İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Baska sayfalardan kod aşırıp ben yazdım diyenleri protesto ediyorum !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar şuna bakın. proxy konusunda dolaşırken rastladım.

Kodun orjinali: http://www.ceviz.net/proxy-den-bikkinlik-mi-geldi_a740.html
Üstüne yatılmış hali: http://www.soyturk.com/code/real_ip_adress.phps
ceviz.net te ki tarih : 21.06.2006
soyturk.com daki tarih : ## Bu kod Ali Soyturk Tarafından 22.01.2007 tarihinde yazılmıştır

bence şoyle olacaktı : ## Bu kod Ali Soyturk Tarafından 22.01.2007 tarihinde aşırılmıştır olacaktı galiba :)

insanların emekleri üzerinden hak elde etmeye çalışanları protesto ediyorum. cevizdeki tarih belli ve aşırılan herşey ortada. iyi günler

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
cevizdeki makalemi incelerseniz
E o zaman bu proxy olayına bir çare bulunamaz mı? Tabiki bulunur. Forumlarımızda PHP -> Kütüphane bölümünde GI-IOST adli uyemiz tarafından verilen küçük çaplı bir fonksiyon Proxy altına gizlenen gerçek ip yi tespit edebiliyor ve böylece proxy kullananan sahte tıklamalar engellenmiş oluyor..
böyle bir yazıyla karşılaşırsınız. :) ben herkes yararlansın diye dağıtılan bir kodu alıpta üstüne #Şu tarihte ben yazdım yazmam:)

bu konuda olay sanirsam kodun kime ait oldugu degil. neyse anlayan anlamış.vbulletin kurup altina Ben kodladım yazmak gibi bişey olmuş bu.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normaldir böyle şeyler :))
bizim memlekettee ..

belki ceviz.net e de ali soytürk eklemiştir :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Caesar bu arada ceviz.net'deki makalende ufak bi hata var. düzeltme imkanın varsa düzeltirsin.

$GercekIP = GetIP();

$GercekIP = GetOrjIP();

olacaktı sanırım. :)

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açık kaynak kodlu yazılımlarda bunlar normal artık. adamın sitesinde 3 5 tane php kodu var onlarda çalıntı be adam bu siteyi çalıntı kodlar sitesi olsun diyemi açtın :) sanki kişisel çalışmalarmış gibi havası var. Zaten üyelik scriptinden bu adamın bir xss kavramından mahrum biri olduğu da görülüyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Caesar bu arada ceviz.net'deki makalende ufak bi hata var. düzeltme imkanın varsa düzeltirsin.

$GercekIP = GetIP();

$GercekIP = GetOrjIP();

olacaktı sanırım. :)
evet bende simdi farkettim ama üzerinden uzunca bir zaman geçtiği için editleme şansım yok arşiv olarak kalmış o yazı:)

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
açık kaynak kodları değiştirilir ve düzenlenir. kod tarafımdan yazılmıştır ama benim değildir. hiç çalıntı yoktur.

açık kaynak kavramını araştrmanızı ve buna göre yorum yapmanızı rica ederim. Beni bilen bilir bilmeyen sallar atar tutar. sizi bilmeyenlerden sayıyorum kolay gelsin.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sen sadece degiskenleri değiştirmişsin yeme şimdi insanları.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sen sadece degiskenleri değiştirmişsin yeme şimdi insanları.
o ceviz.net teki sayfayı şu anda gördüm ben fonksiyonu başka bir yerde görmüştüm. ve bu şekilde değildi. ve birkaç ek yaparak yazdım. ve koda benim demedim. ve yazdığım hiçbir koda benim demedim. sadece tarafımdan yazılmıştır dedim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
alinti yapmak farklidir. yazmak farklidir.

Senin şu dediklerinin doğru olması şu şekilde olur.

Aşağıdakiler tamamen örnektir:

Proxy arkasında gizlenen ipler

Orjinak kod:
Kod:
hede hödö
Kaynak: kaynak.com

Yanlız bir kaç eksik algıladım şu şekilde değiştirdim daha kullanışlı oldu.
Buyrun:
Kod:
#bu kod höbele tarafindan geliştirilmiştir
böhele dübele

Bir bu şekilde yapmak vardir. Birde fonksiyona hiç dokunmadan sadece değişkenler değiştirilir -onlar niye değiştirilir hiç anlamam zaten- sonrada üstüne ben yazdim yazisi yapistirilir. 2. si pek normalmiş gibi gelmiyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Evet bende büyürüm. Aldığın işleri yapamadığın için bana getirdiğin zamanları hatırlarım. neyse.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
"kod tarafımdan yazılmıştır ama benim değildir. hiç çalıntı yoktur."

Bu ne demek acaba, düşündüm düşündüm bulamadım. Bir şey ya sen yazmışsındır, ya senindir, ya da alıntıdır. Sen yazdıysan ben yazdım yazarsın, alıntıysa alıntıdır yazarsın. Hem tarafından yazılmış ama senin değil nasıl oluyor?

Biraz matematik bilen zaten birebir kopyası olan şeyi kendi kendine yazmanın tesadüfi olasılığının sıfır olduğunu bilir. Her neyse. Buna çalmak ya da hırsızlık zaten denmez, açıkça dağıtılıyor. Sadece tepeye comment açıp benim tarafımdan yazılmış deyince işte güleriz biraz. :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arkadaslar adamin uzerine daha fazla gitmeyin, eminizki bu saatten sonra ayni seyi tekrarlamayacaktir. Birbirimize destek olalim yanlislari uyaralim, protesto etme hakkinizi herzaman kullanin ama asagilamayin lutfen.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Script adı: Sayısal loto tahmin v1.0
Kodlama: PHP
Demo: http://www.ttsohbet.com/sayisal/

Özellikler;
1. Rastgele sayısal kuponu oluşturur.
2. Meraklilari cok fazla olduğu için rabet gören bir scripttir.

Fiyatı: 10ytl
Demo: http://www.ttsohbet.com/sayisal/
Satış alanı: http://forum.donanimhaber.com/m_7571441/tm.htm

Kodları asıl yazan kişi ve ceviznet forum kütüphanesindeki yeri.
http://forum.ceviz.net/showpost.php?p=201841&postcount=74

Caesar arkadaşımız yayınlamayı geçmiş satışa başlamış =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5