İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bAcklink artırmanın çakallıkları =)

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SORU :
Değerli arkadaşlar, www.okul.com isminde bir sitemizin olduğunu varsayalım.
Bu sitenin back linkini artırmak için;

a) www.okul.com/sinif.htm şeklindeki bir sayfadan okul kelimesiyle ana sayfaya link vermemiz back link yerine geçer mi?

b) subdomain açarak örneğin; sinif.okul.com şeklinde yaptığımız sayfadan kendi sitemize link verdiğimizde www.okul.com/sinif.htm seçeneği ile aynı etkiyi mi yapar.

c) sinif.okul.com şeklindeki bir sayfadan kendi sayfama ( atıyorum) 200 adet backlink yapıp indexletsem bunun backlink şeklinde bir yararı olur mu ?

Bende sordumu bayramlık ağzımı açıp soruyom hea. Şimdiden tşk.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
a. & b. evet bunlar backlink olur.
c. bunlardan gelecek teş şey zarar olur :) ( google salak bi böcek değil ) aynı serverde bulunan farklı sitelerden gelen backlinkler bile işe yaramıyor. ve black list nedeni sayılıyor neredeyse. bu çakallık deil salaklık olur.

webfaresi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı IP olduğu için bişi kazandırmaz sanırım sana ...

not : benim düşüncem.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı ip olsa pr etki etmez amma, backlinke etki eder diye biliyorumm ama yinede bir danışmak lazım.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
a. & b. evet bunlar backlink olur.
c. bunlardan gelecek teş şey zarar olur :) ( google salak bi böcek değil ) aynı serverde bulunan farklı sitelerden gelen backlinkler bile işe yaramıyor. ve black list nedeni sayılıyor neredeyse. bu çakallık deil salaklık olur.

arkadaş gerekli cevabı yazmış alıntıda gorduğun gibi ama serverler aynı olduğu icin etki edeceğini sanmam hatta tam tersi banlanabilirsin bu uyanıklığın yuzunden

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki hangi sayfalardan backlink aldığımızı "ayrıntılı" gösteren bir site var mı

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iwebtool.com da subdomainler backlink olarak görünüyor.
Şimdi subdomainlere yükleneyim.
tşk arkadaşlar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iwebtool.com da subdomainler backlink olarak görünüyor.
Şimdi subdomainlere yükleneyim.
tşk arkadaşlar.

önemli olan google ın nası gördüğü bence belki spam olarak algılayabilir 1-2 taneden fazlasını iyicene öğrenmeden yapmamanı tavsiye ederim

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence etki eder.Aynı siteden link aldığnızda, kendi sitenizin linklerine bakın.Tek link görmiyeceksiniz.Aynı siteden olmasına rağmen onlarca link görüncektir.Bu sebeple bence etkisi( katkısı ) olur.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence zararı vardır. hemde fazlası ile zararı olur. aynı domain üzerinden kendi içine link. kötü..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
bence zararı vardır. hemde fazlası ile zararı olur. aynı domain üzerinden kendi içine link. kötü..

Bence o googlenin sorunu.
Ben kendi ana sayfama link verebilirim. Alt sayfalarıma link verebilirim. Bu sebeple beni back list gibi birşeyle suçlayamaz.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
link vardır backlink vardır.. dediğim gibi google nin böcüü sandığımız kadar salak deil.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Site içerisinde verdiğimiz linklerin ne zaman backlink olacağı belli değil ki.
Ve aynı ip üzerinden konusunda tam emin değilim.
Ve şöyle düşünüyorum. Ne kadar çok backlink o kadar çok köfte.

webfaresi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen yonel subdomain'lerine boşa boşa kas kendini ;Z biz adam dioz etki yapmaz halen o bunu goruyo su bunu goruyo die at koştur sen kafana göre boşa uğraş bunlar boşa

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iyide bu mantikla kimse kendi sitesinde diger bir sitesinin reklamini yapamayacakmi yani?

Yada ayni serverde barinan yüzlerce site var bu siteler aynis erverde oldugundan habersiz birbirine link verdiginde blacklistemi girecek. Bu bana oldukca sacma geldi...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
gerçekte zaten kendi sitelerine reklam yapmak yasak, saymaz google ancak farklı ıplerde olursa sitelrin o site senin değildir diye backlin olarak gözüküyo arkadaşın yaptığı aynı ıpden dabire link vermek bu banla sonuçlanır bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5