olmasada gezebilme olanagi mevcuttur , nixconun teknolojisi sudur bizimki budur diye 1soylemimizde yok , hizmetimiz budur 15 gun ucret iade garantisi ile bu hizmeti veriyoruz alirsiniz kullanirsiniz vaad ettigimizin tersi 1 hizmet alirsaniz ucretinizi ger iade ederiz konunun ustune gitme amacinizida pek anlayamadim sahsen , Nixcon'u verdigi hizmetle kiyasliyorsunuz biz o tur 1 hizmet vermiyoruz verdigimiz limitler belli , kendi datacenterinizin bizim verdigimiz hizmetin 3 5 mislini nasil verdigini oturup sormuyorsunuz bizim verdigimiz 1TB trafik'e takilmanizida anlamis degilim ve lutfen rica ediyorum daha cok sorulariniz varsa lutfen telefonla iletisim kuralim daha seri sekilde sizi aydinlatabiliriz, baslik uzayip gitmesin.

Saygilarimizla

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyfendi,

Bir ay önce Türkiye'de 1 TB trafik verilemez derken şimdi 1 TB trafik verip bizi başkalarıyla kıyaslamayın diyorsunuz.

Herkesin şirket politikası farklıdır.Doğru söylüyorsunuz.Bu durumda başkalarının davetiyeli ziyaret sistemini eleştirmeniz yanlış ama.İster davet eder ister etmez.Bu da onların şirket politikası.

Ayrıca hala sorumu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.BEN TABAN BAĞLANTINIZI V.S. SORMUYORUM.

1,5 AY ÖNCE NIXCON 1 TB LİMİTLİ TRAFİK VERİYORDU VE SİZ O ZAMANLAR ELEŞTİRİYORDUNUZ TÜRKİYE ŞARTLARINDA BU TRAFİK VERİLEMEZ DİYE.HATTA FİYAT TEKLİFLERİNİZE "SUNUCUMUZ NIXCON'DA DEĞİLDİR" DİYE NOT DÜŞÜYORDUNUZ.AMA ŞİMDİ SİZ AYNI TÜRKİYE'DE 1 TB TRAFİĞİ NİXCON İLE AYNI FİYATA VERİYORSUNUZ.BENİM ELEŞTİRDİĞİM VE SORGULADIĞIM NOKTA BURASI!!!

Ve hala mantıklı bir cevap alamadım. 200mbps trafikten yeteri kadar kar edip 100mbps trafiği zararına satma fikri bana anlamsız geliyor.Çünkü iş sadece hat da bitmiyor.Yukarıda da saydığım gibi kiralar,faturalar,vergiler,ssk-bağkur primleri..Daha neler neler..

Tekrar söylüyorum.Bu hizmeti veremezsiniz demiyorum.Çünkü Türkiye'de veren yer var.Bu imkansızlığı ortadan kaldırıyor.Ancak siz bu hizmet verilemez derken nasıl veriyorsunuz onu merak ediyorum.Umarım bu kez sorumu anlatabilmişimdir.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyefendi ;

Zararina satma gibi 1 durum olabilirmi yapmayin lutfen , ticaretten ne kadar anladiginizada supheliyim 300mbit hattin maliyetini 200mbit ile karsilayabiliyorsak geriye kalan 100mbit hattimiz ile vatandaslarimiza 1 kapmanya yaptiysak bunun neresi elestrilecek 1 durum sahsen cozemedim , Nixcon adli datacenterin elbette vermesinden kusku duyarim bir musteri olsam nedenmi ;

1-Datacenter acik adresi mevcutmu
2-Sabaha karsi 5'de telefon ettiginizde datacenter'de telefona bakan varmi yokmu yoksa nasil ciddi operasyonlar yapilabilir
3-Her sunucu icin 10mbit taban baglanti , aylik "limitsiz trafik" veriliyor dikkatini cekerim her sunucu icin.

Simdi bizim sagladigimiz hizmete gelelim ;

1-Datacenterimizin acik kimligi mevcut bizim kartlarimiz acik.
2-Her turlu riskli operasyonlariniz yapilabilir , istediginiz saat'de istediginiz sekilde ulasabilirsiniz.
3-DİKKATİNİZİ CEKİYORUM BU SATİSİMİZ STOKLAR İLE SİNİRLİDİR HER ZAMAN STANDART OLARAK VERDİGİMİZ BİR HİZMET DEGİLDİR.

