İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bankaların hesap işletim ücretleri adaletsizliği

myguitar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garanti bankasında hesap açtığım tarihte işletim ücreti alınıyordu 2 adet otomatik fatura talimatı verdim alınan ücretler iade edildi ve artık alınmıyor.

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webyazilim' Alıntı:
demişsin de bana bu da mantıklı gelmiyor. bunun karşılığı 25 ytl değil ki ? neden böyle birşeyi kabul ediyorlar anlamıyorum. tam bir kafaya göre işlem bu. saf insanları kandırmak işte.

Arkadaşım sen neticeye bak. 2 adet otomatik ödeme talimatı verdinmi hesap işletim ücreti felan kesmiyorlar. 2 yılda 100 YTL param cebimde kaldı. boşver sen onun karşılığını mantığını ? onuda onlar düşünsün
İşin diğer bi güzelliğide fatura ödemek için evden çıkmıyorum, kuyruk beklemiyorum. ne güzel.
Bu arada EFT havale işlemleri içinde kontür filan eksilmiyor cepten. defalarca yaptım, defalarca kontrol ettim. kesinlikle kontürde düşme yoktur.

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bide her bankadan hesapları ve o banklarda birçok hesapalara sahip insanlar napsın:D kısaca yıllık ben bi 400-500 çöpe para atıyorum ve elimdende bişey gelmiyo.

hocam o zaman ne kadar kurtarırsan kardır.
genelde tüm bankalarda 2 tane otomatik ödeme talimatı yetiyor. daha fazla alt limiti olanlarda vardır.

Elektrik, su, doğal gaz, telefon, ADSL

bunları paylaştır hesaplarına, 400-500 değilde 300-400 çöpe at. kötünün iyisi. :)

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
ilk defa senden duyuyorum böyle birşey yaklaşık 8-10 senedir hesabım var ve hiç kesildiğini görmedim kredi kartı tamamda hesaptan çekmezler

myguitar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle 2 adet otomatik fatura talimatı verdiğimde kesilen işletim ücretini geri ödediler.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
akbank 60 ytl alıyor 2 parca şeklinde 30x2 şeklinde bu para neden alındıgını sordugumda bankalar faizlerden kazanamadıgı için bu işlem ücretindne kazanç elde etmeye çalışıyor demişti bir arkadaş.

olmadık zamnada parayı cekmeleri bana koyuyor. eksik para gelince

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
şidmi Şöyle bir durum var

benim şu anda iş bankası + vakıfbank + posta ceki + yapi kredi var..

bunları toplarsan yıllık : ortalama 80 YTL kesiyorlar

+ bana garanti bankası + sanal post + akbank da alicam..

yani bu demekki Yil başlarında

Bana Gelicek olan toplam tutar veya kesilecek olan tutar ortalama normal bir işcinin bir ayliği kadar

ve ben bu parayi verirken pek iyi şeyler söylereyk vermiyorum :)

esastan bir soygunculuk gibi bişi

Tamam Hizmet veriyorsun anladık işlemlerimizi net üzerindende yapiyoruz onuda anladık zaten EFT cektiğimizde para kesiyor birde yil başlarında para cekmesi biraz garibime birazda zararıma gidiyor :)

ne diim :)

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaş benim anlamadığım işlem ücreti diye bir tutar kesiyolarsa neden havale/eft ücreti ödüyoruz.
yada otomatik ödemeden neden ,50 yada 1 ytl kesiyolar?
çifte vergi standardı bu ülkede özel sektörde de iyiden iyiye yapılıyor.
buna dur demek lazım bence...

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle 2 adet otomatik fatura talimatı verdiğimde kesilen işletim ücretini geri ödediler.

hocam sordum bunu da telefonda bana geri ödeme yok bundan sonraki dönem için kesinti olmaz dediler. 31 ekim 2007 tarihide her altı ayda bir güncelleniyor 6 ay ileri alınıyormuş. o da bir hilekarlık yani.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akbank 60 ytl alıyor 2 parca şeklinde 30x2 şeklinde bu para neden alındıgını sordugumda bankalar faizlerden kazanamadıgı için bu işlem ücretindne kazanç elde etmeye çalışıyor demişti bir arkadaş.

olmadık zamnada parayı cekmeleri bana koyuyor. eksik para gelince

madem böle bir hakları var ( ki yok ) o zaman boş hesap sahiplerine fatura yollasınlar. hesabınızın işletilme faturası. ama dekonttan başka bir halt yok elimizde. fatura kesmiyorsa devletede vermiyor. değil mi ? üstelik her hesap için aynı ücrette ne ? havale eft transfer işlemleri çok olan var az olan var. tamamen haraç...

