İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Baska sayfalardan kod aşırıp ben yazdım diyenleri protesto ediyorum !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bilmiyorum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amacım karalamak değil, zaten o kadar zamanım yok, ama kafanıza takılanları cevaplayayım.

- dsgnr değilim, kuşkunuz olmasın.
Kendisiyle fazla muhabbetimiz olmadı sadece bu konu için üye olmuş bulunuyorum haklısınız, onun davetiyesiyle gelmiş bir ceviznet forum üyesiyim*.

Farkındaysanız ne onu ne de sizi savunuyorum,
sadece gözden kaçan arsızlıklara canım sıkıldı yazayım dedim,
tabi ki araştırdım önce bu sonra diğer forumları yaptığınızı iddia ettiğiniz işleri vesaire...

Ki hakkınızda söylenenler,
doğru olduğu sadece ihtimal dahi olsa pek iç açıcı değil, hep mi sizi bulur bu karalama yapanlar anlamadım.
Bahsettiğim söylentilere de arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Aynen bu başlığı açan arkadaş gibi, bende sizi, ve sizin bu başlığa utanmadan sıkılmadan yazdığınız protesto mesajlarınızı protesto ediyorum.
Zaten araştırmaya zaman harcamamdaki tek amaç bu.

Ki üst mesajlarda görüldüğü üzere hazır bir kodu alıp kendi ismini yazdığı için protesto edilen arkadaş bir kenara,
siz para bile kazanmışsınız, maşaallah.

Üstüne üstlük savunmanız domain in whoisinin değişmesi, başka bir - daha doğrusu bir savunma dahi göremedim, varsa tabi dinlerim.

Arakladığınız(başka mana bulamadım) php sayısal loto ile ilgili kod tanıdık geldi,
o kodu diğer kütüphane kodları gibi kullanmıştım,
ki birkaç ay önce donanımhaber forumlarında da o kodu satışınızı görmüştüm ve açıkcası isminiz o gün hafızama kazınmış.

Buradaki söylentiye eskaza denk geldim "TAK" sesini duydum yazayım dedim,
kısmet bugüneymiş.

Unutmadan,
foruma bu konu için üye olduğumdan dolayı bu ve 2 farklı konuya mesaj yazdım, o konular takipde,
dolayısıyla cevaplarınızdan haberim oluyor.
Yoksa size özel bir ilgim ve dediğim gibi zamanım hiç yok.

Ve indream nickli ceviznet üyesinin kodu yapan olduğu tarihlerden belli oluyor,
Özetle kod indream dan bedavahit e bedavahit den size geçmiş fakat.

konuyu indream'a gösterdiğimde;

bedavahit.com webmasterının zamanında bir mail ile kodu ve ok.gifi kullanabilmek için kendisine ulaşıp izin istediğini söyledi,
(Ceviznet forumundan özel mesaj atarsanız bunu doğrulayabileceğini de belirtti.)

edebiyle iş yapan, izin alanlar da varmış umarım denk gelir de bu mesajı o da okur ki bu mesaj başlı başına bir şevk kaynağıdır.

Neyse,
rica ediyorum, eğer zamanınız varsa.
yukarıda ki mesajlarda bahsettiğim

PHP SAYISAL LOTO kodunu
sizin PARA karşılığı satmadığınızı,
ceviznet kütüphanesinden almadığınızı ıspatlayın

ya da
başlıkta protesto edilen arkadaşı protesto etmeyi bırakın.
Bırakın da ben, bırakında diğer üyeler protesto etsinler.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Evet detaylıca okuduktan sonra detaylı bir açıklama yapanın zamanı geldi;

1. Satışın olduğu konuyu tamamen okumadığınız için bilmeden yorum yaptığınız belli ama dışarıdan bakan birisi bilmeden yorum yapabilir normaldir.

2. Sizden daha detaylı araştırmanızı rica ediyorum.

Gelelim açıklamalara;

Satış yapılan konu incelendiğide (iyinet üzerinde- daha onceki mesajda linini verdim) bir kişiden daha bahsediyorum ve vesohbet.org seklinde bir domain atışında tasarımı kendisinin yaptığından bahsediyorum. daha sonra bir kaç kişi bu tasarımın "muhammet sevim" 'in bir tasarimindan alinti olduğunu belirttiği için hemen kaldirdiğimi görebilirsiniz. Herneyse o satıştan hiç bir gelir elde etmediğimide belirtiyim çünkü benim olan sözlük oyun ve iddia scriptleri idi ve cok pahalı bulunduğu için alınmadı.

Bu önemli değil. diyer scriptler bir kaç kişi tarafından oluşturulan ve benden rica edilen scriptlerdi. Çünkü forumda üyeliği olan kişi sadece bendim.

