İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlı Adsense Siteleri Bansızlara Yönlendirme

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hakanizm' Alıntı:
Benim kesinlikle kafam yatmadı.

-rep fatihhkhkh :)

Şimdi banlidomain.com dan bansizdomain.com a link verecem bu trafik uygun trafik olacak....

Banlidomain.com u bansizdomain.com a yönlendirecem bu şekilde yaptığımda trafik daha fazla gidecek diye uygun olmayacak ha..

Birinde 10 kişi gelecek.. Diğerinde 100 kişi gelecek.... On kat hit yüzünden kural ihlali yapmış olacak olmam çok mantıksız geldi bana.

Yani ortada bir yasak varsa bu yasak banlidomain.com dan bansizdomain.com a link vermek te yasak olsun....

Bu soruyu google a sormak lazım. Ama onlar da ne zaman cevap yazarlar.. Sorumu cins bulurlar cevaplamazlar : )
fatih vermiş soruna cevabı :) Bir siteye link vermek yasak değildir.Link verirsen gidecek ziyaretçi bellidir.Günde 10 gider yada 100 gider.Ama sen html kodu ile siteyi yönlendirirsen, iki sitede senin olduğu için banlanmış domainle ilişki der ve seni tekrar banlar.Popup açarsan da büyük ihtimalle aynısını söyler.Keza bu forumda zaten bu olaydan banlananlar vardı.Google diyorki ; sade ve real hit al.Google kodu olan sayfaya popup açma.İçerik varsa açabiliyorsun ama hit fazla olursa genelde sorun oluyor.

Sen siteni ; önce A sitesine ardından B sitesine yönlendirsen sanırımki bir sorun olmaz.Googlenin 2 refeeri inceleyeceğini tahmin etmiyorum.Ama şunuda düşünmek lazım.Adamlar birden olan ve aynı siteden gelen yüksek hiti takip edebilirmi ? Biliyorsunki son zamanlarda dikkatli incelemeler var.Sanki editörlerce elle yapılan incelemeler gibi.Ama illada yapacağım diyorsam, yabancı absürt sitelerinin adsense sitelerine hit yollama takdiğini kullan.Banlanan sitenden googleye link vereceksin.Bu verdiğin link arama sonucu olacak.Örnek vereyim sana ;

Banlı olmayan siten XXX kelimesi aratıldığında, googlede ilk sırada çıksın.Banlı sitendeki tüm linkleri google de XXX kelimesini aratılmış sonuçlarına vereceksin.
http://www.google.com/search?hl=en&q=XXX bu şekilde. Hatta birazda ayar yapacaksın ve sadece ilk sonucun çıkmasını sağlayacaksın.O zaan refeer olarak direkt o siteye gidecekdir.Belki yönlendirme kadar verimli olmaz ama en azından kalite hit gözükür.

Yapmanı tavsiye edermiyim ? Hayır sonuçta buda bir hile ve seni banlatabilir.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sonuçta programsal olarak referer olayında html ile yönlendirsen de aynı yerden referer gelecek.. Linkle yönlendirsen de referer aynı mantık olacak.. Yani google ın bu adam linkle mi göndermiş yoksa yönlendirmeyle mi göndermiş şeklinde ayrım yapabilecek bir düzeneğinin olduğunu zannetmiyorum...

Bu benim aklıma takılan bir soruydu sadece.
Yani çok şükür banlanmışlığım yok.
Ama çok fazla domaine adsense koyarsam bu domain adreslerimin boşa gitmesi beni üzer.. Bu yüzden merak edip böyle bir soru sordum...

Bahsettiğin google a yönlendirme olayı da dediğin gibi şikayet edilirse aynı mantıktan banlanır site...

Peki başıma böyle bir durum gelirse ve 30 tane adsenseden banlı domainimi nasıl ve nerede faydalı şekilde kullanabilirim ? SEO ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım başına böyle bir şey gelmez ama şayet gelirsede hitin güzelse park sitelerinde güzel hitini güzel paraya çevirebilirsin... misal günlük 3bin hit 25-30 € gibi kazanç sağlıyabilirsin...

baktın olmadı alternatif reklamlara yönelirsin, ama pek tatmin ediceğini sanmıyorum...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
En iyi park sitesi Sedo mudur ? Sedoya bir ara üye olmuştum.. Sonra adsense nin daha kazançlı olduğuna karar verip vazgeçmiştim..

Sedo biraz karmaşık gibi sanki...

Ödeme ve üyelik açısından kolaylık sağlayan sedoya eşdeğer başka bir yer var mı ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dün bir konu vardı arkadaşın biri google sitesinde 200bin(sanırım) gösterim 550 tıklamaya 13 $ aldığını söylüyordu sedo hesabına girip baktığımda 3bin küsur hit karşığı 530 tıklama almışım ve 26 € kazanmışım...

tık başı 0,05 € veriyor ama backlink popup gibi şeyler istemiyor... sadece aramamotorlarından hit alman gerekiyor...

parking.com var oda tık başı değişken ücretler ödüyor ama ben fazla verim alamadım ordan, tıklama oranı sedo'da %18-20 iken aynı domain parking'te %3-4 yapıyor...

alpc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın arkadaşlar domain banlanabilir , kural ihlali vardır. Eğer geçersiz tıklama yoksa bu google için en büyük ihlal sorun olmaz.

Örneğin banlı bi site size link veriyor ne olucak , bu kontrol eliniz de mi ?
veya link satın aldığınız yer google banlı.

Aynı siteyi açıp diğer domainden yönlendirirseniz , içerik hırsızlığından spam olabilir ve sandbox düşebilirsiniz.

Eğer başka bi hesabataki domain yönlenirse belki hesap ilişkisine bakabilirler.
Ama google burdaki en önemli istediği kural ihlilinin olmaması.
Siz kural ihlili yapmayaın , Allah büyüktür. :D

İnsanların Google hesabına girerken banlanma korkusu diye bi hastalık çıkıcak yakında :D

beratxt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Yönlendirmeyi domain bazlı yap.Yani domain sağlayıcın üzerinden yap.Host yönlü olarak (Plesk , Direct Admin ) ya da script kullanarak ( Default.aspx?RedirectID=3) diyerek yapma..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5