İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Başarı Öyküleri | Lütfen herkez okusun ve birşeyler yazın

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar buradan sizlerin başarı öykülerinizi okumayı çok isterim gerçekden. Cidden merak ediyorum sonuçta hepiniz bugünkü yerlerinize birşeyler feda ederek çalışarak geldiniz.

hiçmi sıkılmadınız veya ben yapmam demediniz, olmuyor demediniz ?
ilk neyle başladınız amacınız neydi şimdi neredesiniz ?

bu yolda ilerlerken çektiniz zorluklar nelerdi ? veya sizi en çok eglendiren işler ?

bu konuda bize hikayenizi paylaşırsanız biz yeni girişimciler olarak muhteşem bir kaynak ve okunası güzel yazılar olacagına inanıyorum

saygılar

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en çok aile ile kavgayı göze almanız gerekir, zira bundan 8 sene önce 70 milyon telefon faturası az para değil. beklenen yazı bu değildi biliyorum ama söylemek istedim. birşey başarmadığım için öyküm de yok zaten. ama iyiymiş konu.

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TR ye ınternet ılk geldığı zamanalr uzun uraşlaral net alemıne daldım o zaman web fılan yok warsa chat yoksa chat sora merak saldım web olayını herkesı soru yağmuruna tuttum bunu naıl şunu nasıl yapıosun fılan sonra dazlak.com la ocak 2004 de aylık 200 tekıl le sıteyı 3 yıl sora yenıden açtım bugun aylık 240.000 Tekil...
+ 18 tane sıte aldım nazıları yayında hala ama galıba yaptığım en buyuk başarı kanka kelımesı yenı çıakrkan kanka.net ve kanka.org isimlerını almakdı :) (com a yetışemedım wala)

B

besiktaslim

Misafir
abimi qbasic kursuna gönderdiler onun notlarına bakarak 11-12 yaş civarında 1991-92 de ilk programımı yazdım (at yarışı tahmin programı amcam için ) abim hala anlamaz bu işten :)
rem dim vs.vs. derken internetle tanıştım.
hmm 96 da kendi bilgisayarıma web sayfalarını kayıt ederek kodlarını incelemeye başladım satır satır silerek ne gitti ne kaldı diye bakardım. ismini unuttuğum ilk sitemi yaptım ve geliştirdim 1998de sanalkentten alan alıp profesyonele yakın bir site yaptım isim sanalkent.com/atakand kısabi cjb.net almıştım hatırlamıyorum fakat iyi bir tasarımı ve emeği vardı birçok com.net uzantılı siteyle dost sitelik yaptı
1999 da lise elektrik mezunu oldum ama işyeri beni planlama bölümüne gönderdi exceli iyi kullanıp makro yazabiliyorum diye çünkü qbasic ile aynı komutları birazda araştırıp excel için kullanıyordum
oradan 1 yıl sonra atılmamın sebebi geneyazdığım makro sonucunda oldu makro bütün standart işleri yaparken ben aval aval gezip oyun oynuyordum farketmişler :D
2000 ısparta sdu bilgisayar donanımı bölümüne başladım. okulun en iyi programcısı olarak beni gösteriyorlardı bu okul süresince internetten kodlama tekniklerini ve php komutlarını sindirdim diyebilirim. 2001 de bedava sms gönderen bir program yazdım 2001 civarı bu servisler dağaldı malesef :(
2002 okul bitti dershanede bilgisayar işletmenlik, programlama, webprogramlama ve tasarım derslerine girmeye başladım
2003 mayıs oradan ayrıldım 2 arkadaş bilgisayarcı açtık
2004 mayıs 0 sermayeyle açılan bilgisayarcı hala 0 giderken boşa uğraşmamak için ayrıldım.
ceplik.com u yazdım
bedava100 ü yazdım
sonra başka dershanede webmaster lik yaptım yaklaşık 4 ay çalıştım ing. kursuna gitmek için ayrıldım.
ne yaptın dersen hiç bişey :D ama burda anlattıklarımın dışında çok projelerdede bulundum. okulda robot kol, online tester(dershane için) vb. gibi..
uzun bi süre birkaç işyerine websitesi vb freelance olarak çalıştım

bundan sonra kendime çalışıcam sadece bi şeyler yapmak için bu şart

H

hitmp3tr_com

Misafir
evet ben internetle 2001 de ikiz kulelere çarpan uçaklarlarla beraber girdim. isnetten bi paket almıştım bağlandım ilk girdiğim sayfa isnet.net.tr bi baktım haberde amerikada ikiz kulelere diye başlayan haber.

daha sonra mp3 indir cart curt derken. artık sıkıldım bende atakan gibi sayfaları indirip onu sil bunu dene ile html yi çözdüm ilk yaptığım site gerçekten bi moka benzemedi. tabi aylık 100 - 150 milyon tel faturalarından sonra benim yüzümde :)

beni en çok güldüren olaylarsa bu yurt dışından gelen çekleri bankaya götürdüğümde bankada çalışan kadınların durumu. sanırım bunu çek bozduran herkes bilir :)

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Hayatımda şu işide başardım diyemeyeceğim ama galiba FreeBSD işini biraz kıvırdım. Bu kadar.