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaş benim anlamadığım işlem ücreti diye bir tutar kesiyolarsa neden havale/eft ücreti ödüyoruz.
yada otomatik ödemeden neden ,50 yada 1 ytl kesiyolar?
çifte vergi standardı bu ülkede özel sektörde de iyiden iyiye yapılıyor.
buna dur demek lazım bence...

bak sana enteresan bi olay. ekşide okudum.
- hesabımdan 10 ytl kart ücreti kesilir
- öğrenciyim denilir 8 ytl alınır
- 2 ytl devlete vergi gitmiştir vergiyide sen ödüyorsun adamların )
- sonra aniden 8 ytl de gider
- sorulur neden
- hata olmuş pardon denilir 6 ytl geri gelir
- kalan 2 ytl yine devlete gitmiştir ( acaba ?)
- acaba çünkü her miktarın vergisi neden aynıdır ki ? :)

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski dava

Merhaba,

Garanti bankası yıllık 50 ytl hesap işletim ücreti alıyor. Bu parayı vermek açıkcası bana çok koyuyor. 8 milyon hesabın işletildiğini varsaydığım bu banka ne hakla yılda 8 000 000 x 50 ytl gibi rakama el koyuyor ? Üstelik her hesap türü için farklı miktar alıyor. Döviz hesabından mesela 8 € mu ne alıyor.

Bunun önüne geçip tüketici mahkemelerinde paralarını alanlar var. İşlemlerin nasıl yürüdüğünü biliyorsanız bende bu adamlardan paramı almak istiyorum. Bilen var mı ?

mesajiniza verilen cevaplarin tamamini okuyamadim malesef ancak yaklasik 4 yil kadar once bildigim bir dava vardiki bahsettiginiz yonde idi guncel banka sozlesmelerini bilmedigimden degerlendirmesini size birakiyorum.Izmirde yasayan ve calisan bir avukat bayan ofisinin kirasini odemek icin gittigi bir x bankasinda o anda insanlik halinden dolayi uzerinde net kira disinda parasi bulunmadigindan temsili rakam olarak 5 milyon gibi bir havale bedelini odeyemeyip kirasini yatiramiyor ve bu yuzden mal sahibi ile sorun yasiyor bunun uzerinde arastirma yapan avukat hanim bankaya dava aciyor dava sonucunda bankalarin " o donemde " bu tip ekstra hizmet bedeli,havale ucreti basligi altinda para talep ederek islem yapmalari kanuna kesinlikle aykiri goruldugunden yuklu bir tazminat aldi bu avukat hanim.cok caniniz yaniyorsa konuyu arastirmanizi oneririm ancak guvenilir ellerden.(orn: Ankara)

X

Xman

Misafir
Bende vakıf kullanıyorum kredi kartı, banka kartı,düzenli ödeme,internet bankacılığı aklınıza ne gelirse 10 yılı geçti 1 kuruş ödemedim :) internetten eft ve havalede ücretsiz niye gidip kendimi garantiye yada koça soyduriyim.

sopratutto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öğrenci iseniz mutlaka üniversiteye geçer geçmez kimliğinizle bankaya başvurup hesabınızı üniversite hesabına çevirin böylelikle 24 yaşına kadar ücretten yırtıyorsunuz. ben geç kaldım önceki yılların ücretini geri vermediler, çok da uğraşamadım.

bir de en az kesen ziraat diye biliyorum

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
garanti adamı soyar bu bir gerçek ada adamlarda olan hizmetler bazen değer diye düşünüyorum.. Allah var adamların yaptıklarını kimse yapamıyor mesela şuan biz neden oradayız çok müşterisi olduğu için yada sanal kart kullandırttığı için yada bankacılık işlemlerinde hızlı yaptığı için bu yüzden

Bir oyak hesabım vardı bundan havale eft ücretsiz garantide sanalkart ve hizmetleri ikisi yetiyor sadece otomatik ödeme vermek kalıyor geriye..

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bak sana enteresan bi olay. ekşide okudum.
- hesabımdan 10 ytl kart ücreti kesilir
- öğrenciyim denilir 8 ytl alınır
- 2 ytl devlete vergi gitmiştir vergiyide sen ödüyorsun adamların )
- sonra aniden 8 ytl de gider
- sorulur neden
- hata olmuş pardon denilir 6 ytl geri gelir
- kalan 2 ytl yine devlete gitmiştir ( acaba ?)
- acaba çünkü her miktarın vergisi neden aynıdır ki ? :)

böyle bir olay ancak türkiye sınırları içinde olur. ah benim güzel ülkem, ne şerefsiz soysuzların eline kaldın. :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5