İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Batux'dan Paypal Almayın , paypal'ı yollamadı !

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Arkadaşlar,

Bahsettiğim konu gece 2:30 sularından , şu vakte kadar devam etmektedir.

forumdan @Batux Nick'li arkadaş ile p.m yolu ile görüşerek 200$ pp almak istedim , kendisi msn'e ekledim ve konuştuk.Daha sonra ise p.m olarak hesap numarasını ve bilgileri attı , gecesine ise gönderdiği hesap no'ya 200$ * 1.45 kurdan 290 TL para yatırdım (ki kendisine de dekont resmi gönderdim yolladığıma dair).Aradan 3-4 saat geçmesine rağmen hala paypalımda parayı göremiyorum , ve kendisine msn'den yazmamda ise cevap alamıyorum.Sadece 1 ara "hocam neye korkuyorsun gonderiyorum iste yemek yedim kusura bakma" diye yazdı fakat forumdan takip ettiğim kadarı ile kendisi bunu yazdıktan 3-4dk sonra özel mesajlarına girdi.ve bir süre sonra MSN'de durumu meşgul iken öğle yemeğinde moduna geldi.

Bu arkadaşa iyinet'te eski olmasından ve geçmiş mesajlarında da bir problem olmadığı için güvendim ve 290 TL para yatırdım , bilmiyorum kötü mü iyi mi bir insandır fakat şu an yanlış yaptığı ortada.Ticaret ahlakı bu olmamalı.Bugün içerisinde paypalı göndermezse , avukat ile görüşüp yasal olarak yapılabilecek şeyleri görüşeceğim.Aksi taktirde ise şunuda unutmasın ki bu işin yakasını bırakmayıp sonuna kadar gideceğim.

*Hatam varsa düzeltin lütfen , mod'lar p.m logları , msn logları , konuşmaları ve dekont isterse gönderebilirim.

Saygılarımla,

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
geçmiş olsun.
paypal alışverişi yasal olmadığı için bir sonuç alamassın.
neden banka kredi kartınla para yatırmıyorsunuz ki hiç anlamam..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
geçmiş olsun.
paypal alışverişi yasal olmadığı için bir sonuç alamassın.
neden banka kredi kartınla para yatırmıyorsunuz ki hiç anlamam..

çünkü US kullanıcıları paypal hesabına para yükleyebiliyor.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla hocam beklemek en iyisi soğukkanlı olmalı o an yapamamış olabilir.
çünkü bu sabah 170 lirada ben göndrdim :D
ben arkadaşa güveniyorum paypal da problem çıkması halinde de paraları iade edeceğindn şüphem yok.Yani dayımın 4 yıldır cerrahın yardımcısı olduğunu ve birinci sınıf olarak şuan bir ilin emniyet müdürü olduğunu hesap etmk bile istemiyorum.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnşAllah düşündüğüm şey değildir arkadaşlar , ama buradaki herkeste çok iyi bilir ki paypal transferi 2dk almaz.bu adama sürekli yazdım ve cevap alamadım , yukarıda dediğim gibi "korkma yemek yiyorum yollucam vs." gibi şeyler söyledi ama ondan sonra hiç konuşmadı.Ticaret böyle değildir benim bildiğim.Neyse artık bekleyip göreceğim umarım yazdıklarım doğru çıkmaz.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kullanıcıya durumu çözüme kavuşturması için 24 saat süre verildi. Konuyu takip ediyorum.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı süreyi bende bu gece 00.00 a kadar verdim sonrasında canının yanacağı bir takip başlatacağım.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son Aktivitesi: Dün 22:53 ve bu arkadaş dün bu saatte özel mesajlarına bakıyordu , tahmin ediyorum ki ben ve @xxxx in göndermiş olduğu özel mesajları okudu fakat sonra çıktı forumdan.Umarım 24 saat içerisinde gelir , yoksa pekte hoş şeyler olmayacak.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
170 milyonunda değilim ama adamı keriz yerine koyuyor ya.Bunlar polisin bilişim suçları diye ayrı bir birimi bile olduğunu bilmiyorlardır.Umarım keşke demez bu arkadaş cünkü zararlı çıkacak...

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilişim suçları amirliğine gerekli bilgiler gönderildi.Bundan sonra o düşünsün.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsmini buldum bu adamın. "Berke Muratoğlu" adında birisi.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam o isim sahte bir isim olabilir ama hesap numarasında ki kişi o olmasa bile gerçek olmak zorunda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5