Bir makale yazarken bile cevizden kod kullandığım zaman bunu makalelere ekleyen bir kişi olarak neden cevizin bir yerinden kodu alarak satmaya çalışayım? Ben bunlarıda eklermisin o satışa denildiği zaman ekledim. Kodları direk araştırma şansım olmadı. Ayrıca araştırmaya kalksam başarılı olurmuydum ayrı bir konu?

Ben 3 senedir cevizdede yazıyorum eğer orada da inceleme şansınız oldu ise böyle birşey yapacak bir insan değilim.

@dsgnr nin karalama çalışmaları sizi buraya çekmiş ama araştırmamışsınız. neyse kolay gelsin.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
karalama yapmaya çalışan ben miyim ????? !!!!!!!

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Dsgnr eger karalama yapmaya calissam bugun ayin 20 si ve elimde cok guzelde loglar var.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
konu beni karalamak için yazıldı ve en çok senin mesajın varda ondan şeyettim

bilmiyorum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilinmeyecek birşey yok
beni diğer kişi aranızdaki muhasebe sorunları alakadar etmiyor !
Benim derdim başkasının olan bir kodu GERÇEK PARA ile satışa sunmanız ve İZİN dahi almamanız,
üstüne üstlük hala "o satıştan gelir elde etmedim" diyerek savunma yaparcasına saçmalamanız.

Bu bir önceki cevabınızda şuursuzca "domaine whois çekin" gibi birşey idi,
şimdiki de "zaten satamadım" şeklinde olmuş,
ne savunma ne cevap sadece komik bir geçiştirme çabası.

-Beni domainin kimin olduğu ilgilendirmiyor, Olgar Verim sizsiniz, başkasının kodunu parayla satan sizsiniz,

-Basit bir class değiştirme kodu ve ok.gif i alıp kaynak belirtmeden kullanan da sizsiniz, yukarıda bunu kabullendiniz, oysa izin almalıydınız

-Satamamış olmanız benim umrumda değil zaten satıp-satamadığınızı birbirimize ıspatlayamayız değil mi ?

-?

Bu cevaptan sonra size harcadığım zamanın boşa gittiğini,
yaptığınızın bariz "hırsızlık" ve üstüne üstlük "arsızlık" olduğunu anladım, okuyan herkes gibi...

Neyse, yine komik cevaplar vereceğinizi biliyorum, yine de sorayım
"www.olgarverim.com" adresinde kullandığınız sol menüyü aldığınız yeri söylermisiniz ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Muhammet Sevim'in eski sayfasındaki menu sitilinin farklı sekilde hazirlanmiş bir şekli??? sen benimle söylediğin gibi boşa zaman harcama boşver çünkü ben o siteyi yaptığım anda msn den özelime gelen -forum moderatatörleri arasında onursql gelmişti ilk- herkese muhammet sevim'in sitesindeki menu duzenegi hoşuma gitti esinlendim ve bu şekilde birşey çıkardım ortaya dedim.

O zaman biz ajax hazir kutuphanelerinide kullanmayalim yada c ile birşey derlemeden önce stringleri çıkartalım çünkü string.h hazir olarak gelen bir kutuphane biz yazmadik nede olsa.

bir onceki mesajımda da dedim. bana o kodun cevizden alındığı iletilse idi vesohbet gibi anında kalkardı. demekki o an kodları inceleyen kişiler bile bunu farketmemiş bende farketmedim.

ben açıklama yapmak zorunda değilim. sen bana hırsız diyorsan bu benim zerre kadar yada bu "bu konuyu okuyanlarda boyle düşündü" diyerek okuyanları bana karşı kışkırtmaya çalışıyorsan buda zerre kadar, en son olarak sende zerre kadar umurumda değilsin.

ben açıklamamı yaptım dileyen inanır dileyen inanmaz kimin inanıp inanmadığıda zerre kadar umurumda değil.

ben insanların beyenisine göre yada düşüncesine göre üzülmem ya da sevinmem. bir kaç baldırıcı çıplak iftira atmış atmamış gerçekten zerre kadar umurumda değil.

ben bu forumdaki ya da başka forumdaki insanlardan para kazanmiyorum ben yaptığım işler sayesinde para kazaniyorum.

bir çok kişi 50 ytl ye script yaparken 1000 ytl ye benim yapmamı istiyorlarsa demekki düzgün iş çıkarıyormuşum ben buna mutlu olurum. yoksa senin ne düşünüp düşünmediğinin ufacik bile içimde bir değeri yok.

onun için sana göre değerli bana göre 3 kuruş etmez olan zamanını sen bana harcama. buda son mesajımdır.

bilmiyorum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Araklayarak kodlama ve tasarım yaptığın, üstüne üstlük arsız olduğun konusunda hemfikiriz madem,
benim açımdan herhangi bir sorun yok.

