İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Batux'dan Paypal Almayın , paypal'ı yollamadı !

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İkiniz hesap numaralarınızı karşılaştırdınız mı ? Aynı hesap numarasınamı geçtiniz ?

Bende bu kişiden alım yapacaktım son anda başka birinden temin ettim.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahya Likoğlu adına T.İŞ Bankası hesabına gönderdim , size de yolladığım dekontta yazıyor.Ucuz kurtulmuşsunuz ve şanslı gününüzdeydiniz sanırım :)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet aynı hesap numarası....

X

Xman

Misafir
Vayy be bu kriz iyiden iyiye vurmaya başladı :( sağlam bildiğimiz adamlar bile neler yapar olmuş :(:( sonumuz pek iyi görünmüyor...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
asıl vurgunu burdan yapmayı planlıyordu sanırım :)
bkz: altın günü * listede sonuncu olunca iyineti bırakıyorum filan demişti o günde şüphelenmiştim :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) ucuz kurtulmuşsunuz bende hep şunu merak ettim sonuçta bir şey satıp alırken her hangi bir sözleşme imzalamıyorsunuz dimi ? mahkemede dese sitesine şu kadar yazı yazdım yada iki aylık link sattım yada bi script gönderdim yada bir tasarım yolladım dese parayıda onun için aldım forumda konuşurken paypal için anlaşmıştık ama sonra vaz geçtik vs. deyip kurtulma şansı olamazmı yani paypal için para gönderdiğinizi nasıl ıspat ediceksiniz ? yada kafadan sallama iki tane mail atıp son anda bu maillere parayı gönder dediler bende o maillere yolladım dese nerde dedin deseler yolda yürürken gördüm dese :D hakim yemezmi ?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
:) ucuz kurtulmuşsunuz bende hep şunu merak ettim sonuçta bir şey satıp alırken her hangi bir sözleşme imzalamıyorsunuz dimi ? mahkemede dese sitesine şu kadar yazı yazdım yada iki aylık link sattım yada bi script gönderdim yada bir tasarım yolladım dese parayıda onun için aldım forumda konuşurken paypal için anlaşmıştık ama sonra vaz geçtik vs. deyip kurtulma şansı olamazmı yani paypal için para gönderdiğinizi nasıl ıspat ediceksiniz ? yada kafadan sallama iki tane mail atıp son anda bu maillere parayı gönder dediler bende o maillere yolladım dese nerde dedin deseler yolda yürürken gördüm dese :D hakim yemezmi ?

Havale/EFT Gönderirken açıklama kısmına "takas,paypal,site adı,üyelik rumuzu" gibi bilgiler girerek işlem yaparsanız daha kanıtlayıcı olur.

Bilişim sektöründe yolsuzluk yapanlar küçük miktarlar ile büyük bedelleri ödemeyi kabul etmişlerdir.

Bu tür illegal işlere sonradan bir şeyler öğrenmiş kişiler / gözünü para hırsı bürümüş kişiler / dolandırıcılar / bilinçsiz insanlar başvurur.

Genel olarak bilinmelidir ki ; size ait olmayan bir şeyi kendi rızanız ile almaya kalkmanız. Kısacası hırsızlık yapmanız hayat boyunca size bir artı değil. Hayatınız boyunca size bir çok eksi katacaktır.

Yukarıda yapılan mağduriyetler beni üzmüştür. Sokak ile buranın ticaret açısından farkı bence yoktur. Çünkü her iki tarafta çıkar gözetmektedir. Bu tür mağduriyetler normal hayatta da başınıza gelebilir.

Ayrıca hakim-in düşüncelerini aktarmanız yanlıştır. Hakimler bu tür davalarda(dava açılırsa) genellikle bilirkişi raporunu dikkate alırlar. Bilirkişi olan kişininde bu tür durumlar ile defalarca karşılaştığını bilmekte zorlanmayız herhalde..

Umarım arkadaşların yaşadığı mağduriyet kısa zamanda çözülür. Tekraren geçmiş olsun.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilişim suçlarına mail atmıştım gelen mail aşağıda

Müdürlüğümüz birimlerine yapmış olduğunuz 04/03/2009 tarihli e-mail
ihbarınız ile ilgili olarak; takibi şikayete bağlı bir konu olduğundan size
en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına delillerinizle birlikte müracaat etmeniz
gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur..

