İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlı Adsense Siteleri Bansızlara Yönlendirme

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdi diyelim ki benim 10 tane domainim birden adsenseden banlandı.

Ama hepsinde de iyi hit var.

Ben bu on sitenin datalarını yeni açacağım 10 siteye taşıdım diyelim.

Eski hitli 10 sitemi refresh veya farklı yöntemlerle yeni 10 siteme yönlendirdim diyelim...

Yani eskiye girenler yenilere girmiş olacaklar...
Yeni adsense hesabımın kodları da yeni 10 sitemde mevcut..

Bu durumda sizce bir müddet sonra google dan şu şekilde bir mail gelebilir mi ....

"Banlı olan bir hesapla ilişiğiniz saptandığından bu hesabınız da kapatılmıştır."

? - ? - ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eskidomain.com dan yonlendir.com a

oradan da

adsenselidomain.com

a yönlendirsem ?

Bu sefer adsenselidomain.com a gelen referer kim oluyor acaba? yonlendir.com mu yoksa eskidomain.com mu ?

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim başımda şöyle bir durum var.

1-kendi web sitemde download bölümü var.

2-Bir arkadaşımın adsenden banlı olan bir sitesi var. Yaklaşık 2-3 ay önce banlı olan sitesinden benden izin alarak kendi sitesindede bulunan download bölümünün linklerini benim siteye yönledirdi. Yani listede atıyorum winrar adlı programın linkine tıkladığında benim siteme yönleniyor ve yönlenen sayfada da adsense reklam kodlarım mevcut.

Benim anlamadığım bir konu oldu burda. Eğer banlı olan bir site direkt bize link verirse yazdığım şekilde buda banlanma sebebi olurmu benim için?

Bu konun açılması gerçekten iyi olmuş bende kafamdaki acabaları gidermiş olacağım inş.

kolay gelsin hepinize...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bulutlar benim sorduğum sorunun aynısını sormuşsun zaten :)

Ben onun da ötesini sordum son mesajımda.

yANİ arkadaşının banlı sitesi banlı olmayan başka bir arkadaşına yönlendirecek.. O arkadaşın da sana yönlendirecek.. O zaman sorun olmaz gibime geliyor ..

Bir arkadaşla olmaz bu işler : )

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Bulutlar benim sorduğum sorunun aynısını sormuşsun zaten :)

Ben onun da ötesini sordum son mesajımda.

yANİ arkadaşının banlı sitesi banlı olmayan başka bir arkadaşına yönlendirecek.. O arkadaşın da sana yönlendirecek.. O zaman sorun olmaz gibime geliyor ..

Bir arkadaşla olmaz bu işler : )

banada bir problem olmaz gibi geliyor ama hayırlısı diyelim :)

anlattığım olay 2-3 aydır devam ediyor bir problem yok ama şimdi biraz tedirginlik çöktü üzerime.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böle bir durumda atılma gibi bir problem nasıl olur...

benim sana gıcığım var diyelim ve banlanmış bir domainimi sana yönlendirip seni googleden banlatabilirim... bence saçma bi mevzu bir sorun çıkacağını sanmıyorum...

google tıklamalarının yapılması için illa arama motorlarından mı hit alman gerekiyor, hayır diğer sitelerdende hit alabiliyorsun bu senin elinde olan bir şey değil...

10 değil 1000 sitenide bir yere topluyabilirsin bence yada şöyle düşün 10 siteye bu ay popup reklam verdin ve sitene ziyaretçi akıyor tutup google adsense ekibi hopp napion kardeş bu kadar ziyaretçi birde popup reklamla başka sitelerden bide o siteler benim adsense sistemimden banlı olmadı şimdi senide banlıyorum diemez heralde :)

mantıken dediğinizin yapılabilirliği var... şayet google adsense ekibine sorulması gerekir... şayet onlarda hayır bunu yapamazsınız hesabınız banlanır derse kızılca kıyamet kopar... gıcık olduğu siteye adam banlı sitesini yönlendirir o zamanda hatlar karışır... ve kaos başlar... :) amma senaryo yazdım ya bende akşam akşam...

F

fatihhk

Misafir
bulutlar'ın söylediğiyle hakanizm'in söyledikleri farklı.
birisinde link veriliyor birisinde domain yönlendiriliyor.
diyelimki sizin sitenin adsense'den banlı bu sizin adsense olan bir siteye link veremeyeceğiniz anlamına gelmez.Fakat siz tutar domaini yönlendirirseniz google amca hesabınızı keser;)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fatihkk nin soyledigi gibi bulutlar Ile Hakanizm in soyledigi farkli birinde link veriyor
Digerinde Ayni datalar ile yeni siteler kuruluyor Baska bir domain adi altinda
Daha once ayni seyler oldu
Hakanizimin yaptigi seyin aynisi ve aradan 1 hafta gecmeden yeni hesaplarda banlandi eski site ile ilgisinden dolayi

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi o zaman gıcık oldumuz sitelere bulalım adsense banlı site yönlendirelim onlarda banlansın...

bence tuhaflık var abi olayda... emel aplaya soralım dicem ama onlar sekreter... bilen birine sormak lazım...

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
abi o zaman gıcık oldumuz sitelere bulalım adsense banlı site yönlendirelim onlarda banlansın...

bence tuhaflık var abi olayda... emel aplaya soralım dicem ama onlar sekreter... bilen birine sormak lazım...
Anlamadigin Nokta Su
1 sen domain yonlendirmeden bahsediyorsun
2-Hakanizm Banlanan sitenin datalari ile yeni domain de Site acmaktan bahsediyor

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam dostum bunun ne sakıncası varki...

aynı data aynı host farklı bi isim... cirlop gibi yeni bi site indexlettin mi hitlistlere ekledin mi faaliyete girmiş yeni bir site olur...

