İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlananlar ne yapıyor?

M

Metalirik

Misafir
Arkadaşım sende iyice abartmışsın %80 ler filan yuh ne diyeyim:)
Kaldıki iyide para yapmışsın hani :D

W

webbil

Misafir
Tecrübe oldu .. Biraz pahalıya kazandık bu tecrübeyi ama olsun, üzülmüyorum :)

A

aaksoy

Misafir
ya domain bol o domainden banlanırsa ona geçer :D
arkadaş şimdi ikinci domaine reklam alcak başka birinin
adına başka adrese
bencede sizde öyle yapın eğer bidaha hile yapmıcaksanız...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hatırladığım kadarıyla ödeme tarihi geldiğinde yani ay sonunda çeki gönderecekleri zaman kontrole sokuyorlar siteyi ve tıklamaları. baya detaylı bi kontrol sistemleri var. 1-2 kere tııklıyodum günde diyecebileceğiniz bi sebepten atılmak mümkün değil bu durumda. çünkü elbette ilgimizi çeken reklamlar oluyo tıklıyoruz arada. sonuçta biz de hem yapımcıyız hem de ziyaretçiyiz bi yandan.

ay sonunda kontroller olduğunda hile olduğu anlaşılınca mail gönderiyolar hesabınız kapandı diye sonra da açtırmak pek mümkün olmuyo. ancak başkasının adına üye olucaksın ki açılsın. soyadının aynı olmaması lazım tabi ve yeni kayıt olacağın sitenin banlandığın site de olmaması lazım.

bi kere atıldıktan sonra gerisi artık çok zor arkadaşlar. o yüzden orda burda okuduğunuz ben bu ay 1290$ aldım gibi rakamlara hiç aklınızı takmayın. bırakın o kazanan o kadar kazansın siz o ay 60$ kazanın ama bilin ki onu hakkınızla kazandınız.

ve hile yapanlar mutlaka yakalanıyo bu kesin. bunu nerden anlicaklar gibi bişeyi asla düşünmeyin çünkü biz bu işlere başlarken adamlar geri dönüyodu. bizim aklımıza bile gelmicek hile yöntemlerini biliyolar.

temiz dürüst çalışırsanız kazancınız artar bunu da deneyimlerimden yola çıkarak söylemiş oliyim. sabırlı olun bu çok önemli.

W

webbil

Misafir
Bari tam olarak neden attıklarının söylesinler .. Ben tıklama ile ilgili bir hile yapmadım, bilmiyorum da nasıl yapılacağını :) .. İyi para getiren içerikli bir sayfam vardı, ki bu da legal ..

M

Metalirik

Misafir
Misal verelim ;
20 ay paramı hesabımdan çekmiyorum. Param birikti. Google gelip 20 aylık raporlarımı mı inceleyecek çek gönderirken, ve gelip şey mi diyecek hile var atıldın.
Gitti benim 20 ayım o zaman :)
Ben bu durumu kaynağı olan google'ye mail çekmiştim. Çek zamanı kontrol vs. mi ediliyor diye, hayır demişlerdi. Düzenli olarak herzaman kontrol ediyoruz çek zamanı özel bir kontrol olmadıklarını söylemişlerdi. Heralde biraz abartıyoruz.
Bu konuda geniş ve doğru bilgi almak isteyen olursa adsense-tr mailine posta çeker yanıtını alır, korkmayın adamlar öcü değil verdiğim yanıtı vereceklerine emin olun :)

D

discoface

Misafir
Para kazandıgımız tek yer vardı o da gitti. Atıldım googledan..
Şimdi merak ettiğim sey, pop up açmam mı yoksa tıklanma oranını yüksek olması mı acaba? pop up actıgım 2.gün atıldım.. Diğer yandan bayadır tıklanma oranım yüksek...
Arkadaşlara sordum ve bende de pop up var bişey olmadı dediler bende gaza gelip actım pop up. açmaz olaydım :(

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
discoface' Alıntı:
Para kazandıgımız tek yer vardı o da gitti. Atıldım googledan..
Şimdi merak ettiğim sey, pop up açmam mı yoksa tıklanma oranını yüksek olması mı acaba? pop up actıgım 2.gün atıldım.. Diğer yandan bayadır tıklanma oranım yüksek...
Arkadaşlara sordum ve bende de pop up var bişey olmadı dediler bende gaza gelip actım pop up. açmaz olaydım :(
Tıklama oranı % kaç idi ?

e-net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
pembekedi' Alıntı:
çünkü elbette ilgimizi çeken reklamlar oluyo tıklıyoruz arada. sonuçta biz de hem yapımcıyız hem de ziyaretçiyiz bi yandan.

egerki ilginizi çeken bi reklam varsa, mouse la reklam uzerine geldiğinizde altta url yazıyor, o url bi kenara alınarak o siteye giriş yapılabilir..
Kendi reklamına tıklamak suçtur..

soyadının aynı olmaması lazım tabi ve yeni kayıt olacağın sitenin banlandığın site de olmaması lazım.

egerki adres farklıysa, aynı soyad olunca sorun olmaz..
Çünkü bir ulke aynı soyaddan bir çok kişi olabilri..
Orn: "Koç" soyadı..
o zaman koç soyadlı biri bannlanırsa bi daha o soyada mensup kimse uye olamazki boyle bişey yok..

D

discoface

Misafir
yok abi ya kendi linkime tıklarmıyım hiç? net cafeye gidip tıklıyordum. ama net cafeden google hesabıma girdim galiba ordan kitledi google bana. zaten bunu da herkes yapıyordur...
tıklama oranım yüksekti 11 12 civarı..
sizce banlanma sebebim pop up mıdır yoksa net cafeden falan tıklamammıdır abi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google toolbar "asla" kullanmayın. Eminim ki bir yığın kural ihlalini toolbar sayesinde takip ediyorlardır. Hiç ummadığınız anda banlanabiliyorsunuz. Benden bir tüyo...

W

webbil

Misafir
Uleyn soyad aynı diye iki hesabımı daha kapattılar .. Sebeb: Tıklama ihlali sebebi ile banlanan diğer hesapla ilişkileri varmış .. Bak sen, nerden bildin ? .. Deli oldum yahu, şimdi soyadı benimle aynı olan tüm akrabalarım ömrü hayatları boyunca adsenseye katılamıyacaklar mı ? .. Pehh, saçma ..

A

aaksoy

Misafir
hemde ne biçim saçma benim soyadımdan nekadar çok
insan var onlardamı alamayacaklar?

M

murme

Misafir
benimde 3800$ vardi hesapta banlandım incelediler yinede acmadilar ühü ühü

M

Metalirik

Misafir
3800 $ mı ?
Ayıptır sorması, ne kadar sürede bu ücreti yaptın da ve neden atıldın ?
Bu kadar parayı yapana kadar coktan atmaları gerekirdi hile vs.'de cünkü güncel olarak devamlı siteler inceleniyor + kaldı ki madem atıldın senin bu 3800 doların hepsi mi hileli ki avucun boş kaldın ?
Nasıl bir şey bu anlamadım.. TR'deki adamlar 50-60 dolar oldumu hile tespit edip atılıyor..

- - - - - -
Emin olamasamda biraz atma ve abartı gibi geldi ?
Tabi kesin bir yargı veremem..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5