İlla ki bu foruma girip bakıyorsundur @Batux , bil ki ; bu işin yakasını bırakmayacağız.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilişim suçlarına mail atmıştım gelen mail aşağıda

Müdürlüğümüz birimlerine yapmış olduğunuz 04/03/2009 tarihli e-mail
ihbarınız ile ilgili olarak; takibi şikayete bağlı bir konu olduğundan size
en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına delillerinizle birlikte müracaat etmeniz
gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur..

İlla ki bu foruma girip bakıyorsundur @Batux , bil ki ; bu işin yakasını bırakmayacağız.

msn kayıtları banka dekontları ekte sunularak başsavcılığa dilekçede sunuldu.bundan sonrası yargının işi.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
msn kayıtları banka dekontları ekte sunularak başsavcılığa dilekçede sunuldu.bundan sonrası yargının işi.

microsofttan mı aldın msn kayıtlarını sonuçta hepimiz programcıyız :) 2 dk mızı almaz yapmak. Yani bilir kişi neyi biliyor bu durumlarda ben onu merak ediyorum sonuçta forumun sahibi istediği bütün kayıtları değiştirebilir yada serverın sahibi bence forumda geçen konuların pek bir işe yarayacağını zannetmiyorum ve msn mesajlarınında kayıt edildiğini pek zannetiyorum eğer öyle bir şey yapılıyosa microsoft baya zarar eder. Sizde parayı ne için yolladığınızı ispat edebilecekmisiniz o da dekonta öyle yazmış ben bu işi yaptım diyemezmi. Hani ilerde başımıza gelirse bilir kişi neyi biliyomuş söylerseniz bizde o bilgilere göre hareket ederiz. Şimdi bilir kişi :D post atmak ne demek onu bilmiyosa yada seo için link değişimi işiniz baya zor. paypal ne demek asıl mesele onun ne olduğunu bilen bir bilir kişi bulmaları lazım. Baya bir soru varda aklımda benim direk bu bilir kişiyi bulmam lazım :) ama burası Türkiye olduğu için pek araştıracaklarınıda zannetmiyorum dekontu görünce zaten kafadan karar verirler :) 300- 500 TL içinde siciline işlem yapılması ilerde başına çok sorun açar, eğer okuyosan, özür dileyip geri gönder paraları, kabul ederlerse tabi.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Mağduriyeti yaşatan kişinin girmiş olduğu IP Bloğu taranarak çakışmış olduğu kullanıcıların tümü süresiz uzaklaştırılmıştır.

Uzaklaştırılan kullanıcılar ;

barlets
tutu
canorkos
deja-vu
Stephen07
fenerbahcetin
MiNiKCaDi

Mağduriyet devam ederse , Yukarıda rumuzları belirtilen kişilerin davet etmiş oldukları ve IP-lerinin çakıştıkları tüm kullanıcılar süresiz uzaklaştırılacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gerçekten Batux'un böyle bir şey yapmasına şaşırdım beklemiyordum daha önceden alışverişi olanlar gönderdikleri hesap numaralarını arkadaşlarla karşılaştırsınlar bence olur ya hesabı heklenmiştir veya başka bir şey olabilir.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçekten Batux'un böyle bir şey yapmasına şaşırdım beklemiyordum daha önceden alışverişi olanlar gönderdikleri hesap numaralarını arkadaşlarla karşılaştırsınlar bence olur ya hesabı heklenmiştir veya başka bir şey olabilir.

yani buda bir ihtimaldir.iyinet üyesi olup çeşitli nedenlerden dolayı uzun zaman foruma girmeyen arkadaşlar var.hesap heklenmesi olabilir.batux u tanıyanvarsa ulaşsın.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
yani buda bir ihtimaldir.iyinet üyesi olup çeşitli nedenlerden dolayı uzun zaman foruma girmeyen arkadaşlar var.hesap heklenmesi olabilir.batux u tanıyanvarsa ulaşsın.

:) forumda iki tane üyeliği olmayan eski üye varmı acaba varmı ?

X

Xman

Misafir
Şöyle bir dönüp baktım eticaret geçmişime hiç alışveriş yapmamışız Batux'la ama doğru ve düzgün bir üye olduğunu düşünmüştüm hep.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5