Ö

Ö T Ü K E N !

Misafir
valla internetten para kazanma bölümüne açıldğına göre para kazanmayla ilgili olsa gerek öyle ahım şahım bi başarım yok para konusunda... sedoylada papaz olduk :) ama konu gerçekten güzel.. tebrikler ~Aykut çünkü aylık 100.000 $ hedefleyen arkadaşlarımız var... onların bu sürecini öğrenmeyi çok merak ediyorum doğrusu...

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdiye kadar okuduklarım bile bana çok faydalı ve eglenceli geldi. umarım hedefledikleri başarıyı elde etmiş olan arkadaşlarımızda bize buradan bilgilerini ve hikayalerini anlatırlar.

limonabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim de başardığım iki şey:
1. html (herkesinki gibi ben de indirdim, kodları falan öğrendim).
2. ASP

Tabi bunları öğrenirken (özellikle ASP) gece 3lere - 4lere kadar bilgisayar başında kaldım çok. Babam fırça attı. Annem fırça attı. Hala atmaktalar.

Ama hala mücadeleye devam ediyorum. Çünkü programlamayı ve interneti seviyorum!

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
interneti ilk öğrendiğim zaman bu işten kesin para kazanacağım demiştim (yıl 1996 ). 2. ay elimde yaklaşık 1500 dolarlık çekle dolaşıyordum. daha sonra bu çekler çoğaldı ardından bu işleri bıraktım sonra ise şimdi ise azda olsa bi para kazanabiliyorum. en azından dediğimin yapabilmenin gururunu yaşıyorum şimdi...

emuzzik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yıl 1999 civarıydı o zamanlar10 yaşındamıyım 11 yaşındamıyım neyim :) chat ile işe girdim o zamanlar mirc scriptleri vardı onları çalıp çırpıp uğraşıordum. irc işte kanal açmak eggdroplar dönemi geçirdim ondan sonra siteleri kopyaladım kendi bilgisayarımda sürekli siteler yaptım gerek çalıp çırptım gerek kendim yaptım :) 15 yaşındayken inndir.com a girdim ve üst editör oldum. benim başarı diyebileceğim tek şey buydu. 15 yaşında türkiyenin en iyi sitelerinden birinde yönetici olmak. bir süre sonra, inndir.com un sahibinin desteğiyle php ye merak saldım ve ona başladım şuan iyi biliyorum diyemem orta karar ama ilerletiyorum 17 yaşındayım :) bi önemli başarım yok fakat elimden geldiğince birşeyler yapıyorum.

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internetle ilk tanışmam 1997 yılında oldu. ilk paketimi superonline'den 50$ a almıştım. (bu arada yıllık diil aylık 50$ :) ), sonra bir aralar furya olan çalıntı şifreler ile daldık nete. ve yıll 2004, aylardan mayıs, 3 arkadaş battaniye.net'in temellerini attık. başlarda zevkle başladık ama her ay cepten ödediğimiz server parası içimizi yiyodu :) yaklaşık 5-6 ay reklamlardan tek kuruş gelmedi ve nihayet adbrite amcam bize elini uzattı ve şimdi her ay gönderiyo saolsun

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nihahah bakıyorumda baya genç webmaster var benim gibi forumda ve alemde :) Herkez daha 17 :p bende 18 canım :p

bende çalıp çırpmayla başladım olaya baştan bu para kazanma sevdasında değildim site olsun taştan olsun diyip html kodlarını çalıp editleyip sitemynete yüklerdim :) bi gün .erefsizin biriyle tanıştım beni domaine alan adına asp ye soktu aslında tşk etmek gerekir ama yinede beni bedava scripte ve geçen yıl 2003 kasımda domaine 30 milyon aldığı için ve benimle baya uğraştığı için hala küfür ediyorum o deniz denen p.ce artık büyüdüm html ve asp bilgim var azda olsa Google adsense ve Sedo saolsun ilk kazandığım reklam parası yeşil kart reklamıydı o parayıda 2 gün içinde millete çay kahve ısmarlamakla bitirmiştim :) artık kimseye ısmarlamıyorum çünkü dağ dayanmıyo :p

E

erotikbul

Misafir
İlk kez, 2000'de tanıştım PC ile ve o zamanlar tek düşüncem mirc'de chatti. Veya baska programlar, kanallar :) Cocuk aklımızla birkaç kız felan bulmuştum, cep telefonu ile görüşüyordum ve o zamanlar hayran olduğum oyunlar ile ilgili bir şeyler yapmaya çalışıyordum ve ilk sitem, frontpage den tablolar ile olmuştu :)

