İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bankaların hesap işletim ücretleri adaletsizliği

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Garanti bankası yıllık 50 ytl hesap işletim ücreti alıyor. Bu parayı vermek açıkcası bana çok koyuyor. 8 milyon hesabın işletildiğini varsaydığım bu banka ne hakla yılda 8 000 000 x 50 ytl gibi rakama el koyuyor ? Üstelik her hesap türü için farklı miktar alıyor. Döviz hesabından mesela 8 € mu ne alıyor.

Bunun önüne geçip tüketici mahkemelerinde paralarını alanlar var. İşlemlerin nasıl yürüdüğünü biliyorsanız bende bu adamlardan paramı almak istiyorum. Bilen var mı ?

A

a.ışık

Misafir
ben de şikayetçiyim bundan! acaba biyere şikayet edip hakkımızı arayıp
geriye dönük olarak bütün paramızı alamaz mıyız bunlardan ??

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Garanti bankası yıllık 50 ytl hesap işletim ücreti alıyor. Bu parayı vermek açıkcası bana çok koyuyor. 8 milyon hesabın işletildiğini varsaydığım bu banka ne hakla yılda 8 000 000 x 50 ytl gibi rakama el koyuyor ? Üstelik her hesap türü için farklı miktar alıyor. Döviz hesabından mesela 8 € mu ne alıyor.

Bunun önüne geçip tüketici mahkemelerinde paralarını alanlar var. İşlemlerin nasıl yürüdüğünü biliyorsanız bende bu adamlardan paramı almak istiyorum. Bilen var mı ?

2 tane otomatik ödeme emri vermiştim garantiye. Elektrik ile ADSL. 1 tane vadesiz YTL hesabım var. 2 senedir hesap işletim ücreti filan kesmiyorlar benden.
Bence sizde evinizin (yoksa) ailenizin evinin faturalarından en az 2 tanesini garantiye bağlatın. hesap işletim ücreti derdinden temelli kurtulun.

Not: 2 adet oto ödeme talimatı sadece 1 tek vadesiz YTL hesabını muaf tutar.
Dövizde otomatik ödemede işe yaramıyor diye biliyorum. İkinci ve Üçüncü vadesiz YTL hesapları içinde 2'şer tane daha otomatik ödeme emri gerekir. Zaten Aynı bankada birden fazla vadesiz YTL hesabına da gerek varmıdır ?

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garanti'de 31 Ekim 2007 tarihinden sonra açılan vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesap numaranız çok önemli değilse internet üzerinden eski hesabınızı kapatıp, yeni vadesiz hesap açabilirsiniz.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Garanti'de 31 Ekim 2007 tarihinden sonra açılan vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesap numaranız çok önemli değilse internet üzerinden eski hesabınızı kapatıp, yeni vadesiz hesap açabilirsiniz.

Bunu öğrendiğim iyi oldu
Ziraat kullanıyorum ben yıllık 7,5 lira :)

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende ziraat kullanıyorum geçenlerde para yatar yatmaz kesmişler aslında garanti ve iş bankasından hesap açtırmayı düşünüyorum kredi kartı da alacam ama hangisinden alsam diye tereddüt ediyorum. zannedersem iş bankası ideal

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@cepwap teşekkürler bilgi için. deneyelim soralım araştıralım.

2 tane otomatik ödeme emri vermiştim garantiye. Elektrik ile ADSL. 1 tane vadesiz YTL hesabım var. 2 senedir hesap işletim ücreti filan kesmiyorlar benden.
Bence sizde evinizin (yoksa) ailenizin evinin faturalarından en az 2 tanesini garantiye bağlatın. hesap işletim ücreti derdinden temelli kurtulun.

