İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bAcklink artırmanın çakallıkları =)

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu durum biraz karışık. Türkiye de hosting ve domain sağlayan class c ip si aynı olmayan kaç tane server var ki. Çok olsa 500 adet( belki ) bunun dışında 2000 3000 backlinki olan siteler var muhakkak ki aynı ip denk gelecektir.
Bu durumdan dolayı google banlayabilir mi o halde ?

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
neden banlasınki
mesela bir sitede 100 tane template var bunu bir forumda yayınlıyorsun google bunu 100 backlink olarak algılar(tabi bununda bir spam sınırı vardır mutlaka). ama aynı ipten backlinkler değersizdir.Bazı baclink sorgusu yapan sitelerde hem backlinkleri görebiliiyorsun hem de sana farklı olarak kaç tane ipten backlink gelmiş görebiliyorsun işte değerli olanı farklı iplerden gelen backlink :)

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorun çözüldü bir kaç tane ip satın almak kaldı geriye sanırım :))
ğüzel paylaşımdı teşekkur ederiz.

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
imzamdaki linklerden birini kullanarak artırabilirsiniz. kazan kazan mantığı

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı ip den etki etmediği düşüncesine katılmıyorum.. büyük hosting şirketlerinde bir serverda tek ip ile yüzlerce site barınıyor.. onlar birbirine link verince sayılmıyormu? yada spammı oluyor? ;)

Olayı şöyle bir örneklede pekiştirebiliriz: engadget.com adresinin pagerank değerine baktığınızda ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz, siteye girip baktığınızda 75 tane aynı serverda barınan blog sitesinin birbirine çapraz link verdiğini de göreceksiniz..
http://whois.domaintools.com/engadget.com burdan whois yapıp bilgilere baktığımızda aynı serverda diğer 75 blog sitesininde barındırıldığını görüyoruz..

Sonuç: Aynı ipyi kullanan websiteleri çapraz link yaptığında, hem pagerank'a katkısı olur hemde backlink kazandırır.. Kanısındayım..

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olu mu olmammı be yaw

aynı ip den etki etmediği düşüncesine katılmıyorum.. büyük hosting şirketlerinde bir serverda tek ip ile yüzlerce site barınıyor.. onlar birbirine link verince sayılmıyormu? yada spammı oluyor? ;)

Bende senin gibi düşünüyorum ama üstadlar olmaz dio başka bişey demiyo

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Olayı şöyle bir örneklede pekiştirebiliriz: engadget.com adresinin pagerank değerine baktığınızda ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz, siteye girip baktığınızda 75 tane aynı serverda barınan blog sitesinin birbirine çapraz link verdiğini de göreceksiniz..
http://whois.domaintools.com/engadget.com burdan whois yapıp bilgilere baktığımızda aynı serverda diğer 75 blog sitesininde barındırıldığını görüyoruz..

Sonuç: Aynı ipyi kullanan websiteleri çapraz link yaptığında, hem pagerank'a katkısı olur hemde backlink kazandırır.. Kanısındayım..

katılıyorum.Bence backlink olsunda, kendi sitenizden olsun..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bence google ı o backlinkleri sayacağını hiç sanmıyorum gözükür backlin olarak ama saymaz google kendi sitelerinize verdiğiniz linklere hiç de iyi bakmıyo sonuçta salak ta değil class ıp de bunu için çıktı zaten eskiden böyle düşünenler olayı abartınca cıktı (google da backlin amacı ne sizin sitenizi iyi bulan kişilerin karşılıksız link vermesi) tabi denemektede yarar var:D

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynı dc den kullanacağın IP lerinde bir farkı olacağını samıyorum :) Yani en azından kontrol varsa "00.00.0." Son noktaya kadar vardır.

valla siber hocam aynı dc 6 tane ip im var özellikle satın aldım hepsi birbirinden farklı yinede olmaz mı diyosun tam anlamış deilim :) ama ben yinede sansımı deneyecegim. eğer olursa size pm atarım :)
saygılar..

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama bu pr için örnek vermiş backlink dememiş ?

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pr de ne olaki dön backlinke :=)

pr ler neyle sağlanıyor ?:)

matematiksel sağlama olarak haklısın fakat bir linkin pr ye çok az etki etmesi söz konusudur fakat backlink olarak sayılması biraz daha esnektir (etkisi fazladır ) kanaatindeyim.
backlink ile pr arasında az da olsa bir fark vardır sanırım...

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BU YAZDIKLARINIZ HİÇBİR ŞEKİLDE BACKLİNKE VE PR YE ETKİDE BULUNMAZ.İMKANSIZ

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5