İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Backlink Güncellemesi oldu

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pr güncellemeside yakındır geliyor :) Diğer aya bekliyoruz googledan bir güzellik..

Ama benim takıldığım bir nokta var.. Neoobe.com bu sitenin prsi önceden 0 gibi hatırlıyorum.. Sitenin sahipleri bu forumada üye..

Arkadaşlar bu sitenin Pr si ne zaman 1 oldu?

http://www.neoobe.com

iyi çalışmalar?

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Google Reklamı var sitede belki googlebot indexlerken PR güzelliği de yapmıştır :D

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar, en son PR guncellemesı ne zaman oldu?
kac ay once?

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadşalar backlink ne zaman güncellendi ve nerden tam olarak takibini yaparız ve öğreniriz ?

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can' Alıntı:
arkadaslar, en son PR guncellemesı ne zaman oldu?
kac ay once?

google pagerank güncellemesi en son 7 ekimde yapıldı.
periyotlar ise düzensiz.
yenisi ne zaman olacak: bekleyip göreceğiz.

S

sevdik

Misafir
sorun

Arkadaslar birkere su PR(pagerenk) nedir ? burada bu kadar YAZI YAZILIR AMA NE OLDUGUNU YAZANI GORMEDIM MESELA BEN BILMIYORUM

ESKI SITEMIN www.modachat.com un Pr si 4 olarak gözüküyor www.sitelerim.info dan baktigimda www.sevdik.net yeni sitem 1 aylik fln daha buyuk hit olarak eskisinden PR si 0 ben anlamadim bu isi sayfa bakimindan,hit bakimindan yeni sitem daha buyuk ama Pr si 0 bilgi verirseniz sevinirim

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sana çok kısaca şunu söyleyeyim.Googlenin bir siteye verdigi önemdir.
İnsanların link verdigi site kötü site olamaz.insanlar kötü bir siteye link vermez mantıgı üzerine kurulmuştur.Pagerankı yüksek olan siteyi {aynı şartlar altındaki sitelerden } üste çıkaralım mantıgı üzerine kurulmuş bir oluşum pagerank.
http://toolbar.google.com dan indir toolbarı.kur bilgisayarına.sitelerin ve sitenin pagerankına bakarsın.Ne kadar çok dost siten olursa pagerankın o kadar artar.

Basit bir örnek vereyim
www.uslanmaz.com sitesi 3 aydır kapalıdır.Ama hala linki bir sürü sitede var.
ve kapalı olmasına ragmen hala
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&c2coff=1&q=mp3&btnG=Ara&meta=lr=lang_tr

şekilde görüldügü gibi 3.sıradadır :cool:

B

besiktaslim

Misafir
google ın diğer sitelerdeki link sayına ve onlarında pagerank(aramada önemlilik sırası) bakarak siteneverdiği puan gibi bişey :) puanına göre aramada üstlere çıkıyorsun.

aslında burdaki inanış 1 sitede sadece index sayfasında olması yeterli gibi deniyor ama nekadar çok sayfada linkiniz varsa okadar pr ++ alırsınız mesela benim sayımlarımda ilk 1000 backlink sıralanışı şu şekilde

klarnet.net 80
------------------
ceplik.com 30
forum.iyinet.com 20
-------------------
toplist100.net 10
xeec.com 10
siterehber.com 10
aylin18.da.ru 10

çizdiğim yerlerdede artışlar vardır yani 1 kademe daha önemli link :)
onçün siteleriden full sizin linkinizi gösteren sitelerle link değişimine girmeniz öneririm

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar, bugun Backlınk guncellenmesının yanısıra bazı sıtelerın PR sınde de degısıklıkler olmustur, haberınız olsun.
Google genel olarak PR update ını henuz yapmadı fakat bazı sıtelerde bugun ıtıbarıyle PR artısı/azalması gorulmustur...

B

besiktaslim

Misafir
okadar yere daha eklendi site heralde güncelleme olunca pr patlaması olucak yaw sıkıldıkça biyere ekliyorum daha napıyım :D

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pagerank

Pr yükseltmek hem çok zor hemde bi o kadar kolay eger işi bilirsen.
Geçen gün topic açtım firefox a destek olun diye pek kişi takmadı ama listede Türkleride görmeye başlamak güzel.

http://www.spreadfirefox.com/?q=affiliates/top250

bu sitenin şu an görünen pagerank degeri pr6 ama bir sonraki güncellemede en az pr8 olacak ki backlink sayısı onu gösteriyor...
Üye olun adamlara destek verin sizin linkinizi sayfalarında yayınlıyorlar zaten.

Özetle Pr6 ve üzerindeki bir siteden aldıgınız tek bir link ile pr6 olabilirsiniz.
1000 adet pr4 siteden link almaktansa 1 tane pr6 siteden link almak daha iyidir.

B

besiktaslim

Misafir
ewet aslına bakarsan rihter ölçeği gibi 1 ölçek arttığında 10 kat daha etkili oluyor tuhaf bişey nasıl çalıştığını tam olarak çözemiyorda insan :)
sitedeki link sayısına bakıyor o kesin + sittenin pr ine balkıyor birde bunların arasında oran vardır zaten. tabi tahmini atıyoruz ama...

firefox hakikaten çok güzel yanlız flash plugin vs kurulu gelmiyor bu arada sırf firefox 1.0 ver. duyurdu diye dünyada partiler verildiğini biliyormusunuz !?

bizim burdada Ankarada yapılacakmış .. uzak olmasa belki gidilirdi.. aslında istanbuldaki webmasterlar bi pazar buluşsakmı ne :) internet 4Gbp/s olmasınıda kutlarız anca ozaman olur böyle bişey :p

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar su anda pr guncellemesi oluyor sanirim benim 3 olan site simdi 0 boyle birsey olamaz heralde?

B

besiktaslim

Misafir
:D olabilir tabi baclick lerini kaybettiysen neden olmasın ama zannetmem google toolbardan bakıyorsan arada bir yanlış gösterebiliyor. banada +-1 çok gösteriyor biraz bekle belki düzelir

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar backlink güncellemesi herhalde herkeste olmadı ? çünkü ben kendi backlinklerime baktım daha hiç bir şey eklenmemiş. yani bir sürü sitende link var ama backlinklerde hala çıkmamış. herhalde benim sitenin backlinkini güncellemediler.

ayrıca diğer sitem (www.turkwebmasters.net) deki backlinklere bakınca sonuç bulunamadı diyor anlamadım gitti..

U

ulukislali

Misafir
akreplist, bendeki toolbar da, akreplistin PR si 3, mp3musicsites ise 0 görünüyor.
Bendeki PR'larda degisiklik yok. Hala 4. (www.onur-web.de)' sadece index sayfasi oldugu halde ve diger sayfalar halen yapimda oldugu halde.
---------------
www.berin.de

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5