İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

<b> mi <strong> mu ?

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2'side kalınlaştırmaya yarıyor. Ancak 2 kod olması kafamı karıştırıyor. Genelde profesyoneller <strong> kullanıyor. Tema vs. kalınlaştırmada bu kullanılıyor. Botlara bir etkisi, ve aralarındaki farklar neler ?

Soruları genel olarak toparlayıp düzgün bir biçimde soramıyorum kusura bakmayın.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Genelde profesyonel kodlamalarda (özellikle tema yapımında) <strong> kullanılıyor. Herhangi bir sitenin kaynağına bakıp da bunu anlayabiliriz. Ancak ben <b> kullanıyorum. Hangisi daha iyi bilmiyorum, bilir bir kişi tarafından cevap gelir heralde. Ben de merak ettim.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
<strong> elementini kullanmak daha doğru, tam olarak emin olmamakla beraber bazı yeni tarayıcılarda <b> elementini tanımlayamayacağını düşünüyorum, örümcekler bakımından da bir farkının olduğunu düşünmüyorum

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<b> görsel sunum (presentational), <strong> yapısal (structure element) taglardır.
Ayrıca XHTML taglarında b yoktur, strongu kullanmanızı tavsiye ederim.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
profesyonellikle alakası yok kullandıgı programa baglı frontpage de <b> kullanılıyor mesela

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bold ben kendimi bildim bileli B kullanıyorum. Strong 'un kelime manası ne dir bu arada?
Bakın burada yazarken bile koyu yapmak için B ye tıklıyorsunuz (yani Boldun B sine)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Güçlü :) Ibrahim Tatlıses'in güçlüsü mü vardı bi ara.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
b ile strong aynı işlevi görüyorlar, yani metni kalın hale getiriyorlar fakat w3c standartları açısından düşünülürse b yerine strong kullanmak gerekir. Web standartlarını w3c belirlediğine göre bir süre sonra çıkacak olan tarayıcılar b yi desteklemeyecektir. İleride sorun yaşamamak için eski model b yerine yeni model olan strong'u kullanmak daha akılcıdır.

Strong kelimesi İngilizcede güçlü, kuvvetli anlamına gelir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5