Not: 2 adet oto ödeme talimatı sadece 1 tek vadesiz YTL hesabını muaf tutar.
Dövizde otomatik ödemede işe yaramıyor diye biliyorum. İkinci ve Üçüncü vadesiz YTL hesapları içinde 2'şer tane daha otomatik ödeme emri gerekir. Zaten Aynı bankada birden fazla vadesiz YTL hesabına da gerek varmıdır ?

demişsin de bana bu da mantıklı gelmiyor. bunun karşılığı 25 ytl değil ki ? neden böyle birşeyi kabul ediyorlar anlamıyorum. tam bir kafaya göre işlem bu. saf insanları kandırmak işte.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bide her bankadan hesapları ve o banklarda birçok hesapalara sahip insanlar napsın:D kısaca yıllık ben bi 400-500 çöpe para atıyorum ve elimdende bişey gelmiyo.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@cepwar verdiğin bilgi 4440333 nolu garanti telefonuna göre YANLIŞ bir bilgi. böyle bir durumun olmadığını her hesaptan ücret alındığını söylediler. sadece;

- 2 adet otomatik ödeme talimatı olan hesaplardan
- öğrenci hesaplarından
- maaş hesaplarından

ücret kesilmediğini söylediler. Ama ben hakkımı bir de tüketici hakem heyetleri ile arayacağım. zaman kaybı olucak bu seferde. en güzeli iki otomatik ödeme talimatı verdirip her altı ayda bir bir kez otomatik ödeme yapmasına izin vermek gibi.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Benim hem garantiden hem iş bankasından hemde word'den kredi kartım var böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım

Tiberian

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Sununla ilgili bir kaynak gösterirseniz gidip garanti bankasından hesap acıcam....(Hesap acmak icin birde 50 ytl hesapta olması gerekiyormus sanırım...)

Ayrıca bir bilen gercekten konu hakkında yorum getirirse cok iyi olur....

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iş bankası hesap açarken bir şey istiyor mu? şu kadar bulunması gerek filan diye

konu dışı : bu konuyla tag 'ın ne alakası var "kör tuttuğunu öper" :D

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
benim hesabım iş bankasından
1 / 2 sene önce aldım
alirken bişi istemediler :))

şimdi bilmiyorum isterlermi istemezlermi :))
ama yıl başinda 20 YTL kestiler benden :)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sununla ilgili bir kaynak gösterirseniz gidip garanti bankasından hesap acıcam....(Hesap acmak icin birde 50 ytl hesapta olması gerekiyormus sanırım...)

Ayrıca bir bilen gercekten konu hakkında yorum getirirse cok iyi olur....

hocam yazdım ya, garanti öyle bir şey yok diyor. şartlarıda yazdım zaten yukarda.

Tiberian

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İş bankası'na ögrenci belgeniz ile beraber hesap acarsanız hesap ücreti alınmaz..

6 aylık 19 ytl gibi bir ücret alıyorlar..

@webyazılım

Kusuruma bakmayın o kısmı okumamıstım..Bilgilendirme icin tesekkürler..

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim hesabım iş bankasından
1 / 2 sene önce aldım
alirken bişi istemediler :))

şimdi bilmiyorum isterlermi istemezlermi :))
ama yıl başinda 20 YTL kestiler benden :)

öğrencilerden 4-5 ytl bişi alıyolar o kadar. sonra ne de olsa parası olur diye işte...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Garanti Bankasının şöyle bir uygulaması var,
İnternet Bankacılığında işlem yapmak (havale, eft, sanal kart kullanımı vs) için cep telefonunuza sms ile bir şifre gönderiyor ve bunun ücreti faturanıza yansıtılıyor yada kontürlü hatsa kontörünüz anında düşüyor.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garanti Bankasının şöyle bir uygulaması var,
İnternet Bankacılığında işlem yapmak (havale, eft, sanal kart kullanımı vs) için cep telefonunuza sms ile bir şifre gönderiyor ve bunun ücreti faturanıza yansıtılıyor yada kontürlü hatsa kontörünüz anında düşüyor.

tamam bunu anlarımda, hiç işlem yapmadığım 2007 ikinci yarısı için alınan para nedir ? hiçbir hareket yok ki...

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gerçektende tam yerinde bir tag girilmiş
kör tuttuğunu öper :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5