Siz nixcon ile calisiyor olabilirsiniz memnunsunuzda sorununuz yok , bazi sorularim var cevap istiyorum diyorsunuz size cevablarinizi aciklayici sekilde veriyoruz dahada olmadi buyrun gelin yuzyuze konusalim diyoruz , daha ne yapabiliriz sizin icin , isterseniz siz telefonunuzu ozel mesaj ile iletin biz sorularinizi canli olarak yanitlamaya calisalim , ve lutfen datacenter yada hizmet mukayesine girmeyelim , hizmetimizden kuskunuz varsa almayin faydalanmayin , basligimizda stoklarla sinirlidir ibaresi yer almaktadir yani bu nedemektir bu kampanya sinirlidir , belirli bir satisdan sonra durdurulacaktir , yani ticaret mantelesine bakarsak , bos'da duran 50mbit 100mbit yada 500mbit hattimiz icin 1 kampanyadir , ayrica Nixcon ile ayni fiyata hizmet vermiyoruz "10mbit taban baglanti aylik limitsiz trafik" gibi 1 ozellik bizde gorebildinizmi lutfen dikkatli inceleyiniz.

Saygilarimizla

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayırlı olsun. Bu tip hizmetlerin çoğalması hepimizin yararınadır.
Bol kazançlar dilerim.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10mbit baglantı 3tb a denk gelir kaldıki nixcon 1 1.5 ay önce 2mbps hat vermekteydi ve sizde nasıl oldugunu sorup duruyordunuz simdi aynı hizmeti siz veriyorsunuz ve sorulara cevap vermekten kacıyorsunuz ben söylediklerinizde bilhost un sordugu soruya yanıt bulamadım..

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tek soru sormak isterim
verilen hatlar Shared diger bir deyişle "paylaşımlı " mıdır ?
yoksa her user için Dedicate hat diger bir deyişle "kişiye özel" mıdır ?
örnek vermek gerekirse
100$ için aldığımız hizmetin tam (ve net olarak) karşılığını belirtirmisiniz ?

(kimseyi karalamak istemiyoru sadece yanlış anlamamak için soruyorum)

sözü geçen her iki firmayı da tanımam ve uzun zamandır bu işi yapan birisi olarak bu tür şeylere dikkat ederim.

bazı firmalar (burda da var net oalrak biliyorum) 10mbit hattım var diye yola çıkıyor ama biz bunun gerçek olmadığını max 5mit hattı kullanıcılarına toplamda 20mbit hat kadar satış yaptıklarını biliyoruz

siz firma olarak çizginin hangi tarafındasınız onu öğrenmektir amacım.
Saygılarımla

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayin Cem Adak , gayet guzel 1 sekilde 10mbit hattin 3TB trafik edecegini hesapliyor ve biliyorken asagidaki 2'lemeyi aciklarmisiniz ;

-Unmetered Bandwidth
-Taban Bağlantı: 10mbps

yani sizinde dediginiz gibi , 10mbit hat 3TB trafige esitse , unmetered (turkcesi : metresiz , limitsiz demektir) bandwidth veriliyor burada 1 kavram sorunu var ve ustune basarak soylemem gerekirse , Nixcon 4 ay once , 2mbit hat + 1TB trafik vermis olabilir bizde bunu elestirmis olabiliriz elestirdikde , bir musteri gozuyle yaklastigimda suphelerim gayet tabi olacaktir , adresi belli olmayan ripe kayitlarinda bir uganda gozuken bir turkiye gozuken bir israil gozuken , gecenin 4'unde bir aciliyet iceren 1 problem oldugunda telefonla ulasamiyorsam (belki o an internet baglantim mevcut degil ticket acamiyorum acamayacagim..) datamerkeziyle nasil ciddi operasyonlar yurutebilirim , ve tekrar soyluyorum bu hizmet sinirli ve stokludur , bu fiyatlara nasil bu hizmeti verdigimizde gayet tatmin edici sekilde aciklamis bulunuyorken lutfen "buzagi" aramayalim.

Saygilarimizla

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayin Mask ;

Verilen hatlar havuz'dan paylasimli degildir , her sunucunun kendine ait 3 4 5 mbit/secs hatti ve aylik trafigi mevcuttur.

Saygilarimizla

H

hostwrite

Misafir
güzel bir çalışma ve böle şeylere ihtiyaç oluyor satışlarınızda başarlar dilerim.İnşallah böle kampanyalarınız devam eder de bizde ileride faydalanırız...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5