10 gün sonrada banlanmış eski hesabından bu siteye popupla veyahut yönlendirerek hit gönder...

gelen hitte tek tük reklamlara tıklasın... yeni bi adsense hesap yeni bir site yeni yeni hitler...

site ismi ayrı kayıt olunan adsense hesabı ayrı... google bunu sorun edermi ki ?

ben hala takıldım bu konuya google merkeze sormakta fayda var aslında yada bu konuda google yabancı forumlarda muhakkak bilgi vardır... araştırmakta fayda var örenmek güzeldir... :)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
tamam dostum bunun ne sakıncası varki...

aynı data aynı host farklı bi isim... cirlop gibi yeni bi site indexlettin mi hitlistlere ekledin mi faaliyete girmiş yeni bir site olur...

10 gün sonrada banlanmış eski hesabından bu siteye popupla veyahut yönlendirerek hit gönder...

gelen hitte tek tük reklamlara tıklasın... yeni bi adsense hesap yeni bir site yeni yeni hitler...

site ismi ayrı kayıt olunan adsense hesabı ayrı... google bunu sorun edermi ki ?

ben hala takıldım bu konuya google merkeze sormakta fayda var aslında yada bu konuda google yabancı forumlarda muhakkak bilgi vardır... araştırmakta fayda var örenmek güzeldir... :)

cok fark var :)
Ben daha once ayni seylerin yasanip 3-4 sefer ve aradan 1 hafta 15 gun gecmeden gelen banlari gozumle gordum :d

F

fatihhk

Misafir
bakın şöyle izah edeyim;
bir site kurdunuz bu siteyi adsense banladı.ve tabiki adsenseden domain banlanmayacağı için hesabınızda kapatıldı.siz bu sitenin verilerini başka bir domain ve başka bir adsense hesabı ile yayına soktunuz.hiçbirşey yapmasanız bile bu sitenin banlanma ihtimali %90.neden çünkü kural dışı içerik.
diyelimki illegal içeriği temizlediniz ve banlanan domaini temiz içerikle açtığınız domain'e yönlendirdiniz.bundada banlanırsınız.çünkü doğal olmayan trafik.siz başka bir domain'i olduğu gibi sitenize yönlendiriyorsunuz.yani adam www.ab.com a girmek istiyor ama siz www.ab.com a girmek isteyen adamı www.cd.com'a girmeye zorluyorsunuz.Banlanma ihtimali yine %90 olur.

Fakat; diyelimki banlı bir siteniz var ve bundan başka bir siteye link verdiniz.Bunun herhangi bir sakıncası olmayacağı için banlanma sebebi olmaz.Ama tabiki link verdiğiniz sitede illegal içerik olmaması lazım.Aksi taktirde yine banlanma ihtimaliniz var.Ama bu verdiğiniz linkle alakalı değil tamamen linkini verdiğiniz siteyle alakalı.

Kısaca;
Banlı siteden > bansız ve kurallara uygun siteye link: OK
Banlı siteyi > bansız ve kurallara uygun siteye yönlendirme: BAN (Doğal olmayan trafikten dolayı)
Banlı siteyi > bansız ve kurallara uygun olmayan siteye yönlendirme : BAN (Hem Doğal olmayan trafik hem kural dışı site)

Umarım anlatabilmişimdir.:)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
culpable' Alıntı:
fatihkk nin soyledigi gibi bulutlar Ile Hakanizm in soyledigi farkli birinde link veriyor
Digerinde Ayni datalar ile yeni siteler kuruluyor Baska bir domain adi altinda
Daha once ayni seyler oldu
Hakanizimin yaptigi seyin aynisi ve aradan 1 hafta gecmeden yeni hesaplarda banlandi eski site ile ilgisinden dolayi

Yav arkadaşlar farklı değil aynı...

Ben yönlendirecem dedim.. Ama html kodlarıyla dedim...

Yani bildiğimiz dns yönlendirmesi falan değil...

Yani "Ali Okula Gitti" cümlesi iki sitede birden de olmayacak...

eskidomain.com da sadece tek bir index olacak.. O index de de html kodu ile adsenselidomain.com a yönlendirecem....

Bu şekilde olduğunda bulutlar ile benim durumum aynı olmuyor mu ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
keyfinebak.com' Alıntı:
şimdi denemeye gerek kalmadı güzel oldu :)

doğal olmayan trafik konusu kafama yattı saol fatih + rep dostum :)

Benim kesinlikle kafam yatmadı.

-rep fatihhkhkh :)

Şimdi banlidomain.com dan bansizdomain.com a link verecem bu trafik uygun trafik olacak....

Banlidomain.com u bansizdomain.com a yönlendirecem bu şekilde yaptığımda trafik daha fazla gidecek diye uygun olmayacak ha..

Birinde 10 kişi gelecek.. Diğerinde 100 kişi gelecek.... On kat hit yüzünden kural ihlali yapmış olacak olmam çok mantıksız geldi bana.

Yani ortada bir yasak varsa bu yasak banlidomain.com dan bansizdomain.com a link vermek te yasak olsun....

Bu soruyu google a sormak lazım. Ama onlar da ne zaman cevap yazarlar.. Sorumu cins bulurlar cevaplamazlar : )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5