İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

aynı anda onlarca resmi nasıl küçültürüm?

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
merhaba arkadaşlar html ile oto galeri sitesi yapıyorum binlerce resim var bunları photoshopla nasıl aynı anda küçültebilirim acaba? daha önceleri yapıyodum ama baya zamandır ugraşmayalı unutmuşum yardımcı olursanız sevinirim

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hocam çok saol dedigim gibi binlerce resim var tek tek baya ugraştırır.çayda içmeye zamanım kalmaz:)

obidergi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
image resizer diye arar mısın? 300 kb lık küçük bir program vardı ama kaldırmıştım programı, ismini hatırlayamadım şu an.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
hocam çok saol dedigim gibi binlerce resim var tek tek baya ugraştırır.çayda içmeye zamanım kalmaz:)

Ya benim de bir ara kullandığım bir program vardı süperdi ama hep tek tek be kardeşim valla bulursan öyle bana da yollarmısın ...

Ya da burada paylaşırsan sevinirim...

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bi kaç program var ama baya uzun sürüyor indirmesi.başka programa ihtiyaç yok photoshop var ama çözmem lazım birazdaha araştırıyımda arkadaşlar inşallah yaparız saolun

obidergi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vlo image resizer, buldum. yeterince hızlı bir çözüm. küçültülcek resimleri bir klasöre topla, o klasörü göster ve boyutunu ver. sen o sıra çayı bitirirken o da bitirir;) baya hızlı;)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
image resizer arkadaşımızın dediği programla işini hızlı ve rahatca yapabilirsin.Küçülteceğin resimleri seçip, toplu halde yapabiliyorsun.Ama sanırım 100 resim yada aynı anda 50 resimi yapıyordu.

obidergi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben birkaç yüz resmi yapmıştım diye hatırlıyorum ama uzun süre oldu. yanlış yönlendirme yapmış olmayayım:)

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
vlo image resizer, buldum. yeterince hızlı bir çözüm. küçültülcek resimleri bir klasöre topla, o klasörü göster ve boyutunu ver. sen o sıra çayı bitirirken o da bitirir;) baya hızlı;)

maşallah tam istedigim gibi sesden hızlı yaff küçültüyor eyvallah çok saolun arkadaşlar

GonulAdami

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
image resizer programı ile küçültürken boyutları düzgün ayarlayamıyor yanlış hatırlamıyorsam. Bende galeri sitesi yaparken kullandım ama yaptığınız resimleri ps'de açıp baktığınızda boyutu farklı gösteriyor. Onun yerine ps'de tek tuşla tek tek hızlı şekilde de yapabilirsin. Atıyorum F5'e atama yapıyorsun ve ona basarak hızlı bir şekilde düzgün olarak yapabilirsin ayrıca klasöre kaydediyor kendisi istediğiniz şekilde. Uzantısını ve klasörü belirle tek elinle çayını içerken diğer elinde tek tuşa basarak işini bitir....

Evde olmadığım için ps bu bilgisayarda yok onun için anlatımı yapamıyorum ama basit şekilde yapabilirsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5