Mesajları oluyan ak-kara koyunu görmüş olmalı ki makalelerim sitelerim var dediğin halde hep başkalarının mutluluklarından izin almadan sebeplenmişsin,
bu senin etik değerlerine zıt düşmüyor ise bence de problem yok.

Diğer arkadaşlara da rahatsızlık verdim, özür dilerim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Mesajları oluyan ak-kara koyunu görmüş olmalı ki

Başkalarının değil kendi adına konuş.

Yıllardan bir gün bir çoban varmış, bu çoban güddüğü koyunlarla sürekli dağa çıkarmış. ama çok miskin olduğu için uyuya kalır ve koyunların kaçmasına neden olurmuş.

Babasına uyuyakaldım diyemediği için her gün bir kurt geldi koyunları yedi canımı zor kurtardım şeklinde yalan söylermiş. Babası çobanın miskin olduğunu bildiği için inanmazmış ve azarlarmış.

Çobanın tek çaresi kalmış kendi kurduğu senaryosunu hazirlayarak herkese izletecek ve babasını bu konuda kandıracakmış.

Bir gün dağda koyunlardan birisini elindeki bıçakla kesip boş bir araziye bırakmış. Taze et kokusunu duyan küçük kurt hemen gelip kesilmiş koyunun etlerini yemeye başlamış.

Bunu gören çoban hemen köy halkını çağırarak "Görüyorsunuz işte kurt işte koyun öldürdü ve yiyiyor!" şeklinde bağırmış ve köy halkı oracıkta kurtu öldürmüş.

Oysaki masum kurt sadece kesilmiş olan koyunun taze et kokusuna oraya gelmiş.

Çoban mutluymuş çünkü arkasında şahit olarak kocaman bir köy halkı duruyormuş. Akşamları artık babasından sopa yemeyecek ve her uyudugu günün suçunu kurda atabilecekmiş.

-

Ana fikire geldiğimizde de neden sürekli "insanlar okuyor insanlar görüyor" şeklinde başkalarının arkasına sığınarak mesajlar atıyorsun? kendine güvenmiyor ve insanlarında sana güvenmediğini mi sanıyorsun?

Bu tasarım tabiiki esinlenecegim, insan parise bakıp esinlenip resim çiziyor. mercedese bakıp esinlenip bmw yi yaratabiliyor.

Lütfen çoban daha fazla kendini yorma. kurt daha kocamadı. taze et kokusuna kanmaz daha.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu forumda egoist insan çok bekliyorlar bir kişi zor duruma düşsün hemen dalga geçelim , hemen ezelim ,çoğu insan vazifesi olmayan şeylere burunlarını sokuyor "klavye başı delikanlıları"

Ne yapalım, herkesi alkışlayıp pollyannacılık mı oynayalım? Ha dersin ki bunlar klavyede yazar sadece, biz çok kişiyle yüzyüze görüştük bu forumdan.
@bilmiyorum, öyle foruma girip direk millete saldırmakla olmuyor bu iş. Madem dsgnr değilim diyorsun, üye olup direk buraya nasıl atlıyorsun.

---
Arkadaşlar, sizde olayı kendi aranızda halledin artık. Baktınız olmadı, kanıtlarınızla birlikte başlık açar, her şeyi anlatırsınız. Ondan sonra haksız olan kızarsın bozarsın, haklı olan da hakkını alsın.

bilmiyorum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Provakatör değilim,
dediğim gibi gerekte duymuyorum kimseye herhangi bir düşmanlığım yok, sadece protesto edilen vatandaşı protesto etmemesi gereken birini uyarmak istedim ki caesar nickli arkadaşın yaptığı HIRSIZLIKlarla önceden karşılaştığım için yazma ihtiyacı duydum.
Ufak bir araştırma ile diğer tüm hırsızlıkları meydana çıktı,
mesajları okuyanın koyunların rengini seçebileceğini düşündüğüm için öyle bir benzetme yaptım,
zaten caesarı tanımama da gerek yok dediğim gibi bulunduğunuz forumda ve googleda aratın, tanımasanız dahi fikir sahibi olabileceğiniz kadar çoook söylenti var.

Çoğu yalan, birazı da düşmanları varsaysak dahi kalan birazı arkadaşın bariz hırsız ve arsız olduğunu belirgin ediyor ve ne mutlu ona ki bu hırsızlığını kendisi de kabul ediyor.
Ve yukarıdakinin aksine tabi ki tanıdığını iddia eden, tabi ki savunan arkadaşlarıda olacaktır, bir üstteki gibi.

Bence savunduğunuz konu/kişi hakkında en azından benim ayırdığım kadar zaman ayırın, benim yaptığım kadar araştırın.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tartışmanızda herhangi bir yeni açılım olmayacağı belli olduğu için, konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5