Daha sonra, ayda 80 milyonu dan düşmeyen faturalar, yasaklanan bilgisayarlar, yasaklanan bilgisayarları açıp 146 'dan bir ay boyunca nete sazanlayıp 200 milyon fatura getirmeler vs. daha sonra elimizden tutan birileri oldu ve şu an bir çok şeyi başardığıma inanıyorum. Ve 2004'ün son çeyreğinden itibaren de internetten para kazanabileceğimi düşündüm. İlk zamanların verdiği amatörlük ile hile de yaptım,atıldım vs vs :) Sonra, iş tam olarak kavrayabildim ve 3/4 ay boyunca gerek SEO gerek Google gerek affiliate programları vs ile ilgili o kadar çok şey okudum ve azimle öğrenmeye çalıştım ki artık her gün benden yardım istemeye gelenler ile doldu MSN'im falan :) Şu an yaklaşık 40 tane domainim var ve ufak çapta bir servera ortağım, bu arada ikinci bir server kiralıyorum :) Henüz, yapılmamış bir çok projem olmasına rağmen gene de önemli bir yerde olduğumu düşünüyorum. Sedo Domain Parking ve Domain alım Satımı, Google AdSense, AdBrite, Updated, Hosting sitemden yaptığım satışlar vs sayesinde de temiz temiz bileğimin hakkıyla para kazanabiliyorum. Bu paralar ile reklamlar veriyorum vesaire vesaire..

Söyleyebileceğim önemli iki şey,
"Azimle .ıçan taşı delermiş..." sözünü unutmayın ve de kesinlikle para hırsına bürünmeden bir şeyler yapmaya çalışın. Emin olun, para hırsı sizi hile yapmaya götürür ve de bu hile yapmalar ile hiç kimseyi kandıramazsınız, sadece zaman kaybedersiniz. Onun yerine, kaliteli fikirleri hayata geçirirseniz, emin olun amaçladığınızdan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz ve çok şey öğrenirsiniz.

B

besturk.net

Misafir
1998 de tanıştım bilgisayar ile ilk keşfettiğim şey fareyi oynattığımda okun hareket etmesiydi :)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımm guzel bir konu ne zaman tanıstım 96 senesinin kışıydı yerde kar vardı kardan adam yapardık :) daha 17imdeydim.. ilk sitemide 99 senesinde freeservers'den aldım sanırım tam anımsamıyorum.. cjb.net uzantıları populerdi.. netten para kazanma olayına ilk defa 2002 yılında girdim ve legalpara ettmiyorum ama cj.com dan turkiyede en cok para alanlardan biriydi miktar yazmıcam abartıyor denmesini istemiyorum.. su an bir cok sitem var hic biride işe yaramıyor :) şu an netten para kazanmaya dewam ediyorum ceşitli yerlerden ceşitli paralar v.s v.s. net bu sanal fazla kaptırmaya gelmiyor.. ama iyi dostluklarda kuruyor insan.

Z

zeynelkoc

Misafir
bilgisayar ile ilk kez 92 yılında tanıştım ilk bilgisayarım kocaman bir 286 idi net ile 99 yılında tanıştım birçok projeyi başarıyla yürüttüğümü düşünüyorum. benim düşüncem bir işi yapıyorsan elinden gelenin en iyisini yapmalısın veya o işe hiç girmemelisin.. şimdiye kadar birçok site yaptım ama dolandırıcılar yüzünden elimden alındı turktoplist.com gibi (technolojik & turkticaret) pek bi başarım yok birkaç siteyi 10.000 hit e ulaştırmaktan başka :) bildiğim bir programlama dili yok ama öğrenmek için elimden geleni yapıyorum. gün gelecek bende birkaç satır kod yazacam buna inanıyorum..

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şuan int yeni başlayanlara bakıyorumda ilk işleri chat sitelerine girmek oluyor bende neden böyle şeylerle vakit öldürüyorsunuz diyorum. ama bakıyorumda int'e yeni başlayan kişilerin %90'ı chat ile başlamış. birde ilk yapılan siteler hep çalma çırpma ile şahsen bende aynı şekilde başladım :)

ama benim şahsen konuyu acarken merak ettigim konu tam anlamıyla bu degildi. İnt para kazanmak için real hayatla sanal hayat arasında bir kopukluk yaşıyormusunuz ?

bu kadar ugraş sizeneler kazandırdı neler kaybettirdi ?

ve hangi yolları izlediniz ?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben hukuk uzmanı oldum diyebilirim.. internet bana bunu öğretti:) gerçek hayat ile sanal hayat arasında bir çelişki de yaşamadım gayet süper hayat var severek izliyoruz ailecek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5