İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlandımmı bilmiyorum

dreaminternet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;
Bu sabah adsense hesabıma login olmayı denediğimde ;
Hesap Etkin Değil
Bu login onaylanmamış bir başvuruya bağlı olduğu için henüz bir AdSense hesabına sahip değil. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderdiğimiz mesajı inceleyin.

uyarısını aldım.Forumlarda ve googleda bıraz arattım bu mesajı ve ban yediğim kanısına vardım.İlkkez bu başıma geliyor anlam veremedim.Ancak şu var bundan 10 gun once tıklama oranım %200 arttı ama kazancım cok dusuk oldu gün icinde.Bunu google yetkılılerıne bıldırdım onlarda bana bu dalgalanmanın normal oldugunu hedef bulma motorlarında yenılemeler yaptıklarını sölediler.Dün gece yine aynı sekılde bır tıklama artısı oldu ancak yine kazanc cok cok dusuktu.Sabah kalktıgımda girmeye calıstıgımda ne goreyım hesap kapanmış.Hic bir illegal girisimde bulunmadım,eylül 2006'dan şubat 2007 ye kadar olan kazancım 147 dolar civarı bısı.Daha bu ay ödeme almaya hak kazandım Martta ödeme beklıyordum.Hanı her ay cok buyuk rakkamlar kazanırım neyse 5 ayda 147 dolar yapmısım ve kapandı.Şimdi bir mail yazdım türkiye ekibine durumu anlattım.Umarım yardımcı olurlar.

Bu arada bişi daha belirteyim bana google adsense den bir banlanma veya bilgi maili hali hazırda gelmedi.

Benim iki sorum var;
Birincisi hesabım yine aktif edilebilirmi?
İkincisi ise hesabım açılmazsa içerdeki paramı google bana gönderirmi?16 Şubat sabah hesabım kapandı.Bu konularda bilgileri olan arkadaslar lütfen yardımcı olsunlar.

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birincisi hesabım yine aktif edilebilirmi?
- hayır. ama şansını denemek istersen itiraz edebilirsin. milyonda bir de olsa bir ihtimal var. yanlış tuşa falan basarlar hesabın açılır belki

İkincisi ise hesabım açılmazsa içerdeki paramı google bana gönderirmi?
- hayır

dreaminternet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3. Site içeriği, günlük hit/sayfa gösterimi ve tıklama oranı ne idi?

Site çok konulu bir forumdu.günlük sayfa gosterımı 2000-3000 lerdeydı.tıklama oranım ise 2 -3 dolar arası degısıyordu bazen 0,66 cent bıle oluyordu gün icinde.

Bir ban mailide gelmedi.Google ban maili gonderırımı herkese yoksa mail göndermemezlikte yaparmı?

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Geçersiz tıklama" ibareli herhangi bir e-posta almadı isen ki almadım henüz diyorsun, AdSense-tr ekibine oluşan durum hakkında bir e-posta ile sorabilirsin.

Sonuçun olumlu/olumsuz nasıl dönüleceği bilinmez olsa da daha önceden de tıklarda artışı bildirdiğini de ek düşersen, iyi olur.

Ek olarak, forum gibi bir çok kullanıcının olduğu bir ortamı idare etmek zor iştir. Gözünden kaçan bazı noktalar olmuş olabilir ve bu sebeblede yayınını durdurmuş olabilir.

Bunlar ne olabilir?

Şiddet içeriği, ırk ayrımcılığı veya herhangi bir bireye, gruba veya organizasyona karşı şiddet içeren bir tutum içinde olma
Bilgisayar/yazılım korsanlığıyla ilgili içerik
Küfür ve aşırı kaba bir dil kullanımı
qumar veya qumarhane ile alakalı içerik
Aşırı, tekrarlı ve web sayfalarının içeriği veya koduyla ilgisiz anahtar kelimeler
Silahların ve silah mühimmatının satışı veya tanıtımı (örneğin, tüfekler, dövüş bıçakları, bayıltıcı silahlar)
Özel tasarım veya ticari marka değeri taşıyan ürünlerin kopyalarının satışı veya tanıtımı
Tez veya öğrenci makalelerinin satışı veya tanıtımı
Yasadışı olan, yasadışı faaliyetleri tanıtan veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden diğer her türlü içerik gibi..

dreaminternet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[email protected] ekibine belırtmıs oldugunuz gibi bir mail yazdım.Daha önce onları bu konuda bılgılendırdıgımıde belırttım.Umarım mail adresı dogrudur.Degılsede dogrusunu verebılırsenız cok sevınırım.Evet halen googledan banlandın seklınde bir mail ulasmadı elime.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım hiç uğraşma, bu forumda AdSense kullanamazsın.
Hiç AdSense Program Şartlarını okumadın mı?

dreaminternet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heking & Security bu bölüm bile banlanman için yeter

Dostum 1 yıldır bu forum var ve 6 aydır adsense de kayıtlı.Benim aklımı bulandıran,elime pinleri gecti eft uzerınden para gondermelerı ıcın test eftsı yolladılar onayladım onlarda onayladı.Tam 100 dolar barajını gectıgım ay ve onumuzdekı ay odeme alacagım zaman kapatılması benım garıbıme gıdıyor.Biliyorum ki marez,hek hemde en babasını yapan sitelere bıle odeme yapıyor adsense bu cok ilginc.heking security bolumunde saldırıdan korunma vs agır hard sekılde bir dokuman zarar verıcı bır konuda yok.Anlamıs degılım dedıgım gibi.Bir mail gelse acıklamaları nedır bılsem icim rahat edecek.Sonuc olarak illegal bır olusum hıc bır sekılde gercekten yapmadım.

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım oyunlar var programlar var lisansız olarak dagıttıgın daha nolsun.Ayrıca google zaten ödeme yapacagı zaman sitelerini vs.. inceler.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dreaminternet, senin dediğin şeye benzedi. Arkadaşım geçen gün hırsızlık yaptı ama yakalanmadı, bende yaptım beni niye yakalıyor ki?

dreaminternet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım hiç uğraşma, bu forumda AdSense kullanamazsın.
Hiç AdSense Program Şartlarını okumadın mı?

Dostum okudum hatta seo konusunda uzmanım.Şöyle bir siteleri taradıgında benım sitemden kötüleri para alıyor.Clicker kullananlar var alıyor bence bir gariplik var bu oranlardakı artıs cok ilginc bunu bıldırdıgım ıcın rahatım cunkı onlarda bana benlık bısı olmadıgını soluyorlar.Önümüzdeki günlerde herhalde netleşir.Yardımlarınız için tekrardan tesekkur ederim